*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 244237 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος niki 26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οτι αξίζει πρέπει να το κυνηγάς!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #154 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 09:55:45 πμ »
Στο φόρουμ που γράφουν οι αναπληρωτές της πληροφορικής λένε ότι πήραν στο Υπ.Παιδείας σήμερα και περιμένουν  ότι θα βγει
μια φάση γι΄αυτούς σήμερα.Άρα, κάτι κινείται, ελπίζω......

sofi1981 ανησυχεις γιατι περιμενεις να εισαι μεσα στην γ φαση?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:28:21 »

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #155 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 10:06:05 πμ »
Στο φόρουμ που γράφουν οι αναπληρωτές της πληροφορικής λένε ότι πήραν στο Υπ.Παιδείας σήμερα και περιμένουν  ότι θα βγει
μια φάση γι΄αυτούς σήμερα.Άρα, κάτι κινείται, ελπίζω......

sofi1981 ανησυχεις γιατι περιμενεις να εισαι μεσα στην γ φαση?
Ήλπιζα....με βάση τα περσινά δεδομένα.Είμαι στο 455, αλλά πάνω από μένα είναι πολλές που έχουν βάλει πολύ λίγα μέρη ενώ εγώ έχω βάλει και το κουτάκι. Άσε που το χειρότερο είναι ότι είμαι διοριστέα του τελευταίου ΑΣΕΠ και παραμένω για 2η χρονιά αδιόριστη!!!Γι΄αυτό έχω φρικάρει!!!!Υποτίθεται ότι θα είχα ¨σίγουρη¨ δουλειά και τώρα περιμένω να δουλέψω σαν αναπληρώτρια και αν....

Αποσυνδεδεμένος niki 26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Οτι αξίζει πρέπει να το κυνηγάς!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #156 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 10:32:44 πμ »
Στο φόρουμ που γράφουν οι αναπληρωτές της πληροφορικής λένε ότι πήραν στο Υπ.Παιδείας σήμερα και περιμένουν  ότι θα βγει
μια φάση γι΄αυτούς σήμερα.Άρα, κάτι κινείται, ελπίζω......

sofi1981 ανησυχεις γιατι περιμενεις να εισαι μεσα στην γ φαση?
Ήλπιζα....με βάση τα περσινά δεδομένα.Είμαι στο 455, αλλά πάνω από μένα είναι πολλές που έχουν βάλει πολύ λίγα μέρη ενώ εγώ έχω βάλει και το κουτάκι. Άσε που το χειρότερο είναι ότι είμαι διοριστέα του τελευταίου ΑΣΕΠ και παραμένω για 2η χρονιά αδιόριστη!!!Γι΄αυτό έχω φρικάρει!!!!Υποτίθεται ότι θα είχα ¨σίγουρη¨ δουλειά και τώρα περιμένω να δουλέψω σαν αναπληρώτρια και αν....

κοντα ειμαστε!πιστευω οτι θα πανε καλα τα πραγματα,ηρεμησε τωρα μη τους κανεις την χαρη να βρισκεσαι σε πανικο! :)

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #157 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 10:35:37 πμ »
Στο φόρουμ που γράφουν οι αναπληρωτές της πληροφορικής λένε ότι πήραν στο Υπ.Παιδείας σήμερα και περιμένουν  ότι θα βγει
μια φάση γι΄αυτούς σήμερα.Άρα, κάτι κινείται, ελπίζω......

sofi1981 ανησυχεις γιατι περιμενεις να εισαι μεσα στην γ φαση?
Ήλπιζα....με βάση τα περσινά δεδομένα.Είμαι στο 455, αλλά πάνω από μένα είναι πολλές που έχουν βάλει πολύ λίγα μέρη ενώ εγώ έχω βάλει και το κουτάκι. Άσε που το χειρότερο είναι ότι είμαι διοριστέα του τελευταίου ΑΣΕΠ και παραμένω για 2η χρονιά αδιόριστη!!!Γι΄αυτό έχω φρικάρει!!!!Υποτίθεται ότι θα είχα ¨σίγουρη¨ δουλειά και τώρα περιμένω να δουλέψω σαν αναπληρώτρια και αν....

κοντα ειμαστε!πιστευω οτι θα πανε καλα τα πραγματα,ηρεμησε τωρα μη τους κανεις την χαρη να βρισκεσαι σε πανικο! :)
Μακάρι!!!!!!Έχω τόσο μεγάλη ανάγκη να ακούσω κάτι θετικό!!!!Βλέπεις ,εισοδήματα μηδέν ....άρα η μόνη λύση είναι η δουλειά!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:28:21 »

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #158 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 10:38:36 πμ »
Καλημέρα και από μένα.Καλή εβδομάδα να έχουμε!!Είδα χθες το άρθρο και μου κόπηκαν τα πόδια!Συνιστώ ψυχραιμία σε όλους μας όμως!!!Για να συμβεί κάτι τέτοιο θα πρέπει να κλέισει τα σχολεία!Δε γίνεται να το κάνουν εκτός αν αποφασίσουν πως τα σχολέια δε χρειάζονται και βάλουν λουκέτο σε όλα!!!!Ό,τι και να κάνουν,μας χρειάζονται και δε θα μας επηρεάσουν.Θα βρουν κόψουν από αλλού!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimi-asia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κάθε εμπόδιο για καλό!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #159 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 10:51:46 πμ »
Καλημέρα και από μένα.Καλή εβδομάδα να έχουμε!!Είδα χθες το άρθρο και μου κόπηκαν τα πόδια!Συνιστώ ψυχραιμία σε όλους μας όμως!!!Για να συμβεί κάτι τέτοιο θα πρέπει να κλέισει τα σχολεία!Δε γίνεται να το κάνουν εκτός αν αποφασίσουν πως τα σχολέια δε χρειάζονται και βάλουν λουκέτο σε όλα!!!!Ό,τι και να κάνουν,μας χρειάζονται και δε θα μας επηρεάσουν.Θα βρουν κόψουν από αλλού!!!!

Συμφωνώ!Μην πανικοβαλλόμαστε!Θετική σκέψη κ όλα θα πάνε καλά!Οι Έλληνες πάντα βρίσκουν λύση!Έτσι δεν λένε όλοι για μας?Καλά αν γίνει κάτι τέτοιο θα πέσουν όλοι να τους φάνε!Γιατί η δική μας η δουλειά επηρρεάζει την ελληνική καθημερινότητα. Θα γίνει πανικός. Γι αυτό μην αγχωνόμαστε από τώρα. Θα το αντιμετωπίσουμε αν χρειαστεί, που δεν το πιστεύω. Όλα καλά κ με το καλό η γ φάση παιδιά!Power!

Αποσυνδεδεμένος mariank

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #160 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 11:17:01 πμ »
ΟΙ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΤΗΣ Β ΦΑΣΗΣ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕ ΜΟΡΙΑ.ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΤΑ ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η Γ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ.ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΔΔΙΟΡΙΣΘΕΙ.Η ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ..

απο postarisma του Δημητρη Μπρατη στο facebook

Αποσυνδεδεμένος maya2009

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #161 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 11:37:24 πμ »
ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΣΤΗΡΙΞΗ;ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΤΗΣ ΓΕΝΙΚΗΣ;

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #162 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:31:53 μμ »
Μια κοπέλα έγραψε στον τοίχο του Καψαλάκη πως έμαθε ότι 300 νηπιαγωγοί που προσλήφθηκαν Α και Β φάση δεν παρουσιάστηκαν για ν αναλάβουν υπηρεσία.Η κοπέλα αυτή ρώτησε τον Καψαλάκη αν επιβεβαιώνει κάτι τέτοιο και αυτός είπε πως μπορεί να ισχύει γιατί στο Ηράκλειο μόνο από 71 νηπιαγωγούς παρουσιάστηκαν οι 67.Η κοπέλα τον ρώτησε επίσης αν αυτά τα 300 κενά θα προστεθούν στις επόμενες φάσεις και είπε ο Καψαλάκης πως είναι το πιο πιθανό να συμβεί αυτό!!!

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #163 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:34:50 μμ »
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ
Εκνεύρισαν τους πάντες οι προσωπικοί διορισμοί της Χριστοφιλοπούλου... Ένα πουλάκι μάλιστα μου είπε ότι σκέφτηκαν (σκέφτονται;) να ακυρώσουν τη Β φάση. Δεν ακυρώνουν την ίδια και την προϊσταμένη της να ησυχάσει η εκπαίδευση...

Αποσυνδεδεμένος Αγγελικη80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Μονιμη Αναπληρωτρια
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #164 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:36:26 μμ »
300 ατομα που δεν παρουσιαστηκαν απο την Α Φαση?Μηπως ειναι λιγο τραβηγμενο το νουμερο?

Αποσυνδεδεμένος kkristi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #165 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:38:09 μμ »
Καλημέρα και από μένα.Καλή εβδομάδα να έχουμε!!Είδα χθες το άρθρο και μου κόπηκαν τα πόδια!Συνιστώ ψυχραιμία σε όλους μας όμως!!!Για να συμβεί κάτι τέτοιο θα πρέπει να κλέισει τα σχολεία!Δε γίνεται να το κάνουν εκτός αν αποφασίσουν πως τα σχολέια δε χρειάζονται και βάλουν λουκέτο σε όλα!!!!Ό,τι και να κάνουν,μας χρειάζονται και δε θα μας επηρεάσουν.Θα βρουν κόψουν από αλλού!!!!

Συμφωνώ απολύτως!!
Δεν είναι δυνατόν να κλείσουν τα σχολεία ούτε νομίζω πως οι μισθοί μας είναι τόσο υψηλοί που επιβαρύνουν την κατάσταση της χώρας τη στιγμή που σπαταλούν τεράστια ποσά σε "άλλες προτεραιότητες"..
Είδατε αυτό;:http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=45471
Τι να πει κανείς.. Κακή διαχείριση, προφανώς για να εξυπηρετήσουν άλλα συμφέροντα..  >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #166 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:41:15 μμ »
Μια κοπέλα έγραψε στον τοίχο του Καψαλάκη πως έμαθε ότι 300 νηπιαγωγοί που προσλήφθηκαν Α και Β φάση δεν παρουσιάστηκαν για ν αναλάβουν υπηρεσία.Η κοπέλα αυτή ρώτησε τον Καψαλάκη αν επιβεβαιώνει κάτι τέτοιο και αυτός είπε πως μπορεί να ισχύει γιατί στο Ηράκλειο μόνο από 71 νηπιαγωγούς παρουσιάστηκαν οι 67.Η κοπέλα τον ρώτησε επίσης αν αυτά τα 300 κενά θα προστεθούν στις επόμενες φάσεις και είπε ο Καψαλάκης πως είναι το πιο πιθανό να συμβεί αυτό!!!
Επιτέλους κάτι αισιόδοξο!!!!!!Κενά υπάρχουν τελικά!!!!!!! Μπορεί να μην είναι  300 (μου φαίνονται πολλά) αλλά ......  οψόμεθα!!

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση Αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #167 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:43:16 μμ »
300 ατομα που δεν παρουσιαστηκαν απο την Α Φαση?Μηπως ειναι λιγο τραβηγμενο το νουμερο?
και μένα μου φαίνεται μεγάλος ο αριθμός αλλά και 300 να μην είναι μπορεί να ναι τα μισά δηλαδή 150.κι αυτό θετικό είναι για μας που περιμένουμε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161206
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.