*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2974844 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

ln03

  • Επισκέπτης
παιδια , ποσες ωρες εχουν οι ωρομισθιοι σας ? συμμετεχουν σε project? και αν ναι, απο την αρχη της προσληψης?

Ναι , συμμετέχουν οι ωρομίσθιοι από την αρχή της πρόσληψης για 2 ώρες / εβδομάδα.

ρε παιδια τι γινετε στα ΣΔΕ? μολις χθες εδιωξαν τους καθηγητες που ειχαν πανω απο 11 ωρο ΣΔΕ και ΠΔΣ και σημερα τους καλουν ξανα... >:( >:( >:( μα τους αθεοφοβους πια , τι αλλο θα κανουν?

Τί εννοείς όταν λες τους έδιωξαν; Αν κάποιος έχει πάνω από 11 ώρες ΣΔΕ και ΠΔΣ ποιο λογικό μου φαίνεται να επιλέξει αυτός που θα μείνει, και όχι να τον διώξουν... ΕΚτός και αν επέλεξαν την ΠΔΣ, άρα παραιτήθηκαν από ΣΔΕ, και τους ξαναπαίρνουν τηλ. να επιστρέψουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος carmelita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα σε όλους!
Μόλις με πήραν από το ΙΔΕΚΕ για κάποιες ώρες σε ΣΔΕ της Κρήτης που δυστυχώς δεν αποδέχτηκα
λόγω απόστασης. Είναι κάποιος άλλος από Κρήτη που αποδέχτηκε ώρες για Αισθητική Αγωγή και Πληροφορική?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
εμας ο διευθυντης μας ειπε οτι δεν μπορει καποιος να εχει 2 ή  1 ωρα project την εβδομαδα επειδη τα project ειναι τριωρα. μαλλον μπαρουφες μας λεει....

Αποσυνδεδεμένος cindy79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Καλημέρα,
έχετε κάποιο τηλ. στο ΥΠΕΠΘ που να είναι αρμόδιο για τα ερωτήσεις πάνω στα ΣΔΕ????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
καθε τμημα εχει τον δικο της υπευθυνο
παιδια υπαρχει κανεις ωρομισθιος που πηρα 10 ή 11 ωρες? διοτι στο δικο μας ΣΔΕ κανεις ωρομισθιος δεν πηρε πανω απο 9 ωρες.

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Κι εγώ αναρωτιέμαι γιατί το ΙΔΕΚΕ λέει για 11 ωρο και ουσιαστικά δεν μπορείς να πάρεις πάνω από 8 ή 9 ώρες λόγω προγράμματος πχ όταν κάθε τμήμα ανα γραμματισμό έχει 4 ώρες ή θα πάρεις 8 ή 12 (και απαγορεύεται...)
κάποιος που να βόλεψε 11 ωρο υπάρχει να μας πει πως το έκανε?  και αλήθεια project έχει φέτος ή είναι όλες διδακτικές ώρες? γιατί κάτι τέτοι άκουσα...

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
εμας ο διευθυντης μας ειπε οτι δεν μπορει καποιος να εχει 2 ή  1 ωρα project την εβδομαδα επειδη τα project ειναι τριωρα. μαλλον μπαρουφες μας λεει....

κοψε μια ωρα, για να βολευτουν 6 γραμματισμοι +1 ωρα..

εγω αλλο θελω να ρωτηξω, οχι οτι με νοιαζει αλλα..

γινεται καποιος να εχει αρνητικη προϋπηρεσια;!; γιατι στις λιστες που βγηκαν χτες για φιλολογους ειδα κατι πλην και εχασα κι αλλα μαλλια..

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια , ποσες ωρες εχουν οι ωρομισθιοι σας ? συμμετεχουν σε project? και αν ναι, απο την αρχη της προσληψης?

Ναι , συμμετέχουν οι ωρομίσθιοι από την αρχή της πρόσληψης για 2 ώρες / εβδομάδα.


οι αγγλικοι σας ποσες ωρες εχουν? συμμετεχουν σε project? με ποσες ωρες?

ln03

  • Επισκέπτης
παιδια , ποσες ωρες εχουν οι ωρομισθιοι σας ? συμμετεχουν σε project? και αν ναι, απο την αρχη της προσληψης?

Ναι , συμμετέχουν οι ωρομίσθιοι από την αρχή της πρόσληψης για 2 ώρες / εβδομάδα.


οι αγγλικοι σας ποσες ωρες εχουν? συμμετεχουν σε project? με ποσες ωρες?

Δεν έχει έρθει ακόμα καθηγητής για αγγλικά, αλλά νομίζω ότι όλοι οι ωρομίσθιοι θα συμμετέχουν.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια στα αλλα σχολεια αγγλικοι ωρομισθιοι ποσες ωρες εχουν μαθημα και ποσες σε project?

Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Έχετε πάρει ώρες Αγγλικών σε ΣΔΕ της Θεσσαλίας...κι αν ναι πόσες ώρες συνολικά ???

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Με κάλεσαν σήμερα για το ΣΔΕ της Βόνιτσας για 6 ώρες. Μίλησα με διευθυντρια και μου είπε για δύο μέρες την εβδομάδα. Ειναι λίγο μακριά (2 ώρες να πάω και αλλες τόσες να γυρίσω). Αν και οικονομικά θα είμαι μείον με το ωρομίσθιο και τα εξοδα μεταφοράς, λεω να πάω για την προυπηρεσία και την ασφάλεια που δεν έχω τίποτα από τα δύο.

Αν υπάρχει κάποιος που κάνει την διαδρομή Πάτρα - Βόνιτσα ας επικοινωνήσει με pm μαζί μου για να πηγαίνουμε μαζί.

Επίσης η σχολική τους χρονιά έχει ήδη ξεκινήσει απο Οκτώβρη ή τώρα ξεκινάνε;;;;; ή με κάλεσαν τώρα γιατι κάποιος παραιτήθηκε;;;
Θα ήθελα και μερικές οδηγίες για νεο-συλλεκτους για το μάθημα στα ΣΔΕ. πάνω κάτω θεωρητικά ξέρω... αλλα είναι η πρώτη φορά που θα κάνω.
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια καμια πληροφορια για ωρες αγγλικων?

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Με κάλεσαν σήμερα για το ΣΔΕ της Βόνιτσας για 6 ώρες. Μίλησα με διευθυντρια και μου είπε για δύο μέρες την εβδομάδα. Ειναι λίγο μακριά (2 ώρες να πάω και αλλες τόσες να γυρίσω). Αν και οικονομικά θα είμαι μείον με το ωρομίσθιο και τα εξοδα μεταφοράς, λεω να πάω για την προυπηρεσία και την ασφάλεια που δεν έχω τίποτα από τα δύο.

Αν υπάρχει κάποιος που κάνει την διαδρομή Πάτρα - Βόνιτσα ας επικοινωνήσει με pm μαζί μου για να πηγαίνουμε μαζί.

Επίσης η σχολική τους χρονιά έχει ήδη ξεκινήσει απο Οκτώβρη ή τώρα ξεκινάνε;;;;; ή με κάλεσαν τώρα γιατι κάποιος παραιτήθηκε;;;
Θα ήθελα και μερικές οδηγίες για νεο-συλλεκτους για το μάθημα στα ΣΔΕ. πάνω κάτω θεωρητικά ξέρω... αλλα είναι η πρώτη φορά που θα κάνω.

η σχολικη χρονια των σδε τωρα αρχισε.....για τους ωρομισθιους παντα γιατι φετος σε καποια σδε πηγαν μονιμοι εκπαιδευτικοι οι οποιοι ξεκινησαν κανονικα απο την αρχη της χρονιας

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159507
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 229
Σύνολο: 248

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.