*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2982368 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2338 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 12:03:19 πμ »
μέχρι εκεί φτάσαμε? οι ακω να παίρνουν και ώρες σε ΣΔΕ? ώρα για καταγγελίες τότε στην δευτεροβάθμια, αφού μερικοί δεν λενε να καταλάβουν από μόνοι τους ας τους βοηθήσουμε...

Μάλλον φέτος θα προβλέπεται να διδάσκουν και οι αναπληρωτές στα ΣΔΕ..αλλιώς γιατί φέτος ξαφνικά τόσοι αναπληρωτές να δέχτηκαν ώρες στα ΣΔΕ? Αποκλείεται να το έκαναν παρανόμως.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2339 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 12:04:37 πμ »
δεν προβλέπεται τίποτα τέτοιο, πάρτε τηλ στο υπεπθ να σας πει

Αποσυνδεδεμένος P_Maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2340 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 01:21:54 πμ »
Γειά σας
γνωρίζει κανείς αν κάποιος τον καλέσουν και αρνηθεί έχει κυρώσεις?
η προυπηρεσία μετράει για διορισμό? ή μετά το διορισμό?
''The whole problem with the world is that fools and fanatics are so certain of themselves, but wiser people so full of doubts''  Bertrand Russell

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2341 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 10:09:41 πμ »
Γειά σας
γνωρίζει κανείς αν κάποιος τον καλέσουν και αρνηθεί έχει κυρώσεις?
η προυπηρεσία μετράει για διορισμό? ή μετά το διορισμό?
Από τη στιγμή που σε παίρνουν ως ωρομίσθιο, δεν έχεις κυρώσεις αν αρνηθείς. Η προϋπηρεσία μετράει για το διορισμό, από' δω και πέρα όμως μόνο αν έχεις και κάποια επιτυχία στον ΑΣΕΠ! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2342 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 01:17:29 μμ »
συνάδελφοι, μήπως έχετε ένα τηλέφωνο για τα ΣΔΕ; Αυτά που έχουν στην ιστοσελίδα, δεν λειτουργούν....
Θέλω να ρωτήσω αν κάλεσαν εκπαιδευτές στο ΣΔΕ Πύργου.
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος mariasak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2343 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 02:42:42 μμ »
213 131 1684,      213 131 1508,                           213 131 1509,                           213 131 1510,                       213 131 1511

Αποσυνδεδεμένος OPY

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2344 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 03:27:45 μμ »
συνάδελφοι, μήπως έχετε ένα τηλέφωνο για τα ΣΔΕ; Αυτά που έχουν στην ιστοσελίδα, δεν λειτουργούν....
Θέλω να ρωτήσω αν κάλεσαν εκπαιδευτές στο ΣΔΕ Πύργου.

Ενα τηλ ακομα ειναι το 2131311507
και στον Πυργο καλεσαν εκαπαιδευτικους ηδη αλλα για την ειδικοτητα μας εχουν στην Ζακυνθο μονο.....!!!Και μολις αρνηθηκα...καλή επιτυχια!

Αποσυνδεδεμένος OPY

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2345 στις: Δεκέμβριος 06, 2010, 03:30:10 μμ »
Euxaristw para polu gia tis apantiseis sas sxetika me tin proupiresia!!!!

@ Bania oso xerw apo tin sizitisi pou eixa exthes me ton dieuthinti enos SDE eipe oti kapoios pou einai prwtos stin katataxi mporei na parei MEXRI 11 wres!!auto simainei fusika oti to anwtero pou mporeis na pareis einai 11 wres kai to ligotero wres pou perisseuoun!
Emena pou imoun prwti stin Lista mou protinan tis megistes (4 wres + 3 wres Project) opote se kathe eidikotita metabalate

opy ευχαριστώ... αλλά ρωτάω κάτι άλλο... στην περίπτωση σου δε δικαιολογείται 2ος καθηγητής. γνωρίζω ότι το ανώτερο είναι 11 ώρες αλλά αν είναι 2 καθηγητές της ειδικότητας, είναι κάπου γραμμένο ότι ο πρώτος παίρνει 11 κ ο 2ος ό,τι πεισσεύει?



Πέρσι στο δικό μου σχολείο η πρώτη στη λίστα καθηγήτρια πήρε 8 ώρες κι εγώ που ήμουν δεύτερη 4. Άρα νομίζω ότι δεν είναι στάνταρ κάθε φορά...


κ εμένα έτσι μ είπε ο διευθυντής αλλά η πρώτη υποστηρίζει ότι πρέπει να πάρει 11... γτ είναι πρώτη!
ΝΑΙ τελικα ειναι ενα αγραφος νόμος μαλλον οτι ο πρώτος παίρνει τις περισσοτερες ωρές και ο επομενος οτι περισσευει δυστιχως εστι λειτουργει σε ολα τα σδε απο όσο γνωριζω

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2346 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 03:48:36 μμ »
συνάδελφοι, μήπως έχετε ένα τηλέφωνο για τα ΣΔΕ; Αυτά που έχουν στην ιστοσελίδα, δεν λειτουργούν....
Θέλω να ρωτήσω αν κάλεσαν εκπαιδευτές στο ΣΔΕ Πύργου.

Ενα τηλ ακομα ειναι το 2131311507
και στον Πυργο καλεσαν εκαπαιδευτικους ηδη αλλα για την ειδικοτητα μας εχουν στην Ζακυνθο μονο.....!!!Και μολις αρνηθηκα...καλή επιτυχια!
και εσύ αρνήθηκες;
Και ο φίλος μου...
κακά τα ψέμματα, αλλά 4 ώρες και ίσως να μην έπαιζαν και τα πρότζεκτ ήταν πολύ λίγες για τα έξοδα που έχεις.
Κάτι πρέπει να κάνουν με εκείνο το φέρυ προς και από Κυλλήνη. Δεν είναι δυνατό το τελευταίο να φεύγει στις 7:15 και να αναγκάζει τους εκπαιδευτές να διανυκτερεύσουν. Πολλά τα έξοδα. Άλλο να λες βάζω 10 euro τη βδομάδα από την τσέπη μου για τη ρημάδα την προϋπηρεσία και άλλο 50! Έπρεπε να το σκεφτούν ειδικά φέτος που η προϋπηρεσία έχει πέσει πολύ!
Πέρυσι ήμουν η τελευταία νομίζω στον πίνακα και μου έθεσαν το δίλημμα "Ζάκυνθο ή Βόνιτσα;" Διάλεξα το δεύτερο γιατί είχα την ασφάλεια του ότι ανά πάσα στιγμή γυρνάω σπίτι μου. Τελικά το έχω απορία... πήγε κανένας ΠΕ04 στη Ζάκυνθο πέρυσι;
Είναι προβληματικό σχολείο η Ζάκυνθος... και πρέπει να το φροντίσουν κάπως!
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2347 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 04:23:51 μμ »
Θα το φροντίσουν, θα το φροντίσουν... κι αυτό κι όλα τα άλλα τα ...προβληματικά, κλείνοντάς τα!!!! Νισάφι πια. Δε πάει άλλο! Ας γίνουνε ψαράδες τα παιδιά να ησυχάσει και το Υπουργείο... τέτοιος πονοκέφαλος κάθε χρόνο!!

Αποσυνδεδεμένος OPY

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2348 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 06:49:44 μμ »
συνάδελφοι, μήπως έχετε ένα τηλέφωνο για τα ΣΔΕ; Αυτά που έχουν στην ιστοσελίδα, δεν λειτουργούν....
Θέλω να ρωτήσω αν κάλεσαν εκπαιδευτές στο ΣΔΕ Πύργου.

Ενα τηλ ακομα ειναι το 2131311507
και στον Πυργο καλεσαν εκαπαιδευτικους ηδη αλλα για την ειδικοτητα μας εχουν στην Ζακυνθο μονο.....!!!Και μολις αρνηθηκα...καλή επιτυχια!
και εσύ αρνήθηκες;
Και ο φίλος μου...
κακά τα ψέμματα, αλλά 4 ώρες και ίσως να μην έπαιζαν και τα πρότζεκτ ήταν πολύ λίγες για τα έξοδα που έχεις.
Κάτι πρέπει να κάνουν με εκείνο το φέρυ προς και από Κυλλήνη. Δεν είναι δυνατό το τελευταίο να φεύγει στις 7:15 και να αναγκάζει τους εκπαιδευτές να διανυκτερεύσουν. Πολλά τα έξοδα. Άλλο να λες βάζω 10 euro τη βδομάδα από την τσέπη μου για τη ρημάδα την προϋπηρεσία και άλλο 50! Έπρεπε να το σκεφτούν ειδικά φέτος που η προϋπηρεσία έχει πέσει πολύ!
Πέρυσι ήμουν η τελευταία νομίζω στον πίνακα και μου έθεσαν το δίλημμα "Ζάκυνθο ή Βόνιτσα;" Διάλεξα το δεύτερο γιατί είχα την ασφάλεια του ότι ανά πάσα στιγμή γυρνάω σπίτι μου. Τελικά το έχω απορία... πήγε κανένας ΠΕ04 στη Ζάκυνθο πέρυσι;
Είναι προβληματικό σχολείο η Ζάκυνθος... και πρέπει να το φροντίσουν κάπως!

Ακριβως για αυτο το λογο αρνηθηκα γιατι τελικα εκτος απο τα χρηματα(που ειναι σημαντικα.....) τελικα η προυπερεσια ειναι ελαχιστη οποτε δεν μπορουσα να πηγαινω εκει με τπτ!!Δυστιχως κανοντας τα χαρτια μου στον Πυργο πιστεψα οτι ισως υπηρχε μια ελπιδα να παω εκει αλλα....δυστιχως!! και το ηθελα τοσο πολυ η αληθεια ειναι!! Περσι στην Ζακυνθο ξέρω οτι πηραν μια φιλη μου στα μεσα του Ματρτη εκει αφου ο προηγουμενος ειχε παραιτηθει...ετσι παει!!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2349 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 10:38:30 μμ »
συνάδελφοι, μήπως έχετε ένα τηλέφωνο για τα ΣΔΕ; Αυτά που έχουν στην ιστοσελίδα, δεν λειτουργούν....
Θέλω να ρωτήσω αν κάλεσαν εκπαιδευτές στο ΣΔΕ Πύργου.

Ενα τηλ ακομα ειναι το 2131311507
και στον Πυργο καλεσαν εκαπαιδευτικους ηδη αλλα για την ειδικοτητα μας εχουν στην Ζακυνθο μονο.....!!!Και μολις αρνηθηκα...καλή επιτυχια!
και εσύ αρνήθηκες;
Και ο φίλος μου...
κακά τα ψέμματα, αλλά 4 ώρες και ίσως να μην έπαιζαν και τα πρότζεκτ ήταν πολύ λίγες για τα έξοδα που έχεις.
Κάτι πρέπει να κάνουν με εκείνο το φέρυ προς και από Κυλλήνη. Δεν είναι δυνατό το τελευταίο να φεύγει στις 7:15 και να αναγκάζει τους εκπαιδευτές να διανυκτερεύσουν. Πολλά τα έξοδα. Άλλο να λες βάζω 10 euro τη βδομάδα από την τσέπη μου για τη ρημάδα την προϋπηρεσία και άλλο 50! Έπρεπε να το σκεφτούν ειδικά φέτος που η προϋπηρεσία έχει πέσει πολύ!
Πέρυσι ήμουν η τελευταία νομίζω στον πίνακα και μου έθεσαν το δίλημμα "Ζάκυνθο ή Βόνιτσα;" Διάλεξα το δεύτερο γιατί είχα την ασφάλεια του ότι ανά πάσα στιγμή γυρνάω σπίτι μου. Τελικά το έχω απορία... πήγε κανένας ΠΕ04 στη Ζάκυνθο πέρυσι;
Είναι προβληματικό σχολείο η Ζάκυνθος... και πρέπει να το φροντίσουν κάπως!

Ακριβως για αυτο το λογο αρνηθηκα γιατι τελικα εκτος απο τα χρηματα(που ειναι σημαντικα.....) τελικα η προυπερεσια ειναι ελαχιστη οποτε δεν μπορουσα να πηγαινω εκει με τπτ!!Δυστιχως κανοντας τα χαρτια μου στον Πυργο πιστεψα οτι ισως υπηρχε μια ελπιδα να παω εκει αλλα....δυστιχως!! και το ηθελα τοσο πολυ η αληθεια ειναι!! Περσι στην Ζακυνθο ξέρω οτι πηραν μια φιλη μου στα μεσα του Ματρτη εκει αφου ο προηγουμενος ειχε παραιτηθει...ετσι παει!!
τελικα υπήρχαν και σδε με μονιμους η ειναι ολοι ωρομίσθιοι??????????????

Αποσυνδεδεμένος swtiriaG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2350 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:34:44 μμ »
Παιδιά σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι υπάρχει μια κενή θέση για το ΣΔΕ Θήβας και είναι άλλες δυο πριν από μένα. Μήπως γνωρίζετε πόσες πιθανότητες έχω για να με πάρουν. Και μπορείτε να μου πείτε ακριβώς τί χαρτιά πρέπει να στείλω και αν πρέπει να είναι επικυρωμένα.? Θα ήθελα επίσης να μου πειτε και τη διεύθυνση που πρέπει να στείλω τα χαρτιά μου.?

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2351 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:54:30 μμ »
Εμένα με πήραν να στείλω άρων-άρων τα χαρτιά μου για το ΣΔΕ Κέρκυρας πριν 2 βδομάδες περίπου..Τα έστειλα μεν, ούτε φωνή και ακρόαση δε...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 735
Σύνολο: 744

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.