*

Αποστολέας Θέμα: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 211230 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος πεγκυ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1162 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 10:13:43 μμ »
Vivian γιατι απλα αυτη τη στιγμη που βλεπουν τους μισθούς τους να πεφτουν στο μισό, τους φαίνεται παράλογο που ζητάμε προσλήψεις!
Αυτοι εχουν τις θεσεις τους δεν τους νοιαζει για τους επόμενους...
Και φυσικα δεν τους νοιαζει για τα σχολεια! Σου λεει εδω ο κόσμος καίγεται, το ολοήμερο μας μάρανε! Αφου οι γονείς δεν δουλεύουν πια, γιατι να αφήσουν τα παιδια στο ολοήμερο;
Αν δεν ξεσηκωθούμε δεν γίνεται τίποτα, το ροχαλιτό μας δεν τους τρομάζει....zzzzZZZzzzZZZZ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:52:31 »

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1163 στις: Οκτώβριος 22, 2011, 12:20:07 πμ »
ανεκαθεν αφηναν τα παιδια στο ολοημερο οι γονεις. δε ξερω θα δειξει. οταν ερθει η ωρα θα μαθουμε και εμεις!!!οτι και να κανουν δεν υφισταται κρατος χωρις σχολεια χωρις παιδεια.καλο βραδυ!!

Αποσυνδεδεμένος mariahelen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1164 στις: Οκτώβριος 22, 2011, 10:36:12 μμ »
Η ΄δ φαση εχει αργησει παρα πολυ. Περσι ειχε γινει ηδη.Ρωτησα εναν γνωστο μου διευθυντη στο Μεσολογγι κ μου ειπε οτι τα πραγματα ειναι σκουρα. Μου ειπε συγκεκριμενα για το νομο οτι δεν υπαρχουν κενα κ οτι αν θα γινει η δ΄φαση οο αριθμος των αναπληρωτων θα ειναι πολυ μικρος. Τον ρωτησα κ αυτο που αναφερεται συχνα, οτι εφοσον υπαρχουνν κενα γιατι δεν παιρνουν αναπληρωτες και μου ειπε οτι κενα δεν υπαρχουν καιι αν υπαρχουν αυτα ειναι πολυ λιγα. Λειτουργησαν καλα οι συγχωνευσεις.Την δοση την πηραμε.Για να δουμε λοιπον τι θα γινει;

Αποσυνδεδεμένος πεγκυ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1165 στις: Οκτώβριος 22, 2011, 11:50:39 μμ »
    Και εγω αυτό εχω καταλάβει δυστυχως...ακουω απο φιλες μου που ειναι σε διαφορους νομους πως δεν υπαρχουν κενα..

    Λιγο οι συγχωνευσεις, λίγο οι αποσπασεις που εχουν μειωθει..δεν χρειαζονται πια τοσους αναπληρωτες οσους παλια. Οχι οτι δεν υπαρχει ουτε ενα κενο, απλα εχουν μειωθει δραματικα..

    Σιγουρα δεν ειναι τα πραγματα οπως ηταν το 2009 που τελειωνες τη σχολη και αρχες Σεπτεμβρη ησουν ηδη σε τάξη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:52:31 »

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1166 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 12:02:10 πμ »
Οι απόψεις διίστανται οικτρά!!!Το μόνο που μένει να δούμε είναι το πότε θα βγει επιτέλους η επόμενη φάση και πόσους θα πάρουν.Ο καθένας κάνει ό,τι νομίζει και πιστεύει ό,τι και όποιον θέλει, αλλά φιλική συμβουλή, μην πιστεύετε ό,τι ακούτε από κανέναν και απλά...περιμένετε να δείτε τα γεγονότα!Τα πραγματικά κενά ή έστω τα κενά που στάλθηκαν στο υπουργείο τα γνωρίζει κυρίως, για να μην πω μόνο, ο διευθυντής πρωτοβάθμιας κάθε νομού!Αν, λοιπόν, κάποιος ξέρει ή έχει μιλήσει με κάποιον διευθυντή και του είπε ότι δεν έδωσε κενά ή ό,τι άλλο του είπε, καλό θα ΄ταν να γραφτεί. Βέβαια, όλοι εδώ γράφουμε και μοιραζόμαστε την οποιαδήποτε πληροφορία φτάσει στα αφτιά μας και αυτό πρέπει να γίνεται. Έχω καταλάβει, όμως, ότι ο καθένας από αυτούς που ρωτάμε λέει τα δικά του.Και επειδή πολύ περιαυτολογώ και φλυαρώ, για του λόγου του αληθές, προσωπικά έχω ακούσει για τον νομό Αιτωλ/νίας ότι κενά υπάρχουν και όχι λίγα!Αυτό έρχεται σε αντίθεση με τα λεγόμενα της mariahelen.Για αυτό, λοιπόν, δεν πιστεύω κανέναν και όπως έχω γράψει πάμπολλες φορές, απλά περιμένω να δω πόσους θα πάρει η δ φάση και σε ποιες περιοχές!

Για να μην παρεξηγηθώ, όχι ότι δεν πιστεύω εσάς.Απλά κλείνω τα αφτιά μου σε όλους τους άλλους, αφού οι περισσότεροι αισθάνομαι ότι παίζουν με τον πόνο μας! Άντε να ξημερώσει Δευτέρα μπας και έχουμε καμιά ενημέρωση.

Καλό σας βράδυ!!!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος grobin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1167 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 09:19:10 πμ »
Παιδιά, δεν ξέρω για τους άλλους νομούς, αλλά στο δικό μου υπάρχουν 4 πλεονάζοντες μόνιμοι δάσκαλοι και τους έχουν για διοικητική υποστήριξη. Δε γνωρίζω αν είμαστε αντιπροσωπευτικός νόμος. Πάντως και μένα η εντύπωση που μου δίνεται είναι ότι δεν υπάρχουν πολλά κενά πια. Μακάρι να διαψευστώ!  Μετά τις συγχωνεύσεις οι θέσεις μειώθηκαν δραματικά. Καλό κουράγιο σε όλους και καλά αποτελέσματα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2011, 09:23:19 πμ από grobin »

Αποσυνδεδεμένος Μαρίνα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1168 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 04:35:22 μμ »
Προσωπικά έχω απογοητευτεί πολύ! Και να πάρουν, μάλλον δύσκολο να πάρουν 500 άτομα! :-(
Πού αλλού μπορώ να δουλέψω ως δασκάλα ρε παιδιά;

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1169 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 07:36:04 μμ »
Η ΄δ φαση εχει αργησει παρα πολυ. Περσι ειχε γινει ηδη.Ρωτησα εναν γνωστο μου διευθυντη στο Μεσολογγι κ μου ειπε οτι τα πραγματα ειναι σκουρα. Μου ειπε συγκεκριμενα για το νομο οτι δεν υπαρχουν κενα κ οτι αν θα γινει η δ΄φαση οο αριθμος των αναπληρωτων θα ειναι πολυ μικρος. Τον ρωτησα κ αυτο που αναφερεται συχνα, οτι εφοσον υπαρχουνν κενα γιατι δεν παιρνουν αναπληρωτες και μου ειπε οτι κενα δεν υπαρχουν καιι αν υπαρχουν αυτα ειναι πολυ λιγα. Λειτουργησαν καλα οι συγχωνευσεις.Την δοση την πηραμε.Για να δουμε λοιπον τι θα γινει;

ωραια....νομιζω τελειωσε το παραμυθακι..οι περισσοτεροι μαθαινουν απο γνωστους οτι κενα δεν υπαρχουν κ δε νομιζω πως λενε ολοι αυτοι ψεματα..και λογικα να το παρουμε ποσα πια κενα να υπαρχουν νοεμβρη μηνα.αν ηταν ετσι θα υπηρχε κ καποια αντιδραση δεν ειναι δυνατον.κ περυσι που τα πραγματα ηταν καλυτερα στην δ φαση πηραν 130ατομα και στην πεμτη 150..ευχομαι ολοψυχα να διαψευστω αλλα το καλο σεναριο θα ειναι να παρουν καμια τριακοσαρια ατομα ολη τη χρονια κ αυτο παιζεται...ΜΑΚΑΡΙ να κανω λαθος,μακαρι να παρει ατομα αυτο το ζεπ που ακουμε αλλα δε βλεπουμε τοσο καιρο γιατι με 650ατομα απο πανω μου ειναι μαλλον τρελο ν ελπιζω!!

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1170 στις: Οκτώβριος 23, 2011, 07:45:52 μμ »
ζεπ θα παρει εχει και τις πιστωσεις. μην ξεχνατε ποσες πιστωσεις εχει ακομη για αναπληρωτες.αν γυρισετε καποιες σελιδες πριν το ειχε αναφερει αναλυτικα μια συναδελφος με αριθμους. ολο τον χρονο παιρνει. μην ειστε απαισιοδοξοι!!!

Αποσυνδεδεμένος xolitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1171 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 10:49:33 πμ »
καλημερα και καλη δυναμη..περυσι τετοιες μερες ειχε βγαλει συμληρωματικη εγκυκλιο να κανουν τα χαρτια τους οσοι δν ειχαν μπει στους πινακες το καλοκαιρι κ φετος ουτε καν εχει εξαντλησει τον πινακα προυπηρεσιας καλα-καλα..πως αλλαξαν τα πραγματα μεσα σε ενα χρονο.. :-[

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1172 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 12:00:05 μμ »
καλημερουδια!!! φετος ολα πηγαν ποιο πισω.θα παρει απο τον προυπηρεσιας και απο τον μηδενικης δε νομιζω να θελει να βαλει καινουργιους. ψυχραιμια και θετικες σκεψεις!!!  ειναι αρκετα αυτα που περιμενουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1173 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 12:33:13 μμ »
ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΙΩΜ. ΩΡΑΡΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΒΘΜΙΑΣ.ΓΙΑ ΤΗΝ Π.Ε. ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΚΕΝΩΝ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ.Γ ΦΑΣΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ.

Από Μπράτη.....................

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1174 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 01:08:28 μμ »
ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΜΙΩΜ. ΩΡΑΡΙΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗ ΒΘΜΙΑΣ.ΓΙΑ ΤΗΝ Π.Ε. ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΚΕΝΩΝ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ.Γ ΦΑΣΗ ΠΑΡΑΛΛΗΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕ ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ.

Από Μπράτη.....................

Για Δ φαση ουτε λογος...............λετε να ειναι οντως τοσο λιγα τα κενα?με οσους γνωστους μ εχω μιλησει που τους εχουν προσλαβει δεν εχουν κανενα κενο στα σχολεια τους μονο ειδικοτητες..

Αποσυνδεδεμένος Sofaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 512
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1175 στις: Οκτώβριος 24, 2011, 01:25:11 μμ »
Ρε παιδιά τι κατάσταση ειναι αυτή?Δηλαδή έλεος...Τοσο  πια μειωθηκαν οι θεσεις και δεν εχει κενα καθολου...Ε δεν το πιστευω αυτό...Δεν γινεται...Ποσες θεσεις χαθηκαν δλδ με τις συγχωνευσεις?Βγηκαν και 600 ατομα στη συνταξη...Και δεν εχει φτασει ακομη να παρει ουτε τους μισους απο περσι?Ειναι δυνατόν?????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 514
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.