*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 417654 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ng

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1176 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:45:32 πμ »
στο Paideia-ergasia γραφει για β φαση καθηγητών πιθανώς αρχες Οκτώβρη. Μήπως μας πάρει η μπάλα και εμάς για τότε, που σημαίνει οτι για όσους δεν πάρει τέλος η φετική χρονιά πριν καν αρχίσει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:27:41 »

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1177 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:53:13 πμ »
Λέω να περιμένουμε το οκ για 6η δόση. Αν μας τη δώσουν θα αλλάξουν τα δεδομένα πιστεύω. Αν όχι, στην ουσία δε μας νοιάζει. Έτσι κι αλλιώς θα κυρήξουμε επίσημα πια πτώχευση άρα..... Λίγο πολύ γνωστές είναι οι συνέπειες.

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1178 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:57:22 πμ »
καλημερα κι απο μενα, σχετικα με την πληροφορια απο το ειδικης, και να δεχτω οτι τα κενα ειναι μονο αυτα που εγραψε η δοε ή εστω το υπουργειο καπως πρεπει να τα καλυψει, δεν ξερω πως θα τα μαγειρεψει αλλα πρεπει να το κανει 8) 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος alex12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1179 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 10:00:21 πμ »
Μια κοπέλα στο site του Καψαλάκη έγραψε...

Μολις τωρα πηρα εγω τηλ και μου ειπαν 1)να μην ξαναενοχλησω μεχρι την Τεταρτη, 2) υπαρχει περιπτωση να βγουν και σημερα ,3)θα προηγηθουν τα ατομα τις ειδικης αγωγης. Αναφέρομαι σε παράλληλη στήριξη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:27:41 »

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1180 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 10:05:51 πμ »
Μια κοπέλα στο site του Καψαλάκη έγραψε...

Μολις τωρα πηρα εγω τηλ και μου ειπαν 1)να μην ξαναενοχλησω μεχρι την Τεταρτη, 2) υπαρχει περιπτωση να βγουν και σημερα ,3)θα προηγηθουν τα ατομα τις ειδικης αγωγης. Αναφέρομαι σε παράλληλη στήριξη...
Ουάου! Τι ευγενικοί άνθρωποι;;! Και συγγνώμη, αυτούς τους πληρώνουμε εμείς;; Να πάρω να τ ακούσουν ένα χεράκι;;

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1181 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 10:10:05 πμ »
Καλημέρα..Όλο ευχάριστα πάλι ε?Αυτά γίνονται όταν ασχολούμαστε μόνο με τις αποσπάσεις και πιέζουμε να μην προσληφθούν αναπληρωτές πριν απο αυτούς..Στο τέλος δε θα μας πάρουν καν..Αλλά εντάξει ας βγει κάποιος να μας το πει στα ίσια να προγραμματίσουμε τις ζωές μας..Όχι να λένε θα βγει την παρασκευή, τελικά δευτέρα, ε όχι τελικά την άλλη παρασκευ'η κ πάει λ'εγοντας κ φάγαμε ένα μήνα..

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1182 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 10:20:37 πμ »
Καλημέρα..Όλο ευχάριστα πάλι ε?Αυτά γίνονται όταν ασχολούμαστε μόνο με τις αποσπάσεις και πιέζουμε να μην προσληφθούν αναπληρωτές πριν απο αυτούς..Στο τέλος δε θα μας πάρουν καν..Αλλά εντάξει ας βγει κάποιος να μας το πει στα ίσια να προγραμματίσουμε τις ζωές μας..Όχι να λένε θα βγει την παρασκευή, τελικά δευτέρα, ε όχι τελικά την άλλη παρασκευ'η κ πάει λ'εγοντας κ φάγαμε ένα μήνα..

ακριβώς!!!ας μας πούνε να θα μας πάρουν ή όχι να ψαχτούμε αλλού!Δεν γίνεται αυτή η κοροϊδία να συνεχιστεί.
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1183 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 10:29:28 πμ »
Εγώ έχω κρατήσει και το σπίτι στην περιοχή που ήμουν για να μην κάνω 2 μετακομίσεις και βρίσκομαι σε πολύ δύσκολη θέση γτ τρέχουν τα ενοίκια και γτ ο άνθρωπος θα θέλει να το νοικιάσει αν φύγω και εγώ δε μπορώ να φύγω λόγω της Διαμάντως..Παρακαλω τους κυριους αιρετους ας λυπηθούν κ εμας κ ας τους πιεσουν..Όχι μόνο για τις αποσπάσεις..Άνθρωποι είμαστε κι εμείς..

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1184 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 10:35:31 πμ »
Εγώ έχω κρατήσει και το σπίτι στην περιοχή που ήμουν για να μην κάνω 2 μετακομίσεις και βρίσκομαι σε πολύ δύσκολη θέση γτ τρέχουν τα ενοίκια και γτ ο άνθρωπος θα θέλει να το νοικιάσει αν φύγω και εγώ δε μπορώ να φύγω λόγω της Διαμάντως..Παρακαλω τους κυριους αιρετους ας λυπηθούν κ εμας κ ας τους πιεσουν..Όχι μόνο για τις αποσπάσεις..Άνθρωποι είμαστε κι εμείς..

όλοι προβλήματα έχουν!και εμένα με έχουν πάρει για ιδιαίτερα και τα διώχνω , γιατί ποιος ξέρει που θα με καλέσουν, και δεν θέλω να φανώ ανεύθυνη και να τα παρατήσω ξαφνικά.Τέλος πάντων, ας γίνει κάτι σύντομα ή ας βγει κάποιος υπεύθυνα να μας πει αν ποτέ θα μας πάρουν ή όχι!!!!!!!!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος alexgame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 -ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1185 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 11:02:10 πμ »
Για να καταλάβω!ΣΉΜΕΡΑ ΤΙ ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΜΕ?και τι από τετάρτη παράλληλη ή Γ φάση?

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1186 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 11:03:03 πμ »
Καλημέρα. Παιδιά νιώθω οτι κάθε μέρα που περνάει και δεν βγαίνει κάτι την επόμενη φέρνουμε την καταστροφή!!!Επειδή συνεχώς αναφέρονται πράγματα για τους κλάδους από τους οποίους θα απορροφηθούν άτομα να επισημάνω τα εξής θετικά. Για την παράλληλη θα πάρουν πρώτα τους ειδικής που είναι περίπου 300 και μετά θα πάρουν από τον πίνακα γενικής δηλαδή εμάς. Χθες που τηλ στο υπουργείο μου είπαν οτι θα βγει και δευτερη φάση εσπα που θα πάρει από τον γενικής μόνο. Για το ζεπ πέρυσι που ειπώθηκε οτι πήραν λίγα άτομα από τον γενικής έγινε γιατι απορρόφησαν από άλλους κλάδους για ζεπ.( δεν ξέρω ποιοι είναι αυτοί οι κλάδοι) ενώ φέτος με την προκύρηξη βγήκε οτι θα καλύψουν τις θέσεις αποκλειστικά από εμάς άρα θα πάρουν αρκετούς.Για την γ φάση είναι σίγουρο οτι θα βγει και θα έχει πάνω από 500 άτομα.Το υπουργείο έχει πολλές θέσεις να καλύψει και κατά την γνώμη μου θα πάρει πολλούς δεδομένου οτι στην πρώτη φάση πήρε 1000 άτομα λιγότερα από πέρυσι. Επίσης δεν έχουν δοθεί όλα τα κενά από τις διευθύνσεις ακόμα!!!Ταυτόχρονα σκεφτείται οτι οι θέσεις που καλύφθηκαν πέρυσι από αναπληρωτές είναι τα ήδη γνωστά κενά που πρέπει να καλυφθούν και φέτος για να λειτουργήσουν οι σχολικές μονάδες . Εννοώ οτι ο αριθμός των θέσεων που καλύφθηκαν πέρυσι συνεχίζει να υπάρχει. ¨οσο για αυτούς που θα δουλέψουν πρώτη φορά αυτοί θα πάρουν θέσεις από τα άτομα που πήραν φέτος σύνταξη!! Το μόνο αρνητικό είναι οτι όλοι αυτοί οι διορισμοί μπορεί να αργήσουν και ως τότε είμαστε σε μια αναμονή και δεν ξέρουμε τι να κάνουμε από άποψη δουλείας!

Αποσυνδεδεμένος Κατερίνα1988

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1187 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 11:10:28 πμ »
Επιτέλους! Ένα μήνυμα αισιόδοξο! Μακάρι να γίνουν όλα έτσι γιατί απογοητευόμαστε! Ας μας έλεγαν μόνο ότι θα δουλέψουμε..

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1188 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 11:17:52 πμ »
Θα δουλέψουμε αλλά καλό θα είναι να μην χάνουμε την υπομονή μας και την αισιοδοξία μας.Με τόση απαισιοδοξία και στεναχώρια θα πάθουμε και τίποτα στο τέλος ( χτυπήστε όλοι ξύλο χαχα).Αργά η γρήγορα όλοι θα δουλέψουμε μιλάνε οι αριθμοί.

Αποσυνδεδεμένος vincent

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1189 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 11:20:49 πμ »
"Ειδικά για τους αναπληρωτές καθηγητές
Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, συμφωνήθηκε με το
Υπουργείο Παιδείας, η μείωση των μηνών απασχόλησης από 9 το 2010
σε 8 το 2011, προκειμένου να απασχοληθούν τα απαραίτητα άτομα και να
καλυφθούν οι ανάγκες των σχολείων.
Στο πλαίσιο αυτής της συμφωνίας, δόθηκε έγκριση για 16.220 άτομα ήτοι
129.754 ανθρωπομήνες."
Kατα τη γνώμη μου το χθεσινό δελτίο τύπου τα λέει όλα για την περίπτωσή μας...Δεν είναι οτι δε θα πάρουν εκπαιδευτικούς.Απλά το καθυστερούν και το λένε και μόνοι τους.
The song maker says, "It ain't so bad"
The dream maker's gonna make you mad
The spaceman says, "Everybody look down"
It's all in your mind...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160969
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 548
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.