*

Αποστολέας Θέμα: Συμπληρωματική πρόσκληση για ένταξη στους πίνακες(για όσους δεν πρόλαβαν)  (Αναγνώστηκε 3239 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Όσοι δεν προλάβατε,σπεύσατε
http://www.ypepth.gr/docs/sympliromatiki_prosklisi_anapl_07_08%20.doc
Τι είναι αυτό πάλι?Νέο φρούτο? Άλλες καθυστερήσεις στον ορίζοντα. ???
Αυτό δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει,οποία εξυπηρέτηση!!!Ε βέβαια,εκλογές έρχονται,ας καλοπιάσουμε τον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Δεν ξέρω ποιούς καλοπιάνουν, αλλά σίγουρα εξοργίζουν τους περισσότερους που περιμένουμε σαν τα χαϊβάνια μπας και φιλοτιμηθούν και βγάλουν τις ρημαδο-εγκυκλίους τους και τους οριστικούς πίνακες.
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος bakis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕΟ3
    • Προφίλ
απιστευτο!!!!! θυμηθηκανε απο τις 2 ιουλιου τωρα που ολοι καιγομαστε να δωσουνε 2 μερες παραπανω(να το κατανοησω τοτε π.χ 2-4 ιουλιου ,λογικο) .αυτο σημαινει απο δευτερα παλι στο περιμενε.........

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Δεν ξέρω ποιούς καλοπιάνουν, αλλά σίγουρα εξοργίζουν τους περισσότερους που περιμένουμε σαν τα χαϊβάνια μπας και φιλοτιμηθούν και βγάλουν τις ρημαδο-εγκυκλίους τους και τους οριστικούς πίνακες.
Η εγκύκλιος πέρυσι βγήκε για όλες μαζί τις ειδικότητες. Υπάρχει περίπτωση να βγεουν τμηματικά εγκύκλιοι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Nαι pariel,πρόπερσι είχε βγει τμηματικά.Είμαι σίγουρη πως το ίδιο θα γίνει και φέτος.
Γιατί αν σας περιμένουμε,θα δημιουργηθούν τεράστια προβλήματα και αυτό δεν το θέλουν.Σίγουρα είστε οι πιο αδικημένοι γιατί θα τρέχετε τελευταία στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Nαι pariel,πρόπερσι είχε βγει τμηματικά.Είμαι σίγουρη πως το ίδιο θα γίνει και φέτος.
Γιατί αν σας περιμένουμε,θα δημιουργηθούν τεράστια προβλήματα και αυτό δεν το θέλουν.Σίγουρα είστε οι πιο αδικημένοι γιατί θα τρέχετε τελευταία στιγμή.
Πιστεύω κι εγώ πως το δίκαιο είναι να βγουν πρώτα οι δικές σας εγκύκλιοι, αφού περιμένετε τόσον καιρό..Εμείς δεν πειράζει, πάμε για τέλος Αυγούστου, αλλά τουλάχιστον έχουμε κάτι καλό να περιμένουμε.

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Δε νομίζω ότι τίθεται θέμα δικαιοσύνης. Για το ΥΠΕΠΘ αυτή η λέξη δεν υφίσταται χρόνια τώρα! Τι τους βολεύει περισσότερο θα κοιτάξουν και μάλλον τους βολεύει να διορίσουν τουλάχιστον όσους έχουν αποτελέσματα μην ανοίξουν τα σχολεία και έχουν πολλά κανά. Είναι και προεκλογική περίοδος βλέπεις...
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος vasilis1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Φανάριοι Νήσοι
    • Προφίλ
Όσοι δεν προλάβατε,σπεύσατε
http://www.ypepth.gr/docs/sympliromatiki_prosklisi_anapl_07_08%20.doc
Τι είναι αυτό πάλι?Νέο φρούτο? Άλλες καθυστερήσεις στον ορίζοντα. ???
Αυτό δεν θυμάμαι να έχει ξαναγίνει,οποία εξυπηρέτηση!!!Ε βέβαια,εκλογές έρχονται,ας καλοπιάσουμε τον κόσμο.

Kαι πέρυσι είχε γίνει το ίδιο (ηταν η τελευταια φορα που έκανα αιτηση για αναπληρωης και το θυμάμαι καλά)
Όταν το λέω νομίζουν ότι είμαι  προκατειλημμένος με τους γυμναστές.Κανονισαν ραντεβού συνάντησης που?

Εκεί που υπάρχουν μαζεμένες πολλές καφετέριες
http://www.alfavita.gr/anakoinoseis/ank18_10_08_2021.php

Αποσυνδεδεμένος tsilib

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για να καταλάβω εγώ η αδαής. Είμαι στους διοριστέους κατά πάσα πιθανότητα της πρώτης χρονιάς (ΠΕ60), ανη εγκύκλιος βγει την επόμενη εβδομάδα, περίπου πότε θα ξέρουμε που τοποθετούμαστε? Πόσες μέρες θα έχουμε περιθώριο για να μαζέψουμε το χαρτομάνι?Μήπως βολεύει να πάρω από τώρα τις εξετάσεις από γιατρούς κτλ? Απ'ότι έχω ακούσει 1η Σεπτέμβρη αναλαμβάνουμε υπηρεσία, υπάρχει περίπτωση να μάθεις την οργανική σου 2-3 μέρες πριν? Όποιος ξέρει κάτι θα το εκτιμούσα πολύ να με διαφωτίσει

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
για να δώσω ένα παράδειγμα, η δική μου φουρνιά έμαθε που διορίζεται πέρσι το βράδυ της Πέμπτης (που βγήκαν στο ίντερνετ) και η ανακοίνωση έλεγε πως έπρεπε να παρουσιαστούμε στη Δ/μια της περιφέρειας που διοριζόμαστε την Παρασκευή 1/9 ή τη Δευτέρα 4/9 (μεσολαβούσε Σαβ/κο). Οπότε τρέχαμε σαν τρελοί όλοι να βρούμε αεροπλάνο κλπ.

επίσης, πέρα από κάτι δικαιολογητικά που είναι στάνταρ για όλες τις Δ/μιες, υπάρχουν αρκετές διαφορές στο τι χαρτιά θέλουν από τους γιατρούς- στις Κυκλάδες ήθελαν από 9 γιατρούς (ειδικότητες), σε άλλες περιοχές ήθελαν 2-3.

Επίσης tsilib την 1η χρονιά σε τοποθετούν προσωρινά, δεν έχεις οργανική.

Αποσυνδεδεμένος enigma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Μπορούσες να πας έχοντας τα χαρτιά μαζί σου όμως; η έπρεπε να πας σε τοπικό νοσοκομείο;

Αποσυνδεδεμένος tsilib

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δηλαδή,τα χαρτια από γιατρούς τα πηγαίνεις στην περιοχή που σε καλόυν, ή στην πρωτοβάθμια του τόπου όπου κάνεις τα χαρτιά σου? Πώς γίνεται άλλα δικαιολογητικά να ζητάνε στη μια περιοχή και άλλα στην άλλη? όταν λες οτι την πρώτη χρονιά σε τοποθετούν προσωρινά σημαίνει ότι από τη δεύτερη βγαίνει η οργανική σου? Ζητάω συγγνώμη για τις απανωτές ερωτήσεις άλλα είμαι εντελώς άσχετη

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
τα χαρτιά από το νοσοκομείο τα πήγαμε στην υγ. επιτροπή και από εκεί θα τα στέλναν εκείνοι στη Δ/μια (εγώ πήγα στη Σύρο στο νοσοκομείο, γιατί έπρεπε σε 2 μέρες από την ανακοίνωση να παρουσιαστούμε, και τα έδωσα στην εκεί επιτροπή, η οποία με τη σειρά της θα τα έστελνε στη Δ/μια της Σύρου- όσοι διορίζονται Κυκλάδες, παρουσιάζονται όλοι στη Σύρο). Επίσης έπρεπε να κάνουμε και διακοπή ασφάλισης από άλλο φορέα στον οποίο ανήκαμε, π.χ. ΙΚΑ (άλλο χαρτί)

συνήθως υπάρχουν διαφορές στα δικαιολογητικά όσον αφορά στο ποιες εξετάσεις χρειάζονται γι αυτούς. Γενικά, στις Κυκλάδες, τουλάχιστον έτσι έγινε πέρσι, ζητάνε τα περισσότερα (9+1 της διακοπής προηγούμενης ασφάλισης)

την 1η χρονιά, όλοι οι νεοδιόριστοι τοποθετούνται προσωρινά Μόνη εξαίρεση μπορεί να είναι όσοι πάνε σε δυσπρόσιτο με οργανική θέση, αφού μένουν 2 χρόνια αναγκαστικά εκεί. Οργανική μπορεί να πάρεις και μετά από 10 χρόνια, εξαρτάται τα μόριά σου και, των άλλων , αν θα υπάρχουν οργανικές και που κα

Αποσυνδεδεμένος asxeti

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Προστατέψτε τον πλανήτη μας, δεν έχουμε εφεδρικό
    • Προφίλ
Γειά σας. Βρε παιδιά συγγνώμη κιόλας αλλά προφανώς έχω χάσει επεισόδια. Εμένα θα με πάρουν αναπληρώτρια. Πρέπει κιεγώ να κάνω ιατρικές εξετάσεις;;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 575
Σύνολο: 587

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.