*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 779911 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2352 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 09:37:05 μμ »
Παιδιά οι αναπληρωτές την Παρασκευή :).Μίλησα με Κοζάνη και μια αποσπασμένη περιμένει να μετακινηθεί από σχολείο σε σχολείο κοντινότερο στη Γ'.Της είπε η διευθύντρια σήμερα:Κάτσε να έρθουν οι αναπληρωτές τη Δευτέρα και θα μετακινηθείς. Τώρα ποιος είναι ο αριθμός δεν ξέρω.Μακάρι να είναι τόσοι ή καμπόσοι. :D Αρίστο από σένα το αντέγραψα.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:44:14 »

Αποσυνδεδεμένος θάνος73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2353 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 09:47:29 μμ »
Οι ξενόγλωσσοι - πλην της αγγλικής γλώσσας - διδάσκουν σε Λύκεια; Ρωτάω γιατί, αν δείτε τις τοποθετήσεις στο νομό Αιτωλοακαρνανίας, οι γαλλικής και γερμανικής, κυρίως, διατίθενται σε Λύκεια. Λογικά το πλαφόν των 7 ωρών της β ανάθεσης έχει να κάνει με το σύνολο των ωρών που καλείται να διδάξει ένας εκπαιδευτικός. Έτσι δεν είναι; Διαφορετικά πρέπει να κινηθούμε και να απαιτήσουμε αυτά που δικαιούμαστε. Έλεος πια με τις β αναθέσεις. Καιρός να ζητήσουμε αυτά που μας ανήκουν.
μηπως συμπληρωνουν ωραριο με ιστορια /λογοτεχνια??????????????
Συναδελφοι η διδασκαλία της λογοτεχνίας από ξενόγλωσσους είναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ!!!!!!!!!! δεν εέχει έρθει επισημο εγγραφο που να το επιτρεπει. το είπε η υπουργος αλλά χωρίς χαρτι δεν επιτρεπεται. να μην επιτρεψουμε τετοιες αναθέσεις για να προστατευσουμε τον κλάδο μας.
εδω ζουμε σε χωρα οπου η παρανομια ειναι προσον..................λες οι ξενογλωσσοι να θελουν να διδαξουν ιστορια η λογοτεχνία??????? ;D ;D ;D ;D ;D
πιστεύω πως θέλουν. διαφορετικά, θα πρέπει να ξεβολευτούν. αφού λοιπόν δέχονται μια τέτοια κατάσταση, είναι συνυπεύθυνοι στα μάτια μας. και στο κάτω -κάτω, αν δεν χρειάζονται στην εκπαίδευση, ας τους μετακινήσει σε άλλον τομέα ή ας τους κάνει αγροφύλακες. αυτοί του χρόνου θα κάνουν νεοελληνική γλώσσα και αρχαία
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2011, 09:50:02 μμ από θάνος73 »
σα δαχτυλίδια του Κρόνου κρέμονται πάνω απ' το κεφάλι τα όνειρα που κάνω όταν είμαι ξύπνιος στο σκοτάδι

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2354 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 09:54:58 μμ »
Τι εχω ξαναπει και το επαναλαμβανω. Το σχολειο στο οποιο ειμαι προσωρινα τοποθετημενη Α' ΑΘΗΝΑΣ εχει ΔΥΟ κενα φιλολογων που εχουν δηλωθει..  Που σκ@$%^ ειναι αυτα τα κενα και δεν τα εχω δει πουθενα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Δεν εχουν δοθει ουτε σε αυτους που ειναι στη διαθεση, ουτε σε αποσπαση, για εμας τους αναπληρωτες φυσικα ουτε λογος... Που ειναι αυτα τα ΔΥΟ τα ερμα τα κενα;;;;;;


Γιατι δε ρωτας το διευθυντη σου?

Ο διευθυντης τα εχει δηλωσει απο μερες. Απο μονος του μου ειπε ο ανθρωπος τις ωρες που περισσευουν γιατι ειναι ενημερος για το προβλημα των φιλολογων στην Αθηνα

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2355 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 10:26:17 μμ »
Παιδιά οι αναπληρωτές την Παρασκευή :).Μίλησα με Κοζάνη και μια αποσπασμένη περιμένει να μετακινηθεί από σχολείο σε σχολείο κοντινότερο στη Γ'.Της είπε η διευθύντρια σήμερα:Κάτσε να έρθουν οι αναπληρωτές τη Δευτέρα και θα μετακινηθείς. Τώρα ποιος είναι ο αριθμός δεν ξέρω.Μακάρι να είναι τόσοι ή καμπόσοι. :D Αρίστο από σένα το αντέγραψα.

Η Κοζάνη τελικά έβγαλε κενά; Πριν 2 βδομάδες ρώτησα στη δευτεροβάθμια και μου απάντησαν πως δεν υπάρχει κανένα κενό...
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:44:14 »

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2356 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 10:31:38 μμ »
Όντως ρε παιδιά α φάση πήρε πολλούς μαθηματικούς κ φυσικούς κ σε εμάς λίγους σε σύγκριση με περσυ...κ τώρα πάλι λένε ότι υπάρχουν κενά μαθηματικών φυσικών κ σε εμάς όχι....όλοι συνομωτουν ενάντια σε φιλολόγους??

Αποσυνδεδεμένος G7 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2357 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 10:42:27 μμ »
Αύριο το πρωί... ξυπνάω κατά τις 10... φτιάχνω καφέ... ανοίγω τον υπολογιστή... και μπαίνοντας στο pde ενημερώνομαι από τους πιο πρωινούς πως έγινε ανανέωση του πίνακα.... η μέρα κυλά ομαλά- ανανέωση της σελίδας του υπουργείου κάθε 2 λεπτά, τηλέφωνα στο υπουργείο, συζήτηση μεταξύ μας, πότε, πόσοι, μου είπαν σου είπαν- και κατά τις 18:00, ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ!!! (Ωραίο..ε;;; πάω να κοιμηθώ, ώστε να επενδύσω τις σκέψεις μου αυτές και με εικόνες)... καληνύχτα σας συνάδελφοι....

Υ.Γ. πάω για ύπνο με ένα γλυκό συναίσθημα, αφού έχω εσάς να μοιράζομαι τις σκέψεις, τους φόβους και τα όνειρά μου... ευτυχώς...
Φώφη, κάνε το καλό και ρίξ' την στο γυαλό....


http://filologoi02.forumgreek.com/

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2358 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 10:47:18 μμ »
Όνειρο ,που μας κατάντησε η πολιτεία να έχουμε!!Να γίνουμε αναπληρωτές σε δημόσιο σχολείο...Τελικά ή πολύ μαζόχες είμαστε ή αγαπάμε τόσο πολύ το σχολείο .Μάλλον ,το δεύτερο συμβαίνει .Πάω να δω Greys Anatomy και θα τα ξαναπούμε  :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2359 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 10:55:01 μμ »
Όνειρο ,που μας κατάντησε η πολιτεία να έχουμε!!Να γίνουμε αναπληρωτές σε δημόσιο σχολείο...Τελικά ή πολύ μαζόχες είμαστε ή αγαπάμε τόσο πολύ το σχολείο .Μάλλον ,το δεύτερο συμβαίνει .Πάω να δω Greys Anatomy και θα τα ξαναπούμε  :-* :-*

Το δευτερο ισχυει Dina.. Αλλα για ποσο θα αντεξουμε αυτη την ψυχοφθορο κατασταση;;;

Αποσυνδεδεμένος momo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • γηράσκω αεί διδασκόμενη..
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2360 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 11:03:28 μμ »
Αύριο το πρωί... ξυπνάω κατά τις 10... φτιάχνω καφέ... ανοίγω τον υπολογιστή... και μπαίνοντας στο pde ενημερώνομαι από τους πιο πρωινούς πως έγινε ανανέωση του πίνακα.... η μέρα κυλά ομαλά- ανανέωση της σελίδας του υπουργείου κάθε 2 λεπτά, τηλέφωνα στο υπουργείο, συζήτηση μεταξύ μας, πότε, πόσοι, μου είπαν σου είπαν- και κατά τις 18:00, ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ!!! (Ωραίο..ε;;; πάω να κοιμηθώ, ώστε να επενδύσω τις σκέψεις μου αυτές και με εικόνες)... καληνύχτα σας συνάδελφοι....

Υ.Γ. πάω για ύπνο με ένα γλυκό συναίσθημα, αφού έχω εσάς να μοιράζομαι τις σκέψεις, τους φόβους και τα όνειρά μου... ευτυχώς...

πολυ γλυκια καληνυχτουλα με "ζαχαρη βροχη πασπαλισμενοι μεσα σ'ενα ροζ λουκουμι βουλιαγμενοι"  :)
Θεέ μου, δώσε μου εγκράτεια και υπομονή... ΤΩΡΑ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2361 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 11:05:03 μμ »
Παιδιά οι αναπληρωτές την Παρασκευή :).Μίλησα με Κοζάνη και μια αποσπασμένη περιμένει να μετακινηθεί από σχολείο σε σχολείο κοντινότερο στη Γ'.Της είπε η διευθύντρια σήμερα:Κάτσε να έρθουν οι αναπληρωτές τη Δευτέρα και θα μετακινηθείς. Τώρα ποιος είναι ο αριθμός δεν ξέρω.Μακάρι να είναι τόσοι ή καμπόσοι. :D Αρίστο από σένα το αντέγραψα.

Η Κοζάνη τελικά έβγαλε κενά; Πριν 2 βδομάδες ρώτησα στη δευτεροβάθμια και μου απάντησαν πως δεν υπάρχει κανένα κενό...
Πριν 2 βδομαδες μπορει οχι...με τις ενστασεις κτλ.στη γ' εχει 2 κενα προς το παρον ...

Αποσυνδεδεμένος ippokratis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 170
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2362 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 11:52:05 μμ »
ΥΠ.Ε.Π.Θ. Δ2/ 25493/15 -10 - 99

ΘΕΜΑ : «Δίνονται οδηγίες σχετικά με τις τοποθετήσεις προσωρινών αναπληρωτών του άρθρου 138 του Ν.2725/ 99.

Διαπιστώνεται ότι σε πολλές περιπτώσεις προσωρινών αναπληρωτών, που έχουν προσληφθεί με απόφαση του Υπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 138 του Ν. 2725/ 99, δηλώνεται από τους οικείους προϊσταμένους αδυναμία τοποθέτησής τους σε σχολείο της περιοχής πρόσληψης τους, λόγω μη υπάρξεως σχετικού κενού.

Σας υπενθυμίζουμε ότι η απόφαση του Υπουργού μπορεί να μην εφαρμοσθεί μόνο για λόγους δημοσίου συμφέροντος όπως είναι η συμπλήρωση του υποχρεωτικού ωραρίου εργασίας και μόνο με απόφαση του οικείου περιφερειακού συμβουλίου το οποίο θα διαπιστώνει τη σχετική αδυναμία (έλλειψη κενού) και θα τοποθετεί τους προσωρινούς αναπληρωτές με απόσπαση σε σχολείο άλλης περιοχής υπό τον όρο ότι θα τοποθετήσει τον εκπ/κό αυτό στο πρώτο κενό που θα προκύψει σε σχολείο της αρχικής πρόσληψης του.

 


Αποσυνδεδεμένος vasia98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2363 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 11:55:43 μμ »
ΥΠ.Ε.Π.Θ. Δ2/ 25493/15 -10 - 99

ΘΕΜΑ : «Δίνονται οδηγίες σχετικά με τις τοποθετήσεις προσωρινών αναπληρωτών του άρθρου 138 του Ν.2725/ 99.

Διαπιστώνεται ότι σε πολλές περιπτώσεις προσωρινών αναπληρωτών, που έχουν προσληφθεί με απόφαση του Υπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 138 του Ν. 2725/ 99, δηλώνεται από τους οικείους προϊσταμένους αδυναμία τοποθέτησής τους σε σχολείο της περιοχής πρόσληψης τους, λόγω μη υπάρξεως σχετικού κενού.

Σας υπενθυμίζουμε ότι η απόφαση του Υπουργού μπορεί να μην εφαρμοσθεί μόνο για λόγους δημοσίου συμφέροντος όπως είναι η συμπλήρωση του υποχρεωτικού ωραρίου εργασίας και μόνο με απόφαση του οικείου περιφερειακού συμβουλίου το οποίο θα διαπιστώνει τη σχετική αδυναμία (έλλειψη κενού) και θα τοποθετεί τους προσωρινούς αναπληρωτές με απόσπαση σε σχολείο άλλης περιοχής υπό τον όρο ότι θα τοποθετήσει τον εκπ/κό αυτό στο πρώτο κενό που θα προκύψει σε σχολείο της αρχικής πρόσληψης του.
χμ....ακόμη και αν ο έρμος ο αναπληρωτής δεν είχε δηλώσει την περιοχή αυτή στις προτιμήσεις του;;;;;;;

 :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2364 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:17:25 πμ »
ΥΠ.Ε.Π.Θ. Δ2/ 25493/15 -10 - 99

ΘΕΜΑ : «Δίνονται οδηγίες σχετικά με τις τοποθετήσεις προσωρινών αναπληρωτών του άρθρου 138 του Ν.2725/ 99.

Διαπιστώνεται ότι σε πολλές περιπτώσεις προσωρινών αναπληρωτών, που έχουν προσληφθεί με απόφαση του Υπουργού Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 138 του Ν. 2725/ 99, δηλώνεται από τους οικείους προϊσταμένους αδυναμία τοποθέτησής τους σε σχολείο της περιοχής πρόσληψης τους, λόγω μη υπάρξεως σχετικού κενού.

Σας υπενθυμίζουμε ότι η απόφαση του Υπουργού μπορεί να μην εφαρμοσθεί μόνο για λόγους δημοσίου συμφέροντος όπως είναι η συμπλήρωση του υποχρεωτικού ωραρίου εργασίας και μόνο με απόφαση του οικείου περιφερειακού συμβουλίου το οποίο θα διαπιστώνει τη σχετική αδυναμία (έλλειψη κενού) και θα τοποθετεί τους προσωρινούς αναπληρωτές με απόσπαση σε σχολείο άλλης περιοχής υπό τον όρο ότι θα τοποθετήσει τον εκπ/κό αυτό στο πρώτο κενό που θα προκύψει σε σχολείο της αρχικής πρόσληψης του.
χμ....ακόμη και αν ο έρμος ο αναπληρωτής δεν είχε δηλώσει την περιοχή αυτή στις προτιμήσεις του;;;;;;;

 :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

Αρα;;

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #2365 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 12:21:52 πμ »
Εννοεί στηνιδια περιοχή η σε οπουδήποτε περιοχή της ελλαδας;
Και αν ανοίξει κενό ξαναγυρνας οποιαδήποτε στιγμη?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161404
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 555
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 466
Σύνολο: 479

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.