*

Αποστολέας Θέμα: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο  (Αναγνώστηκε 3633 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« στις: Ιούλιος 18, 2007, 06:13:51 μμ »
Μήπως έχει βρει κανείς πόσοι διορίζονται φέτος και του χρόνου και μέσω ΑΣΕΠ και μέσω Ενιαίου για να βγάλουμε επιλαχόντες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:05:17 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:54:57 μμ »
Περίπου 25 άτομα μέτρησα εγώ, αλλά με σιγουριά θα το ξέρουμε του χρόνου, καθώς θα υπάρξουν πολλοί από τη δεύτερη φουρνιά διοριστέων μέσω ασεπ που θα πάνε φέτος αναπληρωτές και του χρόνου όταν θα κάνουν αίτηση διορισμού θα εξετάσουν πρώτα την προϋπηρεσία τους και θα διοριστούν μέσω του 40% άσχετα τι προτιμούν αυτοί, γιατί η αίτησή τους θα είναι κοινή για τα δύο. Από αυτούς λοιπόν θα αδειάσουν θέσεις διορισμών ασεπ. Δηλαδή πρέπει αν περιμένεις. Εγώ είμαι σαράντα άτομα πίσω και δε νομίζω ότι έχω ελπίδα.

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 18, 2007, 10:08:13 μμ »
Απ΄ό,τι κατάλαβα Syllas, τα 25 άτομα που μέτρησες δεν είναι μόνο για φέτος ,αλλά και για του χρόνου.Αν δεν ελπίζεις εσύ που είσαι 40 θέσεις πίσω, ούτε κι εγώ πρέπει να ελπίζω αφού είμαι ακόμη πιο πίσω.Πάντως ,μην απογοητεύεσαι γιατί ενδέχεται να γίνει μία μικρή ανακατάταξη στον πίνακα μετά τις ενστάσεις κι έτσι να βρεθείς πιο ψηλά.Εγώ είχα βρεθεί περίπου 10 θέσεις πιο ψηλά στον πίνακα των επιτυχόντων του ΑΣΕΠ μετά τις ενστάσεις στον προηγούμενο ΑΣΕΠ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2007, 10:11:27 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:21:19 πμ »
Ναι, syrrahm, 25 άτομα είναι στους 280+280+50, αλλά ουσιαστικά για τους πρώτους 280, για τους επόμενους μετά τους αναδιαμορφωμένους πίνακες θα ξέρουμε. Μπορείς να μου πεις πως γίνεται να βρεθείς 10 θέσεις πιο πάνω μετά τις ενστάσεις; αφού οι ενστάσεις, το λογικό είναι να βάζουν άλλους μπροστά σου, αφού τις ενστάσεις τις κάνουμε για τον εαυτό μας και όχι για άλλους, και όχι να πηγαίνουν οι μπροστά σου πίσω;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:05:17 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:49:11 πμ »
Κι εγώ 25 άτομα βρήκα (που διορίζονται φέτος και του χρόνου από τον πίνακα διορισμών).

Παρεμπιπτόντως, υπάρχουν αρκετοί με προσαυξήσεις από προϋπηρεσία που είτε δεν είναι καθόλου στον πίνακα διορισμών είτε η προϋπηρεσία τους στον πίνακα είναι πολύ μικρότερη από αυτήν που καταγράφεται στον πίνακα του ΑΣΕΠ. Τόσοι πολλοί από ιδιωτικά και ΟΑΕΔ;  ???
Επίσης, υπάρχει κάποιος με διαφορετικό βαθμό πτυχίου στον πίνακα του ΑΣΕΠ και στον πίνακα διορισμών.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 19, 2007, 01:03:29 πμ »
ioanna89, πόσους τέτοιους με διαφορές στην προϋπηρεσία βρήκες; Και άλλη μία ερώτηση έχω, αν μπορείς να μου απαντήσεις: οι συμπληρωματικοί διορισμοί για τον προηγούμενο ασεπ έγιναν για θέσεις που άδειασαν  με τη λογική που σκεφτόμαστε τώρα και που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμά μου ή για άλλους λόγους;

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 19, 2007, 01:19:05 πμ »
Syllas, βρήκα 19 με διαφορά στην προϋπηρεσία και άλλους 30 που δεν είναι καθόλου στον πίνακα διορισμών. Έψαξα μόνο όσους έχουν από 6 μήνες και πάνω στον πίνακα του ΑΣΕΠ.
Για τους συμπληρωματικούς διορισμούς από τον προηγούμενο διαγωνισμό δεν ξέρω (πρέπει να ψάξω πίνακες), αλλά υποθέτω ότι οι περισσότερες από τις 20 θέσεις άδειασαν με αυτή τη λογική. Άντε να ήταν 2-3 αυτοί που δεν πήγαν να διοριστούν καθόλου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2007, 02:33:17 πμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 19, 2007, 09:03:23 πμ »
Μπορείς να μου πεις πως γίνεται να βρεθείς 10 θέσεις πιο πάνω μετά τις ενστάσεις; αφού οι ενστάσεις, το λογικό είναι να βάζουν άλλους μπροστά σου, αφού τις ενστάσεις τις κάνουμε για τον εαυτό μας και όχι για άλλους, και όχι να πηγαίνουν οι μπροστά σου πίσω;
Syllas, κι εγώ δεν ξέρω πώς βρέθηκα πιο πάνω στον πίνακα μετά τις ενστάσεις. Για τον εαυτό μου πάντως δεν έκανα ένσταση. Είναι σίγουρο ότι δεν μπορείς να κάνεις ένσταση για άλλον, αν ξέρεις ότι έχει γίνει κάποιο λάθος;

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 19, 2007, 10:28:44 πμ »
Μπορείς να μου πεις πως γίνεται να βρεθείς 10 θέσεις πιο πάνω μετά τις ενστάσεις; αφού οι ενστάσεις, το λογικό είναι να βάζουν άλλους μπροστά σου, αφού τις ενστάσεις τις κάνουμε για τον εαυτό μας και όχι για άλλους, και όχι να πηγαίνουν οι μπροστά σου πίσω;
Μην ξεχνάς ότι το ΑΣΕΠ αυτεπάγγελτα εξετάζει τους φακέλους όλων των διοριστέων και αρκετές φορές αφαιρεί μόρια από μεταπτυχιακά, διδακτορικά, κτλ που ναι μεν είχαν δηλωθεί, αλλά δεν ήταν σχετικά με το αντικείμενο. Στις περιπτώσεις αυτές αυτοί χάνουν αρκετές θέσεις στον πίνακα ή και βγαίνουν εκτός, οπότε οι ακολουθούντες ανεβαίνουν. Από κάτι τέτοιες περιπτώσεις και χωρίς να κάνω τίποτα εγώ, είχα κερδίσει 2 θέσεις στον προηγούμενο διαγωνισμό. Σε πίνακες με πολλά άτομα η διαφορά μπορεί να είναι αρκετά μεγαλύτερη.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 19, 2007, 11:43:14 πμ »
Πάντως αν έχουμε 19 άτομα με διαφορές στις προϋπηρεσίες και 30 να μην παρουσιάζονται καθόλου στον πίνακα διορισμών 40%, κερδίζουμε και κάποιες από τις 25 θέσεις που είναι και στον ασεπ και στο 40 %, οπότε πάνε αυτόματα οι 330 από τους 610 μέσω 40% (για τους άλλους είπαμε θα ξέρουμε μετά τους αναμορφωμένους πίνακες), και επίσης ανεβαίνουμε κάποιες θέσεις λόγω ενστάσεων, τότε αξίζει να το κυνηγήσουμε. Syrrahm, ποια σειρά είσαι, αν είσαι αρκετά μπροστά μπορούμε να ανταλλάξουμε στοιχεία με προσωπικά μηνύματα εδώ στο φόρουμ και να το ψάξουμε μαζί.

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 20, 2007, 12:58:06 πμ »
Δηλαδή εγώ που είμαι διοριστέα με σειρά 580 μπορώ να ελπίζω ότι θα διοριστώ από φέτος?
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 20, 2007, 01:46:11 πμ »
Αν ήσουν σειρά 430-480 μπορεί, σκέψου ότι μόνο εδώ από το φόρουμ 3 άτομα θέλουν να διοριστούν τη δεύτερη χρονιά αντί για την πρώτη (όπως είναι η σειρά τους) για προσωπικούς λόγους. Έτσι πας μπροστά.

Αποσυνδεδεμένος pame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 20, 2007, 03:22:02 μμ »
Εχω κι εγώ σειρα 400+ και διοριζόμουν του χρόνου με το 40%.Είμαστε άραγε μόνο 25?

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διοριστέοι και από ΑΣΕΠ και από Ενιαίο
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 20, 2007, 06:10:47 μμ »
Pame,γεια σου συγχαρητηρια και απο μενα μπραβο σου διοριζεσαι του χρονου και ομως διαβασες και εδωσες εξετασεις και πετυχες ,απ¨οτι θυμαμαι ησουν αναπληρωτρια σε δυσπροσιτο?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 538

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.