*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2979984 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Έτσι μου είπαν. Δε ρώτησα για υπεύθυνη δήλωση. Θα ξαναπάρω αύριο να το ρωτήσω.
Ότι σου απαντήσουν ενημέρωσε μας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος liaki14142

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή ήδη πήρα τηλ δύο φορές για διευκρινίσεις όσο αφορά την προϋπηρεσία σε ώρες..Να σας μεταφέρω τα εξής: Κάνεις τον υπολογισμό μόνος σου και γράφεις σε μία υπεύθυνη δήλωση τον τρόπο υπολογισμού και εννοείται πως έχεις και τις βεβαιώσεις σε μήνες και σε ώρες από την δευτεροβάθμια σε απλή φωτοτυπία. Ύστερα από ότι μου είπαν το τσεκάρει και η επιτροπή.

*Επιπλέον όσο αφορά την κάρτα ανεργίας την εκτυπώνεις ηλεκτρονικά μέσω ΟΑΕΔ (εκτύπωση του αποδεικτικού ανενέωσης).
Όποιος έχει κάνει την αίτηση και δεν τα έχει αυτά μπορεί να στείλει συμπληρωματική αίτηση!

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Η υπεύθυνη δήλωση είναι προαιρετική.... αποκλείεται να σου είπαν στο τηλέφωνο ότι χωρίς αυτή δεν μετράει καμία ωρα....και τώρα και πάντα τις βεβαιώσεις στέλνουμε και αυτοί υπολογίζουν τις ώρες και μας τις διορθώνουν αν χρειάζεται στην διοικητική επαλήθευση......άντε γιατί θα τρελαθουμε με την τόση χαρτουρα .....θέλουν και υπεύθυνη δήλωση.....μας χάλασαν την πολύτιμη καλοκαιρινή μας χαλάρωση και ιεκ και σδε...όλα μαζί!!!!Ααααα!!!😀

Αποσυνδεδεμένος liaki14142

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο τηλέφωνο μου είπαν και υπεύθυνη δήλωση! Δύο φορές ρώτησα.. Και εμένα μου φαίνεται παράλογο! Και να μη στείλει κάποιος υπεύθυνη δήλωση δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.. Αλλά γιατί να το ρισκάρεις..οπως και να έχει εγώ απλά σας μετεφερα ότι μου είπαν! Τα τηλέφωνα υπάρχουν και στο ινεδιβιμ αν θέλετε πάρτε για επαλήθευση!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλημέρα, γράψατε ότι για τον υπολογισμό των ωρών στη Β/θμια πολλαπλασιάζουμε με το 95,823.
Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για την Α/θμια και την Γ/θμια καθώς έχω αρκετές ώρες σε ΤΕΙ; Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος lunastardmel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πήρα εγώ τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα διορθωθεί και δεν υπάρχει πρόβλημα στο να κάνουμε την αίτηση

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλημέρα, γράψατε ότι για τον υπολογισμό των ωρών στη Β/θμια πολλαπλασιάζουμε με το 95,823.
Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για την Α/θμια και την Γ/θμια καθώς έχω αρκετές ώρες σε ΤΕΙ; Ευχαριστώ πολύ.
Στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση οι 100 ώρες είναι 1 μήνας.

Στην τριτοβάθμια 16 ώρες αντιστοιχούν σε 1 εβδομάδα.
Αυτό που ισχύει είναι ότι 210 διδακτικές ώρες στην Γ/θμια αντιστοιχούν σε 1 έτος προϋπηρεσίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 13, 2019, 05:37:12 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος MATOYLA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλησπέρα! Κατάλαβα καλά ότι αναγνωρίζεται το ίδιο η προυπηρεσία από ΔΙΕΚ και από ΙΕΚ οαεδ; παλιά τα Ιεκ οαεδ, δεν τα αναγνώριζαν, ήθελαν μόνο τα δικά τους..

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κάποιος που κανει αιτηση και τον πάρουν τι περιορισμό εχει αν προσληφθεί και ως αμω ή άπω στην δευτεροβάθμια;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 16, 2019, 05:12:05 μμ από Marigo »

Αποσυνδεδεμένος eirinix

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, σε περίπτωση που πληρωθηκαμε τις προηγούμενες χρονιές με ΑΕδ σε Σδε και Κδβμ και ενώ ανήκουν στον ίδιο φορέα που είναι το ινεδιβιμ που θεωρείται δημόσιο,χρειάζεται να κάνω υπεύθυνη δήλωση για την προϋπηρεσία?

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κάποιος που κανει αιτηση και τον πάρουν τι περιορισμό εχει αν προσληφθεί και ως αμω ή άπω στην δευτεροβάθμια;

θα πρέπει: α) να κάνει αίτηση στο ΠΥΣΔΕ για άδεια ασκήσεως ιδ. έργου την οποία συνήθως και λαμβάνει μέχρι και 10 ώρες
β) αν στο ΣΔΕ που απασχολείται έχει πάνω από 10 ώρες θα πρέπει να αφήσει τις παραπάνω για να πέσει στις 10 (αν είναι πλήρους, για μειωμένου δεν είμαι σίγουρος)

Με επιφύλαξη αυτά, ας τα επιβεβαιώσει/διορθώσει και κάποιος άλλος για σιγουριά.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
θα πρέπει: α) να κάνει αίτηση στο ΠΥΣΔΕ για άδεια ασκήσεως ιδ. έργου την οποία συνήθως και λαμβάνει μέχρι και 10 ώρες
β) αν στο ΣΔΕ που απασχολείται έχει πάνω από 10 ώρες θα πρέπει να αφήσει τις παραπάνω για να πέσει στις 10 (αν είναι πλήρους, για μειωμένου δεν είμαι σίγουρος)

Με επιφύλαξη αυτά, ας τα επιβεβαιώσει/διορθώσει και κάποιος άλλος για σιγουριά.
Ευχαριστω πολυ. Για να δουλέψεις στην Αττική πε03 ποσα μόρια πρεπει να έχεις ;

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Κάποιος που κανει αιτηση και τον πάρουν τι περιορισμό εχει αν προσληφθεί και ως αμω ή άπω στην δευτεροβάθμια;
ΑΠΩ μέχρι 10 - ΑΜΩ χωρίς περιορισμό, μέχρι 20 δηλαδή.
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, σε περίπτωση που πληρωθηκαμε τις προηγούμενες χρονιές με ΑΕδ σε Σδε και Κδβμ και ενώ ανήκουν στον ίδιο φορέα που είναι το ινεδιβιμ που θεωρείται δημόσιο,χρειάζεται να κάνω υπεύθυνη δήλωση για την προϋπηρεσία?
Όχι, δεν χρειάζεται.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΑΠΩ μέχρι 10 - ΑΜΩ χωρίς περιορισμό, μέχρι 20 δηλαδή.Όχι, δεν χρειάζεται.
Ευχαριστω. Για να εχει καποια ελπίδες πε03 να δουλέψει Αττική τι μόρια πρεπει να συγκεντρώνει;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 359
Σύνολο: 368

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.