*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 772900 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1092 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 09:31:22 μμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:27:42 »

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1093 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 09:34:15 μμ »

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1094 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:39:17 μμ »
συναδελφοι πιστευω οτι ολα θα πανε καλα.παραθετω εδω μια πληροφορια:εμαθα σημερα οτι στο επαλ ποτ ημουν περσι προσπαθουν να δωσουν τις ιστοριες στους νομικους για να μην παρουν αναπληρωτη.σας το μεταφερω για να εμπεδωσουμε ολοι την αδικια των β αναθεσεων γι΄ακομη μια φορα αλλα και την αναγκη αναληψης δρασης γι΄αυτο επιτελους με μια επιστολη π.χ.ευχαριστω
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1095 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:43:48 μμ »
Ναι..επίσης μη ξεχναμε τις συναδελφισσες (to be) των Γαλλικών..που σε πολλα σχολεια εχουν μεινει ξεκρεμαστες και τις πασαρουν τις ιστοριες και τα κειμενα!!!!!!!!!!!!
Στο σχολειο που ημουν περυσι..ειχαμε παει 2 φιλολογοι αναπληρωτες...φετος με αυτες τις αλχημειες...ΔΕΝ εχουν κενο!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:27:42 »

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1096 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:49:36 μμ »
Ναι..επίσης μη ξεχναμε τις συναδελφισσες (to be) των Γαλλικών..που σε πολλα σχολεια εχουν μεινει ξεκρεμαστες και τις πασαρουν τις ιστοριες και τα κειμενα!!!!!!!!!!!!
Στο σχολειο που ημουν περυσι..ειχαμε παει 2 φιλολογοι αναπληρωτες...φετος με αυτες τις αλχημειες...ΔΕΝ εχουν κενο!!!!!!!!!!!!
αυτό δεν πέρασε τελικά,κάνω λάθος;

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1097 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:50:06 μμ »
Είδατε που σας έλεγα ;Σε λίγο θα μας εξαφανίσουν και εμας ως κλάδο και τα κενά μας ..Σε λίγο θα κάνουν μάθημα και οι επιστάτες για να μη βγάλουν κενά :o

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1098 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:50:16 μμ »
Ναι..επίσης μη ξεχναμε τις συναδελφισσες (to be) των Γαλλικών..που σε πολλα σχολεια εχουν μεινει ξεκρεμαστες και τις πασαρουν τις ιστοριες και τα κειμενα!!!!!!!!!!!!
Στο σχολειο που ημουν περυσι..ειχαμε παει 2 φιλολογοι αναπληρωτες...φετος με αυτες τις αλχημειες...ΔΕΝ εχουν κενο!!!!!!!!!!!!

1ον : Προσπάθησε να απέχεις από απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς που μπορεί να οδηγήσουν σε αντιπαραθέσεις
2ον : Θα σε παρακαλούσα να μη σπέρνεις την παραπληροφόρηση, κείμενα ΔΕΝ έχουν ως β' ανάθεση. Ήταν ιδέα της άσχετης υφυπουργού που ΔΕΝ υλοποιήθηκε (ακόμα).

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1099 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 11:20:36 μμ »
το TO BE το εγραψα...γιατι εγω ακομη ΔΕΝ δουλευω σε σχολειο....αρα ειναι η οποιαδηποτε εκπαιδευτικός συναδελφος TO BE γιατι εγω δεν δουλευω σε σχολειο!!!!
Επειτα να σε ενημερωσω...οτι ΚΑΙ ΟΜΩΣ αυτο γινεται σε σχολειο που ημουν εγω περυσι....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
δεν σπερνω τον πανικό...ετσι γιατι δεν εχω αλλη δουλεια να κανω...μα γιατι το εμαθα μεσα απο το σχολειο...οτι μοιραστηκαν ΚΑΙ τις ιστοριες ΚΑΙ τα κειμενα.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1100 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 11:28:12 μμ »
προταση:επικοινωνησε με τον/την αντιστοιχη  συμβουλο φιλολογων και εξηγησε την κατασταση .το ιδιο θα κανω κι εγω κι ας μη βγει κατι.καλο βραδυ
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1101 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 11:46:47 μμ »
αυτο θα το προτεινα και σε οσους συανδελφους παρατηρουν τετοια φαινομενα:αναφορα στο συμβουλο φιλολογων.οσον αφορα το σχολειο στο οποιο δουλευα περυσι,το κενο τελικα δηλωθηκε φετος,απλα γιενται προσπαθεια να καλυφθει με β αναθεσεις.αυτα, για να μη σπερνω πανικο :)
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1102 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 12:07:16 πμ »
ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ....δεν σπερνεις πανικό..ολοι πρεπει να ειμαστε ψυχραιμοι για να αντιμετωπίσουμε όσα θα ερθουν..
Γι'αυτό καλα θα ειναι να ειμαστε και ενήμεροι για να μπορουμε να αντιδρασουμε και να προφυλαχθουμε απο τα "κακως κειμενα"

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1103 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:27:56 πμ »
θα ηθελα να σας μεταφερω κι εγω την εμπειρια μου , που φανερωνει την ταση που επικρατει φετος. Στο νηπιαγωγειο που φοιτα ο γιος μου περιμεναμε 2 νηπιαγωγους για να λειτουργησει ενα κλασικο τμημα κι ενα ολοημερο. Τελικα εστειλαν μονο 1 νηπιαγωγο, στοιβαζουν 25 παιδια μαζι σε μια αιθουσα και θα αποχωρουν τα μεν του κλασικου στις 12.15, τα δε του ολοημερου στις 4.00. Μαλισταετσι μενουν και 8 προνηπια εντελως εκτος σχολειου. Ετσι λοιπον και με αλλα που ανεφεραν συναδελφοι παραπανω προσπαθει η καλη ηγεσια του υπουργειου μας να μειωσει τους αναπληρωτες κατα 50%. Σημειωση: την ιδια ωρα προωθειται η μονιμοποιηση 4000 πυροσβεστων και αλλων 1500 στο λιμενικο σωμα. Αυτα τα ωραια και απο μενα. Να τονισω οτι δεν κατοικω σε κανενα δυσπροσιτο χωριουδακι, αλλα στο Σταυρο, νομος Θεσ/ νικης.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1104 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 09:58:19 πμ »
Η αλήθεια είναι ότι το υπουργείο προσπαθεί με νύχια και με δόντια να μειώσει τα κενά. Το θέμα είναι κατά πόσο μπορεί να τα μειώσει με τις διάφορες αλχημίες του. Επίσης υποθέτω ότι η καθυστέρηση μας ευνοεί για μια μεγαλύτερη β φάση. Ελπίζω τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος ippokratis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1105 στις: Σεπτέμβριος 22, 2011, 10:35:37 πμ »
Καλημέρα σε όλους, εγώ έχω κληθεί στη Β Πειραιά κ είμαι ακόμη στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ...Υπάρχουν κ άλλοι ομοπαθούντες;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 495
Σύνολο: 503

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.