*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 94249 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #210 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:05:22 πμ »
μαλλον  οι επομενες προσληψεις ΠΕ06 θα ειναι ΑΜΩ λετε?                                                                                       
μπορεί να είναι ΑΜΩ για τα ΕΑΕΠ που είναι μέσω ΕΣΠΑ και δε θα μπορούν να συμπληρώνουν αλλού ωράριο. Βέβαια πέρισι αυτό δεν τους εμπόδισε οπότε... μένει να δούμε. 'Αλλωστε μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε εδώ που μπλέξαμε :'( :'(

Δηλαδή, για να καταλάβω (γιατί σ'αυτά είμαι λίγο άσχετη) αν μας πάρουν μέσω ΕΣΠΑ δεν έχουν δικαίωμα να μας στείλουν σε πολλά σχολεία για να συμπληρώσουμε ωράριο, ή όλοι οι ΑΜΩ που πιθανώς θ'ακολουθήσουν θα είναι μέσω ΕΣΠΑ και επειδή είναι ΑΜΩ δεν τους στέλνουν σε άλλα σχολεία;

Πέρσι ήμουν ΕΣΠΑ σε πρωινό και ολοήμερο πρόγραμμα, σε 5 σχολεία και κανένα τους δεν ήταν ΕΑΕΠ. Ότι θέλουν θα κάνουν. Αν θέλουν ΑΚΩ θα πάρουν ΑΚΩ, αν θέλουν να σπάσουν τις ώρες σε ΑΜΩ θα τις σπάσουν, αν θέλουν να μην καλύψουν και όλα τα κενά και αυτό μπορούν να το κάνουν! (ειδικά στην ειδικότητά μας).

Πάντως κενά υπάρχουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:45:40 »

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #211 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 08:41:18 πμ »
μαλλον  οι επομενες προσληψεις ΠΕ06 θα ειναι ΑΜΩ λετε?                                                                                       
μπορεί να είναι ΑΜΩ για τα ΕΑΕΠ που είναι μέσω ΕΣΠΑ και δε θα μπορούν να συμπληρώνουν αλλού ωράριο. Βέβαια πέρισι αυτό δεν τους εμπόδισε οπότε... μένει να δούμε. 'Αλλωστε μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε εδώ που μπλέξαμε :'( :'(

Δηλαδή, για να καταλάβω (γιατί σ'αυτά είμαι λίγο άσχετη) αν μας πάρουν μέσω ΕΣΠΑ δεν έχουν δικαίωμα να μας στείλουν σε πολλά σχολεία για να συμπληρώσουμε ωράριο, ή όλοι οι ΑΜΩ που πιθανώς θ'ακολουθήσουν θα είναι μέσω ΕΣΠΑ και επειδή είναι ΑΜΩ δεν τους στέλνουν σε άλλα σχολεία;

Πέρσι ήμουν ΕΣΠΑ σε πρωινό και ολοήμερο πρόγραμμα, σε 5 σχολεία και κανένα τους δεν ήταν ΕΑΕΠ. Ότι θέλουν θα κάνουν. Αν θέλουν ΑΚΩ θα πάρουν ΑΚΩ, αν θέλουν να σπάσουν τις ώρες σε ΑΜΩ θα τις σπάσουν, αν θέλουν να μην καλύψουν και όλα τα κενά και αυτό μπορούν να το κάνουν! (ειδικά στην ειδικότητά μας).

Πάντως κενά υπάρχουν.
Ακριβώς. Δεν έχει τελικά σημασία, αν και τυπικά εφόσον προσληφθείς για ΕΑΕΠ μόνο σε άλλο τέτοιο σχολείο μπορείς να συμπληρώσεις πρόγραμμα. Λέμε τώρα................. :P
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #212 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 09:19:21 πμ »
Καλημέρα! Σήμερα υποτίθεται συνεδριάζει το ΠΥΣΔΕ Κύκλάδων για να δουν πού θα τοποθετηθούν τελικά οι αναπληρωτές. Η 24ωρη απεργία που έχει η ΟΛΜΕ σήμερα επηρεάζει το ΠΥΣΔΕ ή όχι; Κ πώς θα ξέρουμε πού τοποθετηθήκαμε, από τη σελίδα του ΠΥΣΔΕ;;;  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος vinyl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #213 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 11:41:59 πμ »
ΑΥΡΙΟ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΣΤΗΝ Π.Ε.ΤΑ ΚΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΕ,0ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ..ΔΑΣΚΑΛΟΙ 120 ,ΝΗΠ.77,ΓΑΛΛΙΚΗΣ103,ΓΕΡΜ.45,ΑΓΓΛ.ΠΛΗΡΟΥΣ66,ΑΓΓΛ.ΜΕΙΩΜ.220,ΕΙΚΑΣΤ.ΠΛΗΡΟΥΣ4 ΜΕΙΩΜ157,ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΠΛΗΡΟΥΣ98 ΜΕΙΩΜ.172,ΜΟΥΣ.ΠΛΗΡΟΥΣ 28 ΜΕΙΩΜ.247,ΠΛΗΡΟΦ.ΠΛΗΡΟΥΣ 19 ΜΕΙΩΜ.322,ΘΕΑΤΡ.ΠΛΗΡΟΥΣ 7 ΜΕΙΩΜ.144
από Μπράτη

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:45:40 »

Αποσυνδεδεμένος stellinio

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #214 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 11:46:38 πμ »
Τα κενά των αγγλικών είναι μόνο για πρωτοβάθμια, ε? Τίποτα για δευτεροβάθμια? ???

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #215 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 11:52:57 πμ »
Μόνο 66 πλήρους???Ωχ...Ανεργίαααααα....Δεν το κόβω να με παίρνουν κεντρική μακεδονία που έχω δηλώσει!!!Αγιε Δημήτρη μου που γιορτάζεις σήμερα κάνε το θαύμα σου!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #216 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 11:55:24 πμ »
μαλλον  οι επομενες προσληψεις ΠΕ06 θα ειναι ΑΜΩ λετε?                                                                                       
μπορεί να είναι ΑΜΩ για τα ΕΑΕΠ που είναι μέσω ΕΣΠΑ και δε θα μπορούν να συμπληρώνουν αλλού ωράριο. Βέβαια πέρισι αυτό δεν τους εμπόδισε οπότε... μένει να δούμε. 'Αλλωστε μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε εδώ που μπλέξαμε :'( :'(

Δηλαδή, για να καταλάβω (γιατί σ'αυτά είμαι λίγο άσχετη) αν μας πάρουν μέσω ΕΣΠΑ δεν έχουν δικαίωμα να μας στείλουν σε πολλά σχολεία για να συμπληρώσουμε ωράριο, ή όλοι οι ΑΜΩ που πιθανώς θ'ακολουθήσουν θα είναι μέσω ΕΣΠΑ και επειδή είναι ΑΜΩ δεν τους στέλνουν σε άλλα σχολεία;

Πέρσι ήμουν ΕΣΠΑ σε πρωινό και ολοήμερο πρόγραμμα, σε 5 σχολεία και κανένα τους δεν ήταν ΕΑΕΠ. Ότι θέλουν θα κάνουν. Αν θέλουν ΑΚΩ θα πάρουν ΑΚΩ, αν θέλουν να σπάσουν τις ώρες σε ΑΜΩ θα τις σπάσουν, αν θέλουν να μην καλύψουν και όλα τα κενά και αυτό μπορούν να το κάνουν! (ειδικά στην ειδικότητά μας).

Πάντως κενά υπάρχουν.
Ακριβώς. Δεν έχει τελικά σημασία, αν και τυπικά εφόσον προσληφθείς για ΕΑΕΠ μόνο σε άλλο τέτοιο σχολείο μπορείς να συμπληρώσεις πρόγραμμα. Λέμε τώρα................. :P
Α, εντάξει, δηλαδή να ησυχάσουμε...Δεν ξέρουμε αν και πότε θα δουλέψουμε, θα καλύψουμε κενά που ένας Θεός ξέρει πόσα άτομα θα χρειάζονταν κανονικά για να καλυφθούν, βγάζουμε τη λάντζα και μας κάνουν ό,τι θέλουν από πάνω! Τι ωραία!!! :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #217 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:02:38 μμ »
Και θα μας πληρώνουν και ότι θέλουν και θα μπορούν να μας κόβουν ότι θέλουν και όποτε το θέλουν!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος eleni agglikhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #218 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:08:40 μμ »
οποτε εγω που ειμαι 1500 κατι δεν με βλεπω να πηγαινω ουτε στο πιο νοτιο χωριο του νομου ηρακλειου...κι αυτο αν ερθει μετα τα χριστουγεννα...περυσι με ειχαν παρει τελη νοεμβρη...τουλαχιστον να ξεραμε ποσες θα παρει κρητη...αλλα απο το855 που σταματησαν εως το 1500+ παει μακρια η βαλιτσα...καλη επιτυχια τουλαχιστον σε οσους θα παρουν...

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #219 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 01:41:06 μμ »
Άντε να δούμε....
Ίσως θα ήταν καλύτερα πριν να βγάλουν τους ΑΜΩ να κάνουν προσλήψεις και απο την Δευτεροβάθμια για να μην υπάρχουν αδικίες...
Έχει ακούσει κανείς τίποτα για προσλήψεις απο Δευτεροβάθμια;

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #220 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 02:07:40 μμ »
Ξέρουμε τις περιοχές με τα κενά?

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #221 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 02:52:58 μμ »
οποτε εγω που ειμαι 1500 κατι δεν με βλεπω να πηγαινω ουτε στο πιο νοτιο χωριο του νομου ηρακλειου...κι αυτο αν ερθει μετα τα χριστουγεννα...περυσι με ειχαν παρει τελη νοεμβρη...τουλαχιστον να ξεραμε ποσες θα παρει κρητη...αλλα απο το855 που σταματησαν εως το 1500+ παει μακρια η βαλιτσα...καλη επιτυχια τουλαχιστον σε οσους θα παρουν...
Δε θυμάμαι αν σταμάτησαν στο 855 ή όχι, ξέρω όμως ότι μέχρι εκεί έχουμε μείνει σχεδόν καμμιά 100στη άτομα επειδή οι επιλογές μας ήταν πολύ συγκεκριμένες και περιορισμένες. Sorry...
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #222 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 02:57:10 μμ »
οποτε εγω που ειμαι 1500 κατι δεν με βλεπω να πηγαινω ουτε στο πιο νοτιο χωριο του νομου ηρακλειου...κι αυτο αν ερθει μετα τα χριστουγεννα...περυσι με ειχαν παρει τελη νοεμβρη...τουλαχιστον να ξεραμε ποσες θα παρει κρητη...αλλα απο το855 που σταματησαν εως το 1500+ παει μακρια η βαλιτσα...καλη επιτυχια τουλαχιστον σε οσους θα παρουν...
Δε θυμάμαι αν σταμάτησαν στο 855 ή όχι, ξέρω όμως ότι μέχρι εκεί έχουμε μείνει σχεδόν καμμιά 100στη άτομα επειδή οι επιλογές μας ήταν πολύ συγκεκριμένες και περιορισμένες. Sorry...

Είναι πιο πολλά τα άτομα που έχουν μείνει. 855-620=235 άτομα . Οπότε οι αριθμοί θα γυρίσουν από την αρχή του πίνακα να πάρουν αυτούς που δεν πήραν (αν τους πάρουν όλους) κ μετά να συνεχίσει από το 855 κ μετά......
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #223 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 02:58:28 μμ »
εχουμε μεινει 120 ατομα μεχρι το 600 περιπου....δεν τα λες και λιγα :( :( :(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161786
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 393
Σύνολο: 408

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.