*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 419844 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1414 στις: Μάιος 17, 2012, 11:22:20 μμ »
τα ιατρικα΄πιστοποιητικά ως ΚΑΙ φέτος γίνοταν δεκτά με υπογραφές απο β/θμια υγειονομική επιτροπή ή ΚΕΠΑ. από του χρόνου αποκλειστικά απο ΚΕΠΑ.

όσο για το τι μπορείς να κάνεις, κατ΄αρχήν διαβάζεις ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολύ καλά την εγκύκλιο μεταθέσεων. Και μετά, εφόσον έχεις υποψίες ή ό,τιδήποτε καταθέτεις ένσταση ως έχων έννομο συμφέρον και ζητάς αντίγραφο της αίτησης του άλλου καθώς και επεξηγήσεις επί της μοριοδότησής του και περιμενεις. Αυτό βέβαια εννοείται το κάνεις εμπρόθεσμα γιατί αν ας πουμε το κάνεις τώρα δεν έχει κανένα νόημα.

Εκεί που χωλένει το σύστημα είναι πως οκ, ανακοινώνονται τα μόρια όλων στο διαδίκτυο αλλά πώς προκυπτουν τα μόρια αυτά δε φαίνεται απο κάπου. Αν ας πούμε κάπόιος είχε εκπ/κή άδεια πρέπει να πάρει ένα μόριο για κάθε χρονιά άδειας. Αν όμως η αίτηση γράφει πχ σχολείο τάδε = 6 μόρια εσύ αν δεν το ξερεις defacto ότι πήρε άδεια ή δεν έχεις πρόσβαση στο προσωπικό του μητρώο, ή δε στο σφυρίξει κάποιος άντε να μαντέψεις!!

πάντως, εγώ είμαι η τελευταία που θα σου πει να πάψεις τη μουρμούρα για αυτό το θέμα...γιατί το θέμα αυτό απαιτεί πολλή και συνεχή μουρμούρα.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:23:55 »

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1415 στις: Μάιος 17, 2012, 11:27:35 μμ »
Αρα για να κανω ελεγχο πρεπει να ξερω απο πριν τον αλλο, που πήρε την θεση κ να ζητησω έλεγχο?
και αυτο που λεω για την ΟΛΜΕ
αναρωτιεμαι δεν θα επρεπε να συμμετεχει ενεργα σε ολο αυτο?
Οταν μιλησα στον δικο μας για την περιπτωση συναδελφου, ναι βεβαιως , θα το κοιταξω...και μετα το χαος. Μα μπορουμε να πεθανουμε και μονοι μας , δεν χρειαζομαστε την βοηθεια τους.


Τι εννοεις;:
όσο για το τι μπορείς να κάνεις, κατ΄αρχήν διαβάζεις ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολύ καλά την εγκύκλιο μεταθέσεων
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2012, 11:29:10 μμ από gmtn3etiams »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1416 στις: Μάιος 17, 2012, 11:35:12 μμ »
τον έλεγχο τον ζητάς με το που ανακοινώνονται τα μόρια - οχι αφού έχουν γίνει οι μεταθέσεις. Έτσι ελέγχεις με μια σχετική άνεση χρόνου τη διαδικασία.

εγώ την ΟΛΜΕ την είχα ανέκαθεν στο φτύσιμο γιατί τους κάλυπτε όλους ανεξαιρέτως ( κουτσοί , στραβοί στο ίδιο τσουβάλι) και έτσι εγώ που προσπαθουσα όσο μπορούσα να κάνω το κάτι παραπάνω ήμουν εντελώς ίδια για αυτούς με το χ αξιοθρήνητο λαμόγιο που λούφαρε συνέχεια. Επομένως, η άποψή μου είναι πως η ΟΛΜΕ δεν πρέπει να έχει καμία απολύτως θέση σε όλο αυτό -εκτός και αν αποφασίσει επιτέλους να σοβαρευτεί και αρχίσει να δρα πέρα και πάνω απο κόμματα και μικροκομματικά και το γνωστό " ο γνωστός του γνωστού".

όταν λέω να διαβάσεις πολύ καλά την εγκύκλιο εννοώ να κατανοήσεις το πώς μοριοδοτούνται όλες οι περιπτώσεις ξεχωριστά ( διάθεση, υπεράριθμοι, με αποσπαση ως το 2010 και με απόσπαση μετά το 2010, στο εξωτερικό, με άδεια άνευ αποδοχών, με εκπαιδευτική άδεια, με υπηρετήσεις σε οαεδ/ τει/ αει/ δημόσια ιεκ/ιδιωτικά σχολεια/ σχολεία του εξωτερικού κτλ ) ώστε για κάθε περίπτωση να έχεις και τη σωστή ερώτηση. Πχ αν ξέρεις πως ο χ  πήρε ένα σχολικό έτος  άνευ αποδοχών και ωστόσο παίρνει μόρια για όλο το χρόνο ενώ δικαιούται μονο για δύο μήνες τότε προφανώς κατι τρέχει - οπότε κάνεις συγκεκριμένες ερωτήσεις.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος benteta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Χημεία-Φυσική και όχι μόνο!!!
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1417 στις: Μάιος 17, 2012, 11:42:26 μμ »
Εγώ πάντως όταν κατέθεσα ένσταση για τις μεταθέσεις (σ.σ. δεν έρχοταν συναδελφος από κανένα άλλο νόμο αλλά από σχολείο β περιοχής στην α μόλις 5 χιλιόμετρα απόσταση) το μόνο που εισέπραξα από το οικείο ΠΥΣΔΕ ήταν ότι "ναι δεν το ζητήσαμε αλλά μας κάνεις ρεζίλι!!"
Αυτή είναι η αντιμετώπιση αν δεν ανήκεις στους ¨οικείους¨!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:23:55 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1418 στις: Μάιος 17, 2012, 11:46:44 μμ »
θα συμφωνήσω....

αλλά επίσης θα προσθέσω ότι οι οικείοι είχαν πάρει φόρα γιατί οι μη....οικείοι σιωπούσαν!! Άμα αρχίζουν σωρηδόν να τους κάνουν ρεζίλι κάποιοι όπως εσύ, να δεις τι ωραια που θα μαζευτούν!

Μπράβο σου πάντως που τους ξεμπρόστιασες! Άντε να ξεκινήσει το ξεσκαρτάρισμα!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος benteta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Χημεία-Φυσική και όχι μόνο!!!
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1419 στις: Μάιος 17, 2012, 11:54:53 μμ »
Το κακό ξέρεις ποιο είναι τελικά;
Ότι μόνο αν σε ενδιαφέρει και το ψάξεις ίσως, λέω ίσως, βρεις το δίκιο σου. Εγώ π.χ. αν εγκριθεί τελικά η μετάθεση θα κάνω να δω οργανική 7 χρόνια στην καλύτερη περίπτωση.
Το πρόβλημα είναι ότι εκτός από τους αιρετούς και τους γνωστούς ¨οικείους¨ κανένας άλλος δεν ασχολείται.
Στη δική μου περίπτωση ευτυχώς βρέθηκαν και άλλοι τρεις συνάδελφοι που χωρίς κανένα προσωπικό όφελος κατέθεσαν την ίδια ένσταση για να με υποστηρίξουν.
Γενικά όμως παλεύεις μόνος με το σύστημα! :'(

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1420 στις: Μάιος 17, 2012, 11:57:08 μμ »
έτσι είναι!
αλλά αν δεν παλέψεις, να χαλάσεις την πιατσα, το σύστημα θεριεύει και μας τρώει όλους. Ευτυχώς βρήκες και συμπαραστάτες! Θετικό αυτό! Από κάπου πρέπει να ξεκινήσει η ανατροπή ( πω πωωω σαν την Αλέκα ακούγομαι τώρα...πού σαι Μάρκο να ακούσεις!!).

Παίδες σας χαιρετώ....αύριο πρωί πρωί έχει βαθμολογικό το πρόγραμμα και ήδη είμαι μισο-dead με κάτι αρχεία που έφτιαχνα όλη μέρα.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος olg@ki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1421 στις: Μάιος 22, 2012, 06:47:31 μμ »
Ρε παιδια τι θα γινει? Ποσο θα περιμενουμε για τα κενα? Μπαινω καθε μερα και κοιταω στο σιτε αλλα τζιφος....εντομεταξυ τα Δωδεκανησα εχουν κανενα μηνα που εχουν βγαλει κενα........Ολα αυτα ειναι λογω εκλογων? Οι υπολοιποι γιατι τα εβγαλαν μια χαρα?......ουφ...αγχος....

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1422 στις: Μάιος 26, 2012, 09:36:47 πμ »
Δύσκολα τα πράγματα!!!  :(
  

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1423 στις: Μάιος 26, 2012, 10:59:00 πμ »
Επιτέλους κάποιοι αρχίζουν να ξυπνάνε!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1424 στις: Μάιος 26, 2012, 11:27:36 πμ »
Απορία: Υπάρχει κάποιος τελικά που θίγεται από όλο αυτό και έχει κάνει κάτι - μια διαμαρτυρία κάπου; Εγώ π.χ. που δεν θίγομαι άμεσα από το θέμα τι μπορώ να κάνω - να απευθυνθώ πού; Ας μας διαφωτίσει κάποιος.

Αποσυνδεδεμένος benteta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • Χημεία-Φυσική και όχι μόνο!!!
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1425 στις: Μάιος 27, 2012, 12:31:21 πμ »
Εγώ πάντως που έκανα ένσταση δεν ελπίζω και πολλά!!!
Γνωρίζει κανείς πότε θα δουνε τις ενστάσεις;
όχι ότι ελπίζω σε πολλά αλλά για το γμτ ρε αδελφέ!!!! :P

Αποσυνδεδεμένος asterix

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 942
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1426 στις: Μάιος 27, 2012, 05:12:12 πμ »
εαν ζητησεις οργανικη εκει που εισαι ως εξοριστος, μπορεις μετα στο χρονο να ζητησεις μεταθεση για το Σπιτι σου;

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #1427 στις: Μάιος 27, 2012, 08:50:10 πμ »
Εαν τελεις στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ και εχεις ηδη υπηρετησει 2 ετη, τοτε μπορεις να καταλαβεις οργανικη θεση και παραλληλα να αιτηθεις μεταθεση για το Σπιτι σου. 
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 737
Σύνολο: 749

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.