*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2977839 φορές)

Gianis90 και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος demiss

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όταν λέει οτι πρέπει να κάνεις αίτηση για μια μόνο ειδικότητα εννοει οτι πρέπει να κάνεις αίτηση για ένα μόνο γραμματισμό.Είτε γλωσσικό είτε κοινωνικό αν για παράδειγμα είσαι φιλόλογος. Νομίζω πως για τον κοινωνικό γραμματισμό όντως προηγούνται κάποιες άλλες ειδικότητες όπως κοινωνιολόγοι, νομικοί..Τα πράγματα είναι απλά. Διαλέγεις ποιον γραμματισμό μπορείς να διδάξεις και σε ποια ΣΔΕ (μιας μόνο περιφέρειας) θέλεις να διδάξεις και στέλνεις τα δικαιολογητικά στο ΙΔΕΚΕ. Εγώ προτείνω να είναι όλα τα δικαιολογητικά επικυρωμένα αντίγραφα γιατί μπορεί να πετύχεις κανένα στραβό στη συνέντευξη που να μη δέχεται απλές φωτοτυπίες ακόμα και αν έχεις τα πρωτότυπα μαζί σου, εφόσον η προκύρηξη το λέει καθαρά οτι πρέπει να αποστείλεις επικυρωμένα φωτοαντίγραφα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
To γλωσσικο γραμματισμο δεν τον εχουν στην ΑΤΤΙΚΗ. Είναι κανεις άλλος που εκανε αιτηση από Αττικη και εβαλε γλωσσικο? Μπορω να το βάλω επειδη το αναφερει γενικα στην αρχή?

Αποσυνδεδεμένος philologist

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την επιστήμη μου και την εκπαίδευση.
    • Προφίλ
Eυχαριστώ πολύ sd123!
΄Οσον αφορά στην επικύρωση θα συμφωνήσω με τον demiss. Στην προκήρυξη αναφέρει ότι τα δικαιολογητικά πρέπει να είναι επικυρωμένα. Εγώ σας μετέφερα απλώς τι μου είπε η υπεύθυνη στο τηλέφωνο - με διαβεβαίωσε πως δεν είναι απαραίτητο να είναι ,αρκεί να προσκομίσω στην συνέντευξη τα πρωτότυπα. Εαν εσύ kellykou έχεις στη διάθεση σου επικυρωμένα φωτοαντίγραφα όλων των δικαιολογητικών σου δεν υπάρχει λόγος να το ρισκάρεις. Εγώ αναγκαστικά θα υποβάλω ανεπικύρωτες πολλές βεβαίωσεις συνεδρίων μιας και στα Κ.Ε.Π. δεν μου επικυρώνουν όσα από αυτά έχουν διοργανωθεί απο Συλλόγους κ.τ.λ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2007, 08:18:57 μμ από philologist »
"Ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής του και όταν , πια του διευκολύνει το πέρασμα , αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί , ενθαρρύνοντας το μαθητή του να φτιάξει τις δικές του γέφυρες". Ν. Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος philologist

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την επιστήμη μου και την εκπαίδευση.
    • Προφίλ
To γλωσσικο γραμματισμο δεν τον εχουν στην ΑΤΤΙΚΗ. Είναι κανεις άλλος που εκανε αιτηση από Αττικη και εβαλε γλωσσικο? Μπορω να το βάλω επειδη το αναφερει γενικα στην αρχή?

Νομίζω ότι το γεγονός ότι δεν το αναφέρει σημαίνει πως δεν υπάρχουν κενές θέσεις για αυτό το μάθημα. Άρα δεν έχει νόημα να το δηλώσεις. Αλλά ας απαντήσει και κάποιος που ξέρει καλύτερα γιατί δεν είμαι σίγουρη.
"Ο ιδανικός δάσκαλος είναι εκείνος που γίνεται γέφυρα για να περάσει αντίπερα ο μαθητής του και όταν , πια του διευκολύνει το πέρασμα , αφήνεται χαρούμενα να γκρεμιστεί , ενθαρρύνοντας το μαθητή του να φτιάξει τις δικές του γέφυρες". Ν. Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
 Θα γίνουν κι άλλες προσλήψεις από το ΙΔΕΚΕ : http://alfavita.gr/monimanapl/mon20070818ac.php#a3
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδια, μηπως εμαθε κανεις αν τελικα στις 24 θα βγουν οι συνεντευξεις για το ΙΔΕΚΕ ή αν εχουν παγώσει λόγω εκλογών?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
στην προκηρυξη ελεγε για 24 Αυγουστου, λες να μας πανε πισω λογω εκλογων? Αν ναι, την πατησαμε. Πέρυσι μας καλεσαν για συνεντευξη Νοέμβρη...........και προσελήφθην τελη Δεκέμβρη

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αλήθεια catwoman? και εγω φοβομουν μηπως τυχον μας καλεσουν από τη δευτερα 25 εως τη δευτερα 2 σεπ. που θα ειμαι διακοπες. Τσαμπα ανησυχουσα τελικα.... Σιγα μη μας καλουσαν για συνεντευξη σε μια εβδομαδα.

Αποσυνδεδεμένος freedom

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • ...
    • Προφίλ
βγηκαν οι ημερομηνιες και ωρες για τη συνεντευξη!
www.ideke.edu.gr

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
παιδια δεν μπορω να ανοιξω το φάκελο του ιδεκε. Μου βγαζει ότι είναι κατεστραμμενος. Υπαρχει πουθενά αλλου?

Αποσυνδεδεμένος jetry

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 526
  • 01110101
    • Προφίλ
εμένα άνοιξε κανονικά...

Αποσυνδεδεμένος kgeo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και εγώ έχω πρόβλημα να τον ανοίξω.Πουθενά αλλού υπάρχουν οι ημερομηνίες;

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Oταν κλικαρουμε το συνημμενο αρχειο και μας βγάλει ανοιγμα ή αποθηκευση εμεις πρώτα θα πατησουμε αποθηκευση. Αφου το κατεβασουμε θα πατησουμε ανοιγμα. Ετσι ανοιγει.

Αποσυνδεδεμένος kgeo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ kellykou! Καλή επιτυχία αν έχεις κάνει αίτηση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159784
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.