*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 779329 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #686 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 04:18:29 μμ »
Καλησπερίζω!!!!!!!!!Εδώ και μια βδομάδα έχω μια πληροφορία δυσάρεστη και μου την επιβεβαίωσε και σήμερα που ξαναπήρα τηλ...είπα να μην τη πω μπας και εσείς έχετε καλύτερη πληροφόρηση από μένα και με διαψεύσετε.

Λοιπόν, γνωστός φίλου που δουλεύει στο υπουργείο είπε "η β'φάση φιλολόγων θα είναι μικρή, 100άτομα...ήθελε η υπουργός να κυλήσει ομαλά η κατάσταση αλλά ήρθαν από τη τρόικα και την κ...λοχεριάσαν (έτσι ακριβώς είπε), μετα τη Τετάρτη όμως μπορεί να συγκεντρωθούν τα κενά,κανείς δε ξέρει" Άλλη μια Πυθία.................

Ξέρω οτι είστε επιφυλακτικοί - μαζί σας και εγώ-  από τέτοιες ειδήσεις και ειδικά αν είναι δυσάρεστες, είπα να τη πω όμως. Και μενα μου κανε τη καρδιά περιβόλι...............
 Ας μη πτοούμαστε βέβαια και ας ελπίσουμε οτι κανείς δε ξέρει τι του γίνεται και  θα πάρει αρκετούς. Τι να πω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:14:23 »

Αποσυνδεδεμένος mikal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #687 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 04:24:47 μμ »
Οι αναπληρωτές δε φαίνονται στο μνημόνιο γι αυτό κ τους προτιμά από το να κάνει διορισμούς. Νομίζω, χέ...... οι τροϊκανοί για τους αναπληρωτές!!!
Όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια ο θεός γελάει!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #688 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 04:27:50 μμ »
Η καλή μας υπουργός θέλει, αλλά η τρόικα δεν την αφήνει!!!  :o :o :o Σε ποιον τα πουλάν αυτά??? :P 8)

Αν θέλουν να υπακούσουν την τρόικα να κλείσουν και τα σχολεία να τελειώνουμε!!! Ούτως ή άλλως δεν μορφώνεστε και δεν έχετε επαγγελματική αποκατάσταση θα μας πουν στο τέλος τέλος!!!

Τον αποτέτοιο τους να βαρούν κάτω... θα πάρουν αναπληρωτές... το ξέρουν και θα πρέπει να το ξέρουμε πολύ καλά και εμείς... για να μην αγχωνόμαστε  8) 8) 8)

Καλό απόγευμα σε όλους  :-*
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #689 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 04:31:53 μμ »
Νομίζω ελαχιστότατες είναι οι έγκυρες πληροφορίες. Από ότι έχω δει μαθαίνουμε με σιγουριά πληροφορίες την ίδια την ημέρα των προσλήψεων -διορισμών .
Εγώ πάντως βλέπω πολύ κακαντρέχεια σε μερικές "πηγές". Το ακόμη πιο συχνό, ό,τι έχουν μάθει ανατρέπεται γιατί τους προλαβαίνουν οι εξελίξεις. Αφήστε που έχουν μισή πληροφόρηση και τις σάλτσες τις βάζουν αυτοί από προσωπική εκτίμηση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:14:23 »

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #690 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 04:52:53 μμ »
Κάθε χρονιά τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου. Καθόμαστε μπροστά στην οθόνη ενός υπολογιστή και ό,τι μας κατεβαίνει στο κεφάλι το λέμε. Θα μου πεις δημοκρατία έχουμε και ο καθένας μπορεί να εκφράζεται ελεύθερα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα αναγκαστεί θέλει δε θέλει το υπουργείο να προσλάβει αναπληρωτές και μάλιστα πολλούς. Και προσωπικά πιστεύω περισσότερους από πέρυσι. Γι' αυτό μην αγχώνεστε. Και τα περί τρόικας, εγώ τα ακούω βερεσέ. Τότε γιατί κάνει τόσες προσλήψεις στην πρωτοβάθμια. Εκεί δεν έχει έλεγχο και περιορισμούς;

Αποσυνδεδεμένος stella28

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #691 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:19:26 μμ »
ανανεωθηκαν οι πινακες για τις ειδικοτητες που δεν περιλαμβανονταν στην α φαση. λετε να βγαλει σημερα φαση γι αυτους?

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #692 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:26:49 μμ »
Θα μπορούσε μήπως κάποιος να μου λύσει μια απορία?

μπαίνω στη ΔΔΕ Β Αθήνας για να δω τις τοποθετήσεις των αποσπασμένων και πέραν του ότι
δεν με αφήνει να μπω στον πίνακα,μου ζητά κωδικό πρόσβασης :o :o :o

Σημειωτέον ότι αυτό συμβαίνει μόνο με τον συγκεκριμένο πίνακα...
 σε οποιονδήποτε άλλον έχω κανονική πρόσβαση ??? ??? ???

Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?

Αποσυνδεδεμένος sunsmile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Tι νόημα έχει να φοβάσαι αυτό που θα'ρθει;"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #693 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:34:12 μμ »
Καλησπέρα κι από μένα. Περιμένω κι εγώ τη β φάση, όπως και πέρυσι. Καταλαβαίνω την αγωνία σας γιατί τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα φέτος και είναι λογικό να ανησυχούμε. Πιστεύω ότι  η ηγεσία του υπουργείου θα αναγκαστεί  να πάρει ένα σημαντικό αριθμό αναπληρωτών. Αυτό πάντως με τις β αναθέσεις ισχύει και θα έχει επίπτωση στον κλάδο μας. Αλλά και πάλι οι φιλόλογοι είναι μια ειδικότητα που έχει πολλές ελλείψεις και όταν έλθει η ώρα θα καλέσουν πολλούς από μας για δουλειά. Πάντως μου κάνει εντύπωση δύο χρόνια τώρα, που με καλούν όταν είναι να πάρω το επίδομα του ΟΑΕΔ, με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνω να πληρωθώ για ελάχιστες μέρες (2-3). Όλα τα προβλέπουν σ' αυτό το υπουργείο τελικά...Άραγε έχουν προβλέψει μέχρι πότε θα εξαντληθεί και η υπομονή μας να τους ανεχόμαστε;
Μήπως ξέρει κανείς πόσα είναι τα κενά στο Ηράκλειο Κρήτης;

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #694 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:52:26 μμ »
Καλησπέρα κι από μένα. Περιμένω κι εγώ τη β φάση, όπως και πέρυσι. Καταλαβαίνω την αγωνία σας γιατί τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα φέτος και είναι λογικό να ανησυχούμε. Πιστεύω ότι  η ηγεσία του υπουργείου θα αναγκαστεί  να πάρει ένα σημαντικό αριθμό αναπληρωτών. Αυτό πάντως με τις β αναθέσεις ισχύει και θα έχει επίπτωση στον κλάδο μας. Αλλά και πάλι οι φιλόλογοι είναι μια ειδικότητα που έχει πολλές ελλείψεις και όταν έλθει η ώρα θα καλέσουν πολλούς από μας για δουλειά. Πάντως μου κάνει εντύπωση δύο χρόνια τώρα, που με καλούν όταν είναι να πάρω το επίδομα του ΟΑΕΔ, με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνω να πληρωθώ για ελάχιστες μέρες (2-3). Όλα τα προβλέπουν σ' αυτό το υπουργείο τελικά...Άραγε έχουν προβλέψει μέχρι πότε θα εξαντληθεί και η υπομονή μας να τους ανεχόμαστε;
Μήπως ξέρει κανείς πόσα είναι τα κενά στο Ηράκλειο Κρήτης;
Όσον αφορά τον ΟΑΕΔ: Το επίδομα το δικαιούσαι για όσες μέρες έμεινες άνεργος-άνεργη. Αν για να συμπληρώσεις το μήνα και να πάρεις το επίδομα, απαιτούνται 2 μέρες, θα πληρωθείς για 28 μέρες. Αυτό συμβαίνει, όταν πηγαίνεις να διακόψεις το επίδομα και δίνεις την πρόσληψή σου. Επομένως, παίρνεις κάποια χρήματα, για όσες δηλαδή ημέρες εκείνου του μήνα ήσουν άνεργος-άνεργη.

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #695 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:52:34 μμ »
καλησπερα και από μενα παιδια! είμαι από αυτούς της πρώτης φάσης που ο πινακας τους προσπερασε καθως η περιοχή που δήλωσα δεν είχε κενά. δυστυχώς μαθαίνω πως ούτε για τη β φαση θα έχει κενά και δεν μπορώ να το πιστεψω!
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #696 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 05:56:37 μμ »
καλησπερα και από μενα παιδια! είμαι από αυτούς της πρώτης φάσης που ο πινακας τους προσπερασε καθως η περιοχή που δήλωσα δεν είχε κενά. δυστυχώς μαθαίνω πως ούτε για τη β φαση θα έχει κενά και δεν μπορώ να το πιστεψω!
Δήλωσες μόνο αυτή την περιοχή; Δεν δήλωσες κάποια άλλη κοντινή; Μην αγχώνεσαι, δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγει κάποιο κενό. Σου εύχομαι να σε πάρουν στη β φάση. Μην απελπίζεσαι και να δεις ότι όλα θα πάνε καλά. Υπομονή!!! :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος sunsmile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "Tι νόημα έχει να φοβάσαι αυτό που θα'ρθει;"
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #697 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:04:56 μμ »
Καλησπέρα κι από μένα. Περιμένω κι εγώ τη β φάση, όπως και πέρυσι. Καταλαβαίνω την αγωνία σας γιατί τα πράγματα είναι πολύ χειρότερα φέτος και είναι λογικό να ανησυχούμε. Πιστεύω ότι  η ηγεσία του υπουργείου θα αναγκαστεί  να πάρει ένα σημαντικό αριθμό αναπληρωτών. Αυτό πάντως με τις β αναθέσεις ισχύει και θα έχει επίπτωση στον κλάδο μας. Αλλά και πάλι οι φιλόλογοι είναι μια ειδικότητα που έχει πολλές ελλείψεις και όταν έλθει η ώρα θα καλέσουν πολλούς από μας για δουλειά. Πάντως μου κάνει εντύπωση δύο χρόνια τώρα, που με καλούν όταν είναι να πάρω το επίδομα του ΟΑΕΔ, με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνω να πληρωθώ για ελάχιστες μέρες (2-3). Όλα τα προβλέπουν σ' αυτό το υπουργείο τελικά...Άραγε έχουν προβλέψει μέχρι πότε θα εξαντληθεί και η υπομονή μας να τους ανεχόμαστε;
Μήπως ξέρει κανείς πόσα είναι τα κενά στο Ηράκλειο Κρήτης;
Όσον αφορά τον ΟΑΕΔ: Το επίδομα το δικαιούσαι για όσες μέρες έμεινες άνεργος-άνεργη. Αν για να συμπληρώσεις το μήνα και να πάρεις το επίδομα, απαιτούνται 2 μέρες, θα πληρωθείς για 28 μέρες. Αυτό συμβαίνει, όταν πηγαίνεις να διακόψεις το επίδομα και δίνεις την πρόσληψή σου. Επομένως, παίρνεις κάποια χρήματα, για όσες δηλαδή ημέρες εκείνου του μήνα ήσουν άνεργος-άνεργη.
Τώρα που το είπες έχεις δίκιο ENTY23 το είχα ξεχάσει ότι δε χάνεις το επίδομα και πληρώνεσαι τις μέρες του μήνα που ήσουν άνεργος. Τελικά υπάρχει Θεός  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ελένη Ο2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02..........
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #698 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:13:47 μμ »
Γιατί ρε παιδιά τόση απαισιοδοξία;Έχει περάσει μόλις μία βδομάδα από την έναρξη της σχολικής χρονιάς..Περιμένουμε να βγει η φάση της Ειδικής,η φάση για τα εκκλησιαστικά..Είναι πολύ νωρίς για απογοητεύσεις και απαισιόδοξες σκέψεις..Αυτό που γνωρίζω για την περιοχή μου( νομός Καβάλας) είναι ότι υπάρχουν σημαντικές ελλείψεις σε φιλόλογους.Ανάλογη εικόνα πιθανόν να παρουσιάζουν και άλλες περιοχές..Και επαναλαμβάνω,είμαστε ακόμα στην αρχή..Πάντως κατανοώ την αγωνία σας!!Καλό σαββατοκύριακο!!! :)

Αποσυνδεδεμένος margarita111

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #699 στις: Σεπτέμβριος 16, 2011, 06:23:24 μμ »
Από ότι θυμάμαι και πέρσι έτσι ήταν τα πράγματα. Περίμεναν μέχρι ένα μήνα να τοποθετηθούν οι αναπληρώτες.
Μετά τη β'φάση αποσπάσεων θα ξεκαθαρίσει το τοπίο.
Εδώ στη περιοχή μου απαιτείται διψήφιος αριθμός φιλολόγων.
Απλά η διαδικασία μέχρι να μας καλέσουν είναι βουνό..................πολύ ματαίωση....μάλλον μας δοκιμάζουν ώστε μετά να εκτιμούμε τη τοποθέτηση ακόμη περισσότερο...αν το κάναν απλό,θα ταν κάτι συνηθισμένο-μιλώντας σε ειρωνικό ύφος.
Κουράϊο, συνάδελφοι!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161204
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 592
Σύνολο: 600

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.095 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.