*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2974728 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Στα ΣΔΕ μετράνε άλλα πράγματα, όπως σεμινάρια σχετικά με την εκπαίδευση ενηλίκων, διδακτική εμπειρία στην εκπαίδευση ενηλίκων, κάποια προυπηρεσία στο ΙΔΕΚΕ -προηγούνται με περισσότερα μόρια αυτά που έχουν γίνει στο ΙΔΕΚΕ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
να σας ρωησω κατι? Οταν ενας ωρομισθιος κανει ενσταση ποσες μερες κανουν τα αποτελέσματα να βγουν? επισης κοινοπουνται στι ιδεκε ή σε παιρνουν τηλέφωνο? Τελος , μεχρι να εξετασουν την ένσταση καθυστερουν και οι προσλήψεις των λοιπων ειδικοτητων?

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Για την  ένσταση δεν γνωρίζω, δεν έχω κάνει, δεν με έχει απασχολήσει. Ρώτα στο ΙΔΕΚΕ. Εκείνο που γνωρίζω όμως, είναι ότι καθυστερούν όλες οι ειδικότητες  να αρχίσουν και τα μαθήματα αρχίζουν 2 μήνες μετά.

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μηπως γνωριζει καποιος τι δικαιολογητικα χρειαζονται για να κανει καποιος ενσταση στο ιδεκε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
psych@ra εκανες ενσταση για αυτη σου τη θεση γιατι θελω να μαθω τον ακριβη αριθμο των μοριων μου και όσων προηγουνται απο εμενα. Ενσταση δε πρεπει να κανω?
Εγώ σήμερα έστειλα την ένσταση μου. Ζήτησα αναλυτική όλων αλλά δε νομίζω να μου δώσουν. Μόνο τη δικιά μου αναλυτική θα περιμένω..
Προσοχή. Νομίζω είναι μέχρι αύριο οι ενστάσεις.
Εγώ πάντως και προϋπηρεσία έχω σε εκπαίδευση ενηλίκων και πιστεύω ότι δε θα έπρεπε να είμαι τόσο χαμηλά...

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Για την  ένσταση δεν γνωρίζω, δεν έχω κάνει, δεν με έχει απασχολήσει. Ρώτα στο ΙΔΕΚΕ. Εκείνο που γνωρίζω όμως, είναι ότι καθυστερούν όλες οι ειδικότητες  να αρχίσουν και τα μαθήματα αρχίζουν 2 μήνες μετά.
2 μηνες μετα??????????????????????? αμσν Θεε μου :-X Γιατι τοσο?

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Aυτό ισχύει μόνο  σε περίπτωση που γίνουν ενστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Aυτό ισχύει μόνο  σε περίπτωση που γίνουν ενστάσεις.
Ούπς! Ζητώ συγνώμη απ' όλους τους υποψηφίους (της Κεντρ. Μακεδονίας) που τους καθυστέρησα  :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 10, 2007, 11:10:21 μμ από psych@ra »

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Aυτό ισχύει μόνο  σε περίπτωση που γίνουν ενστάσεις.
Ούπς! Ζητώ συγνώμη απ' όλους τους υποψηφίους (της Κεντρ. Μακεδονίας) που τους καθυστέρησα  :-\
Είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου να κάνεις ένσταση όταν πιστεύεις ότι έχεις αδικηθεί. Η καθυστέρηση αφορά κυρίως στους εκπαιδευόμενους - ενήλικους εργαζόμενους- που περιμένουν να κάνουν μαθήματα και χάνουν χρόνο.  ;)

Αποσυνδεδεμένος psych@ra

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου να κάνεις ένσταση όταν πιστεύεις ότι έχεις αδικηθεί. Η καθυστέρηση αφορά κυρίως στους εκπαιδευόμενους - ενήλικους εργαζόμενους- που περιμένουν να κάνουν μαθήματα και χάνουν χρόνο.  ;)
Σίγουρα και οι εκπαιδευτικοί όμως περιμένουν να μαζέψουν μόρια. Τέλος πάντων. Εύχομαι "καλές αλλαγές" στη βαθμολογία όσων έκαναν ένσταση και καλή αρχή στους πρώτους που επιλέχθηκαν. :)

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Σήμερα πάντως ξεκίνησαν να καλούν ωρομίσθιους (περιφέρεια Πελοποννήσου)

Αποσυνδεδεμένος marias

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
    • www.dailytech.gr
Είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου να κάνεις ένσταση όταν πιστεύεις ότι έχεις αδικηθεί. Η καθυστέρηση αφορά κυρίως στους εκπαιδευόμενους - ενήλικους εργαζόμενους- που περιμένουν να κάνουν μαθήματα και χάνουν χρόνο.  ;)
Σίγουρα και οι εκπαιδευτικοί όμως περιμένουν να μαζέψουν μόρια. Τέλος πάντων. Εύχομαι "καλές αλλαγές" στη βαθμολογία όσων έκαναν ένσταση και καλή αρχή στους πρώτους που επιλέχθηκαν. :)
Σου εύχομαι να δικαιωθείς. Κράτα μας ενήμερους εάν βγει κάτι θετικό για σένα, γιατί είμαστε λίγο έως πολύ δύσπιστοι για το αξιοκρατικό της διαδικασίας.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
καλα κανεις και εισαι δυσπιστος για την διαδικασια. Ας μην ανοιξω το στομα μου καλυτερα.... Σημερα  με καλεσαν απο ΣΔΕ Βορειου Αιγαίου και ενω ειχε υποσχεθει ο διευθυντης σε μενα 16 ωρες και 8 ωρες στην δευτερη υποψηφια , μας εδωσαν τελικα 6 ωρες της καθε μιας. Ξεφτιλαααααααααααααααααααααα  >:( >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Γνωστα τα χαιρια των σχολειων δευτερης ευκαιριας..... ;D ;D ;D ;D
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 258
Σύνολο: 268

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.