*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες Κατάταξης Ωρομισθίων  (Αναγνώστηκε 1742 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Πίνακες Κατάταξης Ωρομισθίων
« στις: Ιούλιος 25, 2007, 07:19:38 μμ »
Έχετε ακολυσει κάτι για τους πίνακες ωρομισθίων που βγαίνουν σε κάθε περιφέρεια ξεχωριστά; Πότε βγαίνουν αυτοί; Η΄μήπως δεν δημιουργούνται ξεχωριστοί πίνακες για ωρομίσθιους και απλά επιλέγουν από τον πίνακα των αναπληρωτών με βάση τις προτιμήσεις του υποψηφίου; Πολύ μπέρδεμα δεν είναι αυτό όμως;
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες Κατάταξης Ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:56:11 »

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Κατάταξης Ωρομισθίων
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 26, 2007, 12:38:23 πμ »
Σε κάθε Διεύθυνση στέλνουν από το Υπουργείο συνήθως ανα δεκάδες τα άτομα που θα καλέσουν...Έχουν 2 χρόνια να βγάλουν πίνακες ωρομισθίων...Αλλά και πάλι πάει με βάση του πίνακα αναπληρωτών και έπειτα με βάση τη διεύθυνση/πόλη που δήλωσες...

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Κατάταξης Ωρομισθίων
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 26, 2007, 09:28:04 πμ »
Έχετε ακολυσει κάτι για τους πίνακες ωρομισθίων που βγαίνουν σε κάθε περιφέρεια ξεχωριστά; Πότε βγαίνουν αυτοί; Η΄μήπως δεν δημιουργούνται ξεχωριστοί πίνακες για ωρομίσθιους και απλά επιλέγουν από τον πίνακα των αναπληρωτών με βάση τις προτιμήσεις του υποψηφίου; Πολύ μπέρδεμα δεν είναι αυτό όμως;
Αν φτάσει το νούμερό σου για αναπληρωτής αλλά το υπουργείο δεν εγκρίνει άλλες πιστώσεις για αναπληρωτές, τότε η διεύθυνση για να καλύψει τα κενά που παρουσιάστηκαν σου τηλεφωνεί να αναλάβεις υπηρεσία. Όμως αυτό δε σημαίνει ότι αργότερα χάνεις το δικαίωμα για αναπληρωτής. Μπορεί να αποφασίσει αργότερα το υπουργείο για νέους αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Κατάταξης Ωρομισθίων
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 26, 2007, 11:37:49 πμ »
Σε πέρνουν τηλέφωνο οταν είναι να σε καλέσουν για αναπληρωτή? Ρωτάω γιατί ακούγεται οτι πρέπει ο ίδιος να το πάρεις χαμπάρι απο το διαδίκτυο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες Κατάταξης Ωρομισθίων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:56:11 »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Κατάταξης Ωρομισθίων
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 26, 2007, 12:53:44 μμ »
Σε πέρνουν τηλέφωνο οταν είναι να σε καλέσουν για αναπληρωτή? Ρωτάω γιατί ακούγεται οτι πρέπει ο ίδιος να το πάρεις χαμπάρι απο το διαδίκτυο.
Έτσι είναι, αλλιώς πέταξε το πουλί. Βέβαια τα ονόματα βγαίνουν και στον τύπο. Εχεις 2-3 μέρες τη δυνατότητα να παρουσιαστείς.

Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Κατάταξης Ωρομισθίων
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 26, 2007, 07:07:30 μμ »
Κάτι χάνω... Δηλαδή αυτό που λέτε είναι πως δε βγαίνουν στην δημοσιότητα οι πίνακες με τη σειρά κατάταξης για ωρομίσθιους στην περιφέρεια που έχουν δηλώσει; Αν όντως συμβαίνει αυτό σημαίνει πως δεν ξέρω ουσιαστικά ποιός είναι πίσω μου και ποιός είναι μπροστά μου...Δήλαδή αν κάποιος έχει γνωστό στην πρωτοβάθμια και τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση μπορεί να μου "φάει" την θέση και εγώ να μην πάρω χαμπάρι; >:( >:( >:( >:(
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες Κατάταξης Ωρομισθίων
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 26, 2007, 07:16:29 μμ »
Κάτι χάνω... Δηλαδή αυτό που λέτε είναι πως δε βγαίνουν στην δημοσιότητα οι πίνακες με τη σειρά κατάταξης για ωρομίσθιους στην περιφέρεια που έχουν δηλώσει; Αν όντως συμβαίνει αυτό σημαίνει πως δεν ξέρω ουσιαστικά ποιός είναι πίσω μου και ποιός είναι μπροστά μου...Δήλαδή αν κάποιος έχει γνωστό στην πρωτοβάθμια και τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση μπορεί να μου "φάει" την θέση και εγώ να μην πάρω χαμπάρι; >:( >:( >:( >:(
Μπορεις να πας στη δευτεροβάθμια και να δεις τους πίνακες. Αλλά έτσι ευρέως γνωστοί δε γίνονται οι πίνακες. Όποιος έχει υπομονή και χρόνο μπορεί να πηγαίνει καθημερινά στη δευτεροβάθμια και να παρακολουθεί τι γίνεται (τουλάχιστον γιατη δευτεροβάθμια της περιοχής του, γιατί στους άλλους νομούς μόνο τηλεφωνικά). Εμένα πάντως όταν τηλεφωνούσα στους όμορους νομούς κανείς δεν μπου έλεγε σε ποια σειρά είμαι στους ωρομισθίους, αλλά ευτυχώς χτύπησε το τηλέφωνο από τη δευτεροβάθμια της περιοχής μου πέρυσι. Και οι τέσσερις πάντως που μας φώναξαν εκείνη την ημέρα ήμασταν η μία κοπέλα πίσωαπό την άλλη στον πίνακα των αναπληρωτών. δεν είχε γίνει τίποτε "περίεργο"

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 580
Σύνολο: 588

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.