*

Ψηφοφορία

Σε ποια κατηγορία νομίζετε πως είστε;

Διοριστέος/έα
9 (11.4%)
Μάλλον Διοριστέος/έα
23 (29.1%)
Επιτυχών/ούσα
27 (34.2%)
Μάλλον Επιτυχών/ούσα
12 (15.2%)
Αποτυχών/ούσα
5 (6.3%)
Μάλλον Αποτυχών/ούσα
3 (3.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 75

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα Φιλόλογων  (Αναγνώστηκε 79151 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #182 στις: Ιούλιος 04, 2007, 04:00:05 μμ »
Μάρκο κι εγώ στο forum είχα πληροφορηθεί από κάποιον οτι πέρσι και φέτος πήραν περίπου 1000 αναπληρωτές (νομίζω κάθε χρονιά από 1000), και η βάση για αναπληρωτής περσι ήταν 15,00 μόρια, ενώ φέτος (δηλ. 2006-2007) 13,00. Ελπίζω να σε διαφώτισα! 
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:46:43 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #183 στις: Ιούλιος 04, 2007, 04:08:29 μμ »
Παιδιά,ποιά σειρα πρέπει να εχεις στους επιτυχόντες για να έχεις ελπίδες για αναπληρωτης;
ξέρει καποιος να μου απαντήσει;
Πρέπει να είσαι όσο πιο κοντά γίνεται στους τελευταίους διοριστέους.Επίσης , συμφέρει στην περίπτωση αυτή να πάει ψηλά η βάση για να πάρεις πιο πολλά μόρια. Μακάρι να ξαναπάρουν και φέτος 1000.

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #184 στις: Ιούλιος 04, 2007, 04:23:02 μμ »
παιδιά σ' αυτό λέτε να παιξουν ρόλο οι εκλογές; λένε οτι σε προεκλογικές περιόδους παίρνουν περισσότερους αναπληρωτές...
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #185 στις: Ιούλιος 04, 2007, 10:37:40 μμ »
Παιδιά,ποιά σειρα πρέπει να εχεις στους επιτυχόντες για να έχεις ελπίδες για αναπληρωτης;
ξέρει καποιος να μου απαντήσει;

Το θέμα έχει ήδη απαντηθεί πολλάκις. π.χ http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=2188.0

Παρακαλώ να μη βγαίνουμε από το θέμα μας. Οι πιθανότητες για αναπλήρωση δεν έχουν καμία σχέση με τον τίτλο του συγκεκριμένου τόπικ. Ας ψάχνουμε λίγο τους πίνακες του φόρουμ πριν θέσουμε άσχετα ερωτήματα σε άσχετους πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:46:43 »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #186 στις: Ιούλιος 05, 2007, 09:53:38 πμ »
καλημερα,παιδια!αυτο το ειδα στο proslipsis:

Aποτελέσματα εκπαιδευτικών έως 20 Ιουλίου (3/7/07)


Αθήνα 3.7.2007, 18:12
Σε αγώνα δρόμου έχει αποδυθεί το ΑΣΕΠ προκειμένου να ολοκληρώσει έως τις 20 Ιουλίου την έκδοση των πρώτων, προσωρινών αποτελεσμάτων του γραπτού διαγωνισμού 2006 για την πρόσληψη εκπαιδευτικών στα δημόσια σχολεία.

Κατά πάσα πιθανότητα την ερχόμενη Παρασκευή θα εκδοθούν αποτελέσματα για τον κλάδο της γερμανικής γλώσσας, ενώ την επόμενη εβδομάδα αναμένονται αυτά των νηπιαγωγών. Ο κύκλος θα κλείσει με τους φιλολόγους, οι πίνακες των οποίων θα δημοσιοποιηθούν γύρω στις 20 Ιουλίου.

 

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #187 στις: Ιούλιος 05, 2007, 12:53:13 μμ »
Εγώ σας τα'λεγα ότι μην το παίρνετε και πολύ στα σοβαρά αυτό το 20/7... Πήρα τώρα στον ακατανόμαστο και μου είπαν "μετά τις 15 θα περιμένετε". "Με το ανώτερο;", ρωτάω, "μέχρι το τέλος", μου λέει...


Μυαλό μου καημένο πώς βαστάς...... και δεν σαλτάρεις!!!

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #188 στις: Ιούλιος 05, 2007, 01:19:36 μμ »
Εγώ σας τα'λεγα ότι μην το παίρνετε και πολύ στα σοβαρά αυτό το 20/7... Πήρα τώρα στον ακατανόμαστο και μου είπαν "μετά τις 15 θα περιμένετε". "Με το ανώτερο;", ρωτάω, "μέχρι το τέλος", μου λέει...


Μυαλό μου καημένο πώς βαστάς...... και δεν σαλτάρεις!!!
Το τέλος είναι μία λέξη,βέβαια, που επιδέχεται πολλές ερμηνείες....

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #189 στις: Ιούλιος 05, 2007, 01:25:11 μμ »
Το ξέρω. Πολλές ερμηνίες έδωσα κι εγώ αλλά... τις αφήνω για τον εαυτό μου.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #190 στις: Ιούλιος 05, 2007, 01:41:09 μμ »
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτή η καθυστέρηση φέτος. Εκτός από την ειδική διδακτική, μόνο στα αρχαία είχαμε ερωτήσεις ανάπτυξης. Δηλαδή στους παλιότερους διαγωνισμούς που ήταν όλα τα θέματα με ερωτήσεις ανάπτυξης και οι υποψήφιοι εξετάζονταν σε δύο διδακτικές, πώς έβγαιναν εγκαίρως τα αποτελέσματα; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως οι φετινοί διορθωτές είναι ανίκανοι και ότι το επαγγελματικό μας μέλλον εξαρτάται από την έμπνευσή τους. Ειλικρινά ανησυχώ για το τι βαθμολογίες θα δούμε! Νομίζω ότι θα είναι θέμα τύχης τελικά ποιοι θα διοριστούν και ποιοι θα μείνουν απ' έξω! Έχω σταματήσει να μπαίνω στο φόρουμ γιατί αυτή η κατάσταση μου έχει σπάσει το ηθικό και καθε φορά που διαβάζω κάτι αγχώνομαι όλο και περισσότερο. Καλή δύναμη παιδιά σε όλους μας!
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #191 στις: Ιούλιος 06, 2007, 01:52:10 μμ »
Μόλις επικοινώνησα με ΑΣΕΠ. Ρώτησα σχετικά με τα αποτελέσματά μας και τα αποτελέσματα των Νηπιαγωγών. Μου είπαν ότι των Νηπιαγωγών θα βγουν Τρίτη με Τετάρτη ενώ των Φιλολόγων σε ένα δεκαήμερο περίπου. Τον φάγαμε το γάιδαρο, όμως... πολύ μεγάλη ουρά, βρε αδελφέ!
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος sisses

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή τελικά είναι ωραία!!!- ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #192 στις: Ιούλιος 06, 2007, 01:57:51 μμ »
Mary 02  εννοούσαν άραγε ένα δεκαήμερο από σήμερα 6/07 ή  από την Τρίτη - Τετάρτη , μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των νηπιαγωγών;  Δεν μπορώ άλλο, έχω κουραστεί με τις αερολογίες τους και την αινιγματικότητά τους !!! Δεν είμαστε και οι Πυθίες , Φ Ι Λ Ο Λ Ο Γ Ο Ι είμαστε!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mary02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #193 στις: Ιούλιος 06, 2007, 02:01:46 μμ »
Σε ένα δεκαήμερο από σήμερα μου είπε. Όχι πως το έδεσα και κόμπο!!! Από ό,τι φαίνεται σκοπεύουν να τα βγάλουν την εβδομάδα μεταξύ 16-20 Ιουλίου, μόνο που δεν ξέρουν πότε. Λέτε να συμβαίνει και με εμάς ό,τι συνέβει με τις Πανελλήνιες;;; Να έχουν πιάσει δουλειά οι... αναβαθμολογητές των αναβαθμολογητών;;; Δε θα μου προξενήσει καμία απολύτως εντύπωση πάντως!
Καλύτερα να κατανοείς λίγα παρά να παρανοείς πολλά...

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #194 στις: Ιούλιος 06, 2007, 03:43:47 μμ »
Προχθές πήρα στο ΑΣΕΠ και μου είπε ενας τηλεφωνητής ότι θα βγούν 13 ή 20 Ιουλίου. Σήμερα ξαναπήρα και ένας άλλος τηλεφωνητής μου είπε "γύρω στις 20", αλλά δεν ξέρουν ακριβώς πότε. Και πάλι δε μπορούμε να βασιζόμαστε στα λεγόμενα του κάθε ανενημέρωτου! Σήμερα έλεγαν ότι θα βγουν τα αποτελέσματα της Γερμανικής, αλλά μέχρι αυτήν την ώρα δεν έχει βγει τίποτα. Το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να πάμε διακοπές! Χωρίς να τρέχουμε σε internet cafe κάθε μέρα μετά τις δύο το μεσημέρι!

Αποσυνδεδεμένος Rebeka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα Φιλόλογων
« Απάντηση #195 στις: Ιούλιος 06, 2007, 04:41:10 μμ »
Καλησπερίζω όλους τους φιλολόγους!
Είμαι νέος χρήστης του forum και χωρίς να έχω κάποιο νεότερο σχετικά με τα αποτελέσματα του διαγωνισμού, απλά ήθελα να συστήσω σε όλους ψυχραιμία. Δεν οφελεί ούτε η πολύωρη έκθεση στην οθόνη του υπολογιστή,  ούτε τα τηλεφωνήματα στον ΑΣΕΠ, αφού ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει. Είμαι  27 ετών, επιτυχούσα από τον προηγούμενο διαγωνισμό και φέτος ελπίζω να έχω πάει όσο το δυνατόν καλύτερα. Αλλά δε θα σκάσω κιόλας. Συγκεκριμένα ετοιμάζομαι να πάω με τον άντρα μου διακοπές.
Δε θα τους κάνω τη χάρη να αγχωθώ!
Ψυχραιμία λοιπόν, καλά αποτελέσματα σε όλους και καλές βουτιές!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 499

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 39 ερωτήματα.