*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 417524 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #826 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:29:36 μμ »
1. Μηνιαίος μισθός 6.100 ευρώ. 2. Σύνταξη μετά από 4 χρόνια βουλευτικής θητείας. Ποσό σύνταξης μηνιαίως 4.880 ευρώ. 3. Για συμμετοχή σε επιτροπές, 250 ευρώ την ώρα... 4. Οι βουλευτές της επαρχίας παίρνουν το μήνα 1.000 ευρώ για ενοίκιο. 5. Όλοι οι βουλευτές παίρνουν άπαξ 1.500 ευρώ για οργάνωση γραφείου και 1.000 ευρώ τις γιορτές λόγω αυξημένης επικοινωνίας με τους ψηφοφόρους τους. Το Δώρο Χριστουγέννων, Πάσχα και επίδομα αδείας είναι ξεχωριστά. ... 6. Δικαιούνται 104 αεροπορικά εισιτήρια ετησίως δωρεάν και απεριόριστες μετακινήσεις με ΟΣΕ και ΚΤΕΛ. 7. Πολυτελές αυτοκίνητο, δωρεάν καύσιμα με επίδομα 600 ευρώ το μήνα, ένα χωροφύλακα για φρουρό, 4 κινητά τηλέφωνα τελευταίας τεχνολογίας και ένα στο σπίτι, σταθερό, όλα δωρεάν. 8. Απολαμβάνουν πλήρους ασυλίας για όποιο αδίκημα διαπράξουν κατά τη διάρκεια της θητείας τους ως βουλευτές. 9. Δεν πληρώνουν φόρο για ένα μέρος του μισθού ή της συντάξεως. 10. Δικαιούνται γραμματειακή υποστήριξη για 4 υπαλλήλους και 1 επιστημονικό συνεργάτη. Όλους αυτούς τους πληρώνει το Δημόσιο. 11. Δικαιούνται άτοκα δάνεια ως βουλευτές και ως επαγγελματίες. 12. Δωρεάν γυμναστήριο, σάουνα, νηπιαγωγείο για τα παιδιά τους. 13. Τηλεφωνική ατέλεια. 14. Δωρεάν επισκέψεις σε αρχαιολογικούς και καλλιτεχνικούς χώρους. 15. Δωρεάν διόδια. 16. Δωρεάν εισιτήρια, ξενοδοχεία, γεύματα όταν ταξιδεύουν στο εξωτερικό ως μέλη επιτροπών κλπ..... ΟΙ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟΥΣ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ...ΜΕΤΑΔΩΣΤΕ ΤΟ!!!
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:00:41 »

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #827 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:31:30 μμ »
1. Μηνιαίος μισθός 6.100 ευρώ. 2. Σύνταξη μετά από 4 χρόνια βουλευτικής θητείας. Ποσό σύνταξης μηνιαίως 4.880 ευρώ. 3. Για συμμετοχή σε επιτροπές, 250 ευρώ την ώρα... 4. Οι βουλευτές της επαρχίας παίρνουν το μήνα 1.000 ευρώ για ενοίκιο. 5. Όλοι οι βουλευτές παίρνουν άπαξ 1.500 ευρώ για οργάνωση γραφείου και 1.000 ευρώ τις γιορτές λόγω αυξημένης επικοινωνίας με τους ψηφοφόρους τους. Το Δώρο Χριστουγέννων, Πάσχα και επίδομα αδείας είναι ξεχωριστά. ... 6. Δικαιούνται 104 αεροπορικά εισιτήρια ετησίως δωρεάν και απεριόριστες μετακινήσεις με ΟΣΕ και ΚΤΕΛ. 7. Πολυτελές αυτοκίνητο, δωρεάν καύσιμα με επίδομα 600 ευρώ το μήνα, ένα χωροφύλακα για φρουρό, 4 κινητά τηλέφωνα τελευταίας τεχνολογίας και ένα στο σπίτι, σταθερό, όλα δωρεάν. 8. Απολαμβάνουν πλήρους ασυλίας για όποιο αδίκημα διαπράξουν κατά τη διάρκεια της θητείας τους ως βουλευτές. 9. Δεν πληρώνουν φόρο για ένα μέρος του μισθού ή της συντάξεως. 10. Δικαιούνται γραμματειακή υποστήριξη για 4 υπαλλήλους και 1 επιστημονικό συνεργάτη. Όλους αυτούς τους πληρώνει το Δημόσιο. 11. Δικαιούνται άτοκα δάνεια ως βουλευτές και ως επαγγελματίες. 12. Δωρεάν γυμναστήριο, σάουνα, νηπιαγωγείο για τα παιδιά τους. 13. Τηλεφωνική ατέλεια. 14. Δωρεάν επισκέψεις σε αρχαιολογικούς και καλλιτεχνικούς χώρους. 15. Δωρεάν διόδια. 16. Δωρεάν εισιτήρια, ξενοδοχεία, γεύματα όταν ταξιδεύουν στο εξωτερικό ως μέλη επιτροπών κλπ..... ΟΙ ΑΜΟΙΒΕΣ ΤΟΥΣ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΣΤΕΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ...ΜΕΤΑΔΩΣΤΕ ΤΟ!!!
Τέλειο vivaki..μπράβο

Αποσυνδεδεμένος alexgame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 -ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #828 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:31:59 μμ »
μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει? ΖΕΠ σε παίρνουν χωρίς να το έχεις δηλώσει?υπήρχε κουτάκι?γιατί δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο.και κάτι ακόμη.παράλληλη υπάρχει κι εκεί κουτάκι?

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #829 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:32:48 μμ »
μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει? ΖΕΠ σε παίρνουν χωρίς να το έχεις δηλώσει?υπήρχε κουτάκι?γιατί δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο.και κάτι ακόμη.παράλληλη υπάρχει κι εκεί κουτάκι?

ζεπ δεν υπηρχε κουτακι στην εγκυκλιο λεει οτι θα παρει απο τ πινακες κανονικα
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:00:41 »

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #830 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:33:29 μμ »
κυριε καψαλακη για το προγραμμα ζεπ θα βγει ξεχωριστη φαση?

ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Ναι, βέβαια... δεν ξέρουμε ακόμα πολλά πράγματα!

Ευχαριστούμε κορίτσι μου για την ενημέρωση..Άρα Ζεπ κ παράλληλη δε θα βγουν μαζί

Παρακαλώ fwteinoula!!!! :) :) :) Πάντως με βάση τα κενά που δίνει ο Καψαλάκης.... πρέπει να πάρουν πολλούς... Έτσι δεν είναι;
Τελικά θα μας στείλουν όλους παράλληλη κ Ζεπ να μας πληρώνουν οι Ευρωπαίοι να ξεμπερδεύουν..Πιστεύω αυριο ή μεθαύριο να βγάλουν παράλληλη κ να πάρουν πολλούς..Άντε εγώ και Ζεπ δέχομαι..Μπορούν να με πάρουν την Παρασκευή??? :(

Αποσυνδεδεμένος alexgame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 -ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #831 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:34:21 μμ »
Ευχαριστώ πολύ vivaki

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #832 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:38:21 μμ »
κυριε καψαλακη για το προγραμμα ζεπ θα βγει ξεχωριστη φαση?

ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Ναι, βέβαια... δεν ξέρουμε ακόμα πολλά πράγματα!

Ευχαριστούμε κορίτσι μου για την ενημέρωση..Άρα Ζεπ κ παράλληλη δε θα βγουν μαζί

Παρακαλώ fwteinoula!!!! :) :) :) Πάντως με βάση τα κενά που δίνει ο Καψαλάκης.... πρέπει να πάρουν πολλούς... Έτσι δεν είναι;
Τελικά θα μας στείλουν όλους παράλληλη κ Ζεπ να μας πληρώνουν οι Ευρωπαίοι να ξεμπερδεύουν..Πιστεύω αυριο ή μεθαύριο να βγάλουν παράλληλη κ να πάρουν πολλούς..Άντε εγώ και Ζεπ δέχομαι..Μπορούν να με πάρουν την Παρασκευή??? :(

εγω θελω γ φαση γινεται??!! ::) ::) ::) ::) ::)
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος anastasia89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #833 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:38:57 μμ »
κυριε καψαλακη για το προγραμμα ζεπ θα βγει ξεχωριστη φαση?

ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Ναι, βέβαια... δεν ξέρουμε ακόμα πολλά πράγματα!

Ευχαριστούμε κορίτσι μου για την ενημέρωση..Άρα Ζεπ κ παράλληλη δε θα βγουν μαζί

Παρακαλώ fwteinoula!!!! :) :) :) Πάντως με βάση τα κενά που δίνει ο Καψαλάκης.... πρέπει να πάρουν πολλούς... Έτσι δεν είναι;
Τελικά θα μας στείλουν όλους παράλληλη κ Ζεπ να μας πληρώνουν οι Ευρωπαίοι να ξεμπερδεύουν..Πιστεύω αυριο ή μεθαύριο να βγάλουν παράλληλη κ να πάρουν πολλούς..Άντε εγώ και Ζεπ δέχομαι..Μπορούν να με πάρουν την Παρασκευή??? :(

Εγώ προσωπικά πάω όπου να 'ναι... Και αν υπήρχε κουτάκι "Σε περίπτωση εξάντλησης των κενών εκπαιδευτικών αποδέχομαι πρόσληψη ως καθαρίστρια του σχολείου" θα το δήλωνα κι αυτό!!!

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #834 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:40:53 μμ »
Δουλειά ζητάμε!!!Πραγματικά και εγώ καθαρίστρια δεν θα είχα κανένα πρόβλημα!Βέβαια  συμφέρει να είσαι καθαρίστρια στην εφορία για να παίρνεις 2000+ ευρώ!!!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #835 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:41:27 μμ »
κυριε καψαλακη για το προγραμμα ζεπ θα βγει ξεχωριστη φαση?

ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Ναι, βέβαια... δεν ξέρουμε ακόμα πολλά πράγματα!

Ευχαριστούμε κορίτσι μου για την ενημέρωση..Άρα Ζεπ κ παράλληλη δε θα βγουν μαζί

Παρακαλώ fwteinoula!!!! :) :) :) Πάντως με βάση τα κενά που δίνει ο Καψαλάκης.... πρέπει να πάρουν πολλούς... Έτσι δεν είναι;
Τελικά θα μας στείλουν όλους παράλληλη κ Ζεπ να μας πληρώνουν οι Ευρωπαίοι να ξεμπερδεύουν..Πιστεύω αυριο ή μεθαύριο να βγάλουν παράλληλη κ να πάρουν πολλούς..Άντε εγώ και Ζεπ δέχομαι..Μπορούν να με πάρουν την Παρασκευή??? :(

Εγώ προσωπικά πάω όπου να 'ναι... Και αν υπήρχε κουτάκι "Σε περίπτωση εξάντλησης των κενών εκπαιδευτικών αποδέχομαι πρόσληψη ως καθαρίστρια του σχολείου" θα το δήλωνα κι αυτό!!!

ΧΑΧΑ...Μέκανες και γέλασα..Α ρε που φτάσαμε..

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #836 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:43:48 μμ »
Αστυνομικός: € 850 για να διακινδυνεύσει τη ζωή του,
Πυροσβέστης: € 850 για να σώσει μια ζωή,
Δάσκαλος: € 850 για να προετοιμάσει για τη ζωή,
Γιατρός: € 1000 για να μας κρατάει ζωντανούς και
Στρατιωτκός:€ 900 για να φιλαει την εθνικη μας ακεραιότητα,
Υπουργός:...
€ 30.000 για να γ@@## τη ζωή όλων των ανθρώπων μαζί...

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #837 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:45:47 μμ »
Αστυνομικός: € 850 για να διακινδυνεύσει τη ζωή του,
Πυροσβέστης: € 850 για να σώσει μια ζωή,
Δάσκαλος: € 850 για να προετοιμάσει για τη ζωή,
Γιατρός: € 1000 για να μας κρατάει ζωντανούς και
Στρατιωτκός:€ 900 για να φιλαει την εθνικη μας ακεραιότητα,
Υπουργός:...
€ 30.000 για να γ@@## τη ζωή όλων των ανθρώπων μαζί...

Κάπως έτσι είναι τα πράγματα.Μόνο που σε λίγο θα έχουν μηδενιστεί οι μισθοί των υπολοίπων...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος anastasia89

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #838 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:46:57 μμ »
Δουλειά ζητάμε!!!Πραγματικά και εγώ καθαρίστρια δεν θα είχα κανένα πρόβλημα!Βέβαια  συμφέρει να είσαι καθαρίστρια στην εφορία για να παίρνεις 2000+ ευρώ!!!

Ε με τέτοια ανεργία τι να κάνω... νέοι είμαστε δεν τη φοβόμαστε τη δουλεία ούτε τεμπέληδες είμαστε όπως μας κατηγορούν κάποιοι!!! Αλλά και για καθαρίστρια μέσο πρέπει να ΄χεις!!! Πλέον είναι πιο εύκολο να κερδίσεις το λαχείο παρά να βρείς μια αξιοπρεπή δουλειά!

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #839 στις: Σεπτέμβριος 21, 2011, 10:55:32 μμ »
Ναι,ναι,ναι!!!!Δουλειά θέλουμε!Άντε να βγουν πια όλα να τελειώνουμε!Μακάρι μέχρι το τέλος της άλλης έστω εβδομάδας να καθόμαστε στην έδρα και να συζητάμε με τους νέους μας μαθητές!Πολύ αισιόδοξη είμαι νομίζω, αλλά δεν βγαίνω αλλιώς!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160960
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 30
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.