*

Αποστολέας Θέμα: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12  (Αναγνώστηκε 775579 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1428 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 04:14:08 μμ »
εμείς που έχουμε κληθεί α φάση κ είμαστε στη διάθεση, θα πληρωθούμε κανονικά κ έγκαιρα ή περιμένουν έγγραφο τοποθέτησης για να ξεκινήσει η μισθοδοσία;

Κανονικά πληρώνεστε.

Συναδελφοι, φιλολογοι, αναπληρωτες της Α'Αθηνας να πατε στη δευτεροβαθμια να κανετε αιτηση τοποθετησης για την.. Α'Αθηνας και να δηλωσετε και αλλες δυο διευθυνσεις-μπαλαντερ της επιλογη σας. Μην περιμενετε να σας ειδοποιησει η διευθυνση κι εμενα συναδελφος μου το ειπε....  Α. επισης μας επιτρεπουν να κανουμε πραξηη αναληψης στο σχολειο που ειμαστε προσωρινα τοποθετημενοι .. Με ημερομηνια οσο νωριτερα μπορουμε λεει..... .....  Μην εκπλαγειτε σας παρακαλω!!!!!!! Πολλα εχουμε να δουμε ακομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:06:53 »

Αποσυνδεδεμένος why

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 508
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1429 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 04:26:56 μμ »
Η ΠΕΦ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΟΛΜΕ. ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΒΕΡΤΑ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΟΙ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΝΤΑΙ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΟΙ ΩΡΕΣ ΤΩΝ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ ΑΛΛΙΩΣ ΧΑΘΗΚΑΜΕ.ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΟΥΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ. ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ  ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΣΕΠ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟΙ ΙΣΤΟΡΙΑ. ΑΦΟΥ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΠΛΕΟΝ
εμεις φταιμε που δεν αντιδραμε
οταν γινει ασεπ χωρις καμια αντιδραση θα τρεξουμε να δωσουμε ιστορια για να διοριστουμε (τρομαρα μας)
να ενημερωσουμε
οι συλλογοι γονεων και κηδεμονων να ζητησουν τα παιδια τους να τους κανουν ιστορια οι φιλολογοι
οι ελμε (ο θεος να τα κανει οργανα ) να απαιτησουν τα αυτονοητα
οι σχολικοι συμβουλοι φιλολογων τι κανουν; ; ; ;
εμεις να παμε  στον περιφερειακο και να του το απαιτησουμε (καθοτι αυτος δινει τις εντολες στους διευθυντες των σχολειων)
οι ξενογλωσσοι οταν τους μειωσαν τις ωρες ξεσηκωσαν τον κοσμο ακομη και η ανηψια που που ειναι στο δημοτικο ηξερε τα παντα
εμεις γιατι να μην ενημερωσουμε γονεις και παιδια κλπ να παμε στις συνελευσεις των γονεων και να τους ενημερωσουμε

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Β΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2011-12
« Απάντηση #1430 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 04:46:27 μμ »
Εγώ πάλι κάνω τις εξής σκέψεις :Πέρυσι πήρε 1338 φιλολόγους+ 460 χοντρικά στους 2000 μαζί με τις β αναθέσεις .Φέτος πείτε ότι εξοικονόμησε 400 από τις συγχωνεύσεις άρα πάμε στους 1600 και 600 συνολικά από τους διορισμούς =1000 άντε να κέρδισε και 400 θέσεις από β αναθέσεις και καμιά 300 από ανακλήσεις από γραφεία (λέω τώρα).Μας περισσεύουν 300-400 όσους δηλαδή πήρε και αναπληρωτές ά φάσης .Οι υπόλοιπες 1000 συντάξεις που δρομολογούνται και δεν έχουν ανακληθεί μέσα στο μήνα που είναι οέοο;;;;Επιπλέον ,έμαθα ότι οι άδειες ανατροφής στην Α΄Αθήνας ολοένα και αυξάνονται ...και ότι οι μόνιμοι φταίνε που τρενάρεται η β φάση αποσπάσεων γιατί τα πουλάκια μου θέλουν να είναι δίπλα στο σπίτι τους  >:( >:(και πέφτουν οι ενστάσεις κορόμηλο ...Και έμαθα ότι θα απορροφηθούν τελικά οι αναπληρωτές της Α Άθήνας που περιπλανώνται οι έρμοι...Πιστεύω ότι θα πάρει περίπου στους 1200(να είναι μέσα και η Ελπίδα παρακαλώ)έτσι για να σκάσει η Αννούλα και το συνάφι της .Αυτά ...είχα να πω ,πρέπει να περιμένουμε και εγώ απογοητευμένη είμαι αλλά θέλω να σκέφτομαι αισιόδοξα ,γιατί έτσι είναι τα πράγματα  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1431 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 04:55:57 μμ »
Dina.. σωστός ο συλλογισμός σου.. Θα συμφωνήσω μαζί σου! Γίνεται χαμός φέτος με τις αποσπάσεις.. και όχι τόσο με τους φιλολόγους όσο με τις άλλες ειδικότητες που δεν ξέρουν τι να τους κάνουν... και δυστυχώς την πληρώνουμε και εμείς....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:06:53 »

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1432 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 04:59:31 μμ »
παντως οπως παει αρχες της αλλης βδομαδας θα το δουμε το εργο...ας ελπισουμε να μην ειναι φαρσοκωμωδια που θα καταληγει σε νευρικο κλαυσιγελο...

Αποσυνδεδεμένος ypomoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1433 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 05:05:27 μμ »
καλησπερα.τελειωσε η ...υπομονη μου και επικοινωνησα με το υπουργειο.απαντηση:δεν εχουν αποσταλει τα κενα παρα μονο της αττικης.δεν υπαρχει σχεδιασμος για τη β φαση.να υπολογιζετε απο την αλλη βδομαδα εως και μεσα οκτωβρη!παιδια τρελαθηκα!ειχα την ψευδαισθηση οτι  αυτη τη βδομαδα θα τελειωνε το μαρτυριο...

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1434 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 05:25:27 μμ »
Kαλά ,τρελές φάσεις βλέπω στο μήνα που έρχεται ,τουλάχιστον δύο βαρβάτες ...Και κάτι άλλο ,τόοοσοι δάσκαλοι με τις πενταπλάσιες συγχωνεύσεις που βρίσκονται ρε παιδιά ;;;Εμείς τίποτα ;

Αποσυνδεδεμένος eri02

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1085
  • χαμογελά η ζωή σε όποιον έχει πίστη και αντοχή....
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1435 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 05:27:55 μμ »
Kαλά ,τρελές φάσεις βλέπω στο μήνα που έρχεται ,τουλάχιστον δύο βαρβάτες ...Και κάτι άλλο ,τόοοσοι δάσκαλοι με τις πενταπλάσιες συγχωνεύσεις που βρίσκονται ρε παιδιά ;;;Εμείς τίποτα ;
αυτο συζητουσα πριν1'...οποια πετρα κι αν σηκωσεις δασκαλο θα βρεις...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1436 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 05:28:10 μμ »
 Τη μισή αλήθεια σου είπαν... αλλά κάτι σου είπαν.. Πώς να ξέρουν τα κενά... όταν φαγώνονται στις δευτεροβάθμιες ακόμη με τις αποσπάσεις...? Τι να σου πουν ... ότι ακόμη δεν ξέρουν.... Συνταξιοδοτήσεις ακόμη δεν φάνηκαν... Συνάδελφοι ψυχραιμία.. όποιος έχει ευχάριστη είδηση και σίγουρη ας την ανακοινώνει... arist2 ειλικρινά με ενδιαφέρει η γνώμη σου... Πού είσαι?

Αποσυνδεδεμένος dorothea7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1437 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 06:17:35 μμ »
Περα απο τη β φαση πρεπει να κανουμε κατι για το κλαδο μας γιατι διαφορετικα θα ειμαστε εμεις οι πρωτοι που θα τη πληρωσουμε.ειμαστε βορα οποιασδηποτε ειδικοτητας που δεν συμπληρωνει ωραριο.Σελιγο και οι γυμναστες και οι συναδελφοι τησ οικιακης οικονομιας θα κανουν φιλολογικα για να συμπληρωσουν και εμεις θα καθομαστε να τουσ κοιταμε

Αποσυνδεδεμένος marilou26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1438 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 06:20:47 μμ »
Βαρεθηκα να ανηκω στον κλαδο που απαξιωνεται διαρκως απο τους κυριους του υπουργειου....μας βαζουν καλα καλα στα πανεπιστημια,πληρωνουμε δουλευοντας τις σχολες μας,βγαινουμε φιλολογοι απο 5 τμηματα και στο τελος ερχεται το υπουργειο ''παιδειας'' να μας πεταξει ενα ξεροκομματο...δινουν τα μαθηματα μας αλλου και παιρνουν ελαχιστους αναπληρωτες και πρεπει να τους λεμε και ευχαριστω απο πανω!!ΕΛΕΟΣ!!ποσους βιολογους και ξενογλωσσους εχουν παρει και ποσους φιλολογους?εχει δει κανεις τις αναλογιες??δεν απαξιωνω κανενα συναδελφο,ισα-ισα...αλλα αυτο που γινεται μ' εμας ειναι αδικο.Δεν υπαρχει κανεις αιρετος να ενδιαφερθει για τα δικα μας δικαιωματα?Ντρεπομαι που ζω σε μια τετοια χωρα,οπου σπουδασα αυτο που αγαπουσα απο μικρη και κανω τα χαρτια μου δεξια κι αριστερα για να εχω μια σταθερη εργασια, που θα μου επιτρεψει  καποια στιγμη να κανω οικογενεια....

Αποσυνδεδεμένος dorothea7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1439 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 06:23:41 μμ »
Βαρεθηκα να ανηκω στον κλαδο που απαξιωνεται διαρκως απο τους κυριους του υπουργειου....μας βαζουν καλα καλα στα πανεπιστημια,πληρωνουμε δουλευοντας τις σχολες μας,βγαινουμε φιλολογοι απο 5 τμηματα και στο τελος ερχεται το υπουργειο ''παιδειας'' να μας πεταξει ενα ξεροκομματο...δινουν τα μαθηματα μας αλλου και παιρνουν ελαχιστους αναπληρωτες και πρεπει να τους λεμε και ευχαριστω απο πανω!!ΕΛΕΟΣ!!ποσους βιολογους και ξενογλωσσους εχουν παρει και ποσους φιλολογους?εχει δει κανεις τις αναλογιες??δεν απαξιωνω κανενα συναδελφο,ισα-ισα...αλλα αυτο που γινεται μ' εμας ειναι αδικο.Δεν υπαρχει κανεις αιρετος να ενδιαφερθει για τα δικα μας δικαιωματα?Ντρεπομαι που ζω σε μια τετοια χωρα,οπου σπουδασα αυτο που αγαπουσα απο μικρη και κανω τα χαρτια μου δεξια κι αριστερα για να εχω μια σταθερη εργασια, που θα μου επιτρεψει  καποια στιγμη να κανω οικογενεια....


Συμφωνω.Ελεος πια. Μας εχουν πεθανει. Γιατι τετοια αδικια????

Αποσυνδεδεμένος ENTY23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1440 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 06:33:28 μμ »
Βαρεθηκα να ανηκω στον κλαδο που απαξιωνεται διαρκως απο τους κυριους του υπουργειου....μας βαζουν καλα καλα στα πανεπιστημια,πληρωνουμε δουλευοντας τις σχολες μας,βγαινουμε φιλολογοι απο 5 τμηματα και στο τελος ερχεται το υπουργειο ''παιδειας'' να μας πεταξει ενα ξεροκομματο...δινουν τα μαθηματα μας αλλου και παιρνουν ελαχιστους αναπληρωτες και πρεπει να τους λεμε και ευχαριστω απο πανω!!ΕΛΕΟΣ!!ποσους βιολογους και ξενογλωσσους εχουν παρει και ποσους φιλολογους?εχει δει κανεις τις αναλογιες??δεν απαξιωνω κανενα συναδελφο,ισα-ισα...αλλα αυτο που γινεται μ' εμας ειναι αδικο.Δεν υπαρχει κανεις αιρετος να ενδιαφερθει για τα δικα μας δικαιωματα?Ντρεπομαι που ζω σε μια τετοια χωρα,οπου σπουδασα αυτο που αγαπουσα απο μικρη και κανω τα χαρτια μου δεξια κι αριστερα για να εχω μια σταθερη εργασια, που θα μου επιτρεψει  καποια στιγμη να κανω οικογενεια....


Συμφωνω.Ελεος πια. Μας εχουν πεθανει. Γιατι τετοια αδικια????
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος marietta2010

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β φάση αναπληρωτών Φιλολόγων σχ.ετους 2011-12
« Απάντηση #1441 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 06:43:44 μμ »
Τι γινεται ρε παιδια με τους δασκαλους; την οικονομια με μας θα την κανουν;ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159851
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.