*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2965608 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Ξέρετε πότε θα στείλουν email για τη β φάση, δηλαδή σε όσους δεν αποδέχτηκαν θέση?
Σε εμένα έστειλαν χθες . Ξέρει κανείς πόσες μέρες θέλει να βγει η απόφαση στο διαυγεια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Min60

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
.

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε εμένα έστειλαν χθες . Ξέρει κανείς πόσες μέρες θέλει να βγει η απόφαση στο διαυγεια;

Εγώ που απάντησα αρνητικά σε mail αναθεσης, οταν ρωτησα στο φορεα εαν θα μπορω να ξανακαλεστω για αλλη επιλογη, μου ειπαν οτι μονο ενα mail στελνεται το χρονο. Σ' εσας πως εστειλαν δευτερο;

Αποσυνδεδεμένος konstantinos1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
    • Προφίλ
Μια δύσκολη ερώτηση.......κάποιος είναι ΑΠΩ δάσκαλος...25 ώρες τη βδομάδα....είναι και στα ΣΔΕ με δεύτερο πτυχίο ως φιλόλογος...μέχρι 10 ώρες....οι ώρες στα ΣΔΕ μετράνε για την προϋπηρεσία στη δευτεροβάθμια κατά την ίδια σχολική χρονιά κατά την οποία παίρνει πλήρη εβδομαδιαία προϋπηρεσία στην πρωτοβάθμια;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Μια δύσκολη ερώτηση.......κάποιος είναι ΑΠΩ δάσκαλος...25 ώρες τη βδομάδα....είναι και στα ΣΔΕ με δεύτερο πτυχίο ως φιλόλογος...μέχρι 10 ώρες....οι ώρες στα ΣΔΕ μετράνε για την προϋπηρεσία στη δευτεροβάθμια κατά την ίδια σχολική χρονιά κατά την οποία παίρνει πλήρη εβδομαδιαία προϋπηρεσία στην πρωτοβάθμια;;;
νομιζω πως ναι μετραει, καθως ειναι διαφορετικη βαθμιδα και η προυπηρεσια πληρους που γραφεις ειναι σε αλλο κλαδο απο αυτο των φιλολογων. για πιο σιγουρη απαντηση ας τηλεφωνησεις στο τμημα φιλολογων αναπληρωτων του υπουργειου

Αποσυνδεδεμένος Gwgaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 530
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κι εγώ έτσι νομίζω...

Φαίη

  • Επισκέπτης
Μια δύσκολη ερώτηση.......κάποιος είναι ΑΠΩ δάσκαλος...25 ώρες τη βδομάδα....είναι και στα ΣΔΕ με δεύτερο πτυχίο ως φιλόλογος...μέχρι 10 ώρες....οι ώρες στα ΣΔΕ μετράνε για την προϋπηρεσία στη δευτεροβάθμια κατά την ίδια σχολική χρονιά κατά την οποία παίρνει πλήρη εβδομαδιαία προϋπηρεσία στην πρωτοβάθμια;;;
Εγώ απορώ γιατί και πώς επιτρέπεται να δουλεύει και στα δύο...αλλά μάλλον επιτρέπεται...

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2832
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ απορώ γιατί και πώς επιτρέπεται να δουλεύει και στα δύο...αλλά μάλλον επιτρέπεται...

Σε κάθε εργαζόμενο με πλήρες ωράριο εργασίας επιτρέπεται να χορηγηθεί άδεια άσκησης έργου με αμοιβή μέχρι 10 ώρες εβδομαδιαίως. Δεν είναι κάτι καινούργιο αυτό

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Εγώ που απάντησα αρνητικά σε mail αναθεσης, οταν ρωτησα στο φορεα εαν θα μπορω να ξανακαλεστω για αλλη επιλογη, μου ειπαν οτι μονο ενα mail στελνεται το χρονο. Σ' εσας πως εστειλαν δευτερο;
Δεν μου έστειλαν δευτερο, το πρώτο ειναι. Και φυσικά μόνο ένα μέλη στέλνουν το χρονο, αν αρνηθείς πας την επόμενη χρονια

Αποσυνδεδεμένος Freddie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε κάθε εργαζόμενο με πλήρες ωράριο εργασίας επιτρέπεται να χορηγηθεί άδεια άσκησης έργου με αμοιβή μέχρι 10 ώρες εβδομαδιαίως. Δεν είναι κάτι καινούργιο αυτό

Τελικά ισχύει αυτό; Συνάδελφός μου ΑΠΩ πήρε άδεια για άσκηση έργου 12 ωρών στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Αφού δεν τηρείται το όριο στην πράξη, γιατί το βάζουν στις προκηρύξεις;

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τελικά ισχύει αυτό; Συνάδελφός μου ΑΠΩ πήρε άδεια για άσκηση έργου 12 ωρών στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Αφού δεν τηρείται το όριο στην πράξη, γιατί το βάζουν στις προκηρύξεις;

Θα μπορούσε να πάρει άδεια και για 200 ώρες αλλά δεν μπορεί να εργαστεί πάνω από 10

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Τι διαφορά έχει το

ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΕ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΙΚΑ               

από το

ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΕ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΙΚΑ (ΕΝΙΑΙΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ)               
;

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Αν είσαι πιστοποιημένος διαλέγεις ασφάλεια με ΙΚΑ σκέτο και πας με 15 ευρω την ωρα με πτυχίο ή 18 ευρώ με μεταπτυχιακό. Αν δεν είσαι πιστοποιημένος πας με ΙΚΑ αλλα με ενιαίο μισθολόγιο...(μετράνε παιδιά, προϋπηρεσία κτλ)

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Τελικά ισχύει αυτό; Συνάδελφός μου ΑΠΩ πήρε άδεια για άσκηση έργου 12 ωρών στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Αφού δεν τηρείται το όριο στην πράξη, γιατί το βάζουν στις προκηρύξεις;

Το όριο μπαίνει από το Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. και όχι από την Α/θμια ή Β/μια εκπαίδευση. Με άλλα λόγια δεν υπάρχει όριο στην άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου αλλά στο πόσες ώρες μπορεί να σου δώσει το  Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. όταν είσαι ΑΠΩ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158554
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 394
Σύνολο: 412

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.