*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 417632 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1722 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:12:07 μμ »
Κοριτσια αγορια

μ'εχουν παρει για την παραλληλη και ειμαι στο τελος του πινακα.τωρα πηρα στην πρωτοβ. και μου λενε οτι οι πινακες δεν ισχυουν. σημαινει πως δε θα προσληφθώ;

τα ατομα της ειδικης αγωγης μπαινουν στην παραλληλη; γιατι προφανως δεν πηραν ατομα απο ειδικης. αυτο που ηξερα ειναι οτι απο γενικης αναπληρωτων πηραν για παραλληλη. υπαρχει περιπτωση να μη με παρουν; ειμαι προς το τελος του πινακα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:13:34 »

Αποσυνδεδεμένος alexgame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 -ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1723 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:12:37 μμ »
Στον πινακα με προυπηρεσια εχουν μεινει ποσοι?Αυτοι δεν προηγουνται απο εμας στον μηδενικης? Ειναι ευκολο καποιος να με διαφωτισει?

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1724 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:16:37 μμ »
Καλημέρα και από εμένα!Είμαι δάσκαλος ΠΕ70..Παρακολουθώ εδώ και μέρες τις συζητήσεις σας και περιμένω μένοντας προσκολλημένος για ώρες μεταξύ των προφίλ των Μπράτη και Καψαλάκη έστω ένα καλό νέο...
Αισθάνομαι ότι πραγματικά με κοροιδευουν. Αντί να λάβουν ενεργότερη  δράση οι αιρετοί και να ασκήσουν πίεση για να ανοίξουν τα σχολεία και να λειτουργήσουν επιτέλους 1 μήνα μετά την έναρξη της σχολικής χρονιας, περιμένουν σαν παπαγαλάκια πληροφορίες που μας τις σερβίρουν όπως θέλει ο καθένας και εμείς ελπίζοντας τους ακούμε...
Αλήθεια εγώ γιατί βλέπω ότι η μόνη μορφή διαμαρτυρίας των αιρετών είναι μέσω facebook; Γιατί δεν οργανώνονται όλοι μαζί για να διαμαρτυρηθούν για όσα κωμικοτραγικά συμβαίνουν;;; ???
Εύκολα ο Μπράτης ανακοινώνει ότι θα προσλάβουν 7 δασκαλους για ΖΕΠ (ενώ μας έλεγαν για 500) αλλά δύσκολα αναλαμβάνει την ευθύνη να διαμαρτυρηθεί στο υπουργείο της ΝΤΡΟΠΗΣ...Αντ αυτού του "φαινεται απλά απίστευτο"
συμφωνω απολυτα και το εγραψα και εγω παραπανω, και να τονισω για μια ακομη φορα πως η ΔΟΕ επιτελους πρεπει να παρει θεση

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1725 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:16:56 μμ »
Στον πινακα με προυπηρεσια εχουν μεινει ποσοι?Αυτοι δεν προηγουνται απο εμας στον μηδενικης? Ειναι ευκολο καποιος να με διαφωτισει?

Νομίζω 400-450 άτομα...Διορθώστε με γιατί δεν είμαι σίγουρη...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:13:34 »

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1726 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:17:38 μμ »
στον πίνακα με προυπηρεσία έχου μείνει περίπου 600

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1727 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:18:31 μμ »
Κοριτσια αγορια

μ'εχουν παρει για την παραλληλη και ειμαι στο τελος του πινακα.τωρα πηρα στην πρωτοβ. και μου λενε οτι οι πινακες δεν ισχυουν. σημαινει πως δε θα προσληφθώ;

τα ατομα της ειδικης αγωγης μπαινουν στην παραλληλη; γιατι προφανως δεν πηραν ατομα απο ειδικης. αυτο που ηξερα ειναι οτι απο γενικης αναπληρωτων πηραν για παραλληλη. υπαρχει περιπτωση να μη με παρουν; ειμαι προς το τελος του πινακα.
[/qu
Εξαρταται απο τις περιοχες που εβαλες...αυτη τη στιγμη γινεται χαμος με την εφεδρεια γι αυτο ισως θα πρεπει να περιμενουμε...συντομα θα μπουν σε μια σειρα τα πραγματα......κανονικα απο τον πινακα της ειδικης επρεπε να προσλαβουν και μετα απο της γενικης...την επομενη φορα για να μη σπαταλησετε χρονο και λεφτα ενα τηλ στο υπουργειο για να βεβαιωθειτε για την προσληψη σας...

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1728 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:19:39 μμ »
Καλημέρα και από εμένα!Είμαι δάσκαλος ΠΕ70..Παρακολουθώ εδώ και μέρες τις συζητήσεις σας και περιμένω μένοντας προσκολλημένος για ώρες μεταξύ των προφίλ των Μπράτη και Καψαλάκη έστω ένα καλό νέο...
Αισθάνομαι ότι πραγματικά με κοροιδευουν. Αντί να λάβουν ενεργότερη  δράση οι αιρετοί και να ασκήσουν πίεση για να ανοίξουν τα σχολεία και να λειτουργήσουν επιτέλους 1 μήνα μετά την έναρξη της σχολικής χρονιας, περιμένουν σαν παπαγαλάκια πληροφορίες που μας τις σερβίρουν όπως θέλει ο καθένας και εμείς ελπίζοντας τους ακούμε...
Αλήθεια εγώ γιατί βλέπω ότι η μόνη μορφή διαμαρτυρίας των αιρετών είναι μέσω facebook; Γιατί δεν οργανώνονται όλοι μαζί για να διαμαρτυρηθούν για όσα κωμικοτραγικά συμβαίνουν;;; ???
Εύκολα ο Μπράτης ανακοινώνει ότι θα προσλάβουν 7 δασκαλους για ΖΕΠ (ενώ μας έλεγαν για 500) αλλά δύσκολα αναλαμβάνει την ευθύνη να διαμαρτυρηθεί στο υπουργείο της ΝΤΡΟΠΗΣ...Αντ αυτού του "φαινεται απλά απίστευτο"
συμφωνω απολυτα και το εγραψα και εγω παραπανω, και να τονισω για μια ακομη φορα πως η ΔΟΕ επιτελους πρεπει να παρει θεση

Παιδιά μαζί σας...Δεν μπορώ να καταλαβω το γιατί αλλά η ΔΟΕ δεν καίγεται ιδιαίτερα για εμάς...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος alex12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1729 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:20:58 μμ »
Κοριτσια αγορια

μ'εχουν παρει για την παραλληλη και ειμαι στο τελος του πινακα.τωρα πηρα στην πρωτοβ. και μου λενε οτι οι πινακες δεν ισχυουν. σημαινει πως δε θα προσληφθώ;

τα ατομα της ειδικης αγωγης μπαινουν στην παραλληλη; γιατι προφανως δεν πηραν ατομα απο ειδικης. αυτο που ηξερα ειναι οτι απο γενικης αναπληρωτων πηραν για παραλληλη. υπαρχει περιπτωση να μη με παρουν; ειμαι προς το τελος του πινακα.
[/qu
Την άποψή μου παραθέτω...Θεωρώ ότι από τη στιγμή που υπάρχουν συνάδελφοι της ειδικής που δεν τους κάλεσαν θα πάρει λιγότερους από γενική. Όλα αυτά εφόσον πάρει πάλι 140 άτομα. Αν παρει παραπάνω πιστεύω πως έχεις ελπίδες. Νομίζω σήμερα θα ανκοινωθεί ο αναθεωρημένος πίνακας. Αναμένουμε όπως πάντα....

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1730 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:21:39 μμ »
συγνωμη γιατι μονο 7 δασκαλους?????/δεν εχουμε αρκετους αλλοδαπους, τσιγγανοπαιδα???????βριθει ο τοπος εκτος κι αν μεταναστευσαν απο τους πρωτους

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1731 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:22:05 μμ »
Καλημερα...Μολις μπηκα και εχω μεινει αφωνη.Τι θα πει εγινε λαθος και ανακληθηκε η φαση?Τα παιδια που πηγαν εκει τι θα γινουν?Μεσολαβησε και σαβκο αν καποιος βρηκε σπιτι τι θα κανει...Κακως δεχονται οι αιρετοι και η Δοε κατι τετοιο..Ας κανανε συμπληρωματικες προσληψεις γιαυτους που ¨αδικηθηκαν¨..Χωρις ορια το υπουργειο της ΝΤΡΟΠΗΣ...

Αποσυνδεδεμένος fen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1732 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:22:38 μμ »
να ρωτησω σχετικα με την παραλληλη, θα παρουν ειδικης αγωγης για παραλληλη η μονο γενικης αναπληρωτων πανε εκει;

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1733 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:23:30 μμ »
να ρωτησω σχετικα με την παραλληλη, θα παρουν ειδικης αγωγης για παραλληλη η μονο γενικης αναπληρωτων πανε εκει;
Πρωτα πανε οι ειδικης και μολις εξαντληθουν πανε οι γενικης

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1734 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:24:23 μμ »
προσλαμβανονται απο τον πινακα της γενικης σε περιπτωση που εξαντληθει ο πινακας της ειδικης,,,,,αυτο ειναι και τοσωστο

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1735 στις: Σεπτέμβριος 26, 2011, 01:24:34 μμ »
Η ΔΟΕ θα έπρεπε να μας υπερασπιστεί όπως μας αξίζει. Είτε τους αρέσει είτε όχι οι αναπληρωτές είναι αυτοί που θα πάνε στο τελευταίο χωριουδάκι για να ανοίξουν και να λειτουργήσουν το σχολείο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160969
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 554

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.