*

Αποστολέας Θέμα: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 211108 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1260 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:03:21 μμ »
120 κενά δασκάλων. Φυσικά και το υπουργείο κρύβει κενά αλλά σε καμία περίπτωση δεν πλησιάζουν τα κενά που φώναζαν οι αιρετοί και τόσο καιρό μας παραμύθιαζαν. Ήταν άλλο ένα παιχνίδι εντυπώσεων από ότι φάνηκε και αυτό γιατί:
   1. Οι συνταξιοδοτήσεις θα ήταν πολλές και θα φαινόταν από 10 Οκτώβρη και μετά...(Έτσι φώναζαν όλο το Σεπτέμβριο όταν όμως έφθασε ο Οκτώβριος όλοι μούγκα)
   2. Πού είναι οι πιστώσεις για 500 άτομα Ζεπ που μας καθησύχαζαν και έχοντας φτάσει Νοέμβριο έχουν χρησιμοποιηθεί 6;
Μετά από όλες τις διαψεύσεις δεν ξέρω με ποιον να τα βάλω:
   1. Με το υπουργείο που έτσι και αλλιώς ήξερα ότι θα κάνει αρκετές περικοπές σε προσωπικό και ότι με βάση τις προηγούμενες χρονιές κάθε φάση που ακολουθεί θα είναι μικρότερη από την προηγούμενη;;;
   2. Με τους αιρετούς και το κάθε παπαγαλάκι που με παραμυθιάζει και με ταίζει με ελπίδες περιμένοντας;;;   ή
   3. Με εμένα που απορώ πως έχω καταντήσει τόσο αφελής και δε μπορώ να καταλάβω ότι όλοι οι καλοθελητές που με πληροφορούν δε μπορεί παρά κάτι να επιζητού από όλο αυτό το γαιτανακι της ψευτοενημέρωσης;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:01:06 »

Αποσυνδεδεμένος EMERALD

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1261 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:05:23 μμ »
Παντως βρε παιδια ολες οι τελευταιες πληροφοριες που ακουγονταν το ελεγαν οτι κενα δεν εχει ηταν εντελως ουτοπικο να φανταζομαστε οτι εχει...εγω (ψωναρα..)το χα πει ακριβως 120 κενα πιστευα..Ηλπιζα οτι θα ναι παραπανω δεν μας εκαναν τη χαρη..Δυστυχως ετσι θα ναι κ οι επομενες φασεις  το πολυ 100ατομα καθε φορα.ασε πεμπτη φαση νομιζω θα αργησει παρα πολυ για δεκεμβριο νομιζω κπολυ μικρη.τωρα ειχαν βγει κ κατι αποσπασεις κ τετοια μετα δεν θα χει τιποτα..................ζεπ απεμεινε που πιθανοτατα ειναι μια μεγαλη μπαρουφα.....................
το ξερω πως ειμαι πολυ απαισιοδοξη αλλα αυτα ειναι τα δεδομονα μας νομιζω

Αποσυνδεδεμένος vasoulals

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 + ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1262 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:08:29 μμ »
120 κενά δασκάλων. Φυσικά και το υπουργείο κρύβει κενά αλλά σε καμία περίπτωση δεν πλησιάζουν τα κενά που φώναζαν οι αιρετοί και τόσο καιρό μας παραμύθιαζαν. Ήταν άλλο ένα παιχνίδι εντυπώσεων από ότι φάνηκε και αυτό γιατί:
   1. Οι συνταξιοδοτήσεις θα ήταν πολλές και θα φαινόταν από 10 Οκτώβρη και μετά...(Έτσι φώναζαν όλο το Σεπτέμβριο όταν όμως έφθασε ο Οκτώβριος όλοι μούγκα)
   2. Πού είναι οι πιστώσεις για 500 άτομα Ζεπ που μας καθησύχαζαν και έχοντας φτάσει Νοέμβριο έχουν χρησιμοποιηθεί 6;
Μετά από όλες τις διαψεύσεις δεν ξέρω με ποιον να τα βάλω:
   1. Με το υπουργείο που έτσι και αλλιώς ήξερα ότι θα κάνει αρκετές περικοπές σε προσωπικό και ότι με βάση τις προηγούμενες χρονιές κάθε φάση που ακολουθεί θα είναι μικρότερη από την προηγούμενη;;;
   2. Με τους αιρετούς και το κάθε παπαγαλάκι που με παραμυθιάζει και με ταίζει με ελπίδες περιμένοντας;;;   ή
   3. Με εμένα που απορώ πως έχω καταντήσει τόσο αφελής και δε μπορώ να καταλάβω ότι όλοι οι καλοθελητές που με πληροφορούν δε μπορεί παρά κάτι να επιζητού από όλο αυτό το γαιτανακι της ψευτοενημέρωσης;;;

Θεωρώ ότι είναι θέμα πολιτικής!Αυτοί ζητούν καρέκλα και μας παραμυθιάζουν για να λέμε ότι τουλάχιστον κάποιος μας ενημερώνει.Για αυτό εγώ έχω από καιρού πάψει να ακούω το ο,τιδήποτε καλό ή κακό και απλά παρακολουθώ τι γίνεται.Μόνο η Διαμάντω ξέρει δυστυχώς και κανείς άλλος!!!
Μην ονειρεύεσαι την ζωή σου, ΖΗΣΕ τα όνειρά σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1263 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:10:55 μμ »
Άντε να δούμε αύριο τι θα γίνει και ποιες περιοχές θα καλυφθούν.Vivian, μην και μας ξεχάσεις μετά...
  κατσε να δουμε.. δεν θα σας ξεχασω παντως αν με παρει αυριο. ειδαλλως μετα ευλπιστω για ζεπ και επομενη φαση. αλλα μακαρι να τελειωνει το μαρτυριο αυτο!! ευχομαι σε ολους τα καλυτερα και μην σας παιρνει απο κατω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:01:06 »

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1264 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:13:19 μμ »
120 κενά δασκάλων. Φυσικά και το υπουργείο κρύβει κενά αλλά σε καμία περίπτωση δεν πλησιάζουν τα κενά που φώναζαν οι αιρετοί και τόσο καιρό μας παραμύθιαζαν. Ήταν άλλο ένα παιχνίδι εντυπώσεων από ότι φάνηκε και αυτό γιατί:
   1. Οι συνταξιοδοτήσεις θα ήταν πολλές και θα φαινόταν από 10 Οκτώβρη και μετά...(Έτσι φώναζαν όλο το Σεπτέμβριο όταν όμως έφθασε ο Οκτώβριος όλοι μούγκα)
   2. Πού είναι οι πιστώσεις για 500 άτομα Ζεπ που μας καθησύχαζαν και έχοντας φτάσει Νοέμβριο έχουν χρησιμοποιηθεί 6;
Μετά από όλες τις διαψεύσεις δεν ξέρω με ποιον να τα βάλω:
   1. Με το υπουργείο που έτσι και αλλιώς ήξερα ότι θα κάνει αρκετές περικοπές σε προσωπικό και ότι με βάση τις προηγούμενες χρονιές κάθε φάση που ακολουθεί θα είναι μικρότερη από την προηγούμενη;;;
   2. Με τους αιρετούς και το κάθε παπαγαλάκι που με παραμυθιάζει και με ταίζει με ελπίδες περιμένοντας;;;   ή
   3. Με εμένα που απορώ πως έχω καταντήσει τόσο αφελής και δε μπορώ να καταλάβω ότι όλοι οι καλοθελητές που με πληροφορούν δε μπορεί παρά κάτι να επιζητού από όλο αυτό το γαιτανακι της ψευτοενημέρωσης;;;

Θεωρώ ότι είναι θέμα πολιτικής!Αυτοί ζητούν καρέκλα και μας παραμυθιάζουν για να λέμε ότι τουλάχιστον κάποιος μας ενημερώνει.Για αυτό εγώ έχω από καιρού πάψει να ακούω το ο,τιδήποτε καλό ή κακό και απλά παρακολουθώ τι γίνεται.Μόνο η Διαμάντω ξέρει δυστυχώς και κανείς άλλος!!!

Έχεις απόλυτο δίκιο!Πλέον έχω σταματήσει και εγώ να πιάνομαι από τα λόγια του καθενός! Και αιρετούς πήρα τηλέφωνα, και σε πρωτοβάθμιες ρώτησα και τι έγινε;;;

Αποσυνδεδεμένος julie_v

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έγινα δασκάλα για τα λεφτά και τη δόξα!
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1265 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:16:30 μμ »
Να ρωτήσω κάτι άσχετο?
Εκτός από την Χριστοφιλοπούλου, υπάρχει άλλη υφυπουργός παιδείας?
Ήταν η Γεννηματά?
Άρχισα να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ...
Τι να δω; Λείπανε δυο. Αστυνομία, ανακρίσεις, χαμός...
Τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα...
Eίναι να μη σου τύχει...!!

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1266 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:17:01 μμ »
γι αυτο δε χρειαζεται να ακουμε οτι μας λενε.. λες και δε βλεπουμε τι γινεται!!! η ποσα κενα εχει ο νομος τους καθενος. η Διαμαντω ας αρχισει να παιρνει κοσμο και τουλαχιστον να ειναι πιστη στους αριθμους των φασεων.μεχρι στιγμης μεσα πεφτει με εξαιρεση την α.

Αποσυνδεδεμένος ml11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1267 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:37:26 μμ »
Να ρωτήσω κάτι άσχετο?
Εκτός από την Χριστοφιλοπούλου, υπάρχει άλλη υφυπουργός παιδείας?
Ήταν η Γεννηματά?

Ναι είναι κι αυτή

Αποσυνδεδεμένος fwteinoula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1340
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1268 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 04:55:00 μμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=48992
Ποσ θετικα να αντεξουμε σε μια μερα??Ελεος δηλαδη

Αποσυνδεδεμένος alexgame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 -ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1269 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 05:50:28 μμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=48992
Ποσ θετικα να αντεξουμε σε μια μερα??Ελεος δηλαδη
Τελεια !!!!131 άτομα έχουν απομείνει στον πίνακα Β120 τα κενά λέει το υπουργείο άρα εμείς στον πίνακα Γ μάλλον δεν έχουμε καμμία ελπίδα.

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1270 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 06:04:54 μμ »
εγω πιστευω θα παρει ακομη ατομα. λιγα λιγα βεβαια οχι οπως παλιαοτερα.εχουν αλλαξει πολυ τα πραγματα.ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του. να θυμαστε οτι υπαρχουν πιστωσεις για την παιδεια. καπου 20.000. δεν τις εχει εξεντλησει. ολους μπορει να μην τους παρει αλλα θα παρει ακομη ατομα.

Αποσυνδεδεμένος mariahelen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1271 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 06:07:42 μμ »
etoimaste selida gia thn pempth fash anaplhrwtwn....provlepw auth h fash na einai stolismenh k me xrysoskonh mias kai tha exoun ftasei ta xristougenna. pantws to eknevristiko sthn upothesh einai oti akoma kk gia parallhlh k zep pou exoun xrhmata den pairnoun atoma.mono an ginoun ekloges vlepw na diorizoun polu kosmo....
aaaaaaaa!epishs ti ginetai me b fash eidikhs?

Αποσυνδεδεμένος Vivian24

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1272 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 06:14:16 μμ »
οι φασεις δεν απεχουν πολυ καιρο μεταξυ τους. τοσο αργα δε θα φτασει για χριστουγεννα. ζεπ μπορει να παρει προς τελος του μηνα γιατι και περυσι νομιζω τελος νοεμβρη πηρε για τετοια τμηματα το ανεφερε και μια κοπελα ποιο πριν. που θα παει θα παρουν μπρος. να ευχομαστε ζεπ να παρει πολυ κοσμο με τη μια.θα παρει πιστευω μιας και τα χρηματα ειναι εσπα δε μπορει να κανει αλλιως. ολους απο τον μηδενικης δε πιστευω οτι θα τους παρει πανε εκεινες οι εποχες. μακαρι αλλα δυσκολο..

Αποσυνδεδεμένος mariahelen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ' φάση αναπληρωτών ΠΕ70
« Απάντηση #1273 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 06:32:06 μμ »
ουτε κ εγω πιστευω οτι θα μας παρει ολους. προσωπικα οπως εγινα τα πραγματα μονο στο ζεπ πιστευω. αν παει καλα κ παρουν πολλους κατι θα γινει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.