*

Αποστολέας Θέμα: Συμμετοχή των καθηγ. πληροφορικής σε έρευνα για τα 800 πιλοτικά δημοτικά με ΕΑΕΠ  (Αναγνώστηκε 6138 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geo05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα και από μένα!

Το θέμα που ανοίγω είναι λίγο "άσχετο" με το πνεύμα των ημερών, μιας και οι περισσότεροι περιμένουν να δουν τι θα γίνει με τους αναπληρωτές. Ωστόσο, θα ήθελα τη βοήθεια όσων καθηγητών πληροφορικής δούλεψαν πέρισυ στα 800 πιλοτικά δημοτικά με ΕΑΕΠ. Στα πλαίσια της πτυχιακής μου εργασίας έχω αναλάβει μια έρευνα που αφορά στις απόψεις των παραπάνω καθηγητών. Στο παρακάτω link βρίσκεται το ερωτηματολόγιο της έρευνας και θα σας ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων αν μπορούσατε να διαθέσετε πέντε λεπτά από το χρόνο σας προκειμένου να το συμπληρώσετε.

http://www.kwiksurveys.com/online-survey.php?surveyID=NNJMIH_b604b7b3

Σας ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος adioristos_pe19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 134
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, αλλά αυτή με πληγώνει!
    • Προφίλ
Καλημέρα και από μένα!

Το θέμα που ανοίγω είναι λίγο "άσχετο" με το πνεύμα των ημερών, μιας και οι περισσότεροι περιμένουν να δουν τι θα γίνει με τους αναπληρωτές. Ωστόσο, θα ήθελα τη βοήθεια όσων καθηγητών πληροφορικής δούλεψαν πέρισυ στα 800 πιλοτικά δημοτικά με ΕΑΕΠ. Στα πλαίσια της πτυχιακής μου εργασίας έχω αναλάβει μια έρευνα που αφορά στις απόψεις των παραπάνω καθηγητών. Στο παρακάτω link βρίσκεται το ερωτηματολόγιο της έρευνας και θα σας ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων αν μπορούσατε να διαθέσετε πέντε λεπτά από το χρόνο σας προκειμένου να το συμπληρώσετε.

http://www.kwiksurveys.com/online-survey.php?surveyID=NNJMIH_b604b7b3

Σας ευχαριστώ πολύ!!

και από μένα οκ!

Αποσυνδεδεμένος evivasil

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΟΚ!!!!ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ  :o ΜΠΡΑΒΟ!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος xyz

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • ΠΕ17.11-ΠΕ20
    • Προφίλ
It's all possible!

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Το έκανα και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος geo05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά ειλικρινά σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!!
Μέσα σε λίγες ώρες είδα να συμπληρώνεται αρκετά ικανοποιητικός αριθμός ερωτηματολογίων.
Τελικά, έβγαλα το συμπέρασμα ότι δεν έχουμε να χωρίσουμε κάτι μεταξύ μας, αρκεί να δραστηριοποιηθούμε και να διεκδικήσουμε πράγματα για τον κλάδο μας. Τι παραπάνω έχουν δηλαδή οι ξενόγλωσσοι, φιλόλογοι, δάσκαλοι, ή όπως αλλιώς λέγονται?

Ευχαριστώ και πάλι για την πολύτιμη βοήθειά σας!!

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Να σαι καλά! Όταν ολοκληρώσεις την έρευνα πες μας αν θέλεις και τα αποτελέσματα. Θα έχει ενδιαφέρον.

Αποσυνδεδεμένος geo05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Να σαι καλά! Όταν ολοκληρώσεις την έρευνα πες μας αν θέλεις και τα αποτελέσματα. Θα έχει ενδιαφέρον.
Ναι κανένα πρόβλημα! Όταν είναι έτοιμα θα.. επανέλθω.
Μακάρι μέχρι τότε να 'χουμε πάει στα σχολεία που θέλουμε και να συζητάμε πλέον για τα πιτσιρίκια και για τα μαθήματα και όχι για το αν θα μας πάρουν ως αναπληρωτές ή όχι!

Αποσυνδεδεμένος mariacurie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οκ και από εμένα.

Αποσυνδεδεμένος ramirezi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος nesaneir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
ΟΚ κι'απο μένα...
Καλό θα ήταν να είχε και καμμιά "αναπτυξιακή"...όχι μόνο multible choice! Νομίζω... :)
ή
Σε κάποιες ερωτήσεις να υπήρχε επιλογή "Άλλη/Καμμία απο τις παραπάνω" και απο κάτω ένα κενό κουτάκι όπου θα γράφαμε την απάντησή μας...Μου χρειάστηκε π.χ. στην ερώτηση *7 (υπήρχε κενό εργαστήριο, χωρίς υπολογιστές για 2 μήνες και χωρίς Internet για σχεδόν άλλο ένα μήνα...καλό,ε? :) ...)

Περιμένουμε τα αποτελέσματα... :)

Αποσυνδεδεμένος geo05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΟΚ κι'απο μένα...
Καλό θα ήταν να είχε και καμμιά "αναπτυξιακή"...όχι μόνο multible choice! Νομίζω... :)
ή
Σε κάποιες ερωτήσεις να υπήρχε επιλογή "Άλλη/Καμμία απο τις παραπάνω" και απο κάτω ένα κενό κουτάκι όπου θα γράφαμε την απάντησή μας...Μου χρειάστηκε π.χ. στην ερώτηση *7 (υπήρχε κενό εργαστήριο, χωρίς υπολογιστές για 2 μήνες και χωρίς Internet για σχεδόν άλλο ένα μήνα...καλό,ε? :) ...)

Περιμένουμε τα αποτελέσματα... :)

Έχεις δίκιο, για να κάνεις μια πιο εμπεριστατωμένη και επίσημη έρευνα, σίγουρα χρειάζεσαι και ερωτήσεις ανοικτού τύπου. Αλλά τις απέφυγα για δύο λόγους : 1) δύσκολο να κατηγοριοποιήσεις τα αποτελέσματα και 2) δεν ήθελα να δυσκολέψω αυτούς που θα απαντούσαν, εσάς δηλαδή, γιατί θέλει περισσότερο χρόνο να απαντήσεις με ανάπτυξη. Ξέρω, δεν είναι "σοβαρές" δικαιολογίες όταν πρόκειται για πτυχιακή, αλλά αφού δεν το έθιξε καν ο καθηγητής, το άφησα έτσι.

Πάντως πρέπει να 'σαι περήφανος-η για το εργαστήριό σου!! Από το μηδέν ξεκίνησες και δες που έφτασες! Θα το αναφέρω σίγουρα στα αποτελέσματα. Ήμουν σχεδόν βέβαιη ότι στην Ελλάδα δεν είναι παράξενο να οριστεί ως πιλοτικό, σχολείο που δεν έχει καν εργαστήριο!! :)

"Χρωστάω" τα αποτελέσματα όταν πλέον πάρουν ανακοινώσιμη μορφή..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160930
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 589

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.