*

Αποστολέας Θέμα: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή  (Αναγνώστηκε 19729 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος HUANNITA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 09, 2012, 08:10:04 μμ »
ευχαριστώ πολύ αν και καθυστερημένα.Σήμερα έπαιρνα τηλ αλλά καμία απάντηση.Το θέμα είναι ότι δουλεύω και δεν μπορώ με τίποτα να ξαναπάω η ίδια.Θα κάνω εξουσιοδότηση.Φαντάζομαι δεν υπάρχει πρόβλημα. Ξερετε αν θέλει κι άλλα δικαιολογητικά πέρα από επικυρωμένη ταυτότητα και την παλιά αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:03 »

Αποσυνδεδεμένος Κυριάκος Ιωαννίδης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 16, 2013, 02:23:23 πμ »
Είμαι μουσικός των κλάδων Π.Ε. 16 και Τ.Ε. 16. Έκανα τα χαρτιά μου φέτος για τα σχολεία του νομού Κορινθίας αποκλειστικά. Δε με πήραν στην πρώτη φάση και εγώ εν τω μεταξύ βρήκα αλλού δουλειά. Λένε ότι πρόκειται να πάρουν άλλους πενηντακάτι της ειδικότητάς μας και υπάρχει πιθανότητα να είμαι μέσα. Αν αρνηθώ θα είναι η 2η φορά. Δεν μπορώ να κρατήσω και τις δύο δουλειές και δεν θέλω να παραιτηθώ από αυτήν που είμαι τώρα. Υπάρχει κάποιο χρονικό όριο από την ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας μετά το οποίο θα μπορώ να παραιτηθώ χωρίς να έχω την ποινή του αποκλεισμού από τους πίνακες για 2 χρόνια? Αν ναι ποιο είναι αυτό? 

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 16, 2013, 02:59:57 πμ »
Είμαι μουσικός των κλάδων Π.Ε. 16 και Τ.Ε. 16. Έκανα τα χαρτιά μου φέτος για τα σχολεία του νομού Κορινθίας αποκλειστικά. Δε με πήραν στην πρώτη φάση και εγώ εν τω μεταξύ βρήκα αλλού δουλειά. Λένε ότι πρόκειται να πάρουν άλλους πενηντακάτι της ειδικότητάς μας και υπάρχει πιθανότητα να είμαι μέσα. Αν αρνηθώ θα είναι η 2η φορά. Δεν μπορώ να κρατήσω και τις δύο δουλειές και δεν θέλω να παραιτηθώ από αυτήν που είμαι τώρα. Υπάρχει κάποιο χρονικό όριο από την ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας μετά το οποίο θα μπορώ να παραιτηθώ χωρίς να έχω την ποινή του αποκλεισμού από τους πίνακες για 2 χρόνια? Αν ναι ποιο είναι αυτό?
Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη, νομίζω ότι μπορείς να πας άμεσα στη δευτεροβάθμια και να αιτηθείς να βγεις από τους πίνακες για φέτος, οπότε δεν θα σε προσλάβουν στην επόμενη φάση και δεν θα έχεις ποινή. Αν σε προσλάβουν δεν νομίζω ότι δίνεται κάποιο χρονικό περιθώριο για να αρνηθείς της θέση.

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 16, 2013, 06:28:23 πμ »
να πας τη δευτερα στην δευτεροβαθμια να απενεργοποιήσεις την αιτηση και δεν θα τιμωρηθεις οπως ειπε και ο elia.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:25:03 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 16, 2013, 09:11:41 πμ »
 Η άλλη δουλειά που βρήκες είναι μόνο για φέτος, ή μπορεί να είναι πιό μόνιμη;
  

Αποσυνδεδεμένος tasel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 16, 2013, 10:49:08 πμ »
Εξακριβωμένο γιατί το έκανα και εγώ φέτος. Πας στη δευτεροβάθμια και κάνεις αίτηση απενεργοποίησης. Στην επόμενη ανανέωση πινάκων θα είσαι εκτός. Το είχα κάνει και πέρσι. Πέρσι με είχαν πάρει και τηλέφωνο για επαλήθευση. Φέτος το κάναν χωρίς τηλέφωνο. Υπάρχει συγκεκριμένο φαξ του υπουργείου όπου στέλνουν τις αιτήσεις απενεργοποίησης. Δε θα έχεις πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος vgp

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 02:52:48 μμ »
Αν όμως - λέμε αν - γίνονταν φέτος διορισμοί μονίμων κι η αίτηση έχει απενεργοποιηθεί και έχει βγει και το όνομά μου από τον πίνακα, θα έχω δικαίωμα να κάνω αίτηση ή όχι? Πήρα στο Υπουργείο και μου είπαν ότι δεν επηρεάζει τον πίνακα διορισμών αλλά υπάρχει πλέον αυτός ο Ενιαίος πίνακας διορισμών που υπήρχε τις προηγούμενες χρονιές; Δεν μου απάντησε με σιγουριά ο υπάλληλος ούτε και στην εγκύκλιο γίνεται σαφές! Εσείς ξέρετε κάτι πιο σίγουρο;

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 03:13:22 μμ »
Το Νοέμβριο του 2011 είχα κάνει αίτηση απενεργοποίησης της αίτησης. Είχε αφαιρεθεί το όνομα μου από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών και συνέχιζε να υπάρχει κανονικά στον ενιαίο πίνακα διορισμών. Φέτος ενιαίος πίνακας διορισμών δεν υπάρχει. Αν κάποιον τον καλέσουν φέτος και αρνηθεί του χρόνου δε θα είναι το όνομα του στον πίνακα αναπληρωτών. Αν γίνει πίνακας διορισμών θα είναι μέσα;   
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 03:26:32 μμ »
Δύσκολη η απάντηση στα δύο ερωτήματα! Ανάλογα με το τι θα λέει η εγκύκλιος διορισμών...

Μέχρι τώρα πρώτα γινόταν οι διορισμοί μονίμων και μετά οι προσλήψεις αναπληρωτών. Όφειλαν οι υποψήφιοι για διορισμό να κάνουν την αίτηση αναπληρωτών και να βρίσκονται και στον αντίστοιχο πίνακα.

Η άρνηση αναπλήρωσης δεν γνωρίζω αν είχε επιπτώσεις στον μόνιμο διορισμό αλλά έμμεσα αν δεν βρισκόσουν στον πίνακα αναπληρωτών δεν θα βρισκόσουν και στον πίνακα διορισμών! Σύμφωνα πάντα με τις προηγούμενες εγκυκλίους.
Ενδιαφέρον έχει να μας πουν αυτοί που διορίστηκαν ή ήταν υποψήφιοι για διορισμό όταν έγιναν επιπλέον διορισμοί κατά την διάρκεια της χρονιάς...

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 06, 2013, 08:53:23 μμ »
Νομίζω sikat ότι οι διορισμοί που γίνονταν μετά την έναρξη της σχολικής χρονιάς γίνονταν από τους πίνακες επιτυχόντων του ΑΣΕΠ. 
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος elenaaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 19, 2014, 07:14:07 μμ »
Καλησπέρα σε όλους

οπως καταλαβαινω λοιπον αν γινει απενεργοποιηση της αιτησης βγαινεις απο πινακα αναπληρωτων και μενεις στον διορισμων αν υπαρχει.

Υπαρχουν επιπλεον δικαιολογητικα που απαιτουνται για την απενεργοποιηση?

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος prodo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 21, 2014, 09:16:22 πμ »
Καλημερα.Ερωτηση sos.Με την ενισχυτικη τι γινετε?Αν αρνηθεις η ακυρωσεις μπορει να σε καλεσουν ενισχυτικη?

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:32:26 πμ »
Η απενεργοποίηση αίτηση αναπληρωτή ισχύει για την τρέχουσα σχολική χρονιά και μέχρι την λήξη της σύμβασης όλων τον αναπληρωτών (φέτος εκτάκτως αρχές Ιουλίου, γενικά μέχρι τα τέλη Ιουνίου, διαφορετικά για Δευτεροβάθμια και Πρωτοβάθμια).
Όσο για την ενισχυτική... προς τι το άγχος; Να θυμίσω ότι Απρίλιο ξεκίνησε η ενισχυτική.
Όπως και να έχει, μπορείτε να απευθυνθείτε στα αρμόδια τμήματα του Υπουργείου αφού μελετήσετε τις αντίστοιχες προκηρύξεις. Τα λάθη σε τέτοιες καταστάσεις μπορεί να "κοστίσουν".

Αποσυνδεδεμένος mar.lia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απενεργοποίηση αίτησης αναπληρωτή
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 04, 2014, 05:02:06 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Έκανα ανάκληση της αίτησης μου πριν ένα μήνα γιατί υπέγραψα σε μια άλλη δουλειά η οποία όμως τελικά στην πορεία χάλασε.Από τη σειρά μου στους πίνακες δεν θα με καλούσαν ακόμη. Ίσως κοντά στα Χριστούγεννα..Γίνεται να κάνω ξανά ενεργοποίηση της αίτησης;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159555
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 284
Σύνολο: 292

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.197 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.