*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 414827 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2576 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:55:12 μμ »
παιδιά κοίτακε κανένας τον πίνακα με τα σχολεία της πρτοβάθμιας που έχουν τμήματα ένταξης ζεπ;;;με μια καταμέτρηση τα κενά σε εκπαιδευτικούς σε αυτά τα σχολεία του δημοτικού είναι 5066

ουάου!!!!Πολύ μεγάλος αριθμός, μου φαίνεται σχεδόν απίστευτος...Για γ φάση δεν ξαναακούστηκε αριθμός,έτσι;
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος istad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μπορούμε να διεκδικήσουμε τα μόρια των Δυσπρόσιτων
« Απάντηση #2577 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:56:20 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!
         Είμαι αναπληρώτρια δασκάλα που ακομα δεν έχω προσληφθεί κ ανήκω στην κατηγορία όσων επέλεξαν για τη σχ.χρονιά 2010-11 να δουλέψουν σε δυσπρόσιτο σχολείο προκειμένου να μαζέψω μόρια . Τα μόρια αυτα εντελώς ξαφνικά μας τα υφάρπαξε το Υπουργείο στη μέση της χρονιάς , λέγοντας ότι δεν ισχύουν για τους πίνακες στο εξής. Αποτελεσμα; Αυτή τη στιγμή δε δουλεύουμε λογω χαμηλής θέσης στον πίνακα, τη στιγμή που θα έπρεπε να βρισκόμασταν στις πρώτες θέσεις !!!
Εφόσον διαλέξαμε δυσπρόσιτα τη χρονική περίοδο που ίσχυε ο νόμος οτι τα μόρια μετράνε στους πίνακες, έχουμε το δικαίωμα να διεκδικήσουμε τα μόριά μας και τη προτεραιότητά μας στον πινακα. Όσοι είστε στην ίδια θέση επικοινωνήστε ώστε να οργανωθούμε και να πάρουμε τα μόρια που νόμιμα μας ανήκουν !

Η προϋπηρεσία ήταν γνωστό ότι δεν θα μετρηθεί για τους πίνακες φέτος.Εγώ είχα ρωτήσει, γιατί και εγώ πέρσι θα έπαιρνα δυσπρόσιτα και μου είπαν ότι τη στιγμή που οι πίνακες είχαν κλειδώσει και με την προϋπηρεσία του σχολικού έτους 2009-2010, στους επόμενους πίνακες θα είμαι πάντα στον μηδενικής μέχρι να γίνει ΑΣΕΠ. Έτσι τα διπλά μόρια δεν ωφελούν πουθενά από το 2010 και μετά!


Κι όμως μέχρι το Μάρτιο ήταν δεδομένο ότι μα μόρια των δυσπρόσιτων ισχύουν, ενώ η αλλαγή έγινε στη διάρκεια της άνοιξης . Σχετικές αναφορές υπήρχαν στις επίκαιρες εφημερίδες επίσημα!

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2578 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:57:14 μμ »
Για τα δυσπρόσιτα δεν μετράει η προυπηρεσία.Είναι γνωστό από τον Ιούνιο του 2010.Δείτε το και στην εγκυκλιο την περσινή που κάναμε τα χαρτιά μας γ πρώτη φορά. Το γράφει ξεκάθαρα η εγκύκλιος που καλέι τους αναπληρωτές για ένταξη στους πίνακες 2010-2011.Συγκεκριμένα γράφει ότι προυπ. αποκτηθείσα μετά την 1-9-2010 δεν λαμβάνεται υπόψη στους πίνακες αναπληρωτών και λίγο πιο κάτω λέει :Για τα δυσπρόσιτα ο διπλασιασμός των μορίων ισχύει γ προυπ. προσφερθείσες μέχρι 30-6-2010. Αρα γ μας π δουλέψαμε δεν ισχύει.Κ εγώ σε δυσπρόσιτο ήμουν κ με βολεύει να ισχύει το αντίθετο αλλά ηη εγκύκλιος ήταν πολύ ξεκάθαρη παιδιά πριν κάνουμε τα χαρτιά μας.

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2579 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:57:37 μμ »
παιδιά κοίτακε κανένας τον πίνακα με τα σχολεία της πρτοβάθμιας που έχουν τμήματα ένταξης ζεπ;;;με μια καταμέτρηση τα κενά σε εκπαιδευτικούς σε αυτά τα σχολεία του δημοτικού είναι 5066

Κομματάκι πολλά δεν τα έβγαλες;
Εγώ αν μέτρησα σωστά 170...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:15:13 »

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2580 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:58:50 μμ »
Κι όμως μέχρι το Μάρτιο ήταν δεδομένο ότι μα μόρια των δυσπρόσιτων ισχύουν, ενώ η αλλαγή έγινε στη διάρκεια της άνοιξης . Σχετικές αναφορές υπήρχαν στις επίκαιρες εφημερίδες επίσημα!

Μετέφερα τι μου είπαν στην διεύθυνση.Βασικά και εγώ αυτό πίστευα και δεν δήλωσα και τους ρώτησα απλά για επιβεβαίωση, αφού γνωρίζαμε ότι η περσινή προϋπηρεσία και όποιου άλλου έτους δεν θα φαίνεται πουθενά μέχρι να πραγματοποιηθεί ΑΣΕΠ. Αν ίσχυε, τι να σου πω!Μακάρι να τα βρείτε με την Διαμάντω, αλλά μου φαίνεται και άδικο να φαίνεται στην ουσία προϋπηρεσία περσινή για κάποιους, που πήγαν έστω στα δυσπρόσιτα, και για όλους τους υπολοίπους να είμαστε ακόμη στον μηδενικής. Αντιλαμβάνομαι τις δυσκολίες ενός δυσπρόσιτου για να μην παρεξηγηθώ, αλλά προσωπική μου άποψη. 
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2581 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:59:11 μμ »
Σε κάποιους νομούς απλά έγινε αναμοριοδότηση των περιοχών.Ισως αυτό να εννοείς.

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2582 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 06:59:44 μμ »
παιδιά κοίτακε κανένας τον πίνακα με τα σχολεία της πρτοβάθμιας που έχουν τμήματα ένταξης ζεπ;;;με μια καταμέτρηση τα κενά σε εκπαιδευτικούς σε αυτά τα σχολεία του δημοτικού είναι 5066

Κομματάκι πολλά δεν τα έβγαλες;
Εγώ αν μέτρησα σωστά 170...
τι 170 χαμος γινεται, αλλα δυστυχως δεν ειναι ζεπ

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2584 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 07:01:44 μμ »
εντελει δεν ειναι ζεπ ξεκαθαριστηκε κ αυτο. απο συναδελφους κ στο φεις
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2585 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 07:02:32 μμ »
Κ κατι άλλο εφόσον λέει οτι η προυπ, δεν θα μετρηθεί θα ισχύει αυτό είτε είστε σε δυσπρόσιτο είτε όχι.Δηλαδή σε κάπιους θα μετρήσει την προυπ. και σε καποιους άλλους όχι; Είπε οτι η προυπ. δε μετράει από το 2010 και μετά.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2586 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 07:02:37 μμ »
Για τα δυσπρόσιτα δεν μετράει η προυπηρεσία.Είναι γνωστό από τον Ιούνιο του 2010.Δείτε το και στην εγκυκλιο την περσινή που κάναμε τα χαρτιά μας γ πρώτη φορά. Το γράφει ξεκάθαρα η εγκύκλιος που καλέι τους αναπληρωτές για ένταξη στους πίνακες 2010-2011.Συγκεκριμένα γράφει ότι προυπ. αποκτηθείσα μετά την 1-9-2010 δεν λαμβάνεται υπόψη στους πίνακες αναπληρωτών και λίγο πιο κάτω λέει :Για τα δυσπρόσιτα ο διπλασιασμός των μορίων ισχύει γ προυπ. προσφερθείσες μέχρι 30-6-2010. Αρα γ μας π δουλέψαμε δεν ισχύει.Κ εγώ σε δυσπρόσιτο ήμουν κ με βολεύει να ισχύει το αντίθετο αλλά ηη εγκύκλιος ήταν πολύ ξεκάθαρη παιδιά πριν κάνουμε τα χαρτιά μας.

Και εγώ αυτό θυμόμουν. Άντε να δούμε φέτος που θα είμαστε..
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2587 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 07:03:14 μμ »
παιδιά κοίτακε κανένας τον πίνακα με τα σχολεία της πρτοβάθμιας που έχουν τμήματα ένταξης ζεπ;;;με μια καταμέτρηση τα κενά σε εκπαιδευτικούς σε αυτά τα σχολεία του δημοτικού είναι 5066

Κομματάκι πολλά δεν τα έβγαλες;
Εγώ αν μέτρησα σωστά 170...
Στο φόρουμ ο πίνακας που δόθηκε που περιέχει 391 σχολεία;;;

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2588 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 07:04:10 μμ »
Και τι είναι βρε παιδια;;;
Αγού λέει'' ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ "ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΑΛΛΟΔΑΠΩΝ ΚΑΙ ΠΑΛΙΝΝΟΣΤΟΥΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ''                                                                                             

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #2589 στις: Σεπτέμβριος 28, 2011, 07:04:33 μμ »
http://www.paideia-ergasia.gr/component/content/article/314-%CE%95%CE%9A%CE%A4%CE%91%CE%9A%CE%A4%CE%97-%CE%A3%CE%A5%CE%A3%CE%9A%CE%95%CE%A8%CE%97-%CE%A4%CE%9F%CE%A5-%CE%A5%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%A1%CE%93%CE%95%CE%99%CE%9F%CE%A5-%CE%A0%CE%91%CE%99%CE%94%CE%95%CE%99%CE%91%CE%A3

Εχουν προβλημα μεγααααλοοοοοο

Το ξέρουν ότι έχουν πρόβλημα, αλλά δεν θέλουν να το λύσουν μου φαίνεται!!!Άντε να κινείται τίποτα λέω εγώ και μην ξαναακούσω για παράταση...
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159851
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 521
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.