*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2974931 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δε λυπαστε το 20ρικο που θα δωσετε στον κουριερ για τα χαρτια? Εγω παντως το περσινο ακομα το κλαιω. Αλλωστε μαλλον θα παρει μονιμους και επιπλεον δε μετραει η προυπηρεσια...
ναι . αυτο με τη  προυπηρεσια το σκεφτηκα και εγω . Ομως μια συναδελφος 25 ετων  οταν της ειπα οτι δεν θα ξανακανω αιτηση για ΣΔΕ, μου λεει "και αν ξαναγινει ΑΣΕΠ και χασεις τον διορισμο για 0.5 μορια προυπηρεσιας που δεν ειχες?"......διοτι μονο στον ΑΣΕΠ μετραει το ΣΔΕ αν δεν κανω λαθος....
Δυστυχως δε μετραει πουθενα. Στον Ασεπ μετρανε μονο προυπηρεσιες απο προσληψεις του πινακα αναπληρωτων. Στα ΣΔΕ δε παιρνει απο τον πινακα αρα δε μετραει και η προυπηρεσια. Το λεει καθαρα και η εγκυκλιος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
οχι δεν μετραειουτε στον ασεπ δεν δινει μορια εδινε μεχρι το 2010.προλαβαν και καταργησαν το ιδεκε και δεν υπαρχει νομος πλεον για την αναγνωριση απο το ινεδιβιμ.Σιγουρα δεν μετραει ως μορια για τον ασεπ το ρωτησα

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
τοτε να την ενημερωσω...

Αποσυνδεδεμένος Gwgaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 530
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ξέρετε μερικούς σαν και εμένα γιατί μπορεί μα μην μας έχουν πληρώσει? Πήρα τηλ και μου είπαν θα το δουν και θα με πάρουν τηλ μιας και έχει πληρωθεί το 90%. Επίσης μου είπαν ότι η νέα προκήρυξη δεν ξέρουν πότε θα βγει άλλα θα αναρτηθεί στο http://www.ein.gr.
Τηλεφὠνησα χθες γιατί εἰμαι κι εγώ απλήρωτη -και έχει έρθει και το ραβασάκι της Εφορίας- και μου είπαν ότι έχει πληρωθεί το 80% και μέχρι τέλος του μήνα θα πληρωθούμε και οι υπόλοιποι....(&^@$^@#&*^!&*)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ξέρετε μερικούς σαν και εμένα γιατί μπορεί μα μην μας έχουν πληρώσει? Πήρα τηλ και μου είπαν θα το δουν και θα με πάρουν τηλ μιας και έχει πληρωθεί το 90%. Επίσης μου είπαν ότι η νέα προκήρυξη δεν ξέρουν πότε θα βγει άλλα θα αναρτηθεί στο http://www.ein.gr.
Τηλεφὠνησα χθες γιατί εἰμαι κι εγώ απλήρωτη -και έχει έρθει και το ραβασάκι της Εφορίας- και μου είπαν ότι έχει πληρωθεί το 80% και μέχρι τέλος του μήνα θα πληρωθούμε και οι υπόλοιποι....(&^@$^@#&*^!&*)
Για να δούμε, γιατί το παράκαναν. Τους πήρα πάλι σήμερα τηλ. και μου είπαν ότι ενδέχεται να πληρώσουν και΄εντός της τρέχουσας εβδομάδας...
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος kounoupi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
έλεος πια,τι γίνεται φέτος με αυτήν την προκήρυξη των σδε;θα βγει ή δε θα βγει;

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
έλεος πια,τι γίνεται φέτος με αυτήν την προκήρυξη των σδε;θα βγει ή δε θα βγει;
περιμενε να βγουν και αποσπαεις μετα τις 28 αυγουστου, οι δευτερες δηλαδη και εαν υπαρχει κενο στα σδε και δεν αυξησουν τις ωρες των μονιμων θα βγαλουν

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, επιτέλους πλήρωσε το ΙΝΕΔΙΒΙΜ σήμερα 22/8/2012
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Συνάδελφοι, επιτέλους πλήρωσε το ΙΝΕΔΙΒΙΜ σήμερα 22/8/2012
καλοφαγωτα

Αποσυνδεδεμένος MAXIM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπερα σε ολους μπορει να με ενημερωσει κανεις για την προσληψη ωρομισθιων εκπαιδευτικων στα σχολεια δευτερης ευκαιριας.τι διαδικασιεσ πρεπει να ακολουθησεις?

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
καλησπερα σε ολους μπορει να με ενημερωσει κανεις για την προσληψη ωρομισθιων εκπαιδευτικων στα σχολεια δευτερης ευκαιριας.τι διαδικασιεσ πρεπει να ακολουθησεις?
περιμενε να βγει η προκυρηξη διοτι καθε χρονο τα κριτηρια αλλαζουν να κοιτας στη σελιδα του ein.gr καινα θυμασαι οτι πρεπει να γραφτεις στο ΟΑΕΕ δεν εχεις ενσημα και δεν υπαρχει προς το παρον ταμειο ανεργιας. Η προκυρηξη περυσι βγηκε ιουλιο αιτησεις καναμε τον αυγουστο και μας καλεσαν 14 φεβρουαριου

Αποσυνδεδεμένος MAXIM

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
συγνωμη κιολας αλλα επειδη πρωτη φορα ασχολουμαι με αυτα και ψαχνομαι που πρεπει να παω να για να γραφτο στο ΟΑΕΕ και δεν καταλαβα πρεπει να εχω ενσημα η οχι?

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
συγνωμη κιολας αλλα επειδη πρωτη φορα ασχολουμαι με αυτα και ψαχνομαι που πρεπει να παω να για να γραφτο στο ΟΑΕΕ και δεν καταλαβα πρεπει να εχω ενσημα η οχι?
ο οαεε δεν ειναι σαν το ικα δεν σου κολλαει ενσημα αντιθετα τα αγοραζεις μονος σου και υπολογισε γυρω στα 360 ευρω το διμηνο. Για να γραφτεις στον οαεε πρεπει να βγαλεις αδεια διδασκαλιας απο τη δευτεροβαθμια και αλλα πολλα θα σου στειλω προσωπικο μυνημα να σου τα πω τηλεφωνικα γιατι δεν μπορω να τα γραψω ολα εδω θα χρειαζομουν σελιδες

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Όταν θα έρθει ο καιρός να ασχοληθείς τότε θα κάνεις εγγραφή στον ΟΑΕΕ (είναι το παλιό ΤΕΒΕ).
Δε χρειάζεται να πληρώνεις εισφορές από τώρα... Εξάλλου ίσως να μη σε συμφέρει να πληρώνεις τον ΟΑΕΕ στην περίπτωση που έχεις λίγες ώρες εβδομαδιαίως. Δεν απαιτείται να έχεις ένσημα. Ο mpesg εννοούσε ότι εφόσον δουλεύεις με μπλοκάκι δε σου κολλάνε ένσημα από το ΣΔΕ.

Μην αγχώνεσαι...ας βγει η προκήρυξη με το καλό και το βλέπεις!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 246
Σύνολο: 248

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.