*

Αποστολέας Θέμα: Κάλυψη θέσεων εκπαιδευτών Ι.Ε.Κ. κατά προτεραιότητα από μόνιμους εκπαιδευτικούς  (Αναγνώστηκε 20893 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Και όλα αυτά ΑΦΟΥ έφαγαν οι αποσπασμένοι στα ΙΕΚ την πίκρα με τις 500 αιτήσεις εκπαιδευτών που έπρεπε μάλιστα να τις καταχωρήσουν κιόλας σε καινούργιο σύστημα (και τις καταχώρησαν).
o χαμος θα γινει σε μεγαλα αστικα κεντρα , σε περιοχες δηλ νομους με λιγο πληθυσμο τα πραγματα θα ειναι καλυτερα.......τι ειναι το καινουργιο συστημα που καταχωρηθηκαν τα στοιχεια και σε τι διαφερει απο το περσινο???????????προς τι οι ταλαιπαωρια και μονιμων και ωρομισθιων?????????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Το παλιό σύστημα είναι το γνωστό που όλοι όσοι έχουν δουλέψει σε ΙΕΚ το γνωρίζουν, το ίδιο και οι διευθυντές. Το καινούργιο είναι απλά καινούργιο, κάπως πιο πολύπλοκο (κατά τη γνώμη μου) και δεν ήταν κανένας εξοικειωμένος για να τα περάσει όλα με ταχύτητα. Φαντάζομαι ότι οι συνάδελφοι που είναι αποσπασμένοι φέτος σε ΙΕΚ (εγώ δεν είμαι ευτυχώς) καταλαβαίνουν τι εννοώ. Και φανταστείτε τι έγινε σε ΙΕΚ με δύο αποσπασμένους (είναι πολλά αυτά τα ΙΕΚ).Και όλα αυτά εις μάτην... αυτό κυρίως.

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
τι γίνεται;;;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Το παλιό σύστημα είναι το γνωστό που όλοι όσοι έχουν δουλέψει σε ΙΕΚ το γνωρίζουν, το ίδιο και οι διευθυντές. Το καινούργιο είναι απλά καινούργιο, κάπως πιο πολύπλοκο (κατά τη γνώμη μου) και δεν ήταν κανένας εξοικειωμένος για να τα περάσει όλα με ταχύτητα. Φαντάζομαι ότι οι συνάδελφοι που είναι αποσπασμένοι φέτος σε ΙΕΚ (εγώ δεν είμαι ευτυχώς) καταλαβαίνουν τι εννοώ. Και φανταστείτε τι έγινε σε ΙΕΚ με δύο αποσπασμένους (είναι πολλά αυτά τα ΙΕΚ).Και όλα αυτά εις μάτην... αυτό κυρίως.
να σε ρωτησω, η εισαγωγη των στοιχειων των εκπαιδευτων γινεται σε συστημα που ενημερωνει το ιδεκε η απλα ενημερωνεται καποιο συστημα στο ιεκ για να γνωριζει ο διευθυντης τα στοιχεία???????????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Ήρθε η ώρα να καταλάβουν και οι απεσπασμένοι καθηγητές των ΙΕΚ, τι σημαίνει δουλειά. Και όποιος δεν θέλει, μπορεί του χρόνου να πάει στο σχολείο της οργανικής του και να κάνει κανονικά τις 21 (ίσως και παραπάνω) εβδομαδιαίες ώρες μαθήματος...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Ήρθε η ώρα να καταλάβουν και οι απεσπασμένοι καθηγητές των ΙΕΚ, τι σημαίνει δουλειά. Και όποιος δεν θέλει, μπορεί του χρόνου να πάει στο σχολείο της οργανικής του και να κάνει κανονικά τις 21 (ίσως και παραπάνω) εβδομαδιαίες ώρες μαθήματος...
γιατι στο ιεκ ποσες θα κανει????δεν πιστευω να τους εχει κυφηνες εκει να κανουν 3 ωρες και να την κοπανανε?????????

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Εγώ αναφέρομαι στους απεσπασμένους που εκτελούν χρέη γραμματέα στα ΙΕΚ. Αυτοί άλλωστε αποσπώνται εκεί με τη θέλησή τους και μέχρι τώρα ήταν και υπεράριθμοι. Τώρα, που έχουν μείνει 2-3 ανά ΙΕΚ, έχουν αρχίσει να γκρινιάζουν...

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Το παλιό σύστημα είναι το γνωστό που όλοι όσοι έχουν δουλέψει σε ΙΕΚ το γνωρίζουν, το ίδιο και οι διευθυντές. Το καινούργιο είναι απλά καινούργιο, κάπως πιο πολύπλοκο (κατά τη γνώμη μου) και δεν ήταν κανένας εξοικειωμένος για να τα περάσει όλα με ταχύτητα. Φαντάζομαι ότι οι συνάδελφοι που είναι αποσπασμένοι φέτος σε ΙΕΚ (εγώ δεν είμαι ευτυχώς) καταλαβαίνουν τι εννοώ. Και φανταστείτε τι έγινε σε ΙΕΚ με δύο αποσπασμένους (είναι πολλά αυτά τα ΙΕΚ).Και όλα αυτά εις μάτην... αυτό κυρίως.
να σε ρωτησω, η εισαγωγη των στοιχειων των εκπαιδευτων γινεται σε συστημα που ενημερωνει το ιδεκε η απλα ενημερωνεται καποιο συστημα στο ιεκ για να γνωριζει ο διευθυντης τα στοιχεία???????????

Το σύστημα το βλέπει απευθείας το ΙΔΕΚΕ (ή έστω με κάποια οριστικοποίηση, πάντως είναι σύστημα που πάει κατευθείαν στη μηχανογράφηση του ΙΔΕΚΕ).

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εγώ αναφέρομαι στους απεσπασμένους που εκτελούν χρέη γραμματέα στα ΙΕΚ. Αυτοί άλλωστε αποσπώνται εκεί με τη θέλησή τους και μέχρι τώρα ήταν και υπεράριθμοι. Τώρα, που έχουν μείνει 2-3 ανά ΙΕΚ, έχουν αρχίσει να γκρινιάζουν...

Αυτό το "με τη θέλησή τους" με σκοτώνει.... κάποιοι από εμάς μπορεί να είχαν ως μοναδική επιλογή τα ΙΕΚ για να είναι κοντά στην οικογένειά τους. Επίσης, μην τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι.... ξέρω συναδέλφους (κι εμένα μαζί) που έχουν δουλέψει πάρα πολύ σαν γραμματεία στα δημόσια ΙΕΚ (και άλλους που δεν έκαναν τίποτα, αλλά μήπως αυτό δεν γίνεται παντού???- ακόμα και στον ιδιωτικό τομέα....). Πχ, πέρσυ στο ΙΕΚ που δούλευα, είχαμε έναν συνάδελφο που πήγε πολλά Σάββατα για να ολοκληρώσει δουλειές του ΙΕΚ, είχαμε και συνάδελφο που έλεγε (μπροστά σε κόσμο, εκπαιδευτές, γονείς μαθητών κλπ) "ουφ, σήμερα δεν προλάβαμε ούτε εφημερίδα να διαβάσουμε" (και το εννοούσε). Και όταν του είπα ότι "ξέρεις, είναι φυσιολογικό να μην έχεις προλάβει να διαβάσεις εφημερίδα, δεν είσαι γι αυτό εδώ", μου απάντησε ότι αυτός δεν κρίνει ότι με τα λεφτά που του δίνει το ελληνικό δημόσιο οφείλει να κάνει κάτι παραπάνω.... Πάντως μη βγάζεις κακία, κάποιοι από εμάς που όντως δουλεύαμε όπως οφείλαμε δεν νοιώθουμε και πολύ καλά...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Εγώ αναφέρομαι στους απεσπασμένους που εκτελούν χρέη γραμματέα στα ΙΕΚ. Αυτοί άλλωστε αποσπώνται εκεί με τη θέλησή τους και μέχρι τώρα ήταν και υπεράριθμοι. Τώρα, που έχουν μείνει 2-3 ανά ΙΕΚ, έχουν αρχίσει να γκρινιάζουν...

Αυτό το "με τη θέλησή τους" με σκοτώνει.... κάποιοι από εμάς μπορεί να είχαν ως μοναδική επιλογή τα ΙΕΚ για να είναι κοντά στην οικογένειά τους. Επίσης, μην τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι.... ξέρω συναδέλφους (κι εμένα μαζί) που έχουν δουλέψει πάρα πολύ σαν γραμματεία στα δημόσια ΙΕΚ (και άλλους που δεν έκαναν τίποτα, αλλά μήπως αυτό δεν γίνεται παντού???- ακόμα και στον ιδιωτικό τομέα....). Πχ, πέρσυ στο ΙΕΚ που δούλευα, είχαμε έναν συνάδελφο που πήγε πολλά Σάββατα για να ολοκληρώσει δουλειές του ΙΕΚ, είχαμε και συνάδελφο που έλεγε (μπροστά σε κόσμο, εκπαιδευτές, γονείς μαθητών κλπ) "ουφ, σήμερα δεν προλάβαμε ούτε εφημερίδα να διαβάσουμε" (και το εννοούσε). Και όταν του είπα ότι "ξέρεις, είναι φυσιολογικό να μην έχεις προλάβει να διαβάσεις εφημερίδα, δεν είσαι γι αυτό εδώ", μου απάντησε ότι αυτός δεν κρίνει ότι με τα λεφτά που του δίνει το ελληνικό δημόσιο οφείλει να κάνει κάτι παραπάνω.... Πάντως μη βγάζεις κακία, κάποιοι από εμάς που όντως δουλεύαμε όπως οφείλαμε δεν νοιώθουμε και πολύ καλά...
ενταξει δεν ειναι ολοι ιδιοι, ευτυχως υπαρχουν και καλες εξαιρεσεις

Αποσυνδεδεμένος jim_lar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Την περσινή χρονία είμουν αποσπασμένος σε ΙΕΚ, ΠΕ09 Οικονομολόγος, έχω δουλέψει όσο δεν φαντάζεσται, Σαββάτο, Κυριακές, Από το πρωί έως τις 10 το βράδυ. Είχαμε την κατάργηση του ΟΕΕΚ την αλλαγή με το ΙΔΕΚΕ και την κεντρική εκκαθάριση των παλιών εκπαιδευτών. Σύνολο αποσπασμένων εκπαιδευτικών 5 ατόμα. Δούλευαν όλοι; Όχι φυσικά. Ετσι ο Διευθυντής προτύνει μόνο 3 άτομα για απόσπαση στην ΓΓΔΜ. Πρώτος εγώ, και δύο ακόμα συνάδελφοι Πληροφορικής. Αποτελεσμα: κανένας μας δεν πέρνει απόσπαση στο ΙΕΚ και έρχονται με απόσπαση 3 συνάδελφοι Γυμναστές "Πασόκοι", άσχετοι εντελώς. Ο ένας τους μάλιστα ήταν αποσπασμένος και την προηγούμενη χρονία, και ήταν το άτομο που δεν έκανε τίποτα εντελώς και φυσικά δεν ήταν στους προτυνόμενους του Διευθυντή. 'Ομως αφού πέρασε καλά πέρσι, έβαλε τα Πασοκοκά "μέσα" και πήρε και φέτος απόσπαση στο ίδιο ΙΕΚ. Εξακολουθεί να είναι το ίδιο αραχτός. Ο Διευθυντής μας παίρνει συνεχώς τηλέφωνο να πάμε να τον βοηθήσουμε. Φυσικά είναι αδύνατον να πάμε. Οι συνάδελφοι γυμναστές είναι αραχτοί και cool, και φυσικά στο παραπάνω ΙΕΚ δεν έχει γίνει ακόμα επιλογή μαθητών ούτε έχει καταχωρηθεί στο Πληροφοριακό σύστημα του ΙΔΕΚΕ καμία Αίτηση εκπαιδευτών μέχρι σήμερα 23/09. Η ίδια κατάσταση επικρατεί και σε δεκάδες άλλα ΙΕΚ.   

Αποσυνδεδεμένος englishteacher06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Το παλιό σύστημα είναι το γνωστό που όλοι όσοι έχουν δουλέψει σε ΙΕΚ το γνωρίζουν, το ίδιο και οι διευθυντές. Το καινούργιο είναι απλά καινούργιο, κάπως πιο πολύπλοκο (κατά τη γνώμη μου) και δεν ήταν κανένας εξοικειωμένος για να τα περάσει όλα με ταχύτητα. Φαντάζομαι ότι οι συνάδελφοι που είναι αποσπασμένοι φέτος σε ΙΕΚ (εγώ δεν είμαι ευτυχώς) καταλαβαίνουν τι εννοώ. Και φανταστείτε τι έγινε σε ΙΕΚ με δύο αποσπασμένους (είναι πολλά αυτά τα ΙΕΚ).Και όλα αυτά εις μάτην... αυτό κυρίως.
να σε ρωτησω, η εισαγωγη των στοιχειων των εκπαιδευτων γινεται σε συστημα που ενημερωνει το ιδεκε η απλα ενημερωνεται καποιο συστημα στο ιεκ για να γνωριζει ο διευθυντης τα στοιχεία???????????

Το σύστημα το βλέπει απευθείας το ΙΔΕΚΕ (ή έστω με κάποια οριστικοποίηση, πάντως είναι σύστημα που πάει κατευθείαν στη μηχανογράφηση του ΙΔΕΚΕ).
Καλημερα σε ολους . Αυτο που αναφερεις για τα Δ.Ι.Ε.Κ. Alice6 για το συστημα που παει κατευθειαν στην μηχανοργανωση του ΙΔΕΚΕ ειναι ενδειξη πως ισως φετος δεν ειναι οι προσληψεις των εκπαιδευτων βουτηγμενες στην παρανομια...? Θελω να πω πως σε οσα Δ.Ι.Ε.Κ. παρει ωρομισθιους εκπαιδευτες και δεν εχει αποσπασμενους μονιμους μετα το εγγραφο του ΥΠΕΠΘ που διαβασα αυτο θα γινει με μια πραγματικη απεικονιση μοριων που θα φαινεται στο ΙΔΕΚΕ και δεν θα γινει βυσματικα η ολη διαδικασια , οπως τοσα και τοσα χρονια....!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γιώτα, ένα θα σου πω: πέρσυ έπαιρναν τηλέφωνο τον διευθυντή μας από το ΙΔΕΚΕ και του ζητούσαν να βολέψει κάποιους γνωστούς τους εκπαιδευτές. Δεν είναι τίποτα λοιπόν σίγουρο..... από την άλλη, σίγουρα δεν θα υπάρχει η ίδια ασυδοσία και θα είναι καλύτερα τα πράγματα, αλλά τι να το κάνεις? Αφού θα προηγηθούν οι υπεράριθμοι της Ββάθμιας, τι θα μείνει για τους ωρομίσθιους???
Jim_lar στο ΙΕΚ που ήμουν εγώ έγινε το εξής: Ήμασταν 4 αποσπασμένοι μέχρι τον Μάρτιο, οι δύο δουλεύαμε, οι άλλοι δύο στην κοσμάρα τους (ο ένας μάλιστα προκλητικότατος, έβγαζε αποκλειστικά και μόνο φωτοτυπίες και δήλωνε αδιάφορος). Ο τελευταίος έφυγε προς ΓΓΔΒΜ τον Μάρτιο μαζί με άλλον έναν αποσπασμένο (ο οποίος ήταν εξαιρετικός υπάλληλος) και μείναμε δύο. Εγώ και ένας άλλος, ο οποίος δεν είχε δουλέψει ποτέ στη ζωή του σε υπηρεσία και όλα του φαίνονταν βουνό... Το αποτέλεσμα όλη τη χοντρή δουλειά να την κάνω εντελώς μόνη μου (μητρώο εκπαιδευτών 2010Β- το θυμάστε αυτό το excelάκι που έπρεπε να το συμπληρώσουμε χωρίς καλά καλά να έχουμε καταλάβει τι σημαίνει ΑΕΔ για περίπου 100 εκπαιδευτές, και μάλιστα εμείς το συμπληρώσαμε από τον Μάρτιο και μετά, οπότε και πολλούς από αυτούς τους εκπαιδευτές δεν τους είχαν ξαναπροσλάβει στο ΙΕΚ......-, παρουσιολόγιο εκπαιδευτών 2010Β, τιμολόγια, μητρώο 2011Α, συμβάσεις σε καινούργιο σύστημα, παρουσιολόγια 2011Α σε καινούργιο σύστημα, ΑΠΥ εκπαιδευτών, συν τα τρέχοντα... συν βεβαιώσεις εκπαιδευτών) όλα μόνη μου, με τον συνάδελφο να ασχολείται με απουσίες και βεβαιώσεις σπουδαστών. Και μιλάμε για μεγαλούτσικο ΙΕΚ με καμιά 10ριά τμήματα. Με ζητάει πρώτη ο διευθυντής, δεν παίρνω την απόσπαση, και του στέλνουν δύο άσχετους που δεν τους είχε ζητήσει, ένας εκ των οποίων έχει και διάφορα προβλήματα ο άνθρωπος και δεν μπορεί να λειτουργήσει. Αντίθετα, ο συνάδελφος που δεν έκανε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα στο ΙΕΚ και πηγαίνοντας στη ΓΓΔΒΜ είχε γίνει περίγελος γιατί φυσικά όλοι τον πήραν χαμπάρι κάποια στιγμή, πήρε μια χαρά την απόσπαση στη ΓΓΔΒΜ για φέτος. Βγάλτε συμπέρασμα. Βέβαια να ομολογήσω ότι εγώ πήρα τελικά απόσπαση σε σχολείο και είμαι πολύ χαρούμενη γι αυτό, γιατί κάπου είχε παραγίνει το κακό, βρίσκουν έναν που αντέχει και του τα φορτώνουν όλα.... αλλά λέω τώρα..... 

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
στο ΙΕΚ που ήμουν εγώ έγινε το εξής: Ήμασταν 4 αποσπασμένοι μέχρι τον Μάρτιο, οι δύο δουλεύαμε, οι άλλοι δύο στην κοσμάρα τους (ο ένας μάλιστα προκλητικότατος, έβγαζε αποκλειστικά και μόνο φωτοτυπίες και δήλωνε αδιάφορος)........Αντίθετα, ο συνάδελφος που δεν έκανε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα στο ΙΕΚ και πηγαίνοντας στη ΓΓΔΒΜ είχε γίνει περίγελος γιατί φυσικά όλοι τον πήραν χαμπάρι κάποια στιγμή, πήρε μια χαρά την απόσπαση στη ΓΓΔΒΜ για φέτος. Βγάλτε συμπέρασμα.

.... Σύνολο αποσπασμένων εκπαιδευτικών 5 ατόμα. Δούλευαν όλοι; Όχι φυσικά. Ετσι ο Διευθυντής προτύνει μόνο 3 άτομα για απόσπαση στην ΓΓΔΜ. Πρώτος εγώ, και δύο ακόμα συνάδελφοι Πληροφορικής. Αποτελεσμα: κανένας μας δεν πέρνει απόσπαση στο ΙΕΚ και έρχονται με απόσπαση 3 συνάδελφοι Γυμναστές "Πασόκοι", άσχετοι εντελώς. Ο ένας τους μάλιστα ήταν αποσπασμένος και την προηγούμενη χρονία, και ήταν το άτομο που δεν έκανε τίποτα εντελώς και φυσικά δεν ήταν στους προτυνόμενους του Διευθυντή. 'Ομως αφού πέρασε καλά πέρσι, έβαλε τα Πασοκοκά "μέσα" και πήρε και φέτος απόσπαση στο ίδιο ΙΕΚ. Εξακολουθεί να είναι το ίδιο αραχτός. Ο Διευθυντής μας παίρνει συνεχώς τηλέφωνο να πάμε να τον βοηθήσουμε. Φυσικά είναι αδύνατον να πάμε. Οι συνάδελφοι γυμναστές είναι αραχτοί και cool, και φυσικά στο παραπάνω ΙΕΚ δεν έχει γίνει ακόμα επιλογή μαθητών ούτε έχει καταχωρηθεί στο Πληροφοριακό σύστημα του ΙΔΕΚΕ καμία Αίτηση εκπαιδευτών μέχρι σήμερα 23/09. Η ίδια κατάσταση επικρατεί και σε δεκάδες άλλα ΙΕΚ.   


Να ρωτήσω κάτι χαζό και ίσως λίγο άσχετο με το θέμα;
Τόσο καιρό... οι συνάδελφοι έβλεπαν ποιοι δουλεύουν και ποιοι όχι, σωστά;
Γιατί ΔΕΝ έκαναν ΚΑΤΙ;
Θα μου πεις και τι να έκαναν; Ξέρω και εγω... μια αναφορά στον εργοδότη, στο διευθυντή, ο διευθυντής κάπου αλλού;
Πάντα το είχα απορία... Αν έχω αποδείξεις ότι ένας συγκεκριμένος δημόσιο υπάλληλος έχει ως 8ωρη απασχόληση το στοίχημα και την αθλητική εφημερίδα, τι μπορώ εγώ, ως πολίτης που το διαπιστώνω, να κάνω;
Για να φέρω ένα παρεμφερές παράδειγμα, όποιος έχει πάρε δώσε με το ογκολογικό του Ρίου, που το απεύχομαι, θα έχει γνωρίσει τον εκπρόσωπο του δημοσιου υπαλλήλου που είχε πρότυπο ο Πάγκαλος όταν αναφέρθηκε σε όλους τους δημοσίους υπαλλήλους ως... "μωρέ πως τους είπε;;; δεν θυμάμαι!!) Πάντως, δεν υπάρχει ΠΙΟ ΑΓΕΝΗΣ ΚΑΙ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΚΙΑΣ δημόσιος υπάλληλος και μάλιστα απευθύνεται σε ασθενείς! Η δουλειά του είναι να μοιράζει 10 χαρτάκια προτεραιότητας. Και αν πας να του ζητήσεις ένα απο αυτά κάνει λες και του σκότωσες τη μάνα!!!! Τι κάνεις λοιπόν σε αυτή την περίπτωση. Ποιός είναι ο ελεγκτικός μηχανισμός; Κρυφό πόθο το έχω αν τελικά μπουν εφεδρείες να τον δω να φεύγει απο εκει μέσα.... (μην το πείτε παραέξω και με βρει γιατί θα με φάει!!) ;D ;D ;D ;D
Εξηγείστε μου σας παρακαλώ....
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 549
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.