*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2973957 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος c+c

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Με το ECDL περνεις τα 5 μορια στις νεες τεχνολογιες η θελει αλλο πιστοποιητικο?Στο πεδιο αλλη εργασια μπορουμε να βαλουμε και ασχετη με το επαγγελμα του εκπαιδευτικου? γιατι αυτο καταλαβα απο την εγκυκλιο αλλα στην αιτηση λεει αλλη εργασια σχετικη με την προκυρησσομενη θεση?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος maria22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μόνο σχετική με το αντικείμενο, είχα ρωτήσει την προηγούμενη φορά που έκανα τα χαρτιά μου.
Έχω κ εγώ μια ερώτηση.............
Τα 10 μόρια του πτυχίου ΑΕΙ τα παίρνουμε όλα ανεξάρτητα βαθμού ή εξαρτάται από το βαθμό πτυχίου;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Τα έστειλα κι ο Θεός βοηθός.

Αποσυνδεδεμένος maria22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
κ κάτι ακόμα... είχε βγει πίνακας που να αναφέρει αναλυτικά τη βαθμολογία που είχε ο καθένας; μόνο τον πίνακα με τη συνολική βαθμολογία έχω βρει κ εκεί βέβαια μπορεί άνετα να λειτουργήσει το μέσο που έχει ο καθένας κ οι υπόλοιποι να μην πάρουμε χαμπάρι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Μόνο σχετική με το αντικείμενο, είχα ρωτήσει την προηγούμενη φορά που έκανα τα χαρτιά μου.
Έχω κ εγώ μια ερώτηση.............
Τα 10 μόρια του πτυχίου ΑΕΙ τα παίρνουμε όλα ανεξάρτητα βαθμού ή εξαρτάται από το βαθμό πτυχίου;;;;;;;;;;

ναι. εαν παρατηρησες, δεν υπαρχει βαθμολογια κατω απο 20.

αυτο μεταφραζεται σε πτυχιο (+10) και βαση στη συνεντευξη (+10), εαν καποιος δεν εχει τιποτα αλλο (γλωσσες, μεταπτυχιακα-διδακτορικα, συνεδρια, προυπηρεσιες κλπ.

στον πινακα με τα προσοντα λεει οτι το Max ειναι το 100. παρολαυτα, δεν το εχει πιασει κανεις, θελει να εχεις τα παντα στον μεγιστο δυνατο βαθμο (μια ψωμοπιτα γυροσουβλανικο με 8 σαλατες και κρεμυδοπατατες  :P)

εμφανιζονται ομως σπανια ατομα με 60+
                          καποια ατομα με 50+
                           πολλα ατομα με 40+
              τα περισσοτερα ατομα με 30+ και 20+.

προφανως, αυτοι που πηραν 20-25 δεν ειχαν και πολλα προσοντα και μια ψιλομετρια συνεντευξη.

απο 25-45 δεν μπορω να πω με ακριβεια, αλλος θα ειχε τα παντα ολα και χαλια συνεντευξη
                                                    και αλλος θα ειχε λιγοτερα, αλλα αψογη συνεντευξη.

παντως οσοι ειχαν 45+, μαλλον ειναι σαϊνια και δε πιανονται.

οι υπολοιποι απλως δεν εμφανιστηκαν.

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
κ κάτι ακόμα... είχε βγει πίνακας που να αναφέρει αναλυτικά τη βαθμολογία που είχε ο καθένας; μόνο τον πίνακα με τη συνολική βαθμολογία έχω βρει κ εκεί βέβαια μπορεί άνετα να λειτουργήσει το μέσο που έχει ο καθένας κ οι υπόλοιποι να μην πάρουμε χαμπάρι

Βγαίνουν όλα μαζί, προσόντα + συνέντευξη. δυστυχώς έτσι δεν μπορείς να ξέρεις πόσο πήρες στη συνέντευξη. και δεν μπορείς να κάνεις ενσταση, αν κάτι δεν σου μέτρησαν.

γι' αυτό βάλτε όσο περισσότερα προσόντα έχετε και μην υποτιμάτε κανένα. διαβάσα για κάποιους ότι δε θα βάλουν την ξένη γλώσσα μεταφρασμένη, γιατί κουράστηκαν να κάνουν επικυρώσεις σε δικηγόρους. Μεγάλο λάθος! στο 1 ή 2 μόρια μπορεί να παιχθεί αν θα δουλέψεις φέτος ή όχι!


Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Δε διαφωνώ,αλλά ειλικρινά νοιώθω πολύ χάλια και μεγάλη απογοήτευση για να τρέξω και για άλλα χαρτιά.

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Δε διαφωνώ,αλλά ειλικρινά νοιώθω πολύ χάλια και μεγάλη απογοήτευση για να τρέξω και για άλλα χαρτιά.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. έχω ένα ντοσιέ με προσόντα, και κάθε φορά πρέπει να μπαίνω 3 φορές στο ΚΕΠ για να τα επικυρώσω όλα! εχω κάνει πλούσιο τον ΑΣΕΠ με παράβολα, τα φωτοτυπάδικα με τις φωτοτυπίες, και τα ΕΛΤΑ με τα συστημένα πακέτα που στέλνω. Παίρνω μια βαθιά αναπνοή και το κάνω! και ελπίζω να πετύχει κάτι από αυτά που κάνω! κάθε χρόνο όλο και κάτι μου κάθεται, άλλο μεγάλο, άλλο μικρό.

εξάλλου, αν έχεις τελειώσει διδακτορικό σε ελληνικό πανεπιστήμιο, και δεν έχεις συγγενή στο πανεπιστήμιο, μάλλον έχεις πολλή υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Σκέψου ότι τρέχω για τη χαρτούρα όλης της οικογένειας και ειλικρινά δεν την παλεύω άλλο.

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Σκέψου ότι τρέχω για τη χαρτούρα όλης της οικογένειας και ειλικρινά δεν την παλεύω άλλο.

εαν δεν μπορουν να τα κανουν οι ιδιοι τους, καλα κανεις και τρεχεις.

αλλιως, γραψε μια φορα τι πρεπει να κανουν ολοι τους, φωτοτυπησε το και δωστους το να τα βολεψουνε.

εμενα με εξυπηρετησαν οταν ημουν στο στρατο, αλλα και παλι οποτε εβγαινα ετρεχα σε δικηγορους και ΚΕΠ μονος μου. τις προκυρηξεις δεν ηξερα.

δεν ξερω αν ακουγομαι κακος, φετος για ο,τι εμαθα ενημερωσα και τους 7 συναδελφους/φιλους και ισαριθμους απο αλλες ειδικοτητες, αλλα μονο καναδυο εδειξαν ενδιαφερον. ε δε θα κατσω να σκασω.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Ο αδερφός μου είναι στη δουλειά,ξεκινάει στις 7 και τελειώνει μετά τις 4.
Η γιαγιά μου είναι στο σχεδόν στο κρεβάτι.
Η μάνα μου κοιτάει τη γιαγιά μου που είναι σχεδόν στο κρεβάτι και στο τέλος θα κοιτάω εγώ και τις 2. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Εμένα να δω ποιος θα με κοιτάξει... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Σε άλλο σημείο του φόρουμ διάβασα χαρακτηριστικά ότι για την πρόσληψη χρειάζεται 'βυσμα exclusively. αφου παιζει συνεντευξη'
κ ποιό πρέπει να είναι το βύσμα; διευθυντής δ/θμιας, διευθυντής των ΣΔΕ π.χ.; ποιός παίρνει τις συνεντεύξεις;
 

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
@Χαρά: αντε μην αρχισω τωρα. ξεκαθαριστε απο πριν για ποιο ΣΔΕ μιλατε. αν ενδιαφερεστε για ΣΔΕ Αθηνας και Θεσσαλονικης (φανταζομαι το 60% του φορουμ ενδιαφερεται για αυτα), μπορει και να παιζει βυσμα.

για πηγαινε στα ΣΔΕ Δωδεκανησου που ειναι 3 υποψηφιοι για 4 θεσεις, βγαινει επαναπροκυρηξη και παιρνουν και στα μεσα της χρονιας. Κρα κανουν για κοσμο σε καποια μερη.


@ΤΕΜ: αντε για τον αδερφο και τη μανα το καταλαβαινω.

η γιαγια τι προκυρηξη παει να χτυπησει;  ???εκτος κι αν εννοεις οτι ακομη κι η μανα σου ειναι απασχολημενη .

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
μιλούσαν γενικά αλλά αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο, ενδιαφέρομαι για ΣΔΕ σε περιφέρεια Θεσσαλίας

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 308
Σύνολο: 320

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.