*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 419815 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1260 στις: Απρίλιος 11, 2012, 04:33:22 μμ »
Γίνεται συναδελφος να παιρνει συνεχως αποσπαση να εργαζεται σε σχολειο με ενα μοριο η στα γραφεια (χωρις υπουργικη αποφαση) και μεσα σε δεκα χρονια να εχει 90 μορια δυσμενων;

Κάνε αμέσως ένσταση για να ξανά μετρηθούν τα μόρια αν είσαι σίγουρη για αυτό που γράφεις.




« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2012, 05:17:13 μμ από newseditor »
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:55:30 »

Αποσυνδεδεμένος Empedocles

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1261 στις: Απρίλιος 11, 2012, 04:42:47 μμ »
Εγώ πια βλέπω από νεά οπτική ακόμη και την  Μικρασιατική Εκστρατεία ! Αν είχε πάει καλύτερα, σήμερα θα  είχαμε τους καθηγητές των δύο ηπείρων και των πέντε θαλασσών ! Πάλι καλά τώρα δηλαδή ! Πια "Μακρόνησος" και ποιος Αγιος Ευστράτιος ; Αυτά θα ήταν για τα βύσματα ! Εγώ θα ήμουν εκατοντάδες χλμ πιο μέσα από τις ανατολικές ακτές του Αιγαίου !
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2012, 12:31:17 πμ από Empedocles »

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1262 στις: Απρίλιος 11, 2012, 05:29:13 μμ »
Καλησπέρα!
Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις μεταθέσεις στα ΣΜΕΑ όπου γίνονται με προσόντα και όχι μόρια
Αν θέλω να κάνω ένσταση, μπορώ να ζητήσω αντίγραφα των προσόντων άλλων συναδέλφων που θεωρώ ότι υπάρχει πρόβλημα;;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1263 στις: Απρίλιος 11, 2012, 05:33:51 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Συγχαρητήρια σε όσους έλαβαν μετάθεση και υπομονή σε όσους αποκλείστηκαν της διαδικασίας. Δυστυχώς υπάρχουν πολλά ερωτηματικά που αφορούν τις μεταθέσεις αυτές και ήδη το θέμα βρίσκεται στον Ελεγκτή Δημόσιας Διοίκησης οπότε θα δείξει. ( Η Α' Λάρισας ας πούμε ειναι περίεργη περίπτωση).

Τούτων λεχθέντων, epistimik μπορείς να ζητήσεις επικυρωμένα αντίγραφα άλλου συναδέλφου σου ως έχουσα έννομο συμφέρον. Αρκεί να στείλεις αίτηση στο αρμόδιο τμήμα μεταθέσεων.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:55:30 »

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1264 στις: Απρίλιος 11, 2012, 05:37:13 μμ »
Ευχαριστώ για την αμεσοτατη απάντηση!!!
Δηλαδη, πέρα από την ένσταση, πρέπει να κάνω και αυτή την αίτηση που λες ή μπορώ να το ζητήσω μέσω της ένστασης και να κάνω δλδ μια ενέργεια;;
Επίσης, στο υπουργείο μου είπαν ότι η ένσταση πρέπει να γίνει μέσω της δ/θμιας που ανήκω και όχι προσωπικά, ισχύει;;
και αν κάποιος είναι στον πίνακα Α, μπορούν να σου πούνε πληροφορίες σχετικά ή μπαίνουμε στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα;;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2012, 05:41:48 μμ από epistimik »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1265 στις: Απρίλιος 11, 2012, 05:45:36 μμ »
Γνώμη μου είναι να κάνεις δύο διαφορετικές αιτήσεις .Πρώτα την αίτηση για τα "χαρτιά" του άλλου ( ώστε να έχεις τα στοιχεία που χρειάζεσαι) και έπειτα την αίτηση θεραπείας ( ένσταση ) με βάση τα στοιχεία που θα έχεις μαζέψει. Δεν έχει νόημα δλδ να τους πεις " βρείτε εσείς τα στοιχεία και αν εγώ έχω περισσότερα μετρήσιμα προσόντα τότε θεωρείστε  ότι κάνω και ένσταση επί των αποτελεσμάτων.."

Η εγκύκλιος δεν το αναφέρει σαφώς. Αναγράφεται μόνο ότι οι αιτήσεις θεραπείας αποστέλλονται στο υπουργείο εντός 15 ημερών απο την ανακοίνωση των μεταθέσεων.

Αν σου είπαν στο υπουργείιο να πάει ιεραρχικά μέσω διευθύνσεων, τότε κάνε αυτό που σου είπαν..
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος xristis23

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1266 στις: Απρίλιος 11, 2012, 05:48:34 μμ »
Εγώ δεν έχω πρόβλημα, να κάνω και 5 αιτήσεις, αλλά 8α προλάβουν/ω να μου στείλουν τα χαρτιά του άλλου και μετά, μεσα σε αυτές τις 15 μέρες, να στειλώ εγώ την ένσταση;;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1267 στις: Απρίλιος 11, 2012, 05:53:03 μμ »
Αν στείλεις την πρώτη σου αίτηση - για τα χαρτιά του άλλου  - στο ΓΕΠΟ ( γραφείο Εξυπηρέτησης Πολιτών) του Υπουργείου είναι υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν σε δύο ημέρες. ΄΄Αρα , προλαβαίνεις.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1268 στις: Απρίλιος 11, 2012, 05:58:03 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Συγχαρητήρια σε όσους έλαβαν μετάθεση και υπομονή σε όσους αποκλείστηκαν της διαδικασίας. Δυστυχώς υπάρχουν πολλά ερωτηματικά που αφορούν τις μεταθέσεις αυτές και ήδη το θέμα βρίσκεται στον Ελεγκτή Δημόσιας Διοίκησης οπότε θα δείξει. ( Η Α' Λάρισας ας πούμε ειναι περίεργη περίπτωση).

Τούτων λεχθέντων, epistimik μπορείς να ζητήσεις επικυρωμένα αντίγραφα άλλου συναδέλφου σου ως έχουσα έννομο συμφέρον. Αρκεί να στείλεις αίτηση στο αρμόδιο τμήμα μεταθέσεων.

Τι εννοείς βρε bitch;
Υπάρχει περίπτωση ανακοινοποίησης ή πειθαρχικού ελέγχου;
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1269 στις: Απρίλιος 11, 2012, 06:09:57 μμ »
ανακοινοποίηση ως τώρα δεν έχει γίνει ποτέ - με την έννοια που αφήνεται να εννοηθεί στην περίπτωση αυτή δηλαδή. Οι πληροφορίες είναι συγκεχυμένες επ αυτου ωστόσο -θεωρώ- απολύτως έγκυρες εξ ου και τις αναφέρω.

Μένει να δούμε τι μέλλει γενέσθαι. Δεν είναι πάντως κακή εξέλιξη αυτή δεδομένου ότι πραγματικά ορισμένες -συγκεκριμένες - περιοχές χτύπησαν κόκκινο στις μεταθέσεις. Και αυτό εγείρει πολλά ερωτηματικά αν σκεφτεί κανείς ότι όλο το προηγουμενο διάστημα υπήρχε έντονη (παρα)φιλολογία για πλεονασματικους Δ.Υ. στον χώρο της εκπ/σης.

Εδώ συμβαίνουν τα εξής: είτε δόθηκαν ό,τι να ναι σε κενά ,
είτε ορισμένα ΠΥΣΔΕ έδωσαν πραγματικά κενά και άλλα απλά τα ονειρεύτηκαν ( οπότε τίθεται ζήτημα ίσης μεταχείρισης των εκπαιδευτικών αλλά και πιστής τήρησης των διατάξεων)
είτε δόθηκαν λάθος νούμερα κενών ( οπότε πάλι έχουμε πειθαρχική διαδικασία)
είτε απο πιο πάνω αγνοήθηκαν τα κενά που είχαν δοθεί απο τα ΠΥΣΔΕ οποτε πάλι εγείρονται ερωτηματικά.

Προς το παρόν το ζήτημα το θέτω απλά προς πληροφόρησή σας γιατί είναι μια εξέλιξη σοβαρή.

Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος doroth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Man is least himself when he talks in his own pers
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1270 στις: Απρίλιος 11, 2012, 06:18:24 μμ »
Συγγνώμη, για να καταλάβω, είναι δηλαδή πιθανό να ανακληθούν οι μεταθέσεις συνολικά;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 12, 2012, 08:29:55 πμ από para5 »
Man is least himself when he talks in his own persοn. Give him a mask, and he will tell you the truth.

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1271 στις: Απρίλιος 11, 2012, 06:21:01 μμ »
ανακοινοποίηση ως τώρα δεν έχει γίνει ποτέ - με την έννοια που αφήνεται να εννοηθεί στην περίπτωση αυτή δηλαδή. Οι πληροφορίες είναι συγκεχυμένες επ αυτου ωστόσο -θεωρώ- απολύτως έγκυρες εξ ου και τις αναφέρω.

Μένει να δούμε τι μέλλει γενέσθαι. Δεν είναι πάντως κακή εξέλιξη αυτή δεδομένου ότι πραγματικά ορισμένες -συγκεκριμένες - περιοχές χτύπησαν κόκκινο στις μεταθέσεις. Και αυτό εγείρει πολλά ερωτηματικά αν σκεφτεί κανείς ότι όλο το προηγουμενο διάστημα υπήρχε έντονη (παρα)φιλολογία για πλεονασματικους Δ.Υ. στον χώρο της εκπ/σης.

Εδώ συμβαίνουν τα εξής: είτε δόθηκαν ό,τι να ναι σε κενά ,
είτε ορισμένα ΠΥΣΔΕ έδωσαν πραγματικά κενά και άλλα απλά τα ονειρεύτηκαν ( οπότε τίθεται ζήτημα ίσης μεταχείρισης των εκπαιδευτικών αλλά και πιστής τήρησης των διατάξεων)
είτε δόθηκαν λάθος νούμερα κενών ( οπότε πάλι έχουμε πειθαρχική διαδικασία)
είτε απο πιο πάνω αγνοήθηκαν τα κενά που είχαν δοθεί απο τα ΠΥΣΔΕ οποτε πάλι εγείρονται ερωτηματικά.

Προς το παρόν το ζήτημα το θέτω απλά προς πληροφόρησή σας γιατί είναι μια εξέλιξη σοβαρή.
Δηλαδή ο ελεγκτής δημόσιας δοίκησης εξετάζει μόνο περιοχές που πήραν παραπάνω άτομα; Με την Α Αθήνας που συνταξιοδοτήθηκαν δεκάδες συνάδελφοι και δεν άνοιξε ούτε μια θέση για ΠΕ01,02,03,04 θα ασχοληθεί άραγε κανείς; Δεν νομίζω να γίνει κάτι σοβάρο bitch. Και εδώ θα κουκουλωθεί όπως όπως το θέμα.
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1272 στις: Απρίλιος 11, 2012, 06:25:12 μμ »
Πάντως το όλο θέμα βγάζει μάτι! Είναι αδιανόητο σε περιοχές δίχως πλεονάσματα να μην πηγαίνει σχεδόν κανείς και σε πολύ δύσκολες περιοχές (ειδικά κεντρικής και βόρειας Ελλάδας) να πηγαίνουν 200 άτομα σε μια δδε. Δηλαδή δεν είχε καθόλου καθηγητές εκεί;;;;;  :P :P :P
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1273 στις: Απρίλιος 11, 2012, 06:26:32 μμ »
Συμφωνώ πάντως ότι θα κουκουλωθεί σε χρόνο μηδέν το όλο ζήτημα.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 741
Σύνολο: 753

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.