*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2981926 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πολύ αφελές να πιστεύετε ότι δεν θα πάρουν εθελοντές επειδή έλαβαν ένα email.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πολύ αφελές να πιστεύετε ότι δεν θα πάρουν εθελοντές επειδή έλαβαν ένα email.

Εννοείς: "Πολύ αφελές να πιστεύετε ότι δεν θα πάρουμε εθελοντές επειδή λάβαμε ένα email."

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εννοείς: "Πολύ αφελές να πιστεύετε ότι δεν θα πάρουμε εθελοντές επειδή λάβαμε ένα email."

Εμείς δεν λάβαμε email από όσο ξέρω και έχουμε ήδη εθελοντές. Άρα καλά το διατύπωσα.
Για την ακρίβεια "κόψαμε" και μερικούς που προσφέρθηκαν να έρθουν εθελοντές.

Αν είσαι τόσο αφελής ότι με ένα email κάτι θα γίνει, δεν έχω να πω κάτι. Βάζεις τουλάχιστον το όνομά σου ή το στέλνεις και ανώνυμο?

Υπάρχουν καλύτερες κινήσεις για να μην έρχονται εθελοντές αλλά από την πολυθρόνα του σπιτιού δεν εφαρμόζονται. Μπορώ έυκολα να σου προτείνω 2-3 έτσι στα πρόχειρα.
Ένα αφελές email = μια τρύπα στο νερό.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2016, 02:59:58 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εμείς δεν λάβαμε email από όσο ξέρω και έχουμε ήδη εθελοντές. Άρα καλά το διατύπωσα.
Για την ακρίβεια "κόψαμε" και μερικούς που προσφέρθηκαν να έρθουν εθελοντές.

Αν είσαι τόσο αφελής ότι με ένα email κάτι θα γίνει, δεν έχω να πω κάτι. Βάζεις τουλάχιστον το όνομά σου ή το στέλνεις και ανώνυμο?

Υπάρχουν καλύτερες κινήσεις για να μην έρχονται εθελοντές αλλά από την πολυθρόνα του σπιτιού δεν εφαρμόζονται. Μπορώ έυκολα να σου προτείνω 2-3 έτσι στα πρόχειρα.
Ένα αφελές email = μια τρύπα στο νερό.

Άμα θες να σου προτείνουμε κάτι να ασχοληθείς έχουμε κάτι καλό για σένα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Aliki_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα τι κερδίζει καποιον να παει εθελοντης βρε παιδια;; Έχετε οντως διαπιστώσει κατι τετοιο;;

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα τι κερδίζει καποιον να παει εθελοντης βρε παιδια;; Έχετε οντως διαπιστώσει κατι τετοιο;

Κάνει χάρη στους μονίμους που δουλεύουν εκεί και στον διευθυντή για να βγει η χρονιά και να μη κάνουν υπερωρίες Πάσχα-Χριστουγεννα-Καλοκαίρι που πέπει να γίνουν κανονικά.
Μάθημα δεν κάνει πάντως. Έτσι δικαιολογούν στο υπουργείο ώρες στο σχολείο που δεν γίνονται ποτέ.
Μπάχαλο.
 

Αποσυνδεδεμένος Mirto1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εμείς δεν λάβαμε email από όσο ξέρω και έχουμε ήδη εθελοντές. Άρα καλά το διατύπωσα.
Για την ακρίβεια "κόψαμε" και μερικούς που προσφέρθηκαν να έρθουν εθελοντές.

Αν είσαι τόσο αφελής ότι με ένα email κάτι θα γίνει, δεν έχω να πω κάτι. Βάζεις τουλάχιστον το όνομά σου ή το στέλνεις και ανώνυμο?

Υπάρχουν καλύτερες κινήσεις για να μην έρχονται εθελοντές αλλά από την πολυθρόνα του σπιτιού δεν εφαρμόζονται. Μπορώ έυκολα να σου προτείνω 2-3 έτσι στα πρόχειρα.
Ένα αφελές email = μια τρύπα στο νερό.
Και γιατί τους κόψατε?? Να τους πάρετε όλους! Έτσι θα έχετε ακόμα περισσότερο χρόνο να μπένετε σε forum ωρομισθίων οοοοοολη μερα με δεκαπλά προσόντα και να τους λέτε "χα χα, εγώ πήρα την αποσπασούλα μου από το χωριό είμαι μέσα στην πόλη και θα πάρω και εθελοντές ούτε πους σα χρειάζομαστε εσάς, καλή ανεργία να έχετε". Και όλα αυτά σε ε΄να φορουμ που είναι ωρομίσθιους.
Εύγε!

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά, αναρτήθηκε αυτή η "εξήγηση"σε σχέση με την προϋπηρεσία που μας έκοψαν αναδρομικά για το 2011-2013.
Που είναι και αυτό πολύ σημαντικό.

https://xenesglosses.eu/2016/10/efkerias/

Όποιος καταλαβαίνει τί θέλει να πει ο νομοθέτης - ποιητής, ας μας εξηγήσει!!!

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και γιατί τους κόψατε?? Να τους πάρετε όλους! Έτσι θα έχετε ακόμα περισσότερο χρόνο να μπένετε σε forum ωρομισθίων οοοοοολη μερα με δεκαπλά προσόντα και να τους λέτε "χα χα, εγώ πήρα την αποσπασούλα μου από το χωριό είμαι μέσα στην πόλη και θα πάρω και εθελοντές ούτε πους σα χρειάζομαστε εσάς, καλή ανεργία να έχετε". Και όλα αυτά σε ε΄να φορουμ που είναι ωρομίσθιους.
Εύγε!

Δεν χρειάζεται να απαντάς στον συγκεκριμένο. Είναι μόνιμος στα ΣΔΕ και έχει συμμετάσχει σε συνεντευξη διευθυντών υποδιευθυντών.
Και μπαίνει σε forum ωρομισθίων μόνο και μόνο για να κάνει χαβαλέ και να ειρωνευτεί.
Μην ασχολήστε.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2016, 12:24:14 μμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος kdm123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδιά, για προκήρυξη εκπαιδευτών ούτε λόγος????

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και γιατί τους κόψατε?? Να τους πάρετε όλους! Έτσι θα έχετε ακόμα περισσότερο χρόνο να μπένετε σε forum ωρομισθίων οοοοοολη μερα με δεκαπλά προσόντα και να τους λέτε "χα χα, εγώ πήρα την αποσπασούλα μου από το χωριό είμαι μέσα στην πόλη και θα πάρω και εθελοντές ούτε πους σα χρειάζομαστε εσάς, καλή ανεργία να έχετε". Και όλα αυτά σε ε΄να φορουμ που είναι ωρομίσθιους.
Εύγε!

Δεν είναι υποχρεωτικό να λες ότι σου κατέβει για άτομα και πράγματα που δεν γνωρίζεις.
Ούτε απόσπαση από χωριό πήρα για να πάω σε πόλη, ούτε ποτέ έγραψα τις ανοησίες που αναφέρεις ότι λέω.
Και αν θέλεις να δούμε αν έχεις 10πλάσια προσόντα να το κάνουμε, αν σε ενδιαφέρει τόσο πολύ. Άστο καλύτερα γιατί θα φας μεγάλη ήττα.

Και μάθε ότι το φόρουμ δεν είναι για ωρομίσθιους μόνο. Είναι για όσους ενδιαφέρονται για θέματα ωρομισθίων. Και μένα με ενδιαφέρει να έρθουν οι ωρομίσθιοι στη θέση τους όσο πιο γρήγορα γίνεται. Άρα έχω κάθε διακαίωμα να γράφω. Μπορεί να σου το εξηγήσει και ο διαχειριστής αυτό, αν δεν το καταλαβαίνεις.
Αυτός που παραβιάζει τους κανόνες του forum είσαι εσύ, που βάζεις λόγια στο στόμα μου τα οποία δεν έχω πει ποτέ.

Άσε τις προσωπικές επιθέσεις λοιπόν και επικεντρώσου στην ουσία.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2016, 01:45:05 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν χρειάζεται να απαντάς στον συγκεκριμένο. Είναι μόνιμος στα ΣΔΕ και έχει συμμετάσχει σε συνεντευξη διευθυντών υποδιευθυντών.
Και μπαίνει σε forum ωρομισθίων μόνο και μόνο για να κάνει χαβαλέ και να ειρωνευτεί.
Μην ασχολήστε.

Συνέχισε να με διαβάζεις. Καλό θα σου κάνει, αν είσαι λίγο έξυπνος (που αμφιβάλω) και αν έβγαζες λιγότερο χολή.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2016, 02:01:29 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μα τι κερδίζει καποιον να παει εθελοντης βρε παιδια;; Έχετε οντως διαπιστώσει κατι τετοιο;;

Έχω γνωρίσει 3 ειδών εθελοντές:
1) Κάποιοι από εσάς που δουλεύετε ωροσμίσθιοι πάτε και εθελοντές.
2) Κάποιοι μόνιμοι που πάνε τα απογεύματα και εθελοντές
3) Κάποιοι συνταξιούχοι

Αυτοί των κατηγοριών (2) και (3) δεν κερδίζουν κάτι.
Αυτοί της κατηγορίας (1), ίσως κάποιοι ελπίζουν ότι θα κερδίσουν κάτι με τις γνωριμίες που κάνουν.

Φυσικά δεν ισχύει ότι δεν κάνουν μάθημα. Κάνουν για 2-4 ώρες ανά βδομάδα συνήθως.
Προσωπικά πιστεύω ότι αν πραγματικά σας ενδιέφερε να σταματήσουν οι εθελοντές (όπως θα έπρεπε), υπάρχουν πράγματα που θα μπορούσατε να κάνετε. Δεν βλέπω να γίνεται τίποτα όμως.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 21, 2016, 01:58:20 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος kdm123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μήπως κάποιος μόνιμος γνωρίζει για το πότε θα βγει η προκήρυξη ωρομισθίων? εσείς έρχεστε πιο εύκολα σε επαφή με Αθήνα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 529
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.