*

Αποστολέας Θέμα: ΣΟΚ από νέα μέτρα περιορισμού δημοσίου !!  (Αναγνώστηκε 831 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΣΟΚ από νέα μέτρα περιορισμού δημοσίου !!
« στις: Οκτώβριος 01, 2011, 08:28:17 μμ »
Σύμφωνα με σημερινά δημοσιεύματα και ειδήσεις στα κανάλια:

Το κράτος σχεδιάζει άμεσα :

Σχεδιάζουν άμεση απόλυση (εργασιακή εφεδρεία) τουλάχιστον 30.000 υπαλλήλων 60 ετών και άνω τόσο του στενού όσο και ευρύτερου δημόσιου τομέα και απολύσεις τουλάχιστον 8000 ατόμων από οργανισμούς που θα καταργηθούν αμεσότατα. Το θέμα είναι το όριο αυτό της ηλικίας υπάρχει πιθανότητα αρκετά μεγάλη να πέσει. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΤΟ 2011!!!!

Να προβλέψω τις επόμενες ημέρες και συγκεκριμένα από Δευτέρα να βλέπουμε χιλιάδες κυριολεκτικά εκπαιδευτικούς και γενικά δημοσίους υπαλλήλους να τρέχουν με γνωματεύσεις από νοσοκομεία και γιατρούς προκειμένου να βγουν στη σύνταξη ως ανίκανοι για εργασία, προκειμένου ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΝ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ (διότι πλέον μιάμε για ανθρώπινα δικαιώματα ούτε καν για χρήματα);;;; Είναι γνωστό ότι στους εκπαιδευτικούς έληξε η ημερομηνία υποβολής αίτησης για σύνταξη στις 10.08.2011. Ο μόνος τρόπος είναι μόνο ο έκτατος τρόπος και δεδομένου ότι από χθες όλα τα κανάλια σφυροκοπάνε ΓΙΑ ΑΜΕΣΟΤΑΤΕΣ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΕΝΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΛΕΟΝ, προβλέπω αμοκ

Δεύτερο μέτρο: ακόμα μεγαλύτερος περιορισμός των διορισμών από 1 προς 10 σε 1 προς 15 Η ΠΛΕΟΝ ΠΛΗΡΕΣ ΠΑΓΩΜΑ

Τρίτο μέτρο: περιορισμός των συμβασιούχων από 37000 που είναι για το έτος 2010 αναμένεται ΔΡΑΣΤΙΚΟ ΠΕΤΣΟΚΟΜΑ ΤΟ ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΤΟΣ.

Βέβαι θα μου πείτε: μα εμείς είμαστε εκπαιδευτικοί εξαιρούμαστε. Ναι είναι γνωστό πως έγινε η εξαίρεση και για το έτος 2010. Γιατί εγώ βλέπω να μην εξαιρούμαστε σχεδόν καθόλου;;;;

Πάρτε  τα ωραία μέτρα και καλή σας χώνεψη. Το πιο τραγικό είναι ότι άνθρωποι με αξιοπρέπεια που ποτέ δεν έγλυψαν, έδωσαν ΑΣΕΠ περιμένουν ΠΛΕΟΝ ΕΣΤΩ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ, ΝΑΙ ΕΣΤΩ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ (δεν μιλάμε πλεον καν για διορισμό), αυτοί όλοι την πληρώνουν στο όνομα μιας τρόικας. Στο όνομα των ΔΕΚΟ και των σκουληκιών που κατέφαγαν τα πάντα.

Περιττό να σας πω ότι για τη λέξη ανεργία πτυχιούχων δεν τους καίγεται καν καρφί, άσε που είμαι πεπεισμένος πλέον ότι ηδονίζονται τρελά βλέποντας πλέον εκατοντάδες χιλιάδες νέους ανέργους μέσα σε ένα παραλλήλημα ηθικής και χρηματικής εξουθένωσης των πάντων χωρίς οίκτο.

ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΠΕΙΣΤΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 01, 2011, 08:58:08 μμ από JohnyWalker »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162208
  • Σύνολο θεμάτων: 19243
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 544
Σύνολο: 552

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.