*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 419876 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gumus

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 669
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1386 στις: Απρίλιος 30, 2012, 10:09:27 μμ »
Πρέπει όμως να εχεις μείνει 4χρόνια στην οργανική σου, για να δικαιούσαι τα έξοδα!έχει συζητηθεί ξανά εδω στο forum.
"Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: "Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;" Πολέμα! "
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:00:38 »

Αποσυνδεδεμένος olg@ki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1387 στις: Μάιος 02, 2012, 05:16:06 μμ »
Σοβαρα ε? Δεν ειχα ιδεα, ομολογω, οτι οσοι παιρνουν μεταθεση διευκολυνονται οικονομικα για τη μετακινηση τους......Αλλα νομιζω οτι το λεει και πανω στην αποφαση της μεταθεσης, οτι δηλαδη η μεταθεση γινεται με εξοδα του εκπιδευτικου....τουλαχιστον αυτο λεει στο δικο μου εντυπο. Φανταζομαι οτι αν καλυπτονταν τα εξοδα απο το κρατος θα το ελεγε...σωστα???

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1388 στις: Μάιος 03, 2012, 06:06:40 πμ »
Kαλημερα
τελικα πΩς παίρνουμε μετάθεση;
Υπάρχει κατι άλλο εκτός απο την αιτηση που κάναμε; Τα κοινωνικά κριτήρια είναι .............. Εχω 4 γνωστους που πηραν μεταθεση, 2 βιολογους 2 φιλολογους , ανυπαντροι ολοι, με προυπηρεσια οση κ η δική μου 5 χρόνια ή κ λιγότερη. Τι κανω λαθος;
2 χρονια παραμεθοριο εζησα, παμε για τον τριτο , φοβαμαι οτι θα με ξεχασει η οικογενεια μου. Οι ανθρωποι που μετατιθενται ναναι καλα και χαρηκα που τελειωσε η ταλαιπωρια τους, εγω ομως πως ξεκολλαω απο εδω;
Πώς φεύγουν; Τα κενα των σχολειων ειναι λιγο............ Ηδη εδω ηρθε συναδελφος χωρις κενο! Αρα τιιιιιιι;Τι γινεται;Αυτοι που αποτελουν Ειδικες περιπτωσεις πόσο ειδικες ειναι;;;Η απόσπαση πρεπει να επαναλαμβανεται κατ ετος.και δεν μαζευεις μορια. Τι κανω λαθος;;;;ΠΩΣ φευγουν;;;;

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1389 στις: Μάιος 03, 2012, 11:25:08 πμ »
Μήπως εν όψει εκλογών χρειαζόταν κάτι παραπάνω; Δεν είδες την Πιερία; Λέω.. μήπως... :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:00:38 »

Αποσυνδεδεμένος paidagwgos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1390 στις: Μάιος 04, 2012, 07:53:09 μμ »
Να θέσω ένα ερώτημα λίγο ετεροχρονισμένο...
Πήγα στην δευτεροβάθμια της περιοχής που επιθυμώ να πάρω μετάθεση και μου είπαν οτι είχαν κενά στην Γ' περιοχή και απορούσαν γιατί δεν πήρα μετάθεση.
Το να υποβάλλω ένσταση είναι λίγο αργά φαντάζομαι;;Ποιές πιθανότητες έχει κάποιος  να πάρει μετάθεση μετά από ένσταση;;;

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1391 στις: Μάιος 10, 2012, 04:26:58 μμ »
Χωρίς κανένα άλλο σχόλιο, διότι τα λόγια περιττεύουν, δείτε εδώ http://www.alfavita.gr/kados/9512a12big.jpg πως υπάρχουν 3 υπεράριθμοι στους ΠΕ10 Α' Βοιωτίας και μετά πηγαίνετε στο πίνακα των μεταθέσεων να δείτε που πήραν μετάθεση Α' Βοιωτίας 2 άτομα .......

"Ως απάντηση στην erietta για το κάτι παραπάνω που χρειάζονταν για να πάει κανείς σπίτι του..."
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 10, 2012, 04:32:26 μμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος sofi o2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1392 στις: Μάιος 10, 2012, 08:18:56 μμ »
Kαλημερα
τελικα πΩς παίρνουμε μετάθεση;
Υπάρχει κατι άλλο εκτός απο την αιτηση που κάναμε; Τα κοινωνικά κριτήρια είναι .............. Εχω 4 γνωστους που πηραν μεταθεση, 2 βιολογους 2 φιλολογους , ανυπαντροι ολοι, με προυπηρεσια οση κ η δική μου 5 χρόνια ή κ λιγότερη. Τι κανω λαθος;
2 χρονια παραμεθοριο εζησα, παμε για τον τριτο , φοβαμαι οτι θα με ξεχασει η οικογενεια μου. Οι ανθρωποι που μετατιθενται ναναι καλα και χαρηκα που τελειωσε η ταλαιπωρια τους, εγω ομως πως ξεκολλαω απο εδω;
Πώς φεύγουν; Τα κενα των σχολειων ειναι λιγο............ Ηδη εδω ηρθε συναδελφος χωρις κενο! Αρα τιιιιιιι;Τι γινεται;Αυτοι που αποτελουν Ειδικες περιπτωσεις πόσο ειδικες ειναι;;;Η απόσπαση πρεπει να επαναλαμβανεται κατ ετος.και δεν μαζευεις μορια. Τι κανω λαθος;;;;ΠΩΣ φευγουν;;;;

Δεν κάνεις κάτι "λάθος". Το αν θα πάρεις ή όχι μετάθεση έχει να κάνει α)με τη ειδικότητα και την κινητικότητα που αυτή παρουσιάζει, β) με τις επιλογές περιοχών που κάνεις και (κυρίως)γ) με την "τύχη"που έχεις (αν θα ανοίξουν οι περιοχές που δηλώνεις). Τουλάχιστον εγώ έτσι το καταλαβαίνω, δεδομένου ότι διορίστηκα πέρυσι και φέτος . μετατέθηκα. Τώρα το αν και κατά πόσο γίνονται "μαγειρέματα" δεν το γνωρίζω.. Μακάρι να μην γίνονται!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1393 στις: Μάιος 10, 2012, 09:39:56 μμ »
Sofi o2 αυτό το
[γ) με την "τύχη"που έχεις (αν θα ανοίξουν οι περιοχές που δηλώνεις).....
μπορείς να μας πεις εσύ πως το καταλαβαίνεις ή τι ξέρεις ότι σημαίνει αυτό το αν θα "ανοίξουν οι περιοχές"?
Το γεγονός ότι εσύ δεν πήρες μετάθεση χρησιμοποιώντας μέσον δεν σημαίνει ότι αυτό δεν συμβαίνει. Η πραγματικότητα δεν βρίσκεται μόνο στο φαίνεσθαι...
 
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος sofi o2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1394 στις: Μάιος 10, 2012, 09:57:20 μμ »
Sofi o2 αυτό το
[γ) με την "τύχη"που έχεις (αν θα ανοίξουν οι περιοχές που δηλώνεις).....
μπορείς να μας πεις εσύ πως το καταλαβαίνεις ή τι ξέρεις ότι σημαίνει αυτό το αν θα "ανοίξουν οι περιοχές"?
Το γεγονός ότι εσύ δεν πήρες μετάθεση χρησιμοποιώντας μέσον δεν σημαίνει ότι αυτό δεν συμβαίνει. Η πραγματικότητα δεν βρίσκεται μόνο στο φαίνεσθαι...

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν μπορώ να ξέρω τι παιχνίδια μπορεί να παίζονται! Το σίγουρο είναι ότι αντικειμενικά κάποιες ειδικότητες έχουν μεγαλύτερη κινητικότητα.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1395 στις: Μάιος 11, 2012, 02:26:25 μμ »
Έχετε ακούσει ποτέ κανέναν να παραδεχτεί ότι πήρε μετάθεση με μέσον;  Αυτά είναι ταμπού που δεν παραβιάζονται.

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1396 στις: Μάιος 12, 2012, 02:05:45 μμ »
ναι!!!την κουμπάρα μου!!!

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1397 στις: Μάιος 12, 2012, 08:01:43 μμ »
Αλλοιώσεις των μεταθέσεων δεν γίνονται στα μόρια.

Το παιχνίδι των στρεβλώσεων γίνεται στα κενά που δίνουν οι ΔΔΕ για τις μεταθέσεις.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1398 στις: Μάιος 13, 2012, 03:27:01 μμ »
αυτες οι αλλοιώσεις...? πως η δδε η δικημας δεν εβγαλε κενο και ηρθε συναδελφος χωρις κενο?

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1399 στις: Μάιος 13, 2012, 05:26:58 μμ »
Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Μεταθέσεις σε περιοχές που δεν υπάρχουν κενά μπορούν να θεωρηθούν ως ύποπτες. Κάθε χρόνο βλέπουμε τέτοια φαινόμενα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 742
Σύνολο: 753

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.