*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2977521 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elena86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Να ρωτησω κατι? Για Ανατολικη Μακεδονια κ Θρακη δεν εχουν βγει ακομη οι πινακες?Γιατι δεν τους βρισκω.

ρε παιδιά βοηθήστε με γιατί είμαι λίγο ασχετούλα και χαζούλα...έχουν βγει οι πίνακες με τα μόρια για την ελληνική γλώσσα για την Αττική..?δε μπρώ να τα βρω....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
δεν έχουν βγει ακόμη. αναμένονται οι προσωρινοί από βδομάδα

Αποσυνδεδεμένος carmelita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ακόμα τίποτε για τη Κρήτη...

Αποσυνδεδεμένος elena86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
δεν έχουν βγει ακόμη. αναμένονται οι προσωρινοί από βδομάδα

καλημέρα...κ καλή εβδομάδα...ευχαριστώ πολύ...απο σήμερα περιμένουμε πάλι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
μιλησα με ιδεκε
οσοι θα δουλεψουν ΠΔΣ μπορουν να παρουν και ωρες στο ΣΔΕ αλλα δεν θα προσμετρηθουν τα εχτρα μορια (αρα καλο ειναι οσοι δουλεψουμε ΠΔΣ και μετα κληθουμε σε ΣΔΕ να παραιτηθουμε απο ΠΔΣ ή να μην παμε καθολου σε ΣΔΕ για να μην στερησουμε συναδελφους απο τα μορια.- λεω εγω )
την διευκρινηση μου την εκανε η υπευθυνη του Βορειου Αιγαιου
Σιχαίνομαι την εκπαιδευση. Λατρεύω την διδασκαλία.

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
μιλησα με ιδεκε
οσοι θα δουλεψουν ΠΔΣ μπορουν να παρουν και ωρες στο ΣΔΕ αλλα δεν θα προσμετρηθουν τα εχτρα μορια (αρα καλο ειναι οσοι δουλεψουμε ΠΔΣ και μετα κληθουμε σε ΣΔΕ να παραιτηθουμε απο ΠΔΣ ή να μην παμε καθολου σε ΣΔΕ για να μην στερησουμε συναδελφους απο τα μορια.- λεω εγω )
την διευκρινηση μου την εκανε η υπευθυνη του Βορειου Αιγαιου

μπορει να γινει και το εξης:

εαν καποιος την εχει σιγουρη τη θεση στα ΣΔΕ γιατι

δουλεψε και περσυ
δεν ειχε το ανταγωνισμο που περιμενε
ηταν πρωτος στη λιστα με τα μορια
ειχε βυσμα  :P
 
κλπ (εσεις ξερετε)

και εχει μαθει ποσες ωρες ειναι διατεθιμενο το ΣΔΕ να του δωσει, ας παρει τοσες ωρες απτην ΠΔΣ οσες του λειπουν για να μην ξεπερασει το 11ωρο. (λεω εγω)

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
μιλησα με ιδεκε
οσοι θα δουλεψουν ΠΔΣ μπορουν να παρουν και ωρες στο ΣΔΕ αλλα δεν θα προσμετρηθουν τα εχτρα μορια (αρα καλο ειναι οσοι δουλεψουμε ΠΔΣ και μετα κληθουμε σε ΣΔΕ να παραιτηθουμε απο ΠΔΣ ή να μην παμε καθολου σε ΣΔΕ για να μην στερησουμε συναδελφους απο τα μορια.- λεω εγω )
την διευκρινηση μου την εκανε η υπευθυνη του Βορειου Αιγαιου
Μπράβο σου!!!!Είσαι από τα πολύ λίγα άτομα που σκέφτονται και τους άλλους συναδέλφους.

Αποσυνδεδεμένος Dejavu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Δεν ξέρω αν απαντήθηκε σε προηγούμενο post αλλά ξέρει κανείς πόσους πληροφορικούς παίρνει στην Αττική;

ln03

  • Επισκέπτης
Δεν ξέρω αν απαντήθηκε σε προηγούμενο post αλλά ξέρει κανείς πόσους πληροφορικούς παίρνει στην Αττική;

Μπορείς να πάρεις τηλ. στα ΣΔΕ της Αττικής, και να τους ρωτήσεις για τα κενά της πληροφορικής!
Εγώ αυτό έκανα, και μου απάντησαν όλοι οι διευθυντές των ΣΔΕ!

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς τι γίνετε με τα τελικά αποτελέσματα των ΣΔΕ (για Κεντρική Μακεδονία ειδικότερα); Μήπως δεν υπάρχουν ανάγκες για ωρομίσθιους και έτσι δεν πιέζονται στο ΙΔΕΚΕ; Διότι αν όντως υπήρχαν ανάγκες, θα έπρεπε κάτι να έχουν κάνει εγκαίρως.Υπομονή σε όλους...

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Γνωρίζει κανείς τι γίνετε με τα τελικά αποτελέσματα των ΣΔΕ (για Κεντρική Μακεδονία ειδικότερα); Μήπως δεν υπάρχουν ανάγκες για ωρομίσθιους και έτσι δεν πιέζονται στο ΙΔΕΚΕ; Διότι αν όντως υπήρχαν ανάγκες, θα έπρεπε κάτι να έχουν κάνει εγκαίρως.Υπομονή σε όλους...
τι ρωτας ακριβως;μα εχουν βγει τα αποτελεσματα. επειδη δεν εχουν αρχισει να καλουν;

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Μήπως αναφέρεσαι στα προσωρινά αποτελέσματα που βγήκαν στις 9/10? Θα ακολουθήσουν και τελικά αποτελέσματα απο τα οποία θα γίνουν και οι κλήσεις. Εγώ αναρωτιέμαι για τα τελικά αποτελέσματα.

ln03

  • Επισκέπτης
Μήπως αναφέρεσαι στα προσωρινά αποτελέσματα που βγήκαν στις 9/10? Θα ακολουθήσουν και τελικά αποτελέσματα απο τα οποία θα γίνουν και οι κλήσεις. Εγώ αναρωτιέμαι για τα τελικά αποτελέσματα.

Πρέπει να ελέγξουν τις ενστάσεις πρώτα για αυτό καθυστερούν.

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Σωστά αναφέρεσαι στις ενστάσεις οι οποίες όμως έληγαν στις 13/10. Ενστάσεις έγιναν και για την ΠΔΣ αλλά εκεί όλοι είδαμε μια ταχύτητα στην έκδοση (όπου αυτή έγινε) των τελικών πινάκων. Το ερώτημά μου είναι : υπάρχουν κενά που πρέπει να καλύψουν οι ωρομίσθιοι στα ΣΔΕ; Μήπως τα κενά είναι ελάχιστα και η κλήση των ωρομισθίων δεν είναι επείγουσα;Μήπως η κατάσταση βολεύεται με μόνιμους καθηγητές και όλη η ιστορία με προσωρινούς,τελικούς πίνακες και σενάρια ενστάσεων είναι για λαική κατανάλωση; 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159773
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 497

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.