*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2983464 φορές)

gandread και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ! Καλά αν το πολύ πάρει κάποιος 12 ώρες γιατί τόση κάψα για να μπούμε; Δηλαδή με 12 ώρες μπορεί να παίρνει κάποιος τον μήνα 500 ευρώ και πρέπει να πληρώνει και λογιστές;;Και πρέπει να διακόψεις την κάρτα ανεργίας για τις 12 αυτές ώρες; Πραγματικά δεν καταλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
μονο οσοι εχουν οαεε απο αλλη δραστηριοτητα τους συμφερει και για οσους ειναι ανεργοι χωρις επιδομα ανεργιας αλλα οι γονεις αναλαμβανουν να τους πληρωνουν τον ΟΑΕΕ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2012, 12:18:41 μμ από para5 »

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οπότε δεν συμφέρει και πολύ. Ποιος είναι ο μισθός για τις 12 ώρες μήπως γνωρίζεις. Και αυτά τα 500 που πρέπει να πληρώσει κανείς τα δίνεις μια φορά και τέλος;Καλέ, έλεος, γιατί δεν σε ασφαλίζουν στο ΙΚΑ όπως οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Οπότε δεν συμφέρει και πολύ. Ποιος είναι ο μισθός για τις 12 ώρες μήπως γνωρίζεις. Και αυτά τα 500 που πρέπει να πληρώσει κανείς τα δίνεις μια φορά και τέλος;Καλέ, έλεος, γιατί δεν σε ασφαλίζουν στο ΙΚΑ όπως οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί;
με μεταπτυχιακο η ωρα ειναι 15 ΕΥΡΩ χωρις μεταπτυχιακο 13

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή με 12 ώρες την εβδομάδα 720 ευρώ;Μου φαίνονται πολλά από την στιγμή που έχω δουλέψει 48 ώρες την εβδομάδα για 60 ευρώ.
Και μια ακόμη ερώτηση. Αν δουλεύεις σε ΣΔΕ μπορείς παράλληλα να δουλεύεις κάπου αλλού με ένσημα;

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
Έχετε κανένα νεότερο για την προκ. πότε θα βγεί??

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
600 εννοούσα και όχι 60.
Δεν κατάλαβα αυτό το δεν είστε υπουργοί. ότι να'ναι;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Δηλαδή με 12 ώρες την εβδομάδα 720 ευρώ;Μου φαίνονται πολλά από την στιγμή που έχω δουλέψει 48 ώρες την εβδομάδα για 60 ευρώ.
Και μια ακόμη ερώτηση. Αν δουλεύεις σε ΣΔΕ μπορείς παράλληλα να δουλεύεις κάπου αλλού με ένσημα;
βγαλε την παρακρατηση φορου 20% βγαλε και τα διακοσια ευρω του οαεε το μηνα βγαλε και τα 50 του λογιστη και πες μου εαν σε συμφερει εφοσον ειναι η μοναδικη σου απασχοληση.φυσικα μπορεις να δουλευεις και αλλου με ενσημα ΙΚΑ και οταν παρεις συνταξη να σου αναγνωριστει μονο ενα ταμειο τοτε θα κλαις τις εισφορες που εδωσες για το δευτερο ταμειο για τη μητερα πατριδα

Αποσυνδεδεμένος serenata

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 192
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οπότε με αυτά που μου λέτε δεν συμφέρει να κάνει κανείς αίτηση, γιατί μόνο ζημιά θα έχεις και όχι κέρδος.

Αποσυνδεδεμένος menmas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ......................
    • Προφίλ
δεν πρόκειται να πάρουμε σύνταξη....συγνώμη που σας χαλάω το όνειρο..... επίσης όταν φτάσουμε με το καλό σε εκείνα τα χρόνια της "σύνταξησ" δεν ξέρουμε σε ποιο κράτος θα ανήκουμε....

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Δηλαδή με 12 ώρες την εβδομάδα 720 ευρώ;Μου φαίνονται πολλά από την στιγμή που έχω δουλέψει 48 ώρες την εβδομάδα για 60 ευρώ.
Και μια ακόμη ερώτηση. Αν δουλεύεις σε ΣΔΕ μπορείς παράλληλα να δουλεύεις κάπου αλλού με ένσημα;
βγαλε την παρακρατηση φορου 20% βγαλε και τα διακοσια ευρω του οαεε το μηνα βγαλε και τα 50 του λογιστη και πες μου εαν σε συμφερει εφοσον ειναι η μοναδικη σου απασχοληση.φυσικα μπορεις να δουλευεις και αλλου με ενσημα ΙΚΑ και οταν παρεις συνταξη να σου αναγνωριστει μονο ενα ταμειο τοτε θα κλαις τις εισφορες που εδωσες για το δευτερο ταμειο για τη μητερα πατριδα
γιατι να σου αναγνωριστει μονο ενα ταμειο?

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
διοτι δεν αναγνωριζεται η παραλληλη ασφαλιση, μονο η διαδοχικη ασφαλιση δηλαδη να σταματας απο το ενα ταμειο και να συνεχιζεις σε αλλο , και το ιδεκε ζητουσε απαλλαγη απο τον οαεε για αυτο το λογο, μονο ενα ταμειο οχι παραλληλα ναι διαδοχικα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2012, 11:23:39 πμ από para5 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
καταλαβα.

Αποσυνδεδεμένος lizzie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
τι να πω ρε παιδια...εχω αγανακτησει..τι ταλαιπωρια ηταν αυτη που τραβηξα φετος..μια στην αρχη με τα μπλοκακια τους και την εφορια και ειδικα τωρα στο τελος....να απαιτουν λεφτα τα οποια δεν ειχα να πληρωσω στον οαεε για να παρω την ασφαλιστικη ενημεροτητα προκειμενου να τη στειλω στο ινεδεβιμ για να πληρωθω....να λεω θα σας πληρωσω αφου με πληρωσουν και να μη καταλαβαινουν τιποτα...για αλλη μια φορα δανεικα....και το χαρτι που πηρα δεν ηταν ασφαλιστικη ενημεροτητα κατα το ινεδεβιμ...ξανα στον οαεε για να μιλησει ο υπευθυνος με το ινεδεβιμ να τους πει οτι η βεβαιωση που μου δωσανε ισοδυναμει με ασφαλιστικη ενημεροτητα....και φυσικα ολο το τρεξιμο στην εφορια για να κλεισω το μπλοκακι....6 μηνες με δανεικα,παιρνεις καποια λεφτα,μειον ο φορος μειον αυτα που εχω να επιστρεψω σε δανεικα....μ'επιασαν τα κλαματα 2 φορες και δε μπορουσα να ανασανω...κριση πανικου και αγχους...κι ολα αυτα γιατι ρε παιδια?ΓΙΑΤΙ??απο τους ωρομισθιους πανε να πιουν το αιμα?ουτε στο χειροτερο εχθρο μου δε θα ευχηθω την ταλαιπωρια που ειχα φετος...συγνωμη για το παραληρημα....αλλα πραγματικα,ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ....ξοδεψα πολλα περισσοτερα απο αυτα που υποτιθεται θα παρω....καλη σας μερα και παλι συγνωμη...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159867
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 404
Σύνολο: 414

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.