*

Ψηφοφορία

Σε ποια κατηγορία νομίζετε πως είστε;

Διοριστέος/έα
9 (11.4%)
Μάλλον Διοριστέος/έα
23 (29.1%)
Επιτυχών/ούσα
27 (34.2%)
Μάλλον Επιτυχών/ούσα
12 (15.2%)
Αποτυχών/ούσα
5 (6.3%)
Μάλλον Αποτυχών/ούσα
3 (3.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 75

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα Φιλόλογων  (Αναγνώστηκε 79426 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #294 στις: Ιούλιος 14, 2007, 06:20:51 μμ »
Δε νομίζω βρε παιδιά να φτάσουμε μέχρι την Παρασκευή....αν πάλι δεν βγουν αυτή τη βδομάδα, σκέφτομαι να αρχίζω απεργία πείνας έξω από τον ασεπ!!!! Μα έλεος πια.... έχει περάσει όλο το καλοκαιρι...φτάσαμε στον Αύγουστο. Εγώ που τηλεφώνησα μου είπαν " από Τετάρτη και μετά".... καλό κουράγιο σε όλους... :)
Σήμερα σου το είπαν αυτό; Άντε, βοήθειά σας!
Συγνώμη, eva, αλλά αυτή τη στιγμή το λιγότερο που με νοιάζει είναι αν βαρέθηκαν οι υπάλληλοι του ΑΣΕΠ. να μας ακούν που τους τηλεφωνούμε! Την επόμενη εβδομάδα, ανά μισή ώρα θα παίρνω τηλέφωνο και θα είμαι πολύ επιθετική! Αφού δεν μπορούμε να βρούμε τους προϊσταμένους θα εξαντλούμε την οργή μας στους κάθε είδους υφισταμένους για να τους τα μεταφέρουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:53:26 »

Αποσυνδεδεμένος bonbon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #295 στις: Ιούλιος 14, 2007, 11:03:33 μμ »
Eχει καταντήσει αηδία η όλη κατάσταση...Δηλαδή αν ήταν εφικτό θα τα έβγαζαν και το Σεπτεμβρη,αλλά είναι που δεν τους βολεύει πρακτικά.
Εγώ προσωπικά δεν θεωρώ ότι έγραψα καλά,αλλά αυτό το ψυχοφθόρο του θέματος έχει αρχίσει και μου διαλύει το νευρικό σύστημα.
Ναι οι υπάλληλοι δεν φταίνε αλά κάπου πρέπει να απευθυνθεί κανείς.Κι όταν οι υπάλληλοι πρωί πρωί σε αντιμετωπίζουν υποτιμητικά και επιθετικά -ενώ είναι η δουλειά τους
να λένε τα ίδια και τα ίδια σε όλους εμάς που θα πάρουμε τηλέφωνο-ε, τότε όντως σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.
Αμα δεν μπορούν και βαριούνται να λένε τα ίδια σε όλους να κάτσουν σπιτάκι τους.
Αντε με όλους τους βαρεμένους.
Κατα τα άλλα καλά αποτελέσματα ευχομαι τώρα που πλησιάζει,και υπομόνη-αφού ξέρουμε καλά τι θα πει!!!

Αποσυνδεδεμένος gm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Θέλω ξεκούραση!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #296 στις: Ιούλιος 15, 2007, 12:54:17 πμ »
Εκπλήσσομαι, "bonbon", που σου μίλησαν άσχημα. Έχω πάρει άπειρες φορές και είναι πάντα ευγενέστατοι. Είναι ίσως η μόνη δημόσια υπηρεσία όπου πίανεις σχετικά εύκολα γραμμή και σου απαντάνε χωρίς να σου τη λένε που τόλμησες να ενοχλήσεις. Η τελευταία επικοινωνία μου ήταν την Παρασκευή και μου είπαν μέχρι 20 του μηνός. Πάντως είμαστε για λύπηση. Κοιτάξτε σε ποιο σημείο μας έχουν φτάσει. Ασχολούμαστε με πάσης φύσεως προβλέψεις, για να διασκεδάσουμε το άγχος μας. Έστω...έχουμε τουλάχιστον ο ένας τον άλλο, για να πρήζουμε ειδάλλως θα μας είχαν διώξει οι δικοί μας απ'το σπίτι!

Αποσυνδεδεμένος eva30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #297 στις: Ιούλιος 15, 2007, 03:20:34 μμ »
Μη με παρεξηγείτε!Απλώς αυθυποβάλλομαι γαι να είμαι όσο γίνεται πιο ψύχραιμη.Όσο κι αν μας σπάνε τα νεύρα, δεν αλλάζει κάτι.Είμαι ψυχολογικά προετοιμασμένη για τις 27,χωρίς φυσικά να έχω κάποια πληροφόρηση, απλώς επειδή είναι το πιο απαισιόδοξο σενάριο και επειδή θα είμαι διακοπές τότε.Είναι θέμα ψυχολογίας.Μπορεί να σας ακούγεται κουτό να περιμένουμε ψύχραιμα και υπομονετικά, αλλά μάλλον είναι μονόδρομος εδώ που φτάσαμε.Το να παίρνεις στο ΑΣΕΠ κάθε τρεις και λίγο για να σπάσεις τα νεύρα στον αθώο υπάλληλο, sorry, αλλά το θεωρώ εντελώς προβληματικό

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:53:26 »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #298 στις: Ιούλιος 15, 2007, 06:14:32 μμ »
.Το να παίρνεις στο ΑΣΕΠ κάθε τρεις και λίγο για να σπάσεις τα νεύρα στον αθώο υπάλληλο, sorry, αλλά το θεωρώ εντελώς προβληματικό
Οκ, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα στο προβληματικό!

Αποσυνδεδεμένος VICA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 401
  • "...κάθε αναπνοή είναι νοσταλγία..."
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #299 στις: Ιούλιος 15, 2007, 09:20:17 μμ »
  Τελευταίο-ελπίζω- κυριακάτικο απόγευμα της εξάμηνης αναμονής...Σε μια εβδομάδα από τώρα όλοι θα έχουμε-ίσως- γυρίσει επιτέλους τη σελίδα...κι όποια κι αν είναι η επόμενη,το κέρδος θα' ναι το τέλος της παράστασης αυτού του θεάτρου του παραλόγου, στη σκηνή του οποίου μείναμε μόνοι οι φιλόλογοι. Προ καιρού είχα μιλήσει περί απάθειας, τώρα δε βρίσκω λέξη να χωρέσει την αίσθηση...Διαβάζοντας μηνύματα συναδέλφων άλλων κλάδων, που δεν ήταν στους "τυχερούς" διοριστέους, πικράθηκα...Ελπίδες, όνειρα, αισιοδοξία...όλα σκόνη μετά...ως γνωστόν...
  Επειδή, λοιπόν, φτάνουμε σ' ένα ακόμη τέλος και ο "αποχαιρετισμός" είναι κοντά, τώρα που είμαι ακόμη ουδέτερα ψύχραιμη, νιώθω την ανάγκη να πω κάτι: σας ευχαριστώ όλους για τη συντροφιά,την παρέα, τη συμπαράσταση που μου προσφέρατε τόσους μήνες...
                                                                                                                                                 
Να' στε όλοι γεροί και τυχεροί σε όλα

Εύχομαι το επιθυμητό αποτέλεσμα για τον καθένα μας
Να πληρώνεσαι μόνος σου
Χωρίς έξωθεν αναμονές
Και
Με την πληρότητά σου
Πορεύσου
Μαζί τους

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #300 στις: Ιούλιος 15, 2007, 10:31:03 μμ »
εγώ που σας γνώρισα προς το τέλος και είμαι νέο μέλος, έχω να πω μην αφήσουμε κανένα να διαλύσει την ανθρωπιά μας, να μας γεμίσει με πίκρα για τυχόν αποτυχία ή αλλαζονία για την πιθανή επιτυχία αλλά να συνεχίσουμε το ταξίδι μαζί ακόμη και μετά τα οποιαδήποτε αποτελέσματα. " Η Ιθάκη σου χάρισε το ωραίο ταξίδι" και εμεις έχουμε ακόμη πολύ δρόμο γιατί η Ιθάκη είναι η ζωή και όχι ο διορισμός

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #301 στις: Ιούλιος 15, 2007, 11:32:25 μμ »
" Η Ιθάκη σου χάρισε το ωραίο ταξίδι" και εμεις έχουμε ακόμη πολύ δρόμο γιατί η Ιθάκη είναι η ζωή και όχι ο διορισμός
Σωστά το θέτεις.Εγώ θα ήθελα μόνο να προσθέσω ότι ,όταν τα χρόνια της αδιοριστίας σου κοντεύουν να φτάσουν τα χρόνια απουσίας του Οδυσσέα από την Ιθάκη χωρίς να ευθύνεσαι μόνο εσύ γι' αυτό, αισθάνεσαι φυσιολογικά κάποια πικρία...Την ουσία όμως την εντόπισες: Ιθάκη=ζωή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2007, 11:35:13 μμ από syrrahm »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #302 στις: Ιούλιος 15, 2007, 11:48:55 μμ »
μη νομίζεις ότι και εγώ είμαι χθεσινή. Εχω πτυχίο από το 96 και για να δώσω φέτος Ασεπ σηκώθηκα από το κρεββάτι 4 ημέρες μετά από σοβαρή επέμβαση χωρίς να ξέρω καν αν θα προφτάσω να διοριστώ. Επειδή όμως το σύστημα είναι απάνθρωπο και μας καταπίνει όλους αποφάσισα να κάνω την προσπάθειά μου για να μπορέσω να συνεχίσω τη ζωή μου βλέποντας μπροστά.

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #303 στις: Ιούλιος 16, 2007, 08:12:28 πμ »
Το ΑΣΕΠ πρωι πρωι σημερα μου απαντησε την Παρασκευη 20 Ιουλιου τα αποτελεσματα ,ελπιζω να μην εχουμε αλλη μεταβολη.Καλη επιτυχια σε ολους και σε ολες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2007, 08:20:19 πμ από Λουλου »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #304 στις: Ιούλιος 16, 2007, 08:25:05 πμ »
καλημερα,παιδια!κι εγω πηρα και μου ειπαν την παρασκευη.τον ρωτησα αν υπαρχει πιθανοτητα για νωριτερα και μου ειπε μικρη αλλα το κοιταμε.οψομεθα........

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #305 στις: Ιούλιος 16, 2007, 09:14:48 πμ »
Καλημέρα κι από μένα. Ο κύριος στον οποιο έπεσα εγώ (θέση 18) ήταν πολύ φειδωλός. Μου είπε να ξαναπάρω Παρασκευή για κάτι νεότερο και όταν επέμενα να μου δώσει μία απάντηση, αφού έβλεπε ότι δεν είχα διάθεση να το κλείσω, μου είπε: "Μας είπαν, μάλλον, για Παρασκευή, αλλά δεν είναι σίγουρο. Δε μας έχουν κάνει καποια επίσημη δήλωση".

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #306 στις: Ιούλιος 16, 2007, 09:58:07 πμ »
καλημερα και παλι απο μενα!ξαναπηρα φυσικα και ενας κυριος ηταν κατηγορηματικος οτι την παρασκευη θα βγουν.πριν λιγο μαι κυρια παλι μου ειπε πιθανον την παρασκευη, νωριτερα με τιποτα!

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #307 στις: Ιούλιος 16, 2007, 10:04:41 πμ »
Καλημέρα παιδιά,
πήρα κι εγώ τηλ πριν από λίγο στον ΑΣΕΠ και μου είπαν την Παρασκευή αργά το  μεσημέρι. Ίδωμεν... Καλή επιτυχία σε όλους :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160947
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 578
Σύνολο: 605

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.