*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2973950 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος belief

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα. Αν καταλαβα καλα δεν δινεται προτεραιοτητα στους πιστοποιημενους εκπαιδευτες ενηλικων ή δεν διάβασα καλά την ανακοίνωση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Το β

Αποσυνδεδεμένος belief

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θα την ξαναδω, ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος dimitr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 313
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ισχύει όπως και παλαιότερα αν δε κάνω λάθος η δημιουργία χωριστών πινάκων

1.πιστοποιημένοι
2. μη πιστοποιημένοι
3.πιστοποιημένοι δημόσιοι υπάλληλοι
4. μη πιστοποιημένοι δημόσιοι υπάλληλοι-συνταξιούχοι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Καταρχάς παλαιότερα είχαν προτεραιότητα οι πιστοποιημένοι έναντι όλων.. δημόσιοι κ μη. Τώρα έχει μόνο πιστοποιημένους κ μη.. διαβάστε την προκήρυξη, όπως με τα ΙΕΚ δεν υφίσταται διαχωρισμός Δημοσίων υπαλλήλων κ ιδιωτών.

Αποσυνδεδεμένος AlexHer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπερα …μια μικρη  βοηθεια για το μητρωο σχολειων δευτερης ευκαιρειας..επειδη στην διδακτικη εμπειρια δεν γραφουν οδηγιες πως να μετατρεψει καποιος τους μηνες σε ωρες και εχω μπερδευτει….
Εχω ως αναπληρωτης πληρους ωραριου (23 σχολικες ωρες τη βδομαδα) προυπηρεσια 10 μηνων. Αυτους τους 10 μηνες πως τους μετατρεπω σε ωρες???
(και γενικα ποιος αλγοριθμος εφαρμοζετε?? Στο μητρωο ιεκ ειχε αναλυτικα πως μετατρεπουμε προυπηρεσια σε χρονια..εδω τιποτε).

ευχαριστω πολύ
Στο έγγραφο με τις οδηγίες για τη διδακτική προϋπηρεσία στο μητρώο του ΙΝΕΔΕΒΙΜ αναγράφει με Bold
Βεβαίωση προϋπηρεσίας όπου θα αποδεικνύεται με σαφήνεια ο χρόνος απασχόλησης σε ώρες
Από τη δευτεροβάθμια με ενημέρωσαν ότι δε μπορούν να δώσουν τέτοια βεβαίωση. Αυτή που δίνουν αναγράφει ώρες ανα εβδομάδα και το συνολικό χρόνο υπηρεσίας.
Εγώ για παράδειγμα που έχω 9 μήνες και 7 ημέρες με 23 ώρες τη βδομάδα πως θα υπολογίσω τις ώρες?
Τους αρκεί η βεβαίωση που δίνει η δευτεροβάθμια?

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με ΙΝΕΔΕΒΙΜ αλλά δεν απάντησε κανένα από τα τηλέφωνα που πήρα.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπερα …μια μικρη  βοηθεια για το μητρωο σχολειων δευτερης ευκαιρειας..επειδη στην διδακτικη εμπειρια δεν γραφουν οδηγιες πως να μετατρεψει καποιος τους μηνες σε ωρες και εχω μπερδευτει….
Εχω ως αναπληρωτης πληρους ωραριου (23 σχολικες ωρες τη βδομαδα) προυπηρεσια 10 μηνων. Αυτους τους 10 μηνες πως τους μετατρεπω σε ωρες???
(και γενικα ποιος αλγοριθμος εφαρμοζετε?? Στο μητρωο ιεκ ειχε αναλυτικα πως μετατρεπουμε προυπηρεσια σε χρονια..εδω τιποτε).

ευχαριστω πολύ

10Χ95,833 = 958 ΩΡΕΣ (για Δβάθμια!)

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο έγγραφο με τις οδηγίες για τη διδακτική προϋπηρεσία στο μητρώο του ΙΝΕΔΕΒΙΜ αναγράφει με Bold
Βεβαίωση προϋπηρεσίας όπου θα αποδεικνύεται με σαφήνεια ο χρόνος απασχόλησης σε ώρες
Από τη δευτεροβάθμια με ενημέρωσαν ότι δε μπορούν να δώσουν τέτοια βεβαίωση. Αυτή που δίνουν αναγράφει ώρες ανα εβδομάδα και το συνολικό χρόνο υπηρεσίας.
Εγώ για παράδειγμα που έχω 9 μήνες και 7 ημέρες με 23 ώρες τη βδομάδα πως θα υπολογίσω τις ώρες?
Τους αρκεί η βεβαίωση που δίνει η δευτεροβάθμια?

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με ΙΝΕΔΕΒΙΜ αλλά δεν απάντησε κανένα από τα τηλέφωνα που πήρα.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

(9+7/30)Χ95,833 = 885ΩΡΕΣ!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2021, 03:49:55 μμ από ΓΘΣ »

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καταρχάς παλαιότερα είχαν προτεραιότητα οι πιστοποιημένοι έναντι όλων.. δημόσιοι κ μη. Τώρα έχει μόνο πιστοποιημένους κ μη.. διαβάστε την προκήρυξη, όπως με τα ΙΕΚ δεν υφίσταται διαχωρισμός Δημοσίων υπαλλήλων κ ιδιωτών.

Σωατά!

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ


Μπράβο σας,
Μια άλλη καλή ιδέα είναι να φτιαχτεί μια ίδια ομάδα στο vider, τι λέτε?

Τεχνικά, πολύ δύσκολο..

Αποσυνδεδεμένος AlexHer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
(9+7/30)Χ95,833 = 885ΩΡΕΣ!

Ευχαριστώ. Στο ίδιο αποτέλεσμα κατέληξα και εγώ με τη βοήθεια του Panosneos
Στο facebook είδα κάπου να ρωτάνε και για τη βεβαίωση ανεργίας. Εγώ έβγαλα μία από τον ΟΕΑΔ από 4/7 που μπήκα στο ταμείο μέχρι και σήμερα, η οποία αναγράφει 1 μήνα. Είναι οκ?
Τέλος δε βρίσκω κάπου να υπάρχει κουμπί Οριστική Υποβολή. Χάνω κάτι? - edit: Την εμφάνισε μετά που την έβαλα στα αγαπημένα και άνοιξα ξανά την αίτηση από το μενού πάνω δεξιά.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2021, 04:14:18 μμ από AlexHer »

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ. Στο ίδιο αποτέλεσμα κατέληξα και εγώ με τη βοήθεια του Panosneos
Στο facebook είδα κάπου να ρωτάνε και για τη βεβαίωση ανεργίας. Εγώ έβγαλα μία από τον ΟΕΑΔ από 4/7 που μπήκα στο ταμείο μέχρι και σήμερα, η οποία αναγράφει 1 μήνα. Είναι οκ?
Τέλος δε βρίσκω κάπου να υπάρχει κουμπί Οριστική Υποβολή. Χάνω κάτι? - edit: Την εμφάνισε μετά που την έβαλα στα αγαπημένα και άνοιξα ξανά την αίτηση από το μενού πάνω δεξιά.

1. είναι ok!
2. edit: καμία σχέση!

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
https://www.facebook.com/groups/359389731800189

Η δημιουργία αυτής της ομάδας, στόχο έχει την ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ενασχόλησή της με θέματα που αφορούν τα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (εκπαιδευτικά, ενημερωτικά, εργασιακά, οικονομικά, διοικητικά, νομικά / θεσμικά).


πράγματι η πιο σοβαρή ομάδα για το θέμα (είναι και θέμα δημιουργού-διαχειριστή να δίνει τον γενικό τόνο, συγχαρητήρια και για τον διορισμό)

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1196
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πως υπολογίζουμε πόσα χρήματα παίρνουμε από τα ΣΔΕ το μήνα. Μια ανάλυση με τον συνάδελφο Χρήστο Παπαδόπουλο.
https://www.youtube.com/watch?v=s64UL028ZCw

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 283
Σύνολο: 294

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.