*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 71746 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #420 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:00:02 μμ »
Καλα εγω βαρεθηκα.5 χρονια τωρα στον πινακα ανπληρωσης αντι να πηγαινω προς τα πανω παω προς τα κατω.Που στο διαολο βρισκονται ολοι αυτοι.40 θεσεις κατω με τους πινακες κλειδωμενους , το κερατο μου πια !Και ενταξει μας πετανε ενα ιδιωτικη προυπηρεσια και ειδικες κατηγοριες , εγω πως να μαι σιγουρος; Τουλαχιστον τα λαμογια μαζευτηκαν στον πινακα του 24 μηνου , με τοσα λιγα ατομα σε αυτους τους πινακες δεν τους περασε η λαμογια.
Καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου για τους διάφορους τρόπους θεμιτούς ή μη που αποκτά κάποιος προυπηρεσία αλλα σαν έμπειρο μέλος του forum δεν θα έπρεπε να χαρακτηρίζεις "λαμόγια'' συναδέλφους με 2 ή 3 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και με πραγματική προυπηρεσία σε δημόσιο σχολείο...

δε νομιζω να χαρακτηρισε ετσι τους 24μηνιτες, μαλλον εννοουσε τα λαθη που γιναν φετος στον πινακα του 24μηνου και μπηκαν ατομα που δεν επρεπε...εγω τουλαχιστον ετσι το εξελαβα.
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #421 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:05:49 μμ »
Καλα εγω βαρεθηκα.5 χρονια τωρα στον πινακα ανπληρωσης αντι να πηγαινω προς τα πανω παω προς τα κατω.Που στο διαολο βρισκονται ολοι αυτοι.40 θεσεις κατω με τους πινακες κλειδωμενους , το κερατο μου πια !Και ενταξει μας πετανε ενα ιδιωτικη προυπηρεσια και ειδικες κατηγοριες , εγω πως να μαι σιγουρος; Τουλαχιστον τα λαμογια μαζευτηκαν στον πινακα του 24 μηνου , με τοσα λιγα ατομα σε αυτους τους πινακες δεν τους περασε η λαμογια.
Καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου για τους διάφορους τρόπους θεμιτούς ή μη που αποκτά κάποιος προυπηρεσία αλλα σαν έμπειρο μέλος του forum δεν θα έπρεπε να χαρακτηρίζεις "λαμόγια'' συναδέλφους με 2 ή 3 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και με πραγματική προυπηρεσία σε δημόσιο σχολείο...

Νομίζω ότι κατάλαβες λάθος, συνάδελφε Physicalit.
Γράφει: "Τουλαχιστον τα λαμογια μαζευτηκαν στον πινακα του 24 μηνου , με τοσα λιγα ατομα σε αυτους τους πινακες δεν τους περασε η λαμογια."

Εγώ το καταλαβαίνω έτσι: "Τουλαχιστον τα λαμογια μαζευτηκαν από τον πίνακα του 24 μηνου κ δεν μπήκαν σ' αυτόν. Με τοσα λιγα ατομα σε αυτους τους πινακες, δεν τους περασε η λαμογια (φαίνεται αμέσως σε σύγκριση με τον περσινό ποιος παρατυπεί)."
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #422 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:10:07 μμ »
Καλα εγω βαρεθηκα.5 χρονια τωρα στον πινακα ανπληρωσης αντι να πηγαινω προς τα πανω παω προς τα κατω.Που στο διαολο βρισκονται ολοι αυτοι.40 θεσεις κατω με τους πινακες κλειδωμενους , το κερατο μου πια !Και ενταξει μας πετανε ενα ιδιωτικη προυπηρεσια και ειδικες κατηγοριες , εγω πως να μαι σιγουρος; Τουλαχιστον τα λαμογια μαζευτηκαν στον πινακα του 24 μηνου , με τοσα λιγα ατομα σε αυτους τους πινακες δεν τους περασε η λαμογια.
Καταλαβαίνω την αγανάκτηση σου για τους διάφορους τρόπους θεμιτούς ή μη που αποκτά κάποιος προυπηρεσία αλλα σαν έμπειρο μέλος του forum δεν θα έπρεπε να χαρακτηρίζεις "λαμόγια'' συναδέλφους με 2 ή 3 επιτυχίες στον ΑΣΕΠ και με πραγματική προυπηρεσία σε δημόσιο σχολείο...

Νομίζω ότι κατάλαβες λάθος, συνάδελφε Physicalit.
Γράφει: "Τουλαχιστον τα λαμογια μαζευτηκαν στον πινακα του 24 μηνου , με τοσα λιγα ατομα σε αυτους τους πινακες δεν τους περασε η λαμογια."

Εγώ το καταλαβαίνω έτσι: "Τουλαχιστον τα λαμογια μαζευτηκαν από τον πίνακα του 24 μηνου κ δεν μπήκαν σ' αυτόν. Με τοσα λιγα ατομα σε αυτους τους πινακες, δεν τους περασε η λαμογια (φαίνεται αμέσως σε σύγκριση με τον περσινό ποιος παρατυπεί)."
Οκ, στη βιασύνη μας να γράψουμε κάτι, πολλές φορές χάνεται το νόημα...

Αποσυνδεδεμένος KAKTOS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #423 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:28:35 μμ »
αλήθεια γιατί να μετρήσει η προϋπηρεσία από τα ιδιωτικά σχολεία που αποκτήθηκε κατά το 2010-2011;άρθρο 9 ''μεταβατικές διατάξεις'', παράγραφος 7, του νόμου 3848 ΦΕΚ 71 /2010 σελ. 1443, εμείς των δημοσίων σχολείων που δουλέψαμε και σε δυσπρόσιτα στο πηγάδι κατουρήσαμε, και συγγνώμη για την έκφραση, μα νιώθω να μας εμπαίζουν. Και στη τελική ο νόμος μπορεί να είναι νόμος μα αν καταστρατηγεί τις αρχές της ισονομίας υπάρχουν και τα διοικητικά δικαστήρια και το Συμβούλιο Επικρατείας που τα ακυρώνει... Ήδη ετοιμάζεται προσφυγή για να σταματήσουν οι διάφοροι άλεξιπτωτιστές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #424 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:31:34 μμ »
αλήθεια γιατί να μετρήσει η προϋπηρεσία από τα ιδιωτικά σχολεία που αποκτήθηκε κατά το 2010-2011;άρθρο 9 ''μεταβατικές διατάξεις'', παράγραφος 7, του νόμου 3848 ΦΕΚ 71 /2010 σελ. 1443, εμείς των δημοσίων σχολείων που δουλέψαμε και σε δυσπρόσιτα στο πηγάδι κατουρήσαμε, και συγγνώμη για την έκφραση, μα νιώθω να μας εμπαίζουν. Και στη τελική ο νόμος μπορεί να είναι νόμος μα αν καταστρατηγεί τις αρχές της ισονομίας υπάρχουν και τα διοικητικά δικαστήρια και το Συμβούλιο Επικρατείας που τα ακυρώνει... Ήδη ετοιμάζεται προσφυγή για να σταματήσουν οι διάφοροι άλεξιπτωτιστές.

Αληθινα αυτο με εχει εξοργισει και εμενα.Δεν καταλαβα δηλαδη ειναι σαν να μειωνουμε τα δημοσια σχολεια.Να περαστουν τα μορια μας. γιατι περαστηκαν των ειδικων αυτων κατηγοριων;

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #425 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:33:04 μμ »
αλήθεια γιατί να μετρήσει η προϋπηρεσία από τα ιδιωτικά σχολεία που αποκτήθηκε κατά το 2010-2011;άρθρο 9 ''μεταβατικές διατάξεις'', παράγραφος 7, του νόμου 3848 ΦΕΚ 71 /2010 σελ. 1443, εμείς των δημοσίων σχολείων που δουλέψαμε και σε δυσπρόσιτα στο πηγάδι κατουρήσαμε, και συγγνώμη για την έκφραση, μα νιώθω να μας εμπαίζουν. Και στη τελική ο νόμος μπορεί να είναι νόμος μα αν καταστρατηγεί τις αρχές της ισονομίας υπάρχουν και τα διοικητικά δικαστήρια και το Συμβούλιο Επικρατείας που τα ακυρώνει... Ήδη ετοιμάζεται προσφυγή για να σταματήσουν οι διάφοροι άλεξιπτωτιστές.
Ετσι είναι. Συμφωνώ απόλυτα. Βλέπεις κατι προυπηρεσίες 60,70,80 μήνες απο τους ιδιωτικούς και τρελλαίνεσαι...

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #426 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:39:08 μμ »
και οδοιπόροι ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
ή μηπως δι-πόροι? ;)για τους εχοντες πόρους από παντου....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2011, 11:40:43 μμ από Elpida!!! »

Αποσυνδεδεμένος KAKTOS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #427 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:43:36 μμ »
φυσικό κι επόμενο είναι όταν πιέζει η ΟΙΕΛΕ αυτά πετυχαίνει για τουςδικούς  της. Εμείς οι αναπληρωτές μάλλον ανύπαρκτοι είμαστε... με ισχνές συγκεντρώσεις και έλλειψη πρωτοβουλίας...

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #428 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:43:59 μμ »
Το θέμα έχει συζητηθεί παρα πολλες φορες.Σε κανέναν ιδιωτικό δεν μετρησε καμία προϋπηρεσια φετος.

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #429 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:44:26 μμ »
μια ερωτηση παιδια?μπορω να κανω ενσταση γισ ενα στομο που εχω αμφιβολιες?ή γινεται να κανω ενσταση μονο ως προς τα δικα μου μορια?οποιος ξερει ας μου απαντησει.ευχαριστω!
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #430 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:44:54 μμ »
Μερικοί παραπληροφορείτε τον κοσμο.

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #431 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:48:01 μμ »
Το θέμα έχει συζητηθεί παρα πολλες φορες.Σε κανέναν ιδιωτικό δεν μετρησε καμία προϋπηρεσια φετος.
Δεν μέτρησε η προυπηρεσία τους για να μπουν στον πίνακα αναπληρωτών?

Αποσυνδεδεμένος Physicalit

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση...οδηγώντας στην εθνική
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #432 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:51:18 μμ »
μια ερωτηση παιδια?μπορω να κανω ενσταση γισ ενα στομο που εχω αμφιβολιες?ή γινεται να κανω ενσταση μονο ως προς τα δικα μου μορια?οποιος ξερει ας μου απαντησει.ευχαριστω!
Αν η θέση κάποιου είναι πιο πλεονεκτική από σένα και αμφιβάλλεις για τα μόρια του, μπορείς να κάνεις ένσταση.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
« Απάντηση #433 στις: Αύγουστος 10, 2011, 11:52:41 μμ »
Ούτε στον πίνακα των αναπλητωτών μετρησε ουτε στον πίνακα των διοριστέων.Αν ψάξετε σε αυτο το topic έχει δημοσιευτει και η επερωτηση που είχε γίνει στη βουλη για αυτό το θέμα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 791
Σύνολο: 806

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.