*

Αποστολέας Θέμα: Ποτε θα διοριστώ?  (Αναγνώστηκε 2650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annouka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ποτε θα διοριστώ?
« στις: Ιούλιος 18, 2007, 08:20:23 μμ »
Καλησπέρα, ειμαι νηπιαγωγός, διοριστέα με σειρα 573. Θα με πάρουν φέτος, γνωρίζετε?
Κι αν λογω προεκλογικής περιόδου πάρουν περισσότερους απο τους μισούς, θα πρέπει να κανώ τα χαρτιά μου για φέτος.
Αυτό που με προβληματίζει είναι το εξής : Αν δεν δηλώσω ολες τις περιοχές που θα βγάλει το υπουργείο, τι γίνεται ...Χανω απλα τη σειρα μου γαι φέτος ή χανω τελείως το διορισμο?   
Αν δεν μπω φετος... του χρόνου θα πρέπει να δηλώσω τις περιοχές που θέλω, και αν δεν παω σ'αυτές, το υπουργείο με τοποθετεί όπου θέλει ή οπου έχουν κενα?
ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ, ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΠΟΥ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!
(με συγχωρείτε εκ των προτέρων για το αγχομένο μηνυμα μου, αλλά αυτη η επιτυχία μου έχει φέρει τα πάνω κάτω, καθώς ετοιμαζόμουν για γάμο!) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποτε θα διοριστώ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:16:33 »

Αποσυνδεδεμένος cloe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποτε θα διοριστώ?
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:18:53 μμ »
Καλησπέρα annuka. Κι εγώ είμαι νηπιαγωγός διοριστέα αλλά με τη δεύτερη φουρνιά.Εσύ είσαι κοντά στη μέση.Κι αν δεν σε πάρουν για μόνιμη φέτος μπορεί αν είσαι στον ενιαίο αναπληρωτών ψηλά να σε πάρουν ως αναπληρώτρια.Να ξέρεις πως υπάρχουν κάποιοι από την πρώτη φουρνιά των διοριστέων που μπορεί να μην μπορούν φέτος και να το αφήσουν για το δεύτερο χρόνο.Έτσι μπορεί να σε πάρουν και για μόνιμη από φέτος. Μα του χρόνου έιναι 100% σίγουρο ότι θα μας πάρουν. Ελπίζω όλα να πάνε όπως  επιθυμείς ;D

Αποσυνδεδεμένος anna_s

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποτε θα διοριστώ?
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:20:46 μμ »
Καλησπέρα! Κι εγώ καινούρια είμαι αλλά εχω μάθει αρκετά από τους παντα πρόθυμους "παλιούς" εδώ μέσα.όπως έχουν τα πράγματα ως τώρα , φέτος θα πάρουν τους μισούς (δηλαδή 480). Θα τα κάνεις όμως τα χαρτιά σου γιατί ποτέ δεν ξέρεις..Μπορέι πχ αρκετά άτομα ,που είναι πριν από σενα στη σειρά,να έχουν προυπηρεσία και να επιλέξουν να διοριστούν μεσω ενιαίου πινακα (για να προηγηθούν στις περιοχές).
Οσο για το άλλο..του χρόνου θα πρέπει οπωσδήποτε να δηλώσεις όλες τις περιοχές για να μη χάσεις το διορισμο.Και να ησουν στους φετινούς διοριστεους δεν τον έχανες αν δεν τις εβαζες ολες,απλα θα περιμενες για τον επομενο χρόνο.Του χρόνου όμως θα τις βαλεις όλες για να εισαι σιγουρη!
Α και καλά στέφανα! :D

Αποσυνδεδεμένος annouka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ποτε θα διοριστώ?
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:36:20 μμ »
Ευχαριστώ για τισ πληροφορίες, ειναι πράγματι πολύτιμές!
Είχα κάνει αίτηση για αναπληρώτρια φέτος και με το σκεπτικό οτι ήμουν πολύ κάτω στη σειρά, δήλωσα οτι αποδέχομαι τοποθέτηση σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας. Τώρα δεν ξέρω σε τι θέση είμαι με τα νέα δεδομένα του ΑΣΕΠ,αλλά αν υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν πρέπει να πάω οπωσδήποτε ή μπορώ να αρνηθώ? Οποιαδήποτε άρνηση θα έχει επιπτώσεις στο διορισμό μου?

(Και στα δικα σας οι ανύπαντρές !!!!!!!)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ποτε θα διοριστώ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:16:33 »

Αποσυνδεδεμένος kos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ποτε θα διοριστώ?
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:39:08 μμ »
Η αρνηση αναληψης υπηρεσιας ως αναπληρωτρια σε εξαιρει απο τους πινακες διορισμου ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ και μονο. Δεν εχει καμια επιπτωση στο διορισμο σου ως μονιμη.
Αν δεν ενδιαφερεσαι να δουλεψεις αμεσα (φετος), μπορεις να δηλωσεις (στην αιτηση για μονιμο διορισμο) επιλεκτικα λιγες περιοχες, που να ειναι κοντα στον τοπο κατοικιας σου, οπου πιθανοτατα δεν θα σε καλεσουν για διορισμο (αυτο ειναι πιθανονα συμβει ακομα κι αν δηλωσεις ολες τις περιοχες).
Ετσι την επομενη χρονια θα εχεις αρκετα περισσοτερες πιθανοτητες για καλυτερη τοποθετηση (θα εισαι απο τις πρωτες του ΑΣΕΠ). Φυσικα προηγουνται οι του πινακα, οποτε και παλι μαλλον μακρυα θα καταληξεις. Εννοειται οτι (οπως ηδη γραφτηκε παραπανω), το 2008 πρεπει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ, καθως και οτι κουτακι βλεπεις μπροστα σου.  ;D
Μην αγχωνεσαι, και καλο κουραγιο...
Together we stand, divided we fall

Αποσυνδεδεμένος annouka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ποτε θα διοριστώ?
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 19, 2007, 09:01:21 μμ »
Παιδια σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση!!!!!
Cloe, anna_s και Kos οι πληροφορίες σας είναι σωτήριες!!!


ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ :D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 434
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.