*

Αποστολέας Θέμα: Ανάθεση μαθημάτων που διδάσκονται από πολλούς κλάδους  (Αναγνώστηκε 1214 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέλω να ρωτήσω πως γίνεται η ανάθεση σε μαθήματα που διδάσκονται από πολλούς κλάδους. Δηλαδή το μάθημα της Βιολογίας διδάσκεται από Βιολόγους, Φυσικούς κ.τ.λ. πως αποφασίζουν ποιον αναπληρωτή και από ποιον κλάδο θα πάρπουν αν υπάρχει κενό.

Επίσης είμαι σίγουρος ότι γίνεται καταστρατήγηση της νομοθεσίας, τελείως παράνομα από ανεγκέφαλους διευθυντές που βάζουν σε κλάδους να διδάξουν μαθήματα ενώ δεν τα διακιούνται σύμφωνα με το νόμο. Οι διευθυντές αυτοί που φυσικά δεν σκέφτονται καν ότι ίσως να έβρισκε δουλειά ένας άνθρωπος με το να εφαρμόσουν το νόμο, εκτός ο ότι παρανομούν είναι οι πιο άχρηστοι που υπάρχουν. Αναφέρομαι σε μαθήματα που τα άτομα αυτά θεωρούν με το φτωχό μυαλό τους δευτερεύοντα και δεν εφαρμόζουν καν τη νομοθεσία που λέει ποιος να διδάξει τι.

Επίσης έχω μια αποροία: είναι δυνατόν ένα γυμνάσιο ή λύκειο να μην διδάσκει όλα τα μαθήματα τα υποχρεωτικά που ορίζει ο νόμος; Aναφέρομαι σε μαθήματα που κάποιοι τελείως παράνομα θεωρούν δευτευρεύοντα, ενώ ο νόμος λέει ότι είναι υποχρεωτικά και όχι επιλογής.
Για παράδειγμα σε γυμνλασιο που ήμουν μου είχαν πει όι πέρυσι το μάθημα Τεχνολογία δεν είχε διδαχθεί, ενώ ο νόμος ορίζει ότι είναι υποχρεωτικό, πως γίνεται αυτό;
 Γίνεται αυτό το πράγμα ή είναι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159779
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 448
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.