*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2977043 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ggg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
όταν πήρα τηλ και ρωτησα τους τόνισα ότι μιλάω για ωρομισθια απο πίνακα και όχι για πδσ.
για πδσ το ξέρω ότι ιχυεί το 10 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μόνο για πδσ δηλώνεις που αλλού δουλευεις νομίζω, όταν σε καλούν από πίνακα δεν δηλώνεις κάτι.

Εμενα οταν με καλεσαν απο τον πινακα, με ρωτησαν. Οταν τους ειπα οτι εχω ΠΔΣ, μου ειπαν οτι στην οθονη τους δε φαινονται οι ωρες ΠΔΣ (οπως εννοειται δε φαινονται κι οι ωρες ΣΔΕ) αλλά επρεπε να με ρωτησουν γιατι δεν μπορω να εχω πανω απο 11. Τελος παντων. Εγω που θελω να δουλεψω σε ΣΔΕ αλλά δεν εκανα αιτηση το χειμωνα, δεν μπορω να κανω πια? Μονο για ΚΕΕ ειναι οι τωρινες αιτησεις???

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
φανταζομαι θα μπορεις αφου θα δεν εχουν βγει προκηρύξεις ακομα και το μητρωο θα ισχυσει πολυ αργοτερα...
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Θα ήθελα να ρωτήσω τους συναδέλφους που έχουν κάποια εμπειρία στα ΣΔΕ εαν διδάσκονται και τα γερμανικά ως ξένη γλώσσα.. Η προυπηρεσία  στα ΣΔΕ  προσμετράται για τον Ενιαιο Πίνακα Αναπληρωτών, απ οσο γνωρίζω. Συμβαίνει το ίδιο και για τα ΚΕΕ? Και κατι τελευταίο, για πρόσληψη στα ΣΔΕ πρέπει να ενταχτεί κανείς στο ΙΔΕΚΕ, σύμφωνα με την προκήρυξη που δημοσιεύτηκε πρόσφατα?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων :D
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
οχι απο οσο ξερω ως ξενη γλωσσα διδασκονται μονο αγγλικα
οχι δεν προσμετραται η προυπηρεσία στα ΚΕΕ για τον ενιαιο
εφοσον το μητρωο δεν ισχυει ακομα δεν ειναι απαραιτητο να εχεις μπει στο ΙΔΕΚΕ (αλλα αυτο καλυτερα να το επιβεβαιωσεις και τηλεφωνικα)
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
catwoman2 σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απόκριση. Με βοήθησες να κατατοπιστώ αρκετά  :)
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
catwoman2 σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απόκριση. Με βοήθησες να κατατοπιστώ αρκετά  :)


Γειά σας , ξέρετε πότε θα γίνουν οι αιτήσεις για πρόσληψη ωρομισθίων εκπαιδευτικών  στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  για το νέο ακαδημαϊκο  έτος;
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ενας συναδελφος που μιλησε με ΙΔΕΚΕ πριν 2 εβδομαδες περιπου του ειπαν απο αρχες Αυγουστου να ενημερωθουμε απο την σελιδα τους....
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Eleni_volos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λογιστικη & Χρηματοοικονομικη
    • Προφίλ
http://www.ideke.edu.gr/press_tracts.asp

βγηκε η σχετικη προκυρηξη
Οικονομολογος σε ανεργια

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ρε παιδια γιαιτι δεν λεει τις ειδικοτητες που θα χρειαστει καθε ΣΔΕ? αν εχει βρεθει μονιμος για τι να τρεχουμε να μαζευουμε ολη την χαρτουρα??? ???
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
γιατί δεν ξέρουν ακόμα αν έχει βρεθεί μόνιμος σε κάποια ειδικότητα. αν προσέξεις θα δεις οτι λεει ανάλογα με τις ανάγκες που μπορεί να προκύψουν...φέξε μου και γλίστηρσα κοινώς...
μέχρι να γίνουν οι αποσπάσεις...μέχρι να σιγουρέψουν πόσα τμήματα θα έχουν τελικά...να δουν αν δέχονται όλοι την απόσπαση...φωνάζουν κι εμάς...

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Να κάνω δυο ερωτήσεις;
 
Οταν λένε "Άλλη Εργασιακή Εμπειρία" εννοούν οποιαδήποτε;;;
Και επειδή δεν έχει χρειαστεί να το αποδείξω για να το χρησιμοποιήσω κάπως μέχρι τώρα... πως το επιβεβαιώνω; Από τον ασφαλιστικό φορέα; με κάποια βεβαίωση από την προηγούμενη δουλειά μου;

Επιπλέον,  ως διδακτικη εμπειρία, υπολογίζεται και η προσληψη ως ωρομίσθιος για επικουρικό έργο απο την τριτοβάθμια εκπαίδευση; Και αν υπολογίζεται, σε ποιο μερος διδακτικης εμπειρίας δηλώνεται;

Ευχαριστώ....
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Να κάνω δυο ερωτήσεις;
 
Οταν λένε "Άλλη Εργασιακή Εμπειρία" εννοούν οποιαδήποτε;;; ναι αλλά σχετική με το πτυχίο σου.
Και επειδή δεν έχει χρειαστεί να το αποδείξω για να το χρησιμοποιήσω κάπως μέχρι τώρα... πως το επιβεβαιώνω; Από τον ασφαλιστικό φορέα; με κάποια βεβαίωση από την προηγούμενη δουλειά μου; Και με τα δύο

Επιπλέον,  ως διδακτικη εμπειρία, υπολογίζεται και η προσληψη ως ωρομίσθιος για επικουρικό έργο απο την τριτοβάθμια εκπαίδευση; Και αν υπολογίζεται, σε ποιο μερος διδακτικης εμπειρίας δηλώνεται;Στην τυπική εκπαίδευση.

Ευχαριστώ....
Τσεκάρισέ τα για να είσαι σίγουρος.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2009, 07:48:41 μμ από marias »

Αποσυνδεδεμένος liliput

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • wisest is he, who knows he knows not
    • Προφίλ
Η αίτηση για την απασχόληση στα Ι.Δ.ΕΚ.Ε το έτος 2009-2010, στην τελευταία σελίδα της εκεί που υπογράφουμε έχει λάθος ημερομηνία! Συγκεκριμένα γράφει: _ _/ _ _/2008. Μπορεί να μου πει κάποιος τι συμβαίνει, το έχετε προσέξει????  ??? ???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159748
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 399
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.