*

Αποστολέας Θέμα: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...  (Αναγνώστηκε 9369 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sunnie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
... Έκανα μεγάλη βλακεία;;; Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια (ΠΕ60) για να εγγραφώ στους πίνακες μηδενικής προυπηρεσίας καθ'οτι μόλις ορκίστηκα (τον Ιούλιο) και τώρα ακούω για προσλήψεις αρκετών αναπληρωτών φέτος και φοβάμαι ότι εκεί που έλεγα "και αφού δεν πρόλαβα, δεν τρέχει και τίποτα" χτύπησω το κεφάλι μου στον τοίχο! Έσεις τι λέτε; Με τα νέα δεδομένα έχουν ελπίδες οι ΠΕ60 χωρίς προυπηρεσία; Μακάρι για όλους άλλα θα χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1972

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:43:19 μμ »
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΧΑΖΟΜΑΡΙΤΣΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ,  :o, ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΡΟΥΜΠΑΛΑ ΑΚΟΜΑ...ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΙΣΩΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΕΝΤΑΞΗ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΟΣΩΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΟΥ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑΝΝΑ 1972

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:44:49 μμ »
ΣΥΓΝΩΜΗ, ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΕ60, ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΝΑ ΠΑΣ , ΝΟΜΙΖΑ ΕΙΣΑΙ ΠΕ06.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:51:45 μμ »
για πε60 δεν εχει βγει ποτε συμπληρωματικη εγκυκλιος τα τελευταια χρονια. μονο για πε70 και αυτο γιατι εξαντλουν τους πινακες.
τωρα αν θα παρει μηδενικης νηπιαγωγους, δεν γνωριζω, ας απαντησει καποιος απο τον κλαδο σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος so good

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Ακούω+ξεχνώ,βλέπω+θυμάμαι, Κάνω+καταλαβαίνω...
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 26, 2011, 04:53:51 μμ »
... Έκανα μεγάλη βλακεία;;; Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια (ΠΕ60) για να εγγραφώ στους πίνακες μηδενικής προυπηρεσίας καθ'οτι μόλις ορκίστηκα (τον Ιούλιο) και τώρα ακούω για προσλήψεις αρκετών αναπληρωτών φέτος και φοβάμαι ότι εκεί που έλεγα "και αφού δεν πρόλαβα, δεν τρέχει και τίποτα" χτύπησω το κεφάλι μου στον τοίχο! Έσεις τι λέτε; Με τα νέα δεδομένα έχουν ελπίδες οι ΠΕ60 χωρίς προυπηρεσία; Μακάρι για όλους άλλα θα χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο....

Χωρις να θέλω να σε απογοητεύσω, χωρις μόρια ασεπ (και προϋπηρεσίας) λίγο δύσκολο για τους πε60 να πάρουν αναπληρωτές απο τον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας είμαστε πάρα πολλοί και οι έχοντες μόρια ασεπ και οι έχοντες μόρια ασεπ και προϋπηρεσίας. Δυστυχώς, δεν παίρνουν τόσους πολλούς ώστε να εξαντληθούν οι αναπληρωτές από τους πίνακες με τα μόρια. Αυτό όμως δε σημαίνει οτι αν μπορείς του χρόνου δε θα κάνεις τα χαρτιά σου για αναπληρώτρια... :)
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift, that' s why it is called present!!!

Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί
Γυναίκα...

Αποσυνδεδεμένος pasxalisΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:07:09 μμ »
... Έκανα μεγάλη βλακεία;;; Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια (ΠΕ60) για να εγγραφώ στους πίνακες μηδενικής προυπηρεσίας καθ'οτι μόλις ορκίστηκα (τον Ιούλιο) και τώρα ακούω για προσλήψεις αρκετών αναπληρωτών φέτος και φοβάμαι ότι εκεί που έλεγα "και αφού δεν πρόλαβα, δεν τρέχει και τίποτα" χτύπησω το κεφάλι μου στον τοίχο! Έσεις τι λέτε; Με τα νέα δεδομένα έχουν ελπίδες οι ΠΕ60 χωρίς προυπηρεσία; Μακάρι για όλους άλλα θα χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο....
Δεν θα είχες καμία απολύτως πιθανότητα να σε προσλάβουν ως αναπληρώτρια από τον πίνακα μηδενικής προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος Sunnie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 26, 2011, 05:30:36 μμ »
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για την απάντηση! So good δεν με απογοητεύεις, ήμουν ήδη απογοητευμένη όταν ήμουν ακόμη στη σχολή και διαπίστωσα τι γίνεται με τις προσλήψεις στον κλάδο μας... Παρ'όλα αυτά ήθελα να κάνω τα χαρτιά μου για να μπω στους πίνακες και δεν πρόλαβα λόγω προσωπικών προβλημάτων αλλά αφού  περίμενα ότι δεν πρόκειται να με πάρουν, δεν ανησύχησα. Όταν όμως άκουσα ότι οι προσλήψεις αναπληρωτών θα είναι περισσότερες ...κάπως ταράχτηκα! Εφόσον όμως με διαβεβαιώνετε ότι είναι τόσα πολλά τα άτομα που έχουν μόρια και περιμένουν...θα ησυχάσω αλλά το πάθημα θα μου γίνει μάθημα... :D

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 26, 2011, 07:15:00 μμ »
δυστηχως η ευτυχως δεν υπαρχει καμια ελπιδα να σε παρουν οποτε μην στεναχωριεσαι..εγω ειμαι στον πινακα β με 18 μορια ασεπ και δεν εχω καμια ελπιδα οποτε μη σκας!

Αποσυνδεδεμένος vasp

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1638
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60, ΠΕ 60.50
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 26, 2011, 08:13:43 μμ »
Sunnie μη σκας...Δεν υπήρχε ουτε μια στο  εκατομμύριο να φωνάξουν άτομα απο τον πίνακα της μηδενικής! Ξέρεις πόσοι απο μας με επιτυχία στο ΑΣΕΠ δεν έχουμε καμιά ελπίδα;;; Χιλιάδες....

Αποσυνδεδεμένος cklio76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 26, 2011, 10:10:56 μμ »
Το κάθε εμπόδιο για καλό το ξέρεις; Οι συνάδελφοι που σου απάντησαν ήδη έχουν δίκιο. Κι εγώ στον πίνακα β είμαι εδώ και χρόνια και ακόμα ελπίζω...Περίμενε να δώσεις ΑΣΕΠ (όποτε και αν γίνει αυτός!) για να μπεις κατευθείαν στον β πίνακα εάν και εφόσον καταφέρεις να περάσεις στο διαγωνισμό που σου το εύχομαι. Και πού ξέρεις; Μπορεί να μπεις και στους διοριστέους. Υπομονή...

Αποσυνδεδεμένος Sunnie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 27, 2011, 01:19:55 πμ »
Όπως μου λες κι εσυ efterpi2 δυστυχώς ή ευτυχώς δεν είχα ούτε μία ελπίδα και από αυτή την άποψη δε σκάω. Αλλά ρε παιδιά τι πράγματα είναι αυτά με τον κλάδο μας (και όχι μόνο βέβαια...); Όταν μπήκα στη σχολή το 2007 οι καθηγητές μας ξεχείλιζαν από αισιοδοξία ότι όλα τα νηπιαγωγεία θα γίνουν ολοήμερα και΄θα πιάσουμς όοοοολοι δουλειά σχεδόν αμέσως όπως οι δάσκαλοι. Κρατούσαμε βέβαια μία πατηνή αλλά όχι κι ετσι... Αλλά τι να πειτε κι εσεις που έχουν δει τα μάτια σας 8)... εμείς τώρα ξεκινάμε τον αγώνα! Υπομονή...

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 27, 2011, 01:30:04 πμ »
δυστυχως ποτε δεν ήταν τοσο αισιοδοξα τα πραγματα στον κλαδο μας και ο καθενας ας λεει οτι θελει , παντα το νηπιαγωγείο ηταν δευτερευουσαν σημασιας  και απλα το ολοημερο βοηθησε να γινουν καποιοι διορισμοι.δεν συγκρινομαστε με τους δασκαλους στις προσληψεις με τιποτα ομως κ σ αυτους θα εκλεινε καποια στιγμη η ψαλιδα.
παντως πιστευω οτι στις φετινες προσληψεις ψαλιδισανε το κλαδο μας εξαιτιας της ελλειψης δασκαλων και δωσανε για μια ακομη φορα το μηνυμα οτι η προσχολική εκπαιδευση δεν αποτελει προτεραιοτητα
μαρακι

Αποσυνδεδεμένος annoula1983

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 27, 2011, 01:42:42 πμ »
δυστυχως ποτε δεν ήταν τοσο αισιοδοξα τα πραγματα στον κλαδο μας και ο καθενας ας λεει οτι θελει , παντα το νηπιαγωγείο ηταν δευτερευουσαν σημασιας  και απλα το ολοημερο βοηθησε να γινουν καποιοι διορισμοι.δεν συγκρινομαστε με τους δασκαλους στις προσληψεις με τιποτα ομως κ σ αυτους θα εκλεινε καποια στιγμη η ψαλιδα.
παντως πιστευω οτι στις φετινες προσληψεις ψαλιδισανε το κλαδο μας εξαιτιας της ελλειψης δασκαλων και δωσανε για μια ακομη φορα το μηνυμα οτι η προσχολική εκπαιδευση δεν αποτελει προτεραιοτητα

Στους 2 τελευταίους ΑΣΕΠ, μετά τους δασκάλους, ήμασταν ο κλάδος με τους περισσότερους διορισμούς αν δεν κάνω λάθος. Δεν έγιναν λίγοι διορισμοί και αν εφαρμοστεί η οδηγία της ΕΕ για τα ολοήμερα νηπιαγωγεία τότε ο κλάδος μας θα γίνει σαν των δασκάλων (πριν ξεκινήσουν οι φετινές περικοπές).
Σκάσε και κολύμπα!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος maraki28

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 631
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν πρόλαβα να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρώτρια...
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 27, 2011, 12:15:46 μμ »
δεν κανεις λάθος ηταν ο θεσμος των ολοημερων που μας ανεβασε στους διορισμους
αναγκες ακομη υπαρχουν στον κλαδο μας γι αυτο και γινονται μεγάλες  προσληψεις αναπληρωτων ,το θέμα ειναι οτι δεν υπαρχει ενεργος συνδικαλισμος στο κλαδο μας και δεν προωθουντια τα αιτηματα μας με αποτελεσμα να εκκπροσωπουμαστε απο δασκάλους που δεν μας εχουν και σε πολλη εκτιμηση ή δεν γνωριζουν τα προβλήματα μας.
το γεγονός των διοριστεων ασεπ που τους κρατα σε ομηρια τοσα χρονια με το προσχημα της ελλεψης αναγκών μας λεει πολλα για την πορεια του κλαδου μας
μαρακι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159539
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 257
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 178
Σύνολο: 182

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.