*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2982366 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος OPY

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 04
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2324 στις: Δεκέμβριος 04, 2010, 06:25:17 μμ »
Euxaristw para polu gia tis apantiseis sas sxetika me tin proupiresia!!!!

@ Bania oso xerw apo tin sizitisi pou eixa exthes me ton dieuthinti enos SDE eipe oti kapoios pou einai prwtos stin katataxi mporei na parei MEXRI 11 wres!!auto simainei fusika oti to anwtero pou mporeis na pareis einai 11 wres kai to ligotero wres pou perisseuoun!
Emena pou imoun prwti stin Lista mou protinan tis megistes (4 wres + 3 wres Project) opote se kathe eidikotita metabalate

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2325 στις: Δεκέμβριος 04, 2010, 07:48:49 μμ »
Γεια σας. Ειμαι στον κλαδο ΠΕ04 και με καλεσαν απο τα σχολεια δευτερης ευκαιριας.Μεχρι τωρα δεν ειχα προυπηρεσια και κατατασομουν στουσ πινακες ωρομισθιων χωρις προυπηρεσια. Αν δεχτω να παω στα σχολεια αυτα θα αναγνωριστει η προυπηρεσια και θα αλλαξω πινακα ή δεν ισχυει κατι τετοιο?? και κατα ποσο μετραει ολο αυτο για το ΑΣΕΠ?

Αν γνωριζει καποιοσ συναδελφος θα χρειαζομουν αμεσα την βοηθεια του γιατι πρεπει να αποφασισω αν τελικα θα αξιζει τον κοπο να παω σε αυτη την θεση
Ευχαριστω πολυ!!!

έχω την εντύπωση ότι θα μετρά εφόσον επιτύχεις στον ασεπ. αλλά αν γνωρίζει κάποιος κάτι διαφορετικό...
ναι ετσι ξερω και εγω

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2326 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 01:35:08 μμ »
Euxaristw para polu gia tis apantiseis sas sxetika me tin proupiresia!!!!

@ Bania oso xerw apo tin sizitisi pou eixa exthes me ton dieuthinti enos SDE eipe oti kapoios pou einai prwtos stin katataxi mporei na parei MEXRI 11 wres!!auto simainei fusika oti to anwtero pou mporeis na pareis einai 11 wres kai to ligotero wres pou perisseuoun!
Emena pou imoun prwti stin Lista mou protinan tis megistes (4 wres + 3 wres Project) opote se kathe eidikotita metabalate

opy ευχαριστώ... αλλά ρωτάω κάτι άλλο... στην περίπτωση σου δε δικαιολογείται 2ος καθηγητής. γνωρίζω ότι το ανώτερο είναι 11 ώρες αλλά αν είναι 2 καθηγητές της ειδικότητας, είναι κάπου γραμμένο ότι ο πρώτος παίρνει 11 κ ο 2ος ό,τι πεισσεύει?

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2327 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 09:44:36 μμ »
Euxaristw para polu gia tis apantiseis sas sxetika me tin proupiresia!!!!

@ Bania oso xerw apo tin sizitisi pou eixa exthes me ton dieuthinti enos SDE eipe oti kapoios pou einai prwtos stin katataxi mporei na parei MEXRI 11 wres!!auto simainei fusika oti to anwtero pou mporeis na pareis einai 11 wres kai to ligotero wres pou perisseuoun!
Emena pou imoun prwti stin Lista mou protinan tis megistes (4 wres + 3 wres Project) opote se kathe eidikotita metabalate

opy ευχαριστώ... αλλά ρωτάω κάτι άλλο... στην περίπτωση σου δε δικαιολογείται 2ος καθηγητής. γνωρίζω ότι το ανώτερο είναι 11 ώρες αλλά αν είναι 2 καθηγητές της ειδικότητας, είναι κάπου γραμμένο ότι ο πρώτος παίρνει 11 κ ο 2ος ό,τι πεισσεύει?

Πέρσι στο δικό μου σχολείο η πρώτη στη λίστα καθηγήτρια πήρε 8 ώρες κι εγώ που ήμουν δεύτερη 4. Άρα νομίζω ότι δεν είναι στάνταρ κάθε φορά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2328 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 09:46:28 μμ »
Euxaristw para polu gia tis apantiseis sas sxetika me tin proupiresia!!!!

@ Bania oso xerw apo tin sizitisi pou eixa exthes me ton dieuthinti enos SDE eipe oti kapoios pou einai prwtos stin katataxi mporei na parei MEXRI 11 wres!!auto simainei fusika oti to anwtero pou mporeis na pareis einai 11 wres kai to ligotero wres pou perisseuoun!
Emena pou imoun prwti stin Lista mou protinan tis megistes (4 wres + 3 wres Project) opote se kathe eidikotita metabalate

opy ευχαριστώ... αλλά ρωτάω κάτι άλλο... στην περίπτωση σου δε δικαιολογείται 2ος καθηγητής. γνωρίζω ότι το ανώτερο είναι 11 ώρες αλλά αν είναι 2 καθηγητές της ειδικότητας, είναι κάπου γραμμένο ότι ο πρώτος παίρνει 11 κ ο 2ος ό,τι πεισσεύει?



Πέρσι στο δικό μου σχολείο η πρώτη στη λίστα καθηγήτρια πήρε 8 ώρες κι εγώ που ήμουν δεύτερη 4. Άρα νομίζω ότι δεν είναι στάνταρ κάθε φορά...


κ εμένα έτσι μ είπε ο διευθυντής αλλά η πρώτη υποστηρίζει ότι πρέπει να πάρει 11... γτ είναι πρώτη!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2010, 09:53:47 μμ από bania »

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2329 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 10:07:41 μμ »
loella.. με τα διαθεματικά τι γίνεται? μετρούν κανονικά σαν προυπηρεσία?

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2330 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 11:06:14 μμ »
Κοίτα δεν μπορούν σε ένα τμήμα να διδασκουν 2 καθηγητές το ίδιο μάθημα γι'αυτό και στην περίπτωσή μου έδωσαν μόνο 8 ώρες στην πρώτη καθηγήτρια και εγώ πήρα τις υπόλοιπες ώστε να έχω ένα τμήμα εξολοκλήρου. Άρα θα πρέπει να γίνει το ίδιο και σε σένα κι ας λέει ό,τι θέλει η άλλη καθηγήτρια. Επίσης καλό είναι να πάρεις τηλ. στο ΙΔΕΚΕ να το διευκρινήσεις. Για τα διαθεματικά δεν έχω ιδέα γιατί δεν έχω κάνει ποτέ! Δεν προβλέπονταν στα παραρτήματα.

Αποσυνδεδεμένος mariasak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2331 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 11:16:37 μμ »
Φυσικά και μετρούν κανονικά ως ώρες διδασκαλίας τα διαθεματικά.

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2332 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 11:19:55 μμ »
Φυσικά και μετρούν κανονικά ως ώρες διδασκαλίας τα διαθεματικά.

έτσι μου είπε κ ο διευθυντής, απλά διάβασα κάπου αλλού μέσα στο forum ότι δε μετρούν...

σ'ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος mariasak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2333 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 11:27:01 μμ »
Αυτό που με έχει στεναχωρήσει φέτος είναι ότι πολλοί αναπληρωτές πλήρους ωραρίου δέχτηκαν ώρες στα ΣΔΕ και τις στέρησαν από συναδέλφους που πασχίζουν για λίγη προΰπηρεσία. Καταλαβαίνω απόλυτα ότι οι καιροί είναι δύσκολοι οικονομικά αλλά ..........................οι αναπληρωτές ίσως θα μπορούσαν να πάνε και σε άλλες δομές του ΙΔΕΚΕ.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2334 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 11:47:24 μμ »
μέχρι εκεί φτάσαμε? οι ακω να παίρνουν και ώρες σε ΣΔΕ? ώρα για καταγγελίες τότε στην δευτεροβάθμια, αφού μερικοί δεν λενε να καταλάβουν από μόνοι τους ας τους βοηθήσουμε...

Αποσυνδεδεμένος mariasak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2335 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 11:55:13 μμ »
Από την ομάδα έργου ΣΔΕ τους ενημέρωσαν ότι επιτρέπεται χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα....

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2336 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 11:57:41 μμ »
Από την ομάδα έργου ΣΔΕ τους ενημέρωσαν ότι επιτρέπεται χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα....

τι να πεις... να είσαι σε 2 δομές του ιδεκε ωρομίσθιος απαγορεύεται... αλλά αναπληρωτής στην τυπική και ωρομίσθιος ιδεκε επιτρέπεται!?!

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #2337 στις: Δεκέμβριος 05, 2010, 11:58:04 μμ »
η ομάδα έργου πολύ απλά θέλει να κάνει την δουλειά της και να γεμίσει τα σχολεία οπότε δεν την ενδιαφέρει αν εσυ θα έχεις κυρώσεις. Το ίδιο έκανε και πέρισυ ενώ είχαμε πλαφόν τις 11 ώρες... μη μασάς και άρχισε τις καταγγελίες. Είναι ξεκάθαρο οτι το ιδεκε δεν το ενοχλεί αλλά ενοχλεί την δευτεροβάθμια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 735
Σύνολο: 744

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.