*

Αποστολέας Θέμα: Η άποψη σας για τις μεγαλύτερες ενημερωτικές ιστοσελίδες εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 8054 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
pde.gr  ΔΑΓΚΩΤΟ! :)
Ακόμα θυμάμαι την ημέρα που σας πρωτοανακάλυψα...είχα πελαγώσει σαν ψαράκι κ εγω με την ωρομισθία,εν έτη 2006! Τότε βέβαια τα μέλη ήμασταν λίγα κ πάνω κάτω ηταν σαν να γνωριζόμασταν κι όλας!  :) Αν κ απείχα απο την εκπαίδευση για 1 ολόκληρο σχολ.έτος λόγω άλλης εργασίας ωστόσο συνεχίζω να επισκέπτομαι κ να ενημερώνομαι απο εδω γιατί πάνω απ όλα παραμένει ένα site-forum με ΕΠΙΠΕΔΟ!
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
"Παν μέτρον, άριστο" γιαυτό και το pde κραταει το μέτρο. Πάντα ζητάμε απο τα μέλη, παλια και νέα, να μας που τί τους ενοχλεί ή και τί θα ηθελαν επιπλεον απο ενα εκπαιδευτικο site. Η γνώμη σας εδω μετράει  ;)

Δείτε εδω τα θέματα:   http://www.pde.gr/index.php?board=75.0
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2011, 08:16:30 μμ από MARKOS »
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Το PDE διατηρεί τη σοβαρότητά του πάντα. Ενημερώνει χωρίς υπερβολές. Σίγουρα δεν βγάζει τόσο κέρδος αφού δεν έχει διαφημίσεις. Αλλά το προτιμώ με 1000.

Αποσυνδεδεμένος nkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Παρακολουθώ αυτό το Forum χρόνια. Δεν γράφω συχνά, αλλά καλό είναι να λεμέ τα πράγματα όπως είναι nmavro73. Το pde φυσικά κ έχει διαφημίσεις (και καλά κάνει…). Αυτό είναι πολύ εύκολο να το αντιληφθεί κάποιος αν θέλει (όλο το pde είναι γεμάτο με διαφημίσεις google).  Στο pde έχουν αναφερθεί αρκετά περιστατικά λογοκρισίας όπως topic να κλείνουν χωρίς λόγο απλά γιατί δεν αρέσουν…

Ας λεμέ τα πράγματα όπως είναι ακόμα και να γινόμαστε λίγο κακοί.
 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Κάθε site είναι λογικό να έχει. Αλλά με μέτρο και διακριτικές. Δεν έχει παντού σε κάθε γωνία όπως το ΑΒ.
Όσο για τη λογοκρισία, σε όλα τα φόρουμ είναι στην ευχέρεια των διαχειριστών το τι θα κάνουν με τα μηνύματα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 16, 2011, 06:52:09 μμ από nmavro73 »

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Στο pde έχουν αναφερθεί αρκετά περιστατικά λογοκρισίας όπως topic να κλείνουν χωρίς λόγο απλά γιατί δεν αρέσουν…

Ας λεμέ τα πράγματα όπως είναι ακόμα και να γινόμαστε λίγο κακοί.

Κανένα topic δεν έχει κλείσει χωρίς λόγο επειδή δεν άρεσε (σε ποιους δεν άρεσε; )
Όσα έχουν κλειδώσει ή διαγραφεί είναι επειδή είτε παραβίαζαν τους όρους χρήσης:
http://www.pde.gr/index.php?topic=13
είτε επειδή δεν είχαν θέση στο pde:
http://www.pde.gr/index.php?topic=10204

Ας λέμε τα πράγματα όπως είναι ακόμα και αν γινόμαστε λίγο κακοί.  ;)

Αποσυνδεδεμένος nmavro73

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 562
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Anastasiadesigns, κατασκευή και προώθηση ιστοσελίδων
Η αλήθεια είναι πως αυτές τις διαφημίσεις google δεν μπορώ να τις βρώ. Και έχω αφήσει ανοικτά τα scripts.

Αποσυνδεδεμένος nkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Παραθέτω απλά το μήνυμα σου nmavro73.

Το PDE διατηρεί τη σοβαρότητά του πάντα. Ενημερώνει χωρίς υπερβολές. Σίγουρα δεν βγάζει τόσο κέρδος αφού δεν έχει διαφημίσεις. Αλλά το προτιμώ με 1000.

Πολύ λογική και αναμενόμενη η απάντηση σου Dr_Michael.
Αν δεν παινέψουμε το σπίτι μα θα πέσει να μας πλακώσει.


Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
το pde μου αρέσει γιατί είναι διαδραστικό. Αν ήθελα απλά να διαβάζω νόμους και εγκυκλίους θα τα κατέβαζα όλα από τη διαύγεια και το εθνικό τυπογραφείο.
Εδώ μέσα όμως είναι η πραγματική δράση. Εδώ εμφανίζονται οι απορίες των εκπ/κών, απο πρώτο χέρι έχω διαπιστώσεις, ενίοτε"κραξίματα", πληροφορίες αλλά και προσωπικές απόψεις...και αυτό διευκολύνει αφάνταστα τη δουλειά  μου - που με τη σειρά της έρχεται να διευκολύνει...εσάς ( όσους απο εσάς έχετε να κάνετε "άμεσα" μαζί μου τελοσπάντων  ;) ;)  )

το ΑΒ είναι καλό μόνο για να ενημερώνεσαι επί καθημερινής βάσης...αν πας να κάνεις αναζήτηση έχεις χαθει από χέρι. Οπότε πρέπει να είσαι ή με το φλασάκι ή με τον εκτυπωτή παραμάσχαλα για να μη χάνεις αρχεία ή έγγραφα που θεωρείς χρήσιμα...

για το esos έχω να πω ότι προτιμώ την επισημη ιστοσελίδα του υπουργειου.. ;D ;D ;D ;D

το edra ... αλήθεια συνεχίζει να  υπάρχει αυτο;

επίσης πάρα πάρα πολύ καλή και ενημερωμένη θεωρώ τη δ/νση δ/θμιας φθιώτιδας. Η καλύτερη ιστοσελίδα διεύθυνσης και με διαφορά : dide.fth.sch.gr

that's all folks!!  ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Πολύ λογική και αναμενόμενη η απάντηση σου Dr_Michael.
Αν δεν παινέψουμε το σπίτι μα θα πέσει να μας πλακώσει.

Πολύ ισχυρά τα επιχειρήματά σου. Αναμενόμενο!  ;)

Αποσυνδεδεμένος nkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Θα μπορούσα να ανοίξω ένα νέο topic για την λογοκρισία Dr_Michael αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν θα είχε θέση στο pde και θα παραβίαζε τους όρους χρήσης.

Αναμενόμενο!

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Θα μπορούσα να ανοίξω ένα νέο topic για την λογοκρισία Dr_Michael αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν θα είχε θέση στο pde και θα παραβίαζε τους όρους χρήσης.

Αναμενόμενο!

Θα μπορούσες απλά να αναρωτηθείς πώς λέγεται όταν κάποιος παραμένει σε έναν χώρο που τον κατηγορεί για λογοκρισία.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Θα μπορούσα να ανοίξω ένα νέο topic για την λογοκρισία Dr_Michael αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν θα είχε θέση στο pde και θα παραβίαζε τους όρους χρήσης.

Αναμενόμενο!

Θα μπορούσες απλά να αναρωτηθείς πώς λέγεται όταν κάποιος παραμένει σε έναν χώρο που τον κατηγορεί για λογοκρισία.

...βιομηχανική κατασκοπία;  ;) ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Τα μόνα μηνυματα που διαγραφονται ειναι αυτα που εχουν προσωπικη επιθεση σε καποιο μέλος και αυτα που μπορεις να τα ονομάσεις το λιγοτερο "αχαρακτηριστα" ως προς το λεξιλογιο και το ύφος. Αν αυτο εννοουμε "λογοκρισία" τοτε ναι υπαρχει και αλιμονο αν δεν, γιατι τότε  δεν θα ηταν εκπαιδευτικο site αλλα κατι "άλλο"...

Η διαγραφή των μηνυματων (γιατι αυτο εννοουμε λογοκρισια) φτανει καθημερινα με την "αναφορα στο συντονιστη" απο τα ιδια τα μέλη. Θέση σε τουτο δω το εκπαιδευτικο site δεν εχει οποιος δεν εμαθε άλλο τι παρά να βριζει και να προσβαλλει συναδέλφους.Ο σεβασμος στην αντίθετη αποψη είναι η βαση ενος γονιμου και εποικοδομητικού διαλόγου.

Οι παρατηρησεις των συντονιστων εκει στοχευουν καθως και στο να παραμενουμε στο θέμα και να τηρούμε τους όρους χρήσης.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 439
Σύνολο: 445

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.