*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 414972 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3374 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:08:00 μμ »
το γαμηλιο παρτυ το εστηναν τα τελευταια 10 χρονια οι δασκαλοι οι οποιοι πριν καλα καλα παρουν το πτυχιο τους εφευγαν αναπληρωτες και σε 24 μηνες διοριζονταν μονιμοι .Ο ασεπ αγνωστη λεξη!!αντιθετα οι νηπιαγωγοι επρεπε συνεχεια να αποδεικνυουν οτι μπορουν να τετραγωνισουν τον κυκλο δινοντας συνεχεια ασεπ και κυνηγωντας 80+ βαθμο για να εχουν ελπιδες.Λυπαμαι που γραφονται τετοιες κουβεντες απο συναδελφους οι οποιοι εχοντας παρει πτυχιο το 2010 η 2011 απαιτουν να μπουν σε ταξη και μαλιστα χωρις ασεπ!!

Χαλαρωσε λιγάκι...η κοπέλα δεν είπε τπτ κακό...απλά συνηθίζεται οι προσλήψεις νηπιαγωγών να είναι πάντα οι μισές από δασκάλους
Και επειδή το 90% όσων βρισκόμαστε εδώ είμαστε πτυχιούχοι δάσκαλοι το 2010 και 2011 μάθε να μην μας προσβάλλεις πρώτη...Εμείς δεν απαιτούμε διορισμό. ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ διορισμό!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:04:28 »

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3375 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:08:49 μμ »
το γαμηλιο παρτυ το εστηναν τα τελευταια 10 χρονια οι δασκαλοι οι οποιοι πριν καλα καλα παρουν το πτυχιο τους εφευγαν αναπληρωτες και σε 24 μηνες διοριζονταν μονιμοι .Ο ασεπ αγνωστη λεξη!!αντιθετα οι νηπιαγωγοι επρεπε συνεχεια να αποδεικνυουν οτι μπορουν να τετραγωνισουν τον κυκλο δινοντας συνεχεια ασεπ και κυνηγωντας 80+ βαθμο για να εχουν ελπιδες.Λυπαμαι που γραφονται τετοιες κουβεντες απο συναδελφους οι οποιοι εχοντας παρει πτυχιο το 2010 η 2011 απαιτουν να μπουν σε ταξη και μαλιστα χωρις ασεπ!!

λυπαμαι που υπαρχουν συναδελφοι που δινουν βαρος και αξια και λεφτα για τον ασεπ καθως μιλαμε για πληρη απαξιωση τ πτυχιου σου των κοπων σ των χρηματων σ κτλ...

φυσικα ομως αν κ οι νηπ διοριζονταν απευθειας την ουριτσα τους θα κουνουσαν απο ευχαριστηση!!!!!! απλως κομπλεξισμος θα τ πω εγω... αλλα κριμα γτ ολοι θα επρεπε να ειχαμε κινηθει για να καταργηθει ο ασεπ , τελος παντων αλλη κουβεντα αυτη... μην ξεχνας οτι υπαρχουν αδιοριστοι συναδελφοι δασκαλοι με παιδια σκυλια, γατια κ με ασεπ κ εχουν μεινει στα αζητητα,, πσσσσσσσ τρομερα αξιοπιστος ο ασεπ.... και δικαιωμα μας κ γουστο μας κ καπελο μας να απαιτουμε να μπουμε στην ταξη και να διδαξουμε γτ εχουμε χυσει πολυ ιδρωτα, χρημα και διαβασμα για να αποκτηθει το πτυχιο, αυτο ειναι η ανταμοιβη μας και ναι το απαιτουμε!!!!!!!!!!!!!!
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3376 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:08:55 μμ »
το γαμηλιο παρτυ το εστηναν τα τελευταια 10 χρονια οι δασκαλοι οι οποιοι πριν καλα καλα παρουν το πτυχιο τους εφευγαν αναπληρωτες και σε 24 μηνες διοριζονταν μονιμοι .Ο ασεπ αγνωστη λεξη!!αντιθετα οι νηπιαγωγοι επρεπε συνεχεια να αποδεικνυουν οτι μπορουν να τετραγωνισουν τον κυκλο δινοντας συνεχεια ασεπ και κυνηγωντας 80+ βαθμο για να εχουν ελπιδες.Λυπαμαι που γραφονται τετοιες κουβεντες απο συναδελφους οι οποιοι εχοντας παρει πτυχιο το 2010 η 2011 απαιτουν να μπουν σε ταξη και μαλιστα χωρις ασεπ!!

Θα  μπορούσες να κάνεις και παράθεση!!!!Δεν χρειάζεται να γράψω πολλά!Το σχόλιο δεν ήταν καθόλου ειρωνικό, αντιθέτως γράφω ότι χαίρομαι με την εξέλιξη και για τους νηπιαγωγούς!!!Καλό θα ήταν να μην βγάζουμε ο ένας το μάτι του άλλου!Και εγώ ξέρω τι σημαίνει ΑΣΕΠ από άλλον κλάδο στον οποίο είμαι και ξέρω και το άγχος και άλλο, αλλά δεν υπάρχει λόγος να τα βάζω με κανέναν κλάδο είτε λέγεται δασκάλων  είτε ο,τιδήποτε άλλο!Μακάρι να συνεχιζόταν αυτό για όλους! Λυπάμαι, για το σχόλιο σου! Σου εύχομαι καλή τοποθέτηση!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος anastacia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Με λατρεύει η εκπαίδευση :P
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3377 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:09:24 μμ »
το γαμηλιο παρτυ το εστηναν τα τελευταια 10 χρονια οι δασκαλοι οι οποιοι πριν καλα καλα παρουν το πτυχιο τους εφευγαν αναπληρωτες και σε 24 μηνες διοριζονταν μονιμοι .Ο ασεπ αγνωστη λεξη!!αντιθετα οι νηπιαγωγοι επρεπε συνεχεια να αποδεικνυουν οτι μπορουν να τετραγωνισουν τον κυκλο δινοντας συνεχεια ασεπ και κυνηγωντας 80+ βαθμο για να εχουν ελπιδες.Λυπαμαι που γραφονται τετοιες κουβεντες απο συναδελφους οι οποιοι εχοντας παρει πτυχιο το 2010 η 2011 απαιτουν να μπουν σε ταξη και μαλιστα χωρις ασεπ!!


Δε χρειαζεται να παρεξηγειτε και να περιμενετε στη γωνια να δειτε τι θα πουμε. κανενας δεν το εξελαβε ως κακο, παρα μονο εσυ! το τελευταιο που χρειαζομαστε τωρα ολοι ειναι να αρχισουμε τις μπηχτες και τις μανουρες. οκ ειμαστε ολοι στην τσιτα και περναμε ολοι δυσκολα. ολοι συναδελφοι ειμαστε ελεος πια χαλαρωστε, δεν ειναι ωρα για κακιες!!! επισης τα παραπονα σου στο συστημα και στο υπουργειο, δε νομιζω να ηταν κατι στο χερι μας και σας ξεγελασαμε!!!CHEELLLLL

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:04:28 »

Αποσυνδεδεμένος MARIA T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3378 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:11:46 μμ »
ειναι λογικες και αναμενομενες οι αντιδρασεις ομως τοσα χρονια την αδικια την ενοιωσαν στο πετσι τους οι νηπιαγωγοι απλως δεν ειναι σωστο να υποτιμουμε τον ασεπ γιατι ετσι μας συμφερει Εν πασει περιπτωσει ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι για ολους!!!

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3379 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:14:38 μμ »
ειναι λογικες και αναμενομενες οι αντιδρασεις ομως τοσα χρονια την αδικια την ενοιωσαν στο πετσι τους οι νηπιαγωγοι απλως δεν ειναι σωστο να υποτιμουμε τον ασεπ γιατι ετσι μας συμφερει Εν πασει περιπτωσει ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι για ολους!!!
Σε κάθε κλάδο υπάρχουν αδικίες αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να επιτεθύμε στους υπόλοιπους για να αποκαταστήσουμε το δικό μας...Ο κάθε κλάδος διεκδικεί αυτά που μπορεί να διεκδικήσει και αισθάνεται ότι του ανήκει

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3380 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:14:44 μμ »
ειναι λογικες και αναμενομενες οι αντιδρασεις ομως τοσα χρονια την αδικια την ενοιωσαν στο πετσι τους οι νηπιαγωγοι απλως δεν ειναι σωστο να υποτιμουμε τον ασεπ γιατι ετσι μας συμφερει Εν πασει περιπτωσει ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι για ολους!!!

λυπαμαι που υπαρχουν συναδελφοι που το μυαλο τους εχει ποτιστει με οσα τ πλασαρει το υπουργειο και το καθε υπουργειο και η καθε κυβερνηση σαν νομιμα, αξιοπιστα, μονη λυση, διεξοδος κτλ.. αλλα αμα δεν υπαρχει μαζικη συσπειρωση τι περιμενεις......
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3381 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:17:51 μμ »
Ποτε λετε να βγει η δ φαση??

Αποσυνδεδεμένος alexgame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 -ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3382 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:19:02 μμ »
Ti εγινε παιδια? ακόμα τίποτα δεν βγηκε?

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3383 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:19:34 μμ »
Ποτε λετε να βγει η δ φαση??
ποτε θα βγαλει τα αποτελεσματα

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3384 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:19:54 μμ »
πιστευω μεχρι 15 του μηνος θα χει βγει.

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3385 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:20:03 μμ »
Ποτε λετε να βγει η δ φαση??
Γενικότερα επειδή βλέπω ότι οι φάσεις διαφέρουν 10-15 μέρες μεταξύ τους πιστεύω γύρω στις 15/10

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3386 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:20:35 μμ »
Πωωω...ειναι πολυυυ μακρυααα :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος vivaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 775
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #3387 στις: Σεπτέμβριος 30, 2011, 05:21:16 μμ »
Ποτε λετε να βγει η δ φαση??
Γενικότερα επειδή βλέπω ότι οι φάσεις διαφέρουν 10-15 μέρες μεταξύ τους πιστεύω γύρω στις 15/10
κ εγω καου εκει πιστευω μετα τις 10 οκτωβριου
O παράδεισος μου έπεφτε πάντα λιγάκι στενός,θέλω μια κόλαση στα μέτρα μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 411
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.