*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 418043 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #784 στις: Απρίλιος 07, 2012, 10:58:22 μμ »
Μ. Δευτέρα οι μεταθέσεις. Θα ικανοποιηθούν περίπου το 13,5% των αιτήσεων.
Με όλο το σεβασμόμ, αυτές οι πληροφορίες, οι τόσο θετικές, υποστηριζόμενες μάλιστα με ποσοστά με δεκαδικά ψηφία, από πού προέρχονται;


Συνάδερφοι δεν γράφω κάθε μέρα στο Forum , εαν δείτε τα post που έχω κάνει και τις απαντήσεις που έχω δώσει θα καταλάβετε,  είναι συγκεκριμένες ποτέ δεν έγραψα στο forum  εαν δεν ήμουν 100% σίγουρος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:41:34 »

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #785 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:07:47 μμ »

Συνάδερφοι δεν γράφω κάθε μέρα στο Forum , εαν δείτε τα post που έχω κάνει και τις απαντήσεις που έχω δώσει θα καταλάβετε,  είναι συγκεκριμένες ποτέ δεν έγραψα στο forum  εαν δεν ήμουν 100% σίγουρος.

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω πώς γίνεται πάντα, πριν να ανακοινωθεί οτιδήποτε επισήμως, έστω και ανεπισήμως, να υπάρχουν κάποιοι που έχουν εκ των έσω αξιόπιστη πληροφόρηση, ενώ όλοι οι υπόλοιποι να βρίσκομαστε στο απόλυτο σκοτάδι. Δεν είναι προσωπικό το σχόλιο, εξάλλου πίσω από ένα ψευδώνυμο κρυβόμαστε όλοι εδώ μέσα. Λυπάμαι, έτσι αισθάνομαι περιμένοντας για μία ακόμη χρονιά στωικά τις επίσημες ανακοινώσεις μαζί με τους πολλούς.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2012, 11:35:38 μμ από newseditor »
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #786 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:21:51 μμ »
Ωραία αύξηση απο 8,4% πήγαμε στο 13,5%.Τελικά λίγοι θα είναι οι τυχεροί.

Όσο για την πηγή της πληροφόρησης, "σιγήν ιχθύος"
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος steliou15

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #787 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:23:56 μμ »
Δεν βλέπω που είναι το παράλογο, για ένα συνάδελφο που έχει μία πληροφορία και την καταθέτει. Μην είμαστε καχύποπτοι.
Θα μπορούσε να συμβεί και σε εμάς να έχουμε κάποιο γνωστό σε μια συγκεκριμένη θέση,( δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία ) ο οποίος θα μπορούσε να βοηθήσει. Σκοπός του συναδέλφου φαντάζομαι είναι να ενημερώσει...
Κάθε πληροφορία είναι σεβαστή ( αρκεί να είναι επιβεβαιωμένη )....
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2012, 11:34:29 μμ από steliosgr »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:41:34 »

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #788 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:31:52 μμ »
Συνάδερφοι δεν γράφω κάθε μέρα στο Forum , εαν δείτε τα post που έχω κάνει και τις απαντήσεις που έχω δώσει θα καταλάβετε,  είναι συγκεκριμένες ποτέ δεν έγραψα στο forum  εαν δεν ήμουν 100% σίγουρος.

Συνάδελφε, χθες έγραψες:

http://www.pde.gr/index.php?topic=24503.msg559407#msg559407

"Η συνεδρίαση του ΚΥΣΔΕ για τις μεταθέσεις θα γίνει σήμερα. Η ανακοίνωσή τους θα γίνει μετά τη συνεδρίαση."

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #789 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:32:54 μμ »
Δεν βλέπω που είναι το παράλογο, για ένα συνάδελφο που έχει μία πληροφορία και την καταθέτει. Μην είμαστε καχύποπτοι.
Θα μπορούσε να συμβεί και σε εμάς να έχουμε κάποιο γνωστό σε μια συγκεκριμένη θέση,( δεν ανήκω σε αυτή την κατηγορία ) ο οποίος θα μπορούσε να βοηθήσει. Σκοπός του συναδέλφου φαντάζομαι είναι να ενημερώσει...
Κάθε πληροφορία είναι σεβαστή..
Δεν το δέχομαι το "έχω μια πληροφορία", τι παέι να πει αυτό; Από ποιον; Με αυτό το σκεπτικό, κάποιοι ίσως ξέρουν αν έχουν ήδη μετατεθεί, επειδή έχουν κι αυτοί μια πληροφορία. Φέτος 1η Σεπτέμβριου κατέβηκα στην Κρήτη, γιατί έμαθα στις δύο ότι πήρα απόσπαση. Πλήρωσα ένα κάρο λεφτά στα ναύλα αφήνοντας δύο μωρά στη γειτόνισσα και μέσα σε 20 ώρες ξαναγύρισα, γιατί "δεν είχα κάποια πληροφορία". Ο συνάδελφος που "έχει την πληροφορία" ξέρει αν πήρε μετάθεση;
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #790 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:37:34 μμ »
Κι επειδη πρεπει να ειμαστε ρεαλιστες κι επειδη στην Ελλαδα ζουμε παντα καποιοι ειναι πιο "προνομιουχοι".
Μας αρεσει δεν μας αρεσει αυτη ειναι η αληθεια.Ωστοσο, εστω και η πληροφορηση μεσα στη αγωνια μας δεν ειναι κακη...
Ετσι γινομαστε και εμεις για λιγο "προνομιουχοι " τροπον τινα....  ;)
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος lion22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
  • θα με λατρέψει η Εκπαίδευση??
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #791 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:39:31 μμ »
Ο συνάδελφος που "έχει την πληροφορία" ξέρει αν πήρε μετάθεση;

και αν δεν ξερει για τον ιδιο ας μαθει τουλαχιστον για τον γιο της κυριας Κουλας!
αυτον περιμενω να μετατεθει για να τα καταφερω και εγω......



Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #792 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:39:41 μμ »
Ευχαριστώ, δε θα πάρω . . .
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #793 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:40:12 μμ »
Ο συνάδελφος που "έχει την πληροφορία" ξέρει αν πήρε μετάθεση;

και αν δεν ξερει για τον ιδιο ας μαθει τουλαχιστον για τον γιο της κυριας Κουλας!
αυτον περιμενω να μετατεθει για να τα καταφερω και εγω......
:)
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος steliou15

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #794 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:43:31 μμ »
Δεν το δέχομαι το "έχω μια πληροφορία", τι παέι να πει αυτό; Από ποιον; Με αυτό το σκεπτικό, κάποιοι ίσως ξέρουν αν έχουν ήδη μετατεθεί, επειδή έχουν κι αυτοί μια πληροφορία. Φέτος 1η Σεπτέμβριου κατέβηκα στην Κρήτη, γιατί έμαθα στις δύο ότι πήρα απόσπαση. Πλήρωσα ένα κάρο λεφτά στα ναύλα αφήνοντας δύο μωρά στη γειτόνισσα και μέσα σε 20 ώρες ξαναγύρισα, γιατί "δεν είχα κάποια πληροφορία". Ο συνάδελφος που "έχει την πληροφορία" ξέρει αν πήρε μετάθεση;
Όλοι κάποια στιγμή της ζωής μας εκμεταλλευτήκαμε μία γνωριμία που είχαμε κάπου..
Αν και εσύ μαθαινες για την μετάθεση σου γιατί (πχ αν ο αιρετός του  ΚΥΣΔΕ είναι στο  σχολείο σου) , δεν νομίζω να είναι παράλογο. Και φυσικά η γνώση σου αυτή, δεν θα φωτίσει και όλο τον υπόλοιπο κόσμο..
Αν αυτό είναι αδικία, τότε ο συνάδελφος είναι άδικος. 
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2012, 10:03:08 πμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #795 στις: Απρίλιος 07, 2012, 11:54:50 μμ »
Επειδή θα αρχίσουμε να παίζουμε την κολοκυθιά, ας εξηγηθώ
1) Προσωπικώς, ανήκω στην ευρύτατη κατηγορία εκείνων που δεν είχαν πότε καμία γνωριμία ούτε για να μου πει τίποτα ούτε για να με πάει πουθενά
2) Χαίρομαι ιδιαιτέρως που ανήκω σε αυτή την κατηγορία και όχι στην άλλη
3) Ωστόσο, διατηρώ το δικαίωμα να εξεγείρομαι με το γεγονός ότι υπάρχει "η άλλη" καγηγορία, γιατί αν δεν υπήρχε θα βρισκόμασταν όλοι στην ίδια -καλή ή κακή- μοίρα, την οποία θα είχαμε περισσότερες πιθανότητες να ορίσουμε συλλογικά
4) Πράγματι, αν είχα έναν αιρετό του ΚΥΣΔΕ στο σχολείο μου, θα τον ρωτούσα. Αφού, όμως, μάθαινα αυτή την πληροφορία: α) θα το βούλωνα κα θα έπεφτα στο κρεβατάκι μου να κοιμηθώ σαν προνομιούχο ζωάκι, β) θα έβγαινα στο φόρουμ και, καθώς με καλύπτει το ψευδώνυμό μου, θα έλεγα "παιδιά, αιρετός της τλαδε Αθήνας κλπ". γ) σε καμία περίπτωση δε θα πετούσα μία "100% αξιόπιστη" πληροφορία στην πλέμπα του φόρουμ αφήνοντας την να αναρωτιέται ποίος είναι ο μυστηριώδης φιλάνθρωπος ινφόρμερ και αν μας λέει την αλήθεια ή μας δουλεύει, όπως τόσοι και τόσοι, άλλωστε
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2012, 10:02:20 πμ από newseditor »
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος Pro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #796 στις: Απρίλιος 08, 2012, 12:01:26 πμ »
Συνάδερφοι δεν γράφω κάθε μέρα στο Forum , εαν δείτε τα post που έχω κάνει και τις απαντήσεις που έχω δώσει θα καταλάβετε,  είναι συγκεκριμένες ποτέ δεν έγραψα στο forum  εαν δεν ήμουν 100% σίγουρος.

Συνάδελφε, χθες έγραψες:

http://www.pde.gr/index.php?topic=24503.msg559407#msg559407

"Η συνεδρίαση του ΚΥΣΔΕ για τις μεταθέσεις θα γίνει σήμερα. Η ανακοίνωσή τους θα γίνει μετά τη συνεδρίαση."

1o Εδωσα την πληροφορία για το πότε θα γίνει η Συνεδρίαση και είπα οτι η ανακοινωση θα γίνει μετά τη συνεδρίαση...δεν είπα ποτέ οτι οι μεταθέσεις θα βγούνε Παρασκευή...Οπως είπα σήμερα οτι βγαινουν Δευτέρα.
2ο Δεν νομίζω να είμαι απο αυτους που κρυβονται μεσα στο Forum σε καμία περιπτωση , μεχρι και φωτογραφία μου βλέπετε , σε αντιθεση με άλλους...
3ο Σκοπός μου είναι μόνο η ενημέρωση και αυτο γιατι οι 2 αιρετοι στο ΚΥΣΔΕ δεν εχουν παρει την πρωτοβουλία να βγαλουνε μια ανακοινωση τοσο χρονια σε ενα site η σε ένα forum παιζοντας με τις αγωνίες όλων (Μεταθεσεις-Αποσπασεις-Διορισμους κ.α)
4ο Μην απορείτε το που και πως μπορει να ξέρω , θα έρθει η στιγμή που θα σας πω , τωρα δεν εχει καμια σημασία.


Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #797 στις: Απρίλιος 08, 2012, 12:03:44 πμ »
1o Εδωσα την πληροφορία για το πότε θα γίνει η Συνεδρίαση και είπα οτι η ανακοινωση θα γίνει μετά τη συνεδρίαση...δεν είπα ποτέ οτι οι μεταθέσεις θα βγούνε Παρασκευή...Οπως είπα σήμερα οτι βγαινουν Δευτέρα.
2ο Δεν νομίζω να είμαι απο αυτους που κρυβονται μεσα στο Forum σε καμία περιπτωση , μεχρι και φωτογραφία μου βλέπετε , σε αντιθεση με άλλους...
3ο Σκοπός μου είναι μόνο η ενημέρωση και αυτο γιατι οι 2 αιρετοι στο ΚΥΣΔΕ δεν εχουν παρει την πρωτοβουλία να βγαλουνε μια ανακοινωση τοσο χρονια σε ενα site η σε ένα forum παιζοντας με τις αγωνίες όλων (Μεταθεσεις-Αποσπασεις-Διορισμους κ.α)
4ο Μην απορείτε το που και πως μπορει να ξέρω , θα έρθει η στιγμή που θα σας πω , τωρα δεν εχει καμια σημασία.
Πιστεύσατε . . .
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2012, 10:00:37 πμ από newseditor »
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 313
Σύνολο: 316

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.