*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 93939 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #140 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 04:53:30 μμ »
Πάντως στην Α/θμια Αιτ/νίας μας κάλεσαν 10 για τα ΕΑΕΠ ενώ τα κενά σύμφωνα με τις ομάδες σχολείων είναι 14 και για τα υπόλοιπα σχολεία κάλεσαν 9 ενώ τα κενά είναι 18! Οπότε θα πάρει σίγουρα και άλλους... Πονοκέφαλος η αίτηση τοποθέτησης όμως!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:33:31 »

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #141 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 05:12:16 μμ »
Μα βρε παιδιά πως ξέρετε τα κενά?..Εμάς δεν λένε τίποτα...ή λένε λιγότερα από όσα είναι?

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #142 στις: Οκτώβριος 20, 2011, 08:00:07 μμ »
Πάντως στην Α/θμια Αιτ/νίας μας κάλεσαν 10 για τα ΕΑΕΠ ενώ τα κενά σύμφωνα με τις ομάδες σχολείων είναι 14 και για τα υπόλοιπα σχολεία κάλεσαν 9 ενώ τα κενά είναι 18! Οπότε θα πάρει σίγουρα και άλλους... Πονοκέφαλος η αίτηση τοποθέτησης όμως!

θετικό αυτό για εμάς που περιμένουμε δεύτερη φάση   ;) . Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται... Γιατί τα παιδιά να μην έχουν ακόμα καθηγητές; και μετά σου λέει 'πρώτα ο μαθητής'.

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #143 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 02:07:22 πμ »
Κι εγω στο φροντιστηριο ειδα πολλα περιεργα και κυριως πολλα ψωνια με Proficiency να το παιζουν αυθεντια και τα σιχαθηκα..Τα νευρα μου...Τι πτυχιο ειναι αυτο που εχουμε χωρις μια νομικη καλυψη οτι εμεις μονο δικαιουμαστε να διδασκουμε,στην Ελλαδα εισαι οτι δηλωσεις τελικα..
Αλλα για να μην αλλαζω θεμα,κι εγω απλα περιμενω με ενα ιδιαιτερο..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:33:31 »

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #144 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 04:17:47 πμ »
Να σας ρωτησω κατι? Τωρα που δεν μας καλεσαν ακομη και δεν ξερουμε τι μελλει γενεσθαι,,σκεφτηκατε να ψαξετε για δουλεια? ή καποιοι δουλευετε ηδη σε φροντιστηριο ή καπου αλλου?

εγώ απλά περιμένω...   8)

Και για να συμπληρώσω...
Σήμερα σκέφτηκα οτι ίσως του χρόνου θα πρέπει να ψάξω μια δουλειά διαφορετική π.χ. σερβιτόρα σε κάποια καφετέρια... Αν κάνω κάτι τέτοιο δεν θα με πειράξει να τα παρατήσω σε περίπτωση που με καλέσουν κάπου στην μέση της χρονιάς. Ενώ σε φροντιστήριο επειδή είναι αυτό που σπούδασα και νοιώθω οτι έχω ευθύνη απέναντι στους μαθητές μου είναι πιο δύσκολο να ξεκινήσω με κανονικά τμήματα και να τα παρατήσω π.χ. τον Δεκέμβριο.

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω εργαστεί σε τίποτα διαφορετικό απο το επάγγελμα μου αλλά ποτέ δεν είναι αργά... και αν υποθέσουμε οτι ο μισθός του νεοδιόριστου θα είναι 650-750 ευρώ μάλλον στο νησί θα πρέπει να κάνω και τπτ άλλο για να τα βγάζω πέρα οικονομικά. Ίσως πρέπει να μάθω να κρατάω τον δίσκο...   :-\ 

p.s. παρακαλώ να μην σχολιαστεί το όνειρό μου για διορισμό στο μέλλον. Είμαι Ιχθύς και έχω κάθε δικαίωμα να ονειρεύομαι  ;D ;D  ;D

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #145 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 12:24:40 μμ »
λετε να υπαρξει και β φαση?εγω εχω απογοητευτει...το αλλο το ακουσατε?την Αννα την αποκαλεσαν ¨ιερεια του εκσυγχρονισμου" στη βουλη...αν ειναι δυνατον δηλαδη!!!!!!!δεν υπαρχει!!

Αποσυνδεδεμένος eleni agglikhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #146 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 12:31:24 μμ »
οσοι συναδελφοι παρουσιαστηκαν μεχρι  και σημερα στο νομο ηρακλειου...σε ποιες περιοχεσ περιπου σας εστειλαν?
να δουμε κι εμεισ που θα ειμαστε περιπου...γιατι νομιζω οτι τωρα θα εχει μεινει το νοτιο ηρακλειο..βλεπε μοιρες, τυμπακι..ολε!

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #147 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 12:55:25 μμ »
οσοι συναδελφοι παρουσιαστηκαν μεχρι  και σημερα στο νομο ηρακλειου...σε ποιες περιοχεσ περιπου σας εστειλαν?
να δουμε κι εμεισ που θα ειμαστε περιπου...γιατι νομιζω οτι τωρα θα εχει μεινει το νοτιο ηρακλειο..βλεπε μοιρες, τυμπακι..ολε!

φίλη μου συνάδελφος είπε ότι έχει αρκετά κενά στην πόλη του ηρακλείου. Τώρα αν θα καλυφθούνε, θα δείξει....
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #148 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 03:32:17 μμ »
λετε να υπαρξει και β φαση?εγω εχω απογοητευτει...το αλλο το ακουσατε?την Αννα την αποκαλεσαν ¨ιερεια του εκσυγχρονισμου" στη βουλη...αν ειναι δυνατον δηλαδη!!!!!!!δεν υπαρχει!!
Γιατί άδικο είχαν? :P :P Ποιός άλλος έφερε τα παιδιά τόσα κοντά στον 21ο αιώνα? Μέχρι και τα βιβλία σε ηλεκτρονική μορφή φρόντισε να διανείμει. Και ιέρεια της οικολογίας έπρεπε να την πουν. Τόσα δεντράκια γλίτωσαν το κόψιμο με τη μη εκτύπωση των σχολικών βιβλίων.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P :P :P
Και στο θέμα μας: βαριέμαι πολύύύύύύύύύύύ΄! Πότε θα γίνει β' φάση. Στην Αθήνα υπάρχουν πολλά κενά ακόμη. Θα πάμε για δουλειά λίγο πριν κλείσουν για Χριστούγεννα μου φαίνεται.
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #149 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 04:48:15 μμ »
Κι εγω στο φροντιστηριο ειδα πολλα περιεργα και κυριως πολλα ψωνια με Proficiency να το παιζουν αυθεντια και τα σιχαθηκα..Τα νευρα μου...Τι πτυχιο ειναι αυτο που εχουμε χωρις μια νομικη καλυψη οτι εμεις μονο δικαιουμαστε να διδασκουμε,στην Ελλαδα εισαι οτι δηλωσεις τελικα..
Αλλα για να μην αλλαζω θεμα,κι εγω απλα περιμενω με ενα ιδιαιτερο..

μονο οι ξενογλωσσοι πτυχιουχοι δεν εχουν κατοχυρωσει το δικαιωμα της αποκλειστικης διδασκαλιας με βαση τα τυπικα προσοντα.......................ουτε η αλβανια, το κοσοβο και η μολδαβια δεν εχει επαρκεια.................μονο η μπανανια που λεγεται ελλαδα

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #150 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 04:52:12 μμ »
λετε να υπαρξει και β φαση?εγω εχω απογοητευτει...το αλλο το ακουσατε?την Αννα την αποκαλεσαν ¨ιερεια του εκσυγχρονισμου" στη βουλη...αν ειναι δυνατον δηλαδη!!!!!!!δεν υπαρχει!!
Γιατί άδικο είχαν? :P :P Ποιός άλλος έφερε τα παιδιά τόσα κοντά στον 21ο αιώνα? Μέχρι και τα βιβλία σε ηλεκτρονική μορφή φρόντισε να διανείμει. Και ιέρεια της οικολογίας έπρεπε να την πουν. Τόσα δεντράκια γλίτωσαν το κόψιμο με τη μη εκτύπωση των σχολικών βιβλίων.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :P :P :P :P :P
Και στο θέμα μας: βαριέμαι πολύύύύύύύύύύύ΄! Πότε θα γίνει β' φάση. Στην Αθήνα υπάρχουν πολλά κενά ακόμη. Θα πάμε για δουλειά λίγο πριν κλείσουν για Χριστούγεννα μου φαίνεται.


να ναι και τοτε εφακι μου, καλα θα ηταν...θα ειναι ομως;
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #151 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 04:52:17 μμ »
Να σας ρωτησω κατι? Τωρα που δεν μας καλεσαν ακομη και δεν ξερουμε τι μελλει γενεσθαι,,σκεφτηκατε να ψαξετε για δουλεια? ή καποιοι δουλευετε ηδη σε φροντιστηριο ή καπου αλλου?

εγώ απλά περιμένω...   8)

Και για να συμπληρώσω...
Σήμερα σκέφτηκα οτι ίσως του χρόνου θα πρέπει να ψάξω μια δουλειά διαφορετική π.χ. σερβιτόρα σε κάποια καφετέρια... Αν κάνω κάτι τέτοιο δεν θα με πειράξει να τα παρατήσω σε περίπτωση που με καλέσουν κάπου στην μέση της χρονιάς. Ενώ σε φροντιστήριο επειδή είναι αυτό που σπούδασα και νοιώθω οτι έχω ευθύνη απέναντι στους μαθητές μου είναι πιο δύσκολο να ξεκινήσω με κανονικά τμήματα και να τα παρατήσω π.χ. τον Δεκέμβριο.

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω εργαστεί σε τίποτα διαφορετικό απο το επάγγελμα μου αλλά ποτέ δεν είναι αργά... και αν υποθέσουμε οτι ο μισθός του νεοδιόριστου θα είναι 650-750 ευρώ μάλλον στο νησί θα πρέπει να κάνω και τπτ άλλο για να τα βγάζω πέρα οικονομικά. Ίσως πρέπει να μάθω να κρατάω τον δίσκο...   :-\ 

p.s. παρακαλώ να μην σχολιαστεί το όνειρό μου για διορισμό στο μέλλον. Είμαι Ιχθύς και έχω κάθε δικαίωμα να ονειρεύομαι  ;D ;D  ;D
κακως που σπουδασες, εσυ , εγω και ολοι μας...........ειμαι ανεργος διοτι στον οαεδ και στα ιεκ του οαεδ προγηθηκε επαρκειουχος του proficeincy και εγω με δυο μεταπτυχιακα πηρα τον .......αντε, να μην πω τι πηρα

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #152 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 06:35:04 μμ »
830 ευρώ ο μισθός του αναπληρωτή!!!Καλά κάνουμε και περιμένουμε να δουλέψουμε στις πόλεις μας...Εσείς θα βγαίνατε αν πηγαίνατε σε νησί?Και αν δεν δουλέψουμε θα μας γίνει το πάθημα μάθημα και από του χρόνου θα βρούμε κάτι άλλο!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #153 στις: Οκτώβριος 21, 2011, 06:40:56 μμ »
830 ευρώ ο μισθός του αναπληρωτή!!!Καλά κάνουμε και περιμένουμε να δουλέψουμε στις πόλεις μας...Εσείς θα βγαίνατε αν πηγαίνατε σε νησί?Και αν δεν δουλέψουμε θα μας γίνει το πάθημα μάθημα και από του χρόνου θα βρούμε κάτι άλλο!!!
σε διαβαζω αισιοδοξη, επειδη εγω εχω γινει απαισιοδοξος τωρα τελευταια..........και δεν βρισκω λυση, ειμαι ανοιχτος σε καθε ιδεα. Τι κανουμε? παραμενουμε στις πολεις μασ βλεποντας τους μονιμους πλεοναζοντες εκπαιδευτικους να γεμιζουν τισ ωρες τους στα τει /αει/ιεκ δημοσια/επας/ιεκ οαεδ και σδε . το λεω γιατι εφαγα πορτα απο ολα αυτα εξ αιτιας των μονιμων μη επιτυχοντων στο ασεπ, χωρις μεταπτυχιακο, ξενη γλωσσα και χρηση υπολογιστη???????? και εγω εχω ονειρο να διοριστω και να ειμαι πλεοναζων...........δεν θελω να ειμαι αναπληρωτηε/ωρομισθιος.........το πλεοναζων/ στη διαθεση/χωρις οργανικη μου αρεσει πιο πολυ ;) ;) ;) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2011, 06:45:05 μμ από mpesg »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.