*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2975050 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά τι ώρες γίνονται τα μαθήματα στα ΣΔΕ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
4.30 με 8.20
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια μήπως πήρε κανεις τη φετινη του προυπηρεσια απο τα ΣΔΕ?
ο διευθυντης μου μου ειπε να κανω αιτηση 1 Νοεμβρη για να μπουν και οι ωρες του Οκτωβρη αλλα φοβαμαι μηπως με το μπαχαλο που γινεται στο ΙΔΕΚΕ αργησουν να την στειλουν...
Τι λετε να κανω?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια μήπως πήρε κανεις τη φετινη του προυπηρεσια απο τα ΣΔΕ?
ο διευθυντης μου μου ειπε να κανω αιτηση 1 Νοεμβρη για να μπουν και οι ωρες του Οκτωβρη αλλα φοβαμαι μηπως με το μπαχαλο που γινεται στο ΙΔΕΚΕ αργησουν να την στειλουν...
Τι λετε να κανω?
αχ μονη μου μιλαω μου φαινεταιμ σε αυτο το θεμα...
τι γινετε με τις προυπηρεσιες? ακνεις δεν ζητησε φετος για ασεπ?
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά μια ερώτηση:Έχετε πάει σε καμιά συνέλευση των ΣΔΕ?Εμάς εδώ είχε σήμερα αλλά εγώ δεν μπόρεσα να πάω επειδή είχα μάθημα στα ΙΕΚ κ με πήρε τηλ ο διευθυντής κ με ξέχεσε κ μου είπε εν ολίγης ή να παραιτηθώ από τα ΣΔΕ ή αλλιώς από τα ΙΕΚ για να πηγαίνω στις συνελεύσεις τους..Δηλαδή έλεος..Μπορούν να μας διώξουν γι'αυτό το λόγο?3 ώρες έχω όλες κι όλες στα ΣΔΕ όπου το πρώτο μάθημα το έκανα την προηγούμενη βδομάδα κ έφαγα κ έχουμε κ τέτοιες απαιτήσεις..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2008, 11:14:12 μμ από solero »

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2551
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
με πήρε τηλ ο διευθυντής κ με ξέχεσε κ μου είπε εν ολίγης ή να παραιτηθώ από τα ΣΔΕ ή αλλιώς από τα ΙΕΚ για να πηγαίνω στις συνελεύσεις τους..Δηλαδή έλεος..

 :o ::) ::) ???
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος tzenytz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Παιδιά μια ερώτηση:Έχετε πάει σε καμιά συνέλευση των ΣΔΕ?Εμάς εδώ είχε σήμερα αλλά εγώ δεν μπόρεσα να πάω επειδή είχα μάθημα στα ΙΕΚ κ με πήρε τηλ ο διευθυντής κ με ξέχεσε κ μου είπε εν ολίγης ή να παραιτηθώ από τα ΣΔΕ ή αλλιώς από τα ΙΕΚ για να πηγαίνω στις συνελεύσεις τους..Δηλαδή έλεος..Μπορούν να μας διώξουν γι'αυτό το λόγο?3 ώρες έχω όλες κι όλες στα ΣΔΕ όπου το πρώτο μάθημα το έκανα την προηγούμενη βδομάδα κ έφαγα κ έχουμε κ τέτοιες απαιτήσεις..
Το είχατε συζητήσει από την αρχή και είχες πει οκ ότι θα πηγαίνεις ή του είχες ξεκαθαρίσει ότι δεν μπορείς να παρακολουθείς τις συνεδριάσεις ; Καλό είναι να πηγαίνεις όταν τα θέματα είναι παιδαγωγικά. Θα πληρώνεσαι εξάλλου αλλά δεν θα μετράει προϋπηρεσία.

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δεν νομιζω ότι μπορει να σε διωξει για αυτο το λόγο αλλα πες του ότι δεν σε βολευει αυτη την ωρα και αν μπορουν να την αλλαξουν. στο σχολειο που ειμαι ο διευθυντης ρωταει πρωτα ολους τους ωρομισθιους μερα και ωρα που τους βολευει  και μετα κανονιζει συνελευση.

Προυπηρεσια παιδια πήρε κανεις για ΑΣΕΠ? διοτι εμενα μου την ετοιμασε ο διευθυντης . Ελπίζω να μην εχω κανενα προβλημα...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Προυπηρεσια παιδια πήρε κανεις για ΑΣΕΠ? διοτι εμενα μου την ετοιμασε ο διευθυντης . Ελπίζω να μην εχω κανενα προβλημα...

θα ισχύει αν στην ετοίμασε ο Διευθυντής? Νομίζω οτι πρέπει να είναι από την Δευτεροβάθμια...που σημαίνει οτι θα πρέπει το ΙΔΕΚΕ να την στείλει στην Δευτεροβάθμιά σου. Είσαι στο όριο να αλλάξεις κλίμακα μοριοδότησης στον ΑΣΕΠ?

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παιδιά μια ερώτηση:Έχετε πάει σε καμιά συνέλευση των ΣΔΕ?Εμάς εδώ είχε σήμερα αλλά εγώ δεν μπόρεσα να πάω επειδή είχα μάθημα στα ΙΕΚ κ με πήρε τηλ ο διευθυντής κ με ξέχεσε κ μου είπε εν ολίγης ή να παραιτηθώ από τα ΣΔΕ ή αλλιώς από τα ΙΕΚ για να πηγαίνω στις συνελεύσεις τους..Δηλαδή έλεος..Μπορούν να μας διώξουν γι'αυτό το λόγο?3 ώρες έχω όλες κι όλες στα ΣΔΕ όπου το πρώτο μάθημα το έκανα την προηγούμενη βδομάδα κ έφαγα κ έχουμε κ τέτοιες απαιτήσεις..
Το είχατε συζητήσει από την αρχή και είχες πει οκ ότι θα πηγαίνεις ή του είχες ξεκαθαρίσει ότι δεν μπορείς να παρακολουθείς τις συνεδριάσεις ; Καλό είναι να πηγαίνεις όταν τα θέματα είναι παιδαγωγικά. Θα πληρώνεσαι εξάλλου αλλά δεν θα μετράει προϋπηρεσία.

Όχι δεν το είχαμε συζητήσει κ δε μου είχε πει κανείς τίποτα για συνελεύσεις..Ένα e-mail μου ήρθε 2-3 μέρες αφότου είχα κάνει το 1ο μου μάθημα κ έλεγε την τάδε μέρα κ ώρα συνέλευση..Ε τότε εγώ είχα μάθημα κ δεν μπορούσα να πάω.Αν μπορούσα να πάω θα πήγαινα για να ενημερωθώ αλλά νταξει θεώρησα ότι είναι πιο σημαντικό το μάθημα..Ίσως έκανα λάθος δεν ξέρω..Καινούρια είμαι εκεί κ δεν ξέρω πως λειτουργούν αυτοί..Το θέμα είναι πάντως πως οι συνελεύσεις τους έχουν οριστεί τη συγκεκριμένη ώρα κ μέρα που εγώ έχω άλλο μάθημα..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2008, 09:03:16 πμ από solero »

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δεν νομιζω ότι μπορει να σε διωξει για αυτο το λόγο αλλα πες του ότι δεν σε βολευει αυτη την ωρα και αν μπορουν να την αλλαξουν. στο σχολειο που ειμαι ο διευθυντης ρωταει πρωτα ολους τους ωρομισθιους μερα και ωρα που τους βολευει  και μετα κανονιζει συνελευση.

Προυπηρεσια παιδια πήρε κανεις για ΑΣΕΠ? διοτι εμενα μου την ετοιμασε ο διευθυντης . Ελπίζω να μην εχω κανενα προβλημα...

Το θέμα είναι ότι εγώ ξεκίνησα τώρα στα ΣΔΕ ενώ οι άλλοι είναι από την αρχή του έτους κ λογικά είχαν κανονήσει ήδη πότε βολεύονται για τη συνέλευση

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Το θεωρώ δύσκολο να αλλάξουν την μέρα της συνέλευσης για 1 άτομο, ειδικά αν ο σύλογος καθηγητών είναι μεγάλος. Θα το συνηθήσει μη σκας γι αυτό. Αν μπορείς προσπάθησε να πας καμιά μέρα έτσι για να μη σου λέει τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος tzenytz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Προυπηρεσια παιδια πήρε κανεις για ΑΣΕΠ? διοτι εμενα μου την ετοιμασε ο διευθυντης . Ελπίζω να μην εχω κανενα προβλημα...

θα ισχύει αν στην ετοίμασε ο Διευθυντής? Νομίζω οτι πρέπει να είναι από την Δευτεροβάθμια...που σημαίνει οτι θα πρέπει το ΙΔΕΚΕ να την στείλει στην Δευτεροβάθμιά σου. Είσαι στο όριο να αλλάξεις κλίμακα μοριοδότησης στον ΑΣΕΠ?
Το ΙΔΕΚΕ δεν πρόκειται να δώσει βεβαίωση προϋπηρεσίας σε κανέναν. Έστειλε τη φόρμα του εγγράφου και τον πίνακα για τη μετατροπή των ωρών σε μέρες στα σχολεία να τις ετοιμάσουν οι διευθυντές σε όσους επιθυμούν βεβαίωση για τον ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Το θεωρώ δύσκολο να αλλάξουν την μέρα της συνέλευσης για 1 άτομο, ειδικά αν ο σύλογος καθηγητών είναι μεγάλος. Θα το συνηθήσει μη σκας γι αυτό. Αν μπορείς προσπάθησε να πας καμιά μέρα έτσι για να μη σου λέει τίποτα.

Ναι στην επόμενη συνέλευση σκέφτομαι άλλωστε να την κοπανήσω από το μάθημα κ να πάω..Αλλά δε θα γίνεται κ συνέχεια αυτό το βιολί πόσο μάλλον να παραιτηθώ  ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159559
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 325
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 335
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.