*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2965850 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #84 στις: Σεπτέμβριος 28, 2007, 10:38:12 μμ »
Συγνώμη συνάδελφοι τα αποτελέσματα για το ποιούς ωρομίσθιους θα κάλεσουν στα ΣΔΕ που τα βρίσκει κανείς?
Ευχαριστώ :)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος temi_pe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro spero!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #85 στις: Σεπτέμβριος 29, 2007, 02:02:06 πμ »
Συγνώμη συνάδελφοι τα αποτελέσματα για το ποιούς ωρομίσθιους θα κάλεσουν στα ΣΔΕ που τα βρίσκει κανείς?
Ευχαριστώ :)
Στη σελίδα του ΙΔΕΚΕ, www.ideke.edu.gr
Και καλά αποτελέσματα  ;)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #86 στις: Σεπτέμβριος 29, 2007, 01:42:50 μμ »
παιδια το παίρνω πίσω οτι δεν χρειαζεται βύσμα για να μπεις στο ΣΔΕ... Συνάδελφος με 1200 ώρες προυπηρεσία σε ενηλικες και 3 σεμιναρια σε εκπαιδευση ενηλίκων πήρε 41 μορια και συστημενη (μαλλον) συνάδελφος του με 0 ώρες σε εκπαδευση ενηλίκων και 200 ώρες κανονικη προυπηρεσια πήρε 47 μορια και μπαινει στα ΣΔΕ. Οταν ρωτηθηκε ο υπευθυνος πωε βγαινουν τα μορια του ειπε ότι βγηκε μια καινουργια εγκυκλιος υπολογισμου μορίων που δεν θυμαται τωρα ποια ειναι................
ΚΑΤΩ Η ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος temi_pe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro spero!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #87 στις: Σεπτέμβριος 29, 2007, 03:50:58 μμ »
παιδια το παίρνω πίσω οτι δεν χρειαζεται βύσμα για να μπεις στο ΣΔΕ... Συνάδελφος με 1200 ώρες προυπηρεσία σε ενηλικες και 3 σεμιναρια σε εκπαιδευση ενηλίκων πήρε 41 μορια και συστημενη (μαλλον) συνάδελφος του με 0 ώρες σε εκπαδευση ενηλίκων και 200 ώρες κανονικη προυπηρεσια πήρε 47 μορια και μπαινει στα ΣΔΕ. Οταν ρωτηθηκε ο υπευθυνος πωε βγαινουν τα μορια του ειπε ότι βγηκε μια καινουργια εγκυκλιος υπολογισμου μορίων που δεν θυμαται τωρα ποια ειναι................
ΚΑΤΩ Η ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Να σου πω κάτι, ειλικρινά δεν γνωρίζω αν χωράει βύσμα ή όχι-αν και έχω ακούσει ότι παίζει...- αλλά γνωρίζω την ακριβώς αντίθετη κατάσταση.
φίλη μου πέρισυ, είχε πολλά μόρια, αλλά πήγανε να μοιράσουνε 3 σχολεία σε 2 μόνο άτομα-είχανε 1 με 2 μόρια περισσότερα από αυτή και άμα!-
και η κοπέλα έκανε, ένσταση, έβαλε δικηγόρο, τους έτριξε τα δόντια και όχι μόνο την πήρανε!!!το καλύτερο σχολείο της δώσανε!!!
Μην τους λυπάστε καθόλου λοιπόν!καταγγελίες με ονόματα και στοιχεία!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #88 στις: Σεπτέμβριος 29, 2007, 11:59:47 μμ »
παιδια, να κανω και εγω μια ερωτηση επειδη περιμενω αποτελεσματα απο ΣΔΕ? Πως μπορουμε να ξερουμε πόσα σεμιναρια εχουν οι αλλοι και ποσα μορια προυπηρεσιας αφου στο site του ιδεκε εχει μονο το συνολο των μοριων και οχι πως τα απεκτησε κανεις? Πως θα ξερω οτι καποιος που εχει λιγοτερα προσοντα δεν με εχει καπακωσει?

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #89 στις: Σεπτέμβριος 30, 2007, 12:22:20 πμ »
Συγνώμη συνάδελφοι τα αποτελέσματα για το ποιούς ωρομίσθιους θα κάλεσουν στα ΣΔΕ που τα βρίσκει κανείς?
Ευχαριστώ :)
Στη σελίδα του ΙΔΕΚΕ, www.ideke.edu.gr
Και καλά αποτελέσματα  ;)
Σε ευχαριστώ πολύ μόνο που εγώ δεν περιμένω  :) γιατι απλά ο βλάκας δεν έκανα αίτηση και μόλις διαπίστωσα ότι εδώ που είμαι δεν προσήλθε κανείς της ειδικότητας μου. Και εις άλλα με υγεία. Καλή επιτυχία όμως σε όλους τους συναδέλφους που περιμένουν :)

Όσο για το βύσμα που συζητάτε παίζει και παρά παίζει παιδιά. Συνάδελφος μου έξω από το εξεταστικό κέντρο στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ δήλωσε ευθαρσώς μπροστά σε μένα και τη φίλη μου ότι πήρε ώρες κατ' επέκταση και μόρια προϋπηρεσίας από ΣΔΕ στο οποίο δούλεψε με τη βοήθεια βύσματος. Ήταν η μαμά της εκπαιδευτικός και συνδικαλίστρια και ίσως βόηθησε το κοριτσάκι της :P
Πάντως αυτό που με τρελαίνει πιο πολύ είναι το θράσος, η βλακεία, δεν ξέρω τι να πω, όσων χρησιμοποιούν πλάγιους δρόμους και δεν έχουν στάλα τσίπα να μην το δηλώνουν τουλάχιστον. :-X Τι είναι αυτό παλληκαριά? Ή ειλικρίνεια δηλαδή?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 30, 2007, 12:29:29 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #90 στις: Σεπτέμβριος 30, 2007, 12:56:10 πμ »
mat μου να σε ρωτησω κατι αν το γνωριζεις? Στο μαθημα κοινωνικος γραμματισμος στα ΣΔΕ προηγουνται οι κοινωνιολογοι εναντι των φιλολογων?

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #91 στις: Σεπτέμβριος 30, 2007, 07:41:27 πμ »
Ναι, γιατί το έχουν ως πρώτη ανάθεση.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #92 στις: Σεπτέμβριος 30, 2007, 07:45:38 πμ »
παιδια, να κανω και εγω μια ερωτηση επειδη περιμενω αποτελεσματα απο ΣΔΕ? Πως μπορουμε να ξερουμε πόσα σεμιναρια εχουν οι αλλοι και ποσα μορια προυπηρεσιας αφου στο site του ιδεκε εχει μονο το συνολο των μοριων και οχι πως τα απεκτησε κανεις? Πως θα ξερω οτι καποιος που εχει λιγοτερα προσοντα δεν με εχει καπακωσει?
Κάνεις ένσταση...

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #93 στις: Σεπτέμβριος 30, 2007, 10:00:19 πμ »
βγήκαν κάποια  αποτελέσματα των ΣΔΕ. Θα ήθελα να κάνω ένσταση. Μήπως γνωρίζετε τι κάνουμε σε τέτοια περίπτωση; τι γράφουμε;;;; απευθυνόμαστε σε δικηγόρο;;;Σας ευχαριστώ.
ναι χρειάζεται δικηγορος οποσδηποτε....

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #94 στις: Σεπτέμβριος 30, 2007, 03:56:05 μμ »
Ναι, γιατί το έχουν ως πρώτη ανάθεση.

Δηλαδη αν εχει π.χ. 5 φιλολογους πιο ψηλα στα μορια και ο κοινωνιολογος ειναι 6ος  θα παρουν τον κοινωνιολογο? Ή αν ειναι ισοψηφια ενας φιλολογος με το κοινωνιολογο  θα προτιμηθει ο κοινωνιολογος? Εννοω προηγειται σε περιπτωση ισοψηφιας ο κοινωνιολογος ή προηγειται ακομη και αν εχει πολυ λιγοτερα μορια απο το φιλολογο?

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #95 στις: Σεπτέμβριος 30, 2007, 07:11:21 μμ »
Kelly, προσωπικά δεν ξέρω τι ισχύει γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου. Το μόνο που παρατήρησα από τους πίνακες για αυτούς που θα περνούσαν συνέντευξη η δικιά σας ειδικότητα αναφέρονταν τελευταία όπου το πτυχίου του υποψήφιου δεν ήταν αυτό που απαιτείται για την πρόσληψη. Η σειρά ήταν ΠΕ10, ΠΕ13, ΠΕ09,ΠΕ02 με βάση τη λογική μου και έχοντας πολλές επιφυλάξεις μοιάζει ότι όταν δεν υπάρξουν υποψήφιοι από τις άλλες ειδικότητες τότε προτιμούνται οι ΠΕ02 ανάλογα με τα μόρια τους.  :-\
Καλύτερα να απαντούσε κάποιος που τα ξέρει καλά αυτά :-[
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #96 στις: Σεπτέμβριος 30, 2007, 07:33:18 μμ »
mat σε καμια περιπτωση δε θα ηθελα να παρω τη θεση ενος ανθρωπου ο οποιος ειναι πιο καταλληλος γι'αυτη τη θεση. Η αδικια μαλλον ξεκιναει απο την αρχη . Σε ολοκληρη Αττικη δεν προκηρυξαν ουτε μια θεση ΠEO2. Οταν εγω τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι οι ΠΕΟ2 να κανουν αιτηση για το μαθημα κοινωνικος γραμματισμος. Αν μου ελεγαν οτι δεν θα με παρουν λογω ειδικοτητας και οχι λογω προσοντων δε θα εμπαινα στον κοπο να μεταφραζω του κοσμου τα Αγγλικα πιστοποιητικα και να πληρωνω το υπουργειο εξωτερικων , ουτε θα πληρωνα τοσα λεφτα στο τηλεφωνο για να μου στειλουν απο την Αγγλια το χαρτι της πρακτικης μου οτι εχω κανει παρακολουθηση στο αντιστοιχο ΣΔΕ στην Αγγλια. Δεν ειναι σχημα οξυμωρο να με βαζουν σε μια διαδικασια που ειναι απο χερι χαμενη. Ειναι δυνατον σε ολοκληρη περιοχη να μην ευρισκαν εναν κοινωνιολογο με τα απαραιτητα προσοντα? Εγραφε στην προκηρυξη οτι θα γινουν 5 λιστες και οι πεο2 θα μπουν τελευταιοι? γιατι αλλιως τσαμπα περασα ολο αυτο το αγχος.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας
« Απάντηση #97 στις: Σεπτέμβριος 30, 2007, 08:59:22 μμ »
Bρε Κelly σε καταλαβαίνω και με έβαλες σε σκέψεις όμως δες αυτό που γράφει στην προκήρυξη:
Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να υποβάλουν αίτηση για μία μόνο Περιφέρεια και για ένα γνωστικό αντικείμενο.

Ισχύουν οι αναθέσεις που προβλέπονται από το ΥΠΕΠΘ για το Γυμνάσιο στους εξής γραμματισμούς:

1.   Ελληνική Γλώσσα
2.   Μαθηματικά
3.   Αγγλική Γλώσσα
4.   Κοινωνική Εκπαίδευση
5.   Αισθητική Πολιτισμική Αγωγή

Με αυτή τη λογική σου απάντησα προηγούμενα.  :-\
Μπορεί βέβαια στην τελική επιλογή να διαλέγουν έναν φιλόλογο με περισσότερα μόρια από έναν κοινωνιολόγο με λιγότερα μόρια. Ότι είπα το είπα με κάθε επιφύλαξη.

Όσο για το γεγονός ότι για την Αττική δεν προκήρυξαν ούτε μια θέση για ΠΕ02 για την Ελληνική Γλώσσα. Τι να πω φαίνεται πχ πως οι φυλακισμένοι στον Κορυδαλλό χρειάζονται πιο πολύ τα Μαθηματικά και λιγότερο την Ελληνική.  ::) ???
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158561
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.