*

Αποστολέας Θέμα: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 210921 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #644 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 05:42:45 μμ »
μας εχουν πηδ.... κανονικα πια!!!!!! να ειναι καλα οι ταινιες , αλλα ποσες ταινιες πια να δω περιμενοντας μηπως βγει τιποτα... παμε για 28 οκτ να γλιτωσουν κ αυτον τον μηνα..με τρομαζει μονο η σκεψη τ τι θα κανουμε το χρονου αν εχουμε αρρωστησει με αυτα π περναμε τωρα τα λεξοτανιλ δεν κανουν δουλεια πια, σε χειμερια ναρκη πρεπει να πεσουμε
Αστα Βιβακι..Εγω αφου δε θα προηγηθει Ζεπ ξεχναω δ φαση..Κ ουτε μπορω να περιμενω την ε μεχρι τελη Νοεμβρη..Δεν παλευεται η κατασταση φετος και δν καταλαβαινω γτ κανεις δεν τους πιεζει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:54:03 »

Αποσυνδεδεμένος λυδια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #645 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 06:08:42 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΤΗΣ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑΣ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΕΡΙΟΧΩΝ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑ ΔΕ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΕΣΕΙ ΑΚΟΜΑ... Η ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ... ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΦΕΤΟΣ, ΓΙ' ΑΥΤΟ ΑΡΓΟΥΝ ΤΟΣΟ ΟΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΚΕΝΑ!!!! ΑΚΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΕΝΩ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΛΛΕΙΠΑΝ ΜΕ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ!!! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΑΣ ΦΕΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΥΤΗ!!! ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ... ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος elena_kfx

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #646 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 06:14:28 μμ »
an epitrepete...ti eixes dilosei kai se prosperase?

Αποσυνδεδεμένος λυδια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #647 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 06:18:25 μμ »
ΤΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, ΤΗ ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΘΡΑΚΗ, ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΕΒΡΟ. ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ, ΑΛΛΑ ΠΕΡΣΥ ΕΙΧΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:54:03 »

Αποσυνδεδεμένος alexgame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 -ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #648 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 06:20:24 μμ »
ΕΙΔΑΤΕ ΤΙ ΕΓΡΑΨΕ Ο ΜΠΡΑΤΗΣ ΣΤΟ FB? Δ ΦΑΣΗ ΠΕ70 ΣΕ 10 -15 ΗΜΕΡΕΣ Γ ΦΑΣΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΣΕ 10  ΗΜΕΡΕΣ ΑΝ ΘΑ ΤΗΡΗΘΟΥΝ ΟΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ

Αποσυνδεδεμένος kyra_daskala

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #649 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 06:30:05 μμ »
Γτ δε μας λεει για Ζεπ δεν καταλαβαινω..Παντως παιδια τα τμηματα ενταξης (που ειναι Ζεπ) τα χουν δωσει ολα σε μεγαλους συναδελφους γιατι εχουν λιγες ωρες και ειναι χαλαρα.Οποτε καταλαβαινετε οτι δεν πρεπει να στηριζομαστε σε αυτα γτ οι προισταμενοι δε θα δωσουν για μας

Έχει δίκιο η συνάδελφος (όχι προς το θέμα "του χαλαρά" - διότι  σε τμήμα ένταξης ή και υποδοχής δεν μπορείς να σταθείς αν δεν έχεις τα εφόδια).
Στο σχολείο μου και το τμήμα ένταξης έχει στελεχωθεί με μόνιμη συνάδελφο ειδικής που ήταν στη διάθεση, και το τμήμα υποδοχής (που και αυτό είναι ζεπ) -αν και δεν έχει ξεκινήσει αλλά έχει εγκριθεί - έχει στελεχωθεί με συνάδελφο, που μας ήρθε με απόσπαση.

Δεν τα γράφω για να σας απογοητεύσω αλλά αν κρίνω από το πως γίνονται οι τοποθετήσεις φέτος, ψάχνουν να μην υπάρχουν καθόλου ώρες να περισσεύουν σε συναδέλφους.
Αυτή τη στιγμή υπάρχουν δάσκαλοι που συμπληρώνουν ωράριο κάνοντας μαθήματα ειδικότητας, οι οποίοι λογικά θα περισσέψουν όταν έρθουν οι συνάδελφοι (είτε από τη ββάθμια είτε από ΕΣΠΑ), οπότε είναι μάλλον προτιμητέο για το υπουργείο να πάει λίγο πιο πίσω η Δ φάση, παρά να πάρουν παραπάνω εκπαιδευτικούς.
https://www.youtube.com/watch?v=MwRNvpGydzw
Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα
που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι
να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει
έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα
πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #650 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 07:01:07 μμ »
φιλες μου καλησπερα κι απο εμενα,
η κατασταση ειιναι δραματικη, οχι μονο για σας που ειστε στην αναμονη αλλα και για μας που μας πηραν. Εχω τρελαθει, τα κενα εχουν αλλαξει μεχρι τωρα αρκετες φορες, φυσικα για πανε οι αποσπασμενοι οχι ατα αντιστοιχα κενα των συναδελφων τους που εφυγαν με αποσπαση, αλλα στα καλα κενα!!!!
το αποτελεσμα ειναι να πληρωνουμε ξενοδοχεια και να πηγαινουμε μια εδω μια εκει, και η μονη μας ελπιδα ειναι να παμε σε κανα χωριο που εχει τουλαχιστον 2 φορες την εβδομαδα λεωφορειο, εχω σαλταρει.
γινονται μαχες σας λεωωωω, α και η α φαση δεν πληρωθηκε!!! και η σταση πληρωμων υποτιθεται οτι δεν ξεκινησε!!!
εγω παντως αν με στειλουν εκει που λενε  οι φημες, χωρις λεωφορειο, οπου θα πρεπει να μενω σε αλλο χωριο και να πληρωνω και το ταξι σας το λεω θα παραιτηθω >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος adria

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 859
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #651 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 07:38:35 μμ »
απο τοπικ ενιαιαο μισθολογιο:
Δημήτρης Μπράτης
d.mpratis@gmail.com
http://www.mpratis.gr
τηλ. 6974750402 –   2103312790
2103442884
fax: 2103246893

                                            Αθήνα ,6-10-2011
Μισθολόγιο ντροπής, η πρόταση που παρέδωσε η Κυβέρνηση στην ΑΔΕΔΥ

Παραδόθηκε πριν από λίγο, στο Προεδρείο της ΑΔΕΔΥ, το σχέδιο νόμου για το νέο μισθολόγιο-βαθμολόγιο και την εργασιακή εφεδρεία στο Δημόσιο, το οποίο αναμένεται να κατατεθεί στη Βουλή .

Πρόκειται για ένα μισθολόγιο ντροπής, αφού από  μια πρώτη ανάγνωση, προκύπτει ότι ο συνολικός μισθός του νεοδιόριστου υπαλλήλου πανεπιστημιακής εκπαίδευσης  διαμορφώνεται περίπου στα 670 ευρώ καθαρά ( 1092 ευρώ μικτά) . Αυτό σημαίνει ότι ο νεοδιόριστος εκπαιδευτικός , που μετά και τις τελευταίες περικοπές του μεσοπρόθεσμου και τη μείωση του αφορολόγητου έπαιρνε 880 ευρώ καθαρά, θα έχει επιπλέον απώλεια από 1ης Νοέμβρη 210 ευρώ περίπου το μήνα.

Ντροπή  και αίσχος είναι μόνες λέξεις που μπορούν να χαρακτηρίσουν την πρόταση της κυβέρνησης.

Δημήτρης Μπράτης

ΦΥΣΙΚΑ ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ,
ΚΑΙ ΑΣ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΠΟΥΔΑΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΓΚΡΑΒΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ





Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #652 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:02:25 μμ »
Η ταλαιπωρια δε σταματαει ουτε μετα την προσληψη ε adria??Υπομονη..Δεν αξιζει να παραιτηθεις..Ειπαμε παντα προτεραιοτητα θα χουν οι μονιμοι , παντα οι ρηγμενοι θα μαστε εμεις...Δυστυχως ετσι παει

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #653 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:04:28 μμ »
Οσο για την πληρωμη της α φασης ειναι πολυ νωρις ακομα..Περυσι στην διευθυνση μου πληρωθηκαν 17 Νοεμβρη..Πως περιμενουν απο τωρα χρηματα?

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #654 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:09:10 μμ »
Θέλω να πιστευω ότι γ φαση παραλληλης και ΖΕΠ θα προηγηθούν της δ φάσης...
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #655 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:11:38 μμ »
Θέλω να πιστευω ότι γ φαση παραλληλης και ΖΕΠ θα προηγηθούν της δ φάσης...
Μαλλον δε διαβασες τις προηγουμενες σελιδες..Θα καθυστερησει ειπε το Ζεπ..Μη το υπολογιζεις..Οσο για την παραλληλη εχει παει πολυ κατω στον μηδενικης και δε μας βελτιωνει τη θεση

Αποσυνδεδεμένος Lenaki88

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1004
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #656 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:15:53 μμ »
Θέλω να πιστευω ότι γ φαση παραλληλης και ΖΕΠ θα προηγηθούν της δ φάσης...
Μαλλον δε διαβασες τις προηγουμενες σελιδες..Θα καθυστερησει ειπε το Ζεπ..Μη το υπολογιζεις..Οσο για την παραλληλη εχει παει πολυ κατω στον μηδενικης και δε μας βελτιωνει τη θεση

Καταλαβα ότι δεν ξέρει ακόμα για ΖΕΠ...Θεωρησα ότι αφού δεν ξέρει δεν αποκλείεται και να προηγηθεί...
Αν δε προηγηθεί δεν με βλέπω στη δ φάση...Αχ!Φωτεινούλα!!!Κουράστηκα να περιμένω... :( :( :(
Always look on the bright side of life...

Αποσυνδεδεμένος mairh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #657 στις: Οκτώβριος 06, 2011, 08:17:37 μμ »
Ναι ρε παιδια είπε θα αργήσει αλλά δεν είπε πόσο αν θα είναι πριν παράλληλη και δ φάση

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 473
Σύνολο: 473

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.