*

Ψηφοφορία

Μετα απο ποσο καιρο πληρωθηκατε οι νεοδιοριστοι;

1 - 2 μηνες
58 (63.7%)
2 - 3 μηνες
18 (19.8%)
μετα απο 3 μηνες
15 (16.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 91

Αποστολέας Θέμα: Μισθός νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 264509 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #224 στις: Οκτώβριος 13, 2008, 08:43:12 πμ »
Ναι, είναι σίγουρο! Και μας από Αύγουστο θα ξεκινήσει να τρέχει!
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:39:31 »

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #225 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 09:12:03 πμ »
Κανένα νέο από δευτεροβάθμια Κυκλάδων..? Ξεκίνησαν να πληρώνουν τους νεοδιόριστους?
Στις Κυκλαδες έμαθα πως θα πληρωθούμε στις 16 Οκτωβρίου.Πήγε σήμερα ο συνάδελφος και κατέθεσε στην εφορία τις καταστάσεις.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
Σ' ευχαριστώ Stenies! Επειδή βρίσκομαι σε άδεια ανατροφής δεν μπορώ να τα παρακολουθώ από κοντά. Μήπως γνωρίζεις κάτι και για το βιβλιάριο υγείας? Έχει βγάλει κανείς στις Κυκλάδες από τους νεοδιόριστους?


Τα βιβλιάρια  ΟΠΑΔ βγήκαν και μας τα έχουν αποστείλει στα σπίτια μας κιόλας. Μένω ΕΒΡΟ και ήρθε το βιβλιάριο την προηγούμενη Παρασκευή!\]
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

Αποσυνδεδεμένος crypto

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE WILL KEEP US ALIVE
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #226 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 12:45:21 μμ »
Κανένα νέο από δευτεροβάθμια Κυκλάδων..? Ξεκίνησαν να πληρώνουν τους νεοδιόριστους?
Στις Κυκλαδες έμαθα πως θα πληρωθούμε στις 16 Οκτωβρίου.Πήγε σήμερα ο συνάδελφος και κατέθεσε στην εφορία τις καταστάσεις.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
Σ' ευχαριστώ Stenies! Επειδή βρίσκομαι σε άδεια ανατροφής δεν μπορώ να τα παρακολουθώ από κοντά. Μήπως γνωρίζεις κάτι και για το βιβλιάριο υγείας? Έχει βγάλει κανείς στις Κυκλάδες από τους νεοδιόριστους?



Χρυσω που εισαι διορισμενη γιατι στις Κυκλαδες δεν Εχει παρει κανενας ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΟΠΑΔ.



Τα βιβλιάρια  ΟΠΑΔ βγήκαν και μας τα έχουν αποστείλει στα σπίτια μας κιόλας. Μένω ΕΒΡΟ και ήρθε το βιβλιάριο την προηγούμενη Παρασκευή!\]
In a world of leaders, let the others be the followers!
ΠΕΟ6

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #227 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 06:43:15 μμ »
Το εχω απορια εδω και αρκετο καιρο!
Γιατι καθυστερουν τοσο πολυ να πληρωσουν τους νεοδιοριστους καθε χρονο;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:39:31 »

Αποσυνδεδεμένος annie74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #228 στις: Οκτώβριος 14, 2008, 09:24:09 μμ »
Κανένα νέο από δευτεροβάθμια Κυκλάδων..? Ξεκίνησαν να πληρώνουν τους νεοδιόριστους?
Στις Κυκλαδες έμαθα πως θα πληρωθούμε στις 16 Οκτωβρίου.Πήγε σήμερα ο συνάδελφος και κατέθεσε στην εφορία τις καταστάσεις.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
Σ' ευχαριστώ Stenies! Επειδή βρίσκομαι σε άδεια ανατροφής δεν μπορώ να τα παρακολουθώ από κοντά. Μήπως γνωρίζεις κάτι και για το βιβλιάριο υγείας? Έχει βγάλει κανείς στις Κυκλάδες από τους νεοδιόριστους?



Χρυσω που εισαι διορισμενη γιατι στις Κυκλαδες δεν Εχει παρει κανενας ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΟΠΑΔ.



Τα βιβλιάρια  ΟΠΑΔ βγήκαν και μας τα έχουν αποστείλει στα σπίτια μας κιόλας. Μένω ΕΒΡΟ και ήρθε το βιβλιάριο την προηγούμενη Παρασκευή!\]

Είμαι διορισμένη στο 6 / Θ    Δ. Σ.   ΚΥΘΝΟΥ και ανήκω στο 2ο γραφείο ΑΝΔΡΟΥ. Το βιβλιάριο μου το έστειλαν στο σπίτι μου γιατί έχω άδεια ανατροφής και μένω στον ΕΒΡΟ.
Προσοχή στις πισώπλατες  μαχαιριές....

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #229 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 10:20:18 πμ »
Με σκανδαλίσατε πρωινιάτικα!!!
Έκανα αίτηση στον ΟΠΑΔ του νομού όπου διορίστηκα και κατέθσα όλα τα σχετικά έγγραφα για να μου εκδόσουν το περίφημο βιβλιάριο. 1,5 μήνα μετά μ'ενημερώνουν ότι στο πιστοποιητικό οικ/κής κατάστασης που κατέθεσα φαίνεται ότι έχω ένα παιδί και δεν τους έχω στείλει τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τη δική του ασφάλιση. "Μα, το έχει ήδη ασφαλίσει ο σύζυγός μου. Θέλω να ασφαλιστώ μόνο εγώ". "Α, μάλιστα... Τότε να μας στείλετε βεβαίωση από τον ΟΠΑΔ που το ασφάλισε ο σύζυγος, Υπ. Δήλωση του συζύγου ότι όντως είναι ασφαλισμένο στο όνομά του και 2 φωτογραφίες του παιδιού." ".... Μα δεν καταλάβατε. Αφενός είναι υποχρεωτικό να ασφαλίσω το παιδί μου? Και αφετέρου είναι ήδη ασφαλισμένο. Γιατί να σας στείλω φωτογραφίες?" "Γιατί είναι υποχρεωτικές, κυρία μου, για να εκδοθεί το βιβλιάριο!"

Αφού δεν έπαθα εγκεφαλικό κατά τη διάρκεια εκείνης της συνομιλίας, βεβαιώθηκα πως δε θα το πάθω ποτέ. Ζήτησα να μιλήσω με τον προϊστάμενο, μου είπε πως θα επιληφθεί προσωπικά του θέματος και από τότε (1 εβδομάδα πριν) περιμένω...

Όσο για το μισθό: μίλησα χθες με τη Δ/νση και η υπάλληλος διέρρηξε τα ιμάτιά της πως αποκλειστική ευθύνη για το πότε θα πληρωθούμε έχει το σχολείο. Τι να σας πω?? Επειδή ίσως άργησαν να στείλουν τα χαρτιά στη διαχείριση? Επειδή λείπω με άδεια ανατροφής και δεν είμαι εκει να τους πρήζω κάθε μέρα? Δεν ήξερε η υπάλληλος τι της γίνεται?? Πάντως εκεί μείναμε: αν ακόμη δεν έχω πληρωθεί φταίει το σχολείο.


ΥΓ: Όλα αυτά τα απίθανα συνέβησαν στην Ηλεία (στον ΟΠΑΔ και στη ΔΔΕ αντίστοιχα).

Αποσυνδεδεμένος crypto

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE WILL KEEP US ALIVE
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #230 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 11:56:34 πμ »
Με σκανδαλίσατε πρωινιάτικα!!!
Έκανα αίτηση στον ΟΠΑΔ του νομού όπου διορίστηκα και κατέθσα όλα τα σχετικά έγγραφα για να μου εκδόσουν το περίφημο βιβλιάριο. 1,5 μήνα μετά μ'ενημερώνουν ότι στο πιστοποιητικό οικ/κής κατάστασης που κατέθεσα φαίνεται ότι έχω ένα παιδί και δεν τους έχω στείλει τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τη δική του ασφάλιση. "Μα, το έχει ήδη ασφαλίσει ο σύζυγός μου. Θέλω να ασφαλιστώ μόνο εγώ". "Α, μάλιστα... Τότε να μας στείλετε βεβαίωση από τον ΟΠΑΔ που το ασφάλισε ο σύζυγος, Υπ. Δήλωση του συζύγου ότι όντως είναι ασφαλισμένο στο όνομά του και 2 φωτογραφίες του παιδιού." ".... Μα δεν καταλάβατε. Αφενός είναι υποχρεωτικό να ασφαλίσω το παιδί μου? Και αφετέρου είναι ήδη ασφαλισμένο. Γιατί να σας στείλω φωτογραφίες?" "Γιατί είναι υποχρεωτικές, κυρία μου, για να εκδοθεί το βιβλιάριο!"

Αφού δεν έπαθα εγκεφαλικό κατά τη διάρκεια εκείνης της συνομιλίας, βεβαιώθηκα πως δε θα το πάθω ποτέ. Ζήτησα να μιλήσω με τον προϊστάμενο, μου είπε πως θα επιληφθεί προσωπικά του θέματος και από τότε (1 εβδομάδα πριν) περιμένω...

Όσο για το μισθό: μίλησα χθες με τη Δ/νση και η υπάλληλος διέρρηξε τα ιμάτιά της πως αποκλειστική ευθύνη για το πότε θα πληρωθούμε έχει το σχολείο. Τι να σας πω?? Επειδή ίσως άργησαν να στείλουν τα χαρτιά στη διαχείριση? Επειδή λείπω με άδεια ανατροφής και δεν είμαι εκει να τους πρήζω κάθε μέρα? Δεν ήξερε η υπάλληλος τι της γίνεται?? Πάντως εκεί μείναμε: αν ακόμη δεν έχω πληρωθεί φταίει το σχολείο.


ΥΓ: Όλα αυτά τα απίθανα συνέβησαν στην Ηλεία (στον ΟΠΑΔ και στη ΔΔΕ αντίστοιχα).

Οι μισθοδοτικες ερχονται στα σχολεια απο την εκαστοτε διευθυνση,το σχολειο πρεπει να τις καταθεσει στην αντιστοιχη εφορια.Αν δεν σταλουν οι καταστασεις τι να κανει το σχολειο?Προσωπικα με το που ηρθαν τα χαρτια στο σχολειο μας προσφερθηκα να τα παω στην εφορια με μια επισης νεοδιοριστη συναδελφο.Σε 2 ημερες πληρωθηκαμε.
In a world of leaders, let the others be the followers!
ΠΕΟ6

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #231 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 06:20:38 μμ »
Ήρθαν σήμερα στο σχολείο τα σημειώματα αποδοχών! Σημαίνει ότι μπήκαν τα λεφτά; Για να μην πηγαίνω τζάμπα στην τράπεζα  :-[ :-\
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος babis35

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #232 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 07:49:57 μμ »
Ξέρετε...... θα βοηθούσατε τα μέγιστα αν μας γράφατε και σε ποιές περιοχές λαμβάνουν χώρα τα απίστευτα της εκπαίδευσής μας...... ;D ;D ;D
Υπομένουμε μόνο και μόνο γιατί είναι και η τελευταία φορά που θα περιμένουμε τόσο πολύ για τον μισθό μας..... :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Επαέ ακόμα περιμένουμε..... ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2008, 07:52:56 μμ από babis35 »

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #233 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 07:57:39 μμ »
ρε παιδια βοηθηστε λιγο σας παρακαλω,ιδιαιτερα οι εμπειροτεροι-ειναι δυνατον εκπαιδευτικος νεοδιοριστος,χωρις προυπηρεσια και επιπλεον τιτλους,του νευροκοπιου(επιδομα προβληματικης περιοχης μονο,οχι παραμεθοριου)να παιρνει 2.362 ευρω για αυγουστο,σεπτεμβριο,οκτωβριο και την ιδια στιγμη εκπαιδευτικος στο λιμενα Θασου με τα ιδια προσοντα(δλδ χωρις προυπηρεσια κτλ)να παιρνει 2480ευρω και ενω ο λιμενας δε θεωρειται προβληματικη περιοχη ή παραμεθοριος?πειτε μου γιατι θα τρελαθω!
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος annna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #234 στις: Οκτώβριος 15, 2008, 10:02:27 μμ »
Έχω την εντύπωση πως η Θάσος ανήκει στα δυσπρόσιτα, οπότε πιθανόν να δίνει κάποιο επίδομα. Όπως και να έχει συμβαίνει ένα περίεργο πράγμα με τις κρατήσεις, κάθε διεύθυνση κάνει διαφορετικές. ΄Ισως εκεί να οφείλεται. Μήπως ο εκπαιδευτικος στη Θάσο παίρνει και κάποιο επίδομα θέσης;

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #235 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 07:17:53 πμ »
Με το που ξύπνησα, μπήκα στο e-banking να ελέγξω το ποσό που ενδεχομένως θα μου είχαν καταθέσει. Τίποτε ακόμη... Ένα ολοστρόγγυλο "0". Επαναλαμβάνω για να μη σας αγχώνω άδικα, όλα αυτά συμβαίνουν στην Ηλεία.

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #236 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 07:35:38 πμ »
ρε παιδια βοηθηστε λιγο σας παρακαλω,ιδιαιτερα οι εμπειροτεροι-ειναι δυνατον εκπαιδευτικος νεοδιοριστος,χωρις προυπηρεσια και επιπλεον τιτλους,του νευροκοπιου(επιδομα προβληματικης περιοχης μονο,οχι παραμεθοριου)να παιρνει 2.362 ευρω για αυγουστο,σεπτεμβριο,οκτωβριο και την ιδια στιγμη εκπαιδευτικος στο λιμενα Θασου με τα ιδια προσοντα(δλδ χωρις προυπηρεσια κτλ)να παιρνει 2480ευρω και ενω ο λιμενας δε θεωρειται προβληματικη περιοχη ή παραμεθοριος?πειτε μου γιατι θα τρελαθω!

Μήπως αυτός του Λιμένα είναι παλιός ασφαλισμένος ; γιατι τότε έχει λιγότερες καρατήσεις

Έχω την εντύπωση πως η Θάσος ανήκει στα δυσπρόσιτα, οπότε πιθανόν να δίνει κάποιο επίδομα. Όπως και να έχει συμβαίνει ένα περίεργο πράγμα με τις κρατήσεις, κάθε διεύθυνση κάνει διαφορετικές. ΄Ισως εκεί να οφείλεται. Μήπως ο εκπαιδευτικος στη Θάσο παίρνει και κάποιο επίδομα θέσης;
Μόνο τα Λιμεναρια είναι Δυσπρόσιτο  απο την Δ΄Καβάλας

Για τις προβληματικές περιοχές ισως βοηθήσει το παρακάτω
    http://dide.xan.sch.gr/newsite/noms-s.php?id=1122
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2008, 08:00:07 πμ από vikoulaki »

Αποσυνδεδεμένος EVAGGELIA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μισθός νεοδιόριστων
« Απάντηση #237 στις: Οκτώβριος 16, 2008, 12:45:10 μμ »
 Σήμερα πλήρωσε και η Δευτεροβάθμια Κυκλάδων!! Σχετικά με το βιβλιάριο υγείας δεν υπάρχει κανένα νέο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 344
Σύνολο: 352

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.